Odwiedzin 37796870
Dziś 647
Środa 24 kwietnia 2024

 
 

Forum: Na każdy temat - No, to mamy problem w Bolandzie

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorNo, to mamy problem w Bolandzie
Borrka
Hospicjum na Wilsona


Wpisów: 17561
Od: 2003-04-06
2017-05-11 08:52
http://weekend.gazeta.pl/w eekend/1,152121,21791761,omenaa-mensah-pr zyzwolenie-na-rasizm-jest-wieksze-a-polsk i.html#MT

No to mamy problem.
Omenaa dobrze go przedstawila, a problem bedzie narastal.
Bez dwoch zdan.


Polska sasiaduje z duzym krajem pelnym imigrantow, gdzie moim zdaniem, masa krytyczna zostala przekroczona i gdzie zle sie dzieje od pewnego czasu.

Mysle, iz w Szwecji jest dosc podobnie, choc uwazam, iz integracja nowoprzybylych w zamknietym, wiejskim z tradycji i ciut ksenofobicznym kraju skandynawskim jest gorsza, niz w Rajchu.

W Polsce ratuje sytuacje mala ilosc imigrantow, ale jest to juz stan typu "antysemityzm bez Zydów".
Ich jeszcze nie ma (imigrantów), ale niechec juz jest.

Mnie oburza calkowita obojetnosc Kosciola, potworna obluda tych wszystkich rydzykow i ich swity.
"Autorytety moralne" typu szczujnia.

Dla jasnosci - sam sie obawiam perspektyw, powiedzmy francuskich i jestem dość ksenofobiczny.
Nawet, rzeklbym, mam bardzo konkretne powody ku temu.
Ale udawanie, iz "moja chata z kraja" i do mnie nie przyjdą, jest najglupszym, co mozna zrobic.
  Profil uzytkownika: Borrka     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2017-05-11 13:13
hołota poczuła odgórne przyzwolenie i na efekty nie trzeba było długo czekać, co do roli religii to moja opinia jes niezmienna, wbrew temu co głoszą wszystkie religie, ludzie pod ich wpływem nie stają się lepsi tylko gorsi
  Profil uzytkownika: Badboy     
Borrka
Hospicjum na Wilsona


Wpisów: 17561
Od: 2003-04-06
2017-05-11 13:25
Odgornego zezwolenia udzielil czlowiek, o ktorym tak piszą:

pyffello114 pół godziny temu Oceniono 22 razy 6
Dla zrozumienia motywów działania Jarosława Kaczyńskigo trzeba koniecznie zapoznać się z charakterystyką pana prezesa, którą naszkicował Jarosław Gowin w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" w lipcu 2012 roku ,:
"To stuprocentowy cynik(...). Fanatyczna wiara w słuszność celów usprawiedliwia w jego oczach sięganie po dowolne środki.Nie ma w polskiej polityce człowieka równie bezwzględnego jak on".
Tak, to ten sam Jarosław Gowin, który dzisiaj patrzy Kaczyńskiemu z psią pokorą w oczy i czeka na jego polecenia.
  Profil uzytkownika: Borrka     
Angryman


Wpisów: 508
Od: 2017-01-20
2017-05-11 13:48
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Angryman     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2017-05-11 14:15
gówno to ty masz we łbie śmieciu
  Profil uzytkownika: Badboy     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2017-05-11 16:07
Mysle, iz w Szwecji jest dosc podobnie, choc uwazam, iz integracja nowoprzybylych w zamknietym, wiejskim z tradycji i ciut ksenofobicznym kraju skandynawskim jest gorsza, niz w Rajchu.

to jest racja ,ale tylko dlatego ze szwedzi sa zamknieci sami w sobie,,ale niemasz racji z niemcami dlatego ze oni jeszcze sa gorsi jesli chodzi o integracje
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Borrka
Hospicjum na Wilsona


Wpisów: 17561
Od: 2003-04-06
2017-05-11 16:37
Polemizowalbym - mieszklalem ladnych pare lat w srodowisku 100% niemieckim, w dodatku na prowincji i bylem w duzym stopniu "zintegrowany", do zapraszania na prywatne imprezy wlacznie.
Inna rzecz, ze nie mialem zupelnie kontaktow z Polakami.

No, ale zbyt powierzchownie znam Szwecje.
  Profil uzytkownika: Borrka     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2017-05-11 18:08
powody są dwa, Niemcy nigdy nie były tak izolowane geograficzne jak Szwecja, tu zawsze przepływ różnych grup narodowościowych był duży, po drugie struktura narodowościowa imigrantów też bardziej sprzyjała integracji
  Profil uzytkownika: Badboy     
Borrka
Hospicjum na Wilsona


Wpisów: 17561
Od: 2003-04-06
2017-05-11 22:02
Geograficznie i genetycznie.
Czerwona Armia i Amerykanie odwalili duza robote.

Paradoksalnie, wyszlo to Niemcom na Zachodzie raczej na korzysc.
  Profil uzytkownika: Borrka     
+katolik+
IN GOD WE TRUST


Wpisów: 1339
Od: 2013-08-18
2017-05-12 00:49
Omena niech się lepiej zajmie prezentowaniem prognozy pogody- to akurat jej dobrze wychodzi...

Powoływanie się na antypolskie, neomarksistowskie media typu: "Gejzeta Wybiórcza" i "Pedałen24" świadczy o głupocie, lub skrajnej obłudzie autora tematu.

To, co te nędzne robaki przedstawiają jako "faszyzm", "nazizm", czy- jak tu- "rasizm"- w rzeczywistości stanowi wielki racjonalizm i pragmatyzm Mądrego Narodu Polskiego, który chce mieć w swoim kraju porządek.
  Profil uzytkownika: +katolik+     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2017-05-12 01:03
wyssałeś te mądrości z proboszcza?
  Profil uzytkownika: Badboy     
Borrka
Hospicjum na Wilsona


Wpisów: 17561
Od: 2003-04-06
2017-05-13 08:54
Problem imigracji ukazuje calą oblude owczarni pisowsko-koscielnej:
zachlystując sie frazesami o milosci blizniego i robiac loda ojcu Rydzykowi, nie dopuszczaja nawet mysli, iz trzeba ludziom pomagac.

Po prawdzie, czysto teoretycznej, bo nastepnego dni po przybyciu do Bolandy, uchodzcy przekraczaja Odrę

Ja szczerze nienawidze tych tzw. lokalnych wspolnot - w rzeczywistosci barlogów ciemnoty i tego, co w Polakach najgorsze.

PS. Slyszeliscie, ze lud bozy zaczal hejtowac odtworce roli "wójta i plebana" w serialu "Ranczo", kiedy ten poszedl na marsz PO?
  Profil uzytkownika: Borrka     
+katolik+
IN GOD WE TRUST


Wpisów: 1339
Od: 2013-08-18
2017-05-13 09:19
Oczywiście, pomagać trzeba, ale tam- w miejscu pochodzenia tych ludzi, tak jak to proponuje rząd PiS, ponieważ owi poszkodowani wcale nie chcą opuszczać swojej ziemi.

PS
Obłudnicy, którzy przyklaskiwali pani kanclerz Merkel, gdy ta ostro krytykowała imigrantów kilka lat temu...😉
  Profil uzytkownika: +katolik+     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2017-05-13 09:48
moze jestem stara, moze jestem ciemnogrod, moze jestem faszystka...w zasadzie gowno mnie obchodzie co se kto o mnie pomysli...ale uwazam wedlug starej szwedzkiej zasady ( szwedka sie we mnie odezwala ), ze "man tar seden dit man kommer" i malo rzeczy mnie tak wk...a jak te baby okutane w te szmaty. to ma sie do religii jak gowno do wiatraka. kobiety przez wieki walczyly o rownouprawnienie i te okutane, niedorozwiniete baby zapakowalabym w najblizszy samolot z "misiem" w paszporcie na nastepne trzy pokolenia. AMEN-choc do kosciola nie bardzo chodze, poniewaz rydzyk i jego kompania mi sie brzydzi. wiec przestancie prosze pieprzyc o PIS-e. ja za kaczynskim nie przepadam, ale on jedyny stoi w obronie Polski przed tym co sie dzieje w szwecji. bo to co sie dzieje w szwecji to jest masakra. jak sobie przypomne spokojna, bezpieczna, faszystowska, ksenofobiczna i rasistowska Szwecje z lat 80 to serce sie smieje w porownaniu z ta zdegenrowana multi-kulti wyprana z mozgu papkowata cholota. na sama mysl o dzisiejszej "szwecji" zbiera sie na wymioty. kiedy ostatnia raz byles w szwecji Borrka? chcesz tego samego dla Polski? z PO bedziemy mieli tych wspanialach wzobacajacych kulturowo zbirow i gowno jak se bedziesz mogl spokojnie po warszawie czy poznaniu chodzic. moja synowa - Kanadyjka - powiedziala, ze jedyne miejsce w ktorym czula sie bezpiecznie spacerujac po nocy to Poznan. PIS to oszolomstwo a PO to Komuna. zapluci poplecznicy pijaczyny Juncersa. jak se pomysle o politykach to tylko sie wszystko cofa. serio.
  Profil uzytkownika: kanadolka     
Angryman


Wpisów: 508
Od: 2017-01-20
2017-05-13 10:04
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Angryman     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2017-05-13 10:12
to nie dokonca cala parada ,duzo panstw (wieksosc) ma pozytek z emigracji,nie wspomne o usa co ukradli niemca zeby skonstruowal rakiete w kosmos ,czy boening i mase innych rzeczy,problem jaki w szwecji wystepuje to ze mamy (bidrag system) ktory sprzyja emigracji dla wiesniakow ,
panstwa ktore "exportuja"emigantow zyja z nich,wystarczy popatrzec wstecz z moja emigracja ile szmalu poszlo do polski ktore ja musialem placic w konsulacie za wize za zrzeczenie sie obywatelstwa itd,pomnozyc to przez iles tam miljonow polakow to niesamowite pieniadze, jeszcze co do szwecji jaki mamy problem ze system podatkowy uniemozliwia zatrudnienie tych ludzi ,ale wystarczy ze "bidrogi" upierd,,,,i wiekszosc wroci do swoich krajow,ale co to da ???? nienawisc do szwecji
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Borrka
Hospicjum na Wilsona


Wpisów: 17561
Od: 2003-04-06
2017-05-13 10:24
Dokladnie to samo, kanadolka, mozna uslyszec o pijanych Polakach i polskich zlodziejach w Berlinie, Londynie, czy Sztokholmie.
Mentalnosc Kalego.

To jest ogolny kryzys, nie zlikwiduje go gadanina tzw. prawicy.
Na razie PiS wykreowal problem, ktorego nie ma - chodzilo bodajze o 10 tysiecy, ktore ucieklyby do Rajchu na drugi dzien. (samych Ukraincow jest okolo miliona)

To o ksenofobicznej Polsce mowi cala Europa, nie np. o Czechach, bedacych w podobnej sytuacji.

Glupia, nieudona polityka sklerotykow.
  Profil uzytkownika: Borrka     
Angryman


Wpisów: 508
Od: 2017-01-20
2017-05-13 10:35
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Angryman     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2017-05-13 11:02
"ja za kaczynskim nie przepadam, ale on jedyny stoi w obronie Polski przed tym co sie dzieje w szwecji."

nie masz pojęcia o czym piszesz, jak napisał Birrka, to on i jego śmiecie kreują problem, którego nie ma, żeby straszy nim nadwiślańską ciemnotę,z której przy tej okazji wyszło wszystko, co w tym narodzie najgorsze, a co odpowiedzialny polityk powinien starać się tłamsić, dla dobra kraju zresztą
  Profil uzytkownika: Badboy     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2017-05-13 11:29
problem jaki w polsce wystepuje w dzisiejszych czasach to to ze chca nalezec do unii ,jesli sie juz nalezy do niej to na zle i dobre "umiec dac i przyjac,"niemcow jest mnie szkoda dlatego ze niedosc ze mala powierzchnia to 100mln mieszkancow a tu nagle 1-1,5mln emigrantow,co maja na to powiedziec ? bo za kazdym razem wypomna im druga wojne swiatowa,jeszcze jedno ,,,napewno sie myle? ale polacy to jakis dziwny narod nikogo nie nawidza (oprocz amerykanow) nienawidza np zydow a wierza w jezusa ,chodza do kosciola i 10 przykazan ktore maja wkute w glowe nie przestrzegaja,to nie tylko mohery ale wiekszosc...myle sie???????
  Profil uzytkownika: black sabbath     
kamka1238


Wpisów: 9115
Od: 2007-11-19
2017-05-13 11:36
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: kamka1238     
Angryman


Wpisów: 508
Od: 2017-01-20
2017-05-13 11:45
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Angryman     
kamka1238


Wpisów: 9115
Od: 2007-11-19
2017-05-13 11:55
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: kamka1238     
Angryman


Wpisów: 508
Od: 2017-01-20
2017-05-13 12:14
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Angryman     
kamka1238


Wpisów: 9115
Od: 2007-11-19
2017-05-13 12:17
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: kamka1238     
Angryman


Wpisów: 508
Od: 2017-01-20
2017-05-13 12:35
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Angryman     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2017-05-13 14:02
Sverige är på väg mot en kollaps.

tak mowilo sie w 1992 po wojnie balkanskiej i do tej pory mieszkaja w szwecji ci co tak samo mowili
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Angryman


Wpisów: 508
Od: 2017-01-20
2017-05-13 14:27
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Angryman     
Forum -> Na każdy temat -> No, to mamy problem w Bolandzie
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Firma zatrudni (Bandhagen )
Mycie okien (Stockholm)
Szukam do pracy. (Stockholm )
DAM PRACE / SPRZATANIE (Ödeshög)
Pracownik lesny ( röjning) (FAGERSTA)
zatrudnie , (Tanumshede)
Sprzątanie (Stockholm )
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 13 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony