Odwiedzin 37877064
Dziś 293
Niedziela 19 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - niedziałający parkomat a mandat za parkowanie

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorniedziałający parkomat a mandat za parkowanie
basi_


Wpisów: 6
Od: 2018-08-26
2018-08-26 20:18
jestem z rodziną na tydzień w Sztokholmie, odwiedziliśmy dziś Naturhistoriska Museet i zaparkowaliśmy na wyznaczonym parkingu, niestety parkomat (jak zawsze tylko płatność kartą) nie działał, wszyscy po nie udanych próbach szli do muzeum nie bardzo się tym przejmując. Po powrocie oczywiście znaleźliśmy mandat 750koron :/. nie ukrywam, że dzwonienie i wysyłanie smsów do niczego nie prowadzi bo telefonów nie odbierają a na sms odpowiadają po szwedzku, jak na razie nie mam zamiaru tego płacić bo w moim mniemaniu to nie do końca moja wina. Pytanie pierwsze czy uda sie nie płacić tego mandatu przedstawiając fakt niedziałającego parkomatu? pyt. drugie - czy firmy obsługujące parkingi są w stanie wyegzekwować ten mandat w Polsce?
  Profil uzytkownika: basi_     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2018-08-26 20:57
Jak jest parkometr jest zepsuty:

a) szuka sie w okolicy innego dzialajacego parkomatu
b) zglasza sie, ze parkomet nie dziala i dostaje sie dalsze instrukcje
(Na parkomacie podany jest numer)
c) sa aplikacje, ktorymi "placi sie" za parkowanie
d) ma sie wszystko w dupie, dostaje sie mandat i sie placi




Tak,firmy obslugujace parkingi sa w stanie wyegzekwowac ten mandat w Polsce.
Czasem sie zdarza, ze sa malo skuteczni.



  Profil uzytkownika: pati_sko     
basi_


Wpisów: 6
Od: 2018-08-26
2018-08-27 19:28
po części mogę się zgodzić jednak gdy ma się trójkę małych dzieci, wpakowanie i wypakowanie ich ponownie do samochodu by przejachać 500m do kolejnego parkomatu jest po prostu męczące, po drugie - apki na telefon działają jedynie jeśli masz polisę ubezpieczeniową na samochód opłacona w Szwecji bo jej nr jest potrzebny by się zalogować do konta, po trzecie - odpowiedzi w języku szwedzkim też niczego nie ułatwiają, po pierwszym dniu zwiedzania stwierdzam, że miasto turystom z samochodem nie jest przyjazne i tyle!

jak ktoś zapyta dlaczego jeżdżę samochodem a nie komunikacją, to od razu odpowiem - bo miało to być dla mnie wygodniejsze i mimo wszystko tańsze.
  Profil uzytkownika: basi_     
kkkkkkkkkkkkkkkkkkk


Wpisów: 34
Od: 2018-08-18
2018-08-27 20:18
To jest państwo prawa, przyjezdzając tutaj musisz respektować wszystkie zasady, możesz mieć i 8 dzieci i pieciu męzów, czterech szwagrów i 5 sióstr, ale bilet w metrze musisz skasować, opłate za parkowanie tez.
  Profil uzytkownika: kkkkkkkkkkkkkkkkkkk     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2018-08-27 20:21
"po części mogę się zgodzić jednak gdy ma się trójkę małych dzieci, wpakowanie i wypakowanie ich ponownie do samochodu by przejachać 500m do kolejnego parkomatu jest po prostu męczące"

Piszac odwolanie, nie zapomnij o tym wspomniec
  Profil uzytkownika: pati_sko     
kkkkkkkkkkkkkkkkkkk


Wpisów: 34
Od: 2018-08-18
2018-08-27 20:40
Tak, tak, nie zapomnij o tym wspomnieć,
tylko licz się z pytaniem:" czy ta trojka dzieci nie pozwala Pani/Panu prowadzic właściwej opieki'? Ale następnym pytaniem może być:" Czy Pani/Pan chce aby państwo pomogło w wychowaniu tej trójki dzieci"? Nastepnych pytan może już nie być, za to może być decyzja o odebraniu dzieci rodzicom, którzy maja problemy wychowawcze.
  Profil uzytkownika: kkkkkkkkkkkkkkkkkkk     
basi_


Wpisów: 6
Od: 2018-08-26
2018-08-28 19:57
całe szczęście za 4 dni mnie tutaj już nie będzie...
  Profil uzytkownika: basi_     
basi_


Wpisów: 6
Od: 2018-08-26
2018-08-28 21:52
a może mnie ktoś oświeci ile kosztują tak na prawdę parkingi w Sztokholmie, bo dane z zeszłego roku są jak dla mnie kompletnie nie aktualne, wyszło mi że parking pod Djurgarden kosztuje 50koron za godzinę! parkomat o wysokości opłaty oczywiście milczy!
  Profil uzytkownika: basi_     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2018-08-28 23:02
http://www.stockholm.se/Tr afikStadsplanering/Parkering/ny-plan-for- gatuparkering/
  Profil uzytkownika: Bartender     
basi_


Wpisów: 6
Od: 2018-08-26
2018-08-29 22:35
no zgodnie z mapką na stronie Djurgarden nie jest w żadnej strefie...
  Profil uzytkownika: basi_     
basi_


Wpisów: 6
Od: 2018-08-26
2018-08-29 22:41
podobnie jak parking pod Naturhistoriska riksmuseet... jak dla mnie Szwecja to jest dziki kraj przynajmniej w kwestii parkingów
  Profil uzytkownika: basi_     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-09-07 19:16
jak dla mnie Szwecja to jest dziki kraj przynajmniej w kwestii parkingów

-----------------------------------

Dlaczego dziki ? Prawidlowo ze taki kraj parkingow! Jest lad i porzadek. Wszystko pieknie zrozumiale oznakowane, wszedzie automaty, mozliwosc wynajecia miejsc, itd. Kazde wieksze miasto w polsce powinno brac przyklad ze Szwecji. To wszystko ma sluzyc nam wszystkim. U nas w polsce ludzie parkuja jak chca i gdzie chca, ani z wozkiem, ani to przejsc, zreszta odpal media i zobacz mistrzow parkowania. My tu nie mowimy o paru, parunastu, ale takich ludzi sa tysiace. Wszystko maja w dupie.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2018-09-07 19:20
a może mnie ktoś oświeci ile kosztują tak na prawdę parkingi w Sztokholmie

---------------------

Jesli dosc czesto poruszasz sie po miescie - zalatw sobie plakietke niepelnosprawnego. Jesli masz dobre kontakty i zaplacisz to taka dostaniesz to masz cool.

Zobacz w Sztokholmie ci ludzie co parkuja na takich miejscach, przypatrz sie czasami. Z tych aut nie wysiadaja i wsiadaja ludzie chorzy, majacy problemy z chodzeniem. Sa to ludzie ktorzy np. biegna szybko tam i tu, wysiadaja normalnie zwyczajnie. Znam kupe ludzi ktorzy maja takie plakietki i sa zwyczajnie zdrowe. Jest taka mafia ktora tym handluje zwyczajnie.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-09-07 20:57
kazdy ma mobil przy sobie czy tak trudno miec app do placenia za parking proste jak szyny kolejowe ,zamiast jak ktos przyjezdza ze wsi i szuka automatu, kiedys to polak by sie nie zdziwil ze jest inaczej za granica dzisiaj mysla ze juz nas dogonili,,,,,,grattis
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Forum -> Auto-Moto -> niedziałający parkomat a mandat za parkowanie
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






PRACA (Brandbergen)
Poszukujemy pracownikow lub podwykonacow (VÅRBY)
Sprzatanie (Bandhagen)
brukarz - kostka granitowa (Knislinge )
Praca przy sprzataniu w Sztokholmie (Älvsjö)
Renovering av lägenheter- Stockholm (Stockholm)
PRACOWNIK ROBÓT NAZIEMNYCH (Sztokholm)
Städjobb- Stockholm (Stockholm)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 9 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony