Odwiedzin 37816052
Dziś 1876
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Macbook Apple

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorMacbook Apple
karma


Wpisów: 550
Od: 2016-01-07
2018-06-03 16:01
Nadeszla zmiana laptopa. Stary Lenovo dlugo mi sluzyl ale juz staruszek i miewa kaprysy. Myslalem o macbooku firmy Apple. Czy ktos korzysta z tej firmy?. Moze jakies sugestie?. Moze inne propozycje?. O ile wiem glownym systemem jest Mac. Ktos dorzuci pare swoich groszy (oczywiscie nie do zakupu)
  Profil uzytkownika: karma     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-06-03 20:47
umnie tylko mac i zawsze mac,mam i stacjonarny i laptoppro ten najnowszy.ja moge porownac je do microsoft tych co mialem kiedys jak mnie spienily te antivirus programy itd,,,to kupilem mac nie zaluje, wszyscy w mojej rodzinie maja mac i nikt nie narzeka,szybko bez problemow,problem to moze to czy nie za drogi? ,bo moje kupilem jeden za 11000 a laptopa za 14000 ,corka ma swojego chyba 6 lat i bez najmniejszego problemu jej chlopak tez
  Profil uzytkownika: black sabbath     
karma


Wpisów: 550
Od: 2016-01-07
2018-06-04 18:57
Widze, Sabbath, ze chyba tylko Ty pracujesz na takim systemie, wiec zdaje sie na twoja opinie. Powiedz krotko... brac jablko?...
  Profil uzytkownika: karma     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2018-06-04 19:50
oczywiscie ,i nie instaluj antivirus , kompletnie niepotrzebny,szybko wszystko sie instaluje ,po czasie niebedziesz chcial patrzec na inne
  Profil uzytkownika: black sabbath     
karma


Wpisów: 550
Od: 2016-01-07
2018-06-04 21:00
Sabbath...
  Profil uzytkownika: karma     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2018-06-04 22:17
Ja niedawno sie przesiadlem z Apple na Windows 10 na laptopie, ale to zalezy komu co pasuje. Ja akurat w pracy zwykle uzywalem, mialem rozne MacBook Pro przez ostatnie 10 lat, a w domu Mac mini.

Przesiadlem sie na Dell XPS i z Windows 10, bo nie potrafilem sam sobie umotywowac dlaczego mialbym zaplacic blisko 40 tys kr za nowego MacBooka Pro, ktory dla moich potrzeb jest taki sam dobry, czy nawet troche gorszy niz Dell za 25 tys.

Apple jest fajny, ludzie raczej sa zadowoleni. Szczegolnie jak sie jeszcze ma iPhone, Apple Watch, Apple TV i tak dalej. Jak sie zastanawiasz, to kup, raczej sie nie zawiedziesz. Pojdz do jakiegos sklepu niche Ci pokaza jak dziala, bo troche sie rozni.

  Profil uzytkownika: kajetan     
kwiatuszek305


Wpisów: 91
Od: 2008-07-08
2018-06-04 22:56
Jesli nie potrzebujesz super hiper wypasionego Macabooka, to warto zastanowic sie nad starszym modelen (nowka). Macbook pro 15" z 2015 kosztuje ok 20 000, ma najnowszy OS High Sierra (co akurat dla mnie plusem nie jest bo bylo troche problemow z nim) i lepsze/wiecej wejsc (m.in. osobne na zasilanie, USB3, Thunderbolt, karte pamieci itp - nie trzeba przejsciowek). Co prawda szybciej przestana produkowac czesci zamienne, ale gwarancje masz tak samo.
  Profil uzytkownika: kwiatuszek305     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2018-06-04 23:28
Ja też używam Della, chociaż tylko latitude ale też z Windowsem 10 i jestem bardzo zadowolony.
Maki mnie nigdy nie rajcowały.
  Profil uzytkownika: Uwe     
karma


Wpisów: 550
Od: 2016-01-07
2018-06-05 19:52
Dell... tez rozwazalem taka opcje ale, prawde powiedziawszy ten windows mnie troche hamuje. Sam preferuje linuxa, ktory mnie jeszcze nie zawiodl ale o windowsie, a szczegolnie o 10 docieraja do mnie nienajlepsze opinie. Nie wiem... z 10 mam niewielkie "spotkanie", wiec poki co nadstawiam ucha. Znajomej wdarl sie jakis wirus, mimo Kasperskiego, ktory pokasowal znaczna ilosc plikow... zadajac okupu . Fakt,ze obok windowsa czy maca moge miec alternatywnego linuxa ale chcialem sprobowac czegos nowego. Jak to mowia - przy jednej dziurze i kot zdechnie
  Profil uzytkownika: karma     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2018-06-06 23:25
Windows dzisiaj dobrze sobie daje rade bez dodatkowych programow antywirusowych. Windows Defender, bedacy zintegrowana czescia systemu operacyjnego w zupelnosci wystarczy. Potem masz tych uzytkownikow, ktorzy na wszystko klikaja i instaluja i im nic nie pomoze, obojetnie jaki maja system operacyjny.

Co do Apple, to macOS to bardzo fajny system operacyjny. Dostepny praktycznie (legalnie) tylko na komputerach Apple, wiec jak sie chce sprobowac, to tylko ta kombinacje. Troche zalezy co sie ma zamiar robic z tym komputerem. Dla wiekszosci codziennych czynnosci nie ma chyba tak naprawde znaczenia, czy sie wybierze Mac, Windows, czy Linux, bo 90% czasu i tak sie siedzi w Chrom i cos robi na internecie.

macOs jest bazowany na BSD, wiec troche linuksowej wiedzy moze pomoc w niektorych sytuacjach, ale w gruncie rzeczy to dosc rzadko, dla zwyklego uztykownika.

Ja zmienilem glownie dlatego, ze programuje ostatnio duzo siedzac w Visual Studio. Wczesniej na Macu uzywalem do tego celu wirtualnego Windowsa, ale to jednak nie to samo.

Windows ma teraz wsl (Windows subsystem for Linux), praktycznie mozliwosc zainstalowania Linuxa jaka zintergowanej czeci Windows, jest jedynym systemem operacyjnym, gdzie mozna miec Docker containers zarowno Linuxowe jak i Windowsowe, itd.

Microsoft dzisiaj to calkiem inna firma niz 5 lat temu, a Windows 10 to chyba najlepsza wersja Windowsa do tej pory (bo roznie z tym bywalo).

Ale jak najbardziej polecam Maca. Jezeli nic Cie nie trzyma przy Windowsie czy Linuxie, to jak najbardziej Mac.

Ja pewnie tez bede sobie po lecie jakiegos Maca kupowal, ale pewnie jakis nowy Mac Mini a nie laptop.
  Profil uzytkownika: kajetan     
karma


Wpisów: 550
Od: 2016-01-07
2018-06-09 13:23
Kupilem Apple Pro. Zacheciles mnie Kajetan tym, ze zamierzasz ponownie miec (byc moze alternatywnie ale jednak) apple . Kwiatuszek i Sabbath dorzucili swoje 5 groszy (co wyszlo mnie taniej ). Rozpakuje go w przyszlym tygodniu, bo bede w weekend na rybach . Teraz bede tylko zastanawial sie jak wspolgra apple z urzadzeniami peryferyjnymi z windowsa takimi jak drukarka, scanner itp.( w Linuxie musialem troche "powalczyc" zeby wszystko dzialalo). Noooo... nie z takimi wyzwaniami czlowiek sie zmaga. Dzieki Wszystkim
  Profil uzytkownika: karma     
Forum -> Komputer i człowiek -> Macbook Apple
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Carpentry work (Stockholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 44 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony