Odwiedzin 37816298
Dziś 2122
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Zalałam laptopa herbata, będzie żył?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorZalałam laptopa herbata, będzie żył?
martyna001


Wpisów: 1
Od: 2018-03-07
2018-03-07 17:09
Otóż dzisiaj w nocy obudziłam się i chciałam zajzec na godzinę w telefonie. Niechcący wylalam kubek z zimna herbata i prawdopodobnie zalalam laptopa. Wytarlam go tylko z zewnątrz, nie patrzac do środka, bo byla noc. Niedawno wróciłam do domu i nie chciał się włączyć. Uświadomiłam sobie ze przyczyną na pewno jest zalanie. Zaczęłam szybko wycierac go wszędzie, nawet baterie i wokół. Ale wydaje mi się że już za późno, bo plamy były już zaschniete. Do serwisu mam bardzo daleko. Czy jest coś co jeszcze mogę zrobić, prócz odwrócenia go do góry nogami?
  Profil uzytkownika: martyna001     
Poważny temat! Ten temat został oznaczony jako poważny. Oznacza to, że autor oczekuje poważnej dyskusji lub odpowiedzi na pytanie.
mich123


Wpisów: 784
Od: 2017-05-06
2018-03-07 19:41
na wlasna reke juz nic nie zrobisz. przy zalaniu laptopa trzeba reagowac natychmiast. jedynie mozesz pojechac ze sprzetem do serwisu i tam ocenia oplacalnosc ewentualnej naprawy.
  Profil uzytkownika: mich123     
LARA333
Sthlm


Wpisów: 1880
Od: 2007-06-12
2018-03-07 20:14
Drogie naprawy,,,
  Profil uzytkownika: LARA333     
nobody


Wpisów: 840
Od: 2011-05-18
2018-03-08 07:57
Nawet jesli po jakims czasie zadziala co czasami sie zdarza to i tak nalezaloby go rozebrac i chocby przeczyscic izopropanolem a najlepiej jak w serwisie wezma do wanienki ultradzwiekowej bo moze sie wdawac korozja.W twoim przypadku moze byc zalana klawiatura ktora powoduje ze laptop sie nie zalacza i np odpiecie tasmy ktora laczy klawiature z plyta moze pomoc(i podlaczyc na probe zewnetrzna klawiature co nie gwarantuje ze po wymianie tej zalanej wszystko bedzie dzialac ale w duzym stopniu prawdopodobne) ale rownie dobrze zwarcie moglo "pojsc na plyte" i uszkodzic uklad zasilania albo cos wiecej.Najlepiej serwis albo na ubezpieczenie domowe o ile laptop ma jakas wartosc oplacalna przy wplacie självrisk.W przypadkach zalania jesli poszlo na plyte lepiej wymienic plyte(choc to kosztuje)albo zaryzykowac i dac plyte do naprawy i moze bedzie w pelni sprawna albo nie o ile "spece" czegos nie zmostkuja.Ale rownie dobrze moze dzialac bez problemu.Ja zawsze obstawiam wymiane i wlasnie najlepej na ubezpieczenie.
  Profil uzytkownika: nobody     
oliwa59


Wpisów: 332
Od: 2008-02-13
2018-03-08 09:01
To zalezy tez czy slodzisz herbate, czy nie. Cukier jest szkodliwy dla organizmu (i komputera tez...)
  Profil uzytkownika: oliwa59     
Forum -> Komputer i człowiek -> Zalałam laptopa herbata, będzie żył?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 32 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony