Odwiedzin 37784255
Dziś 1025
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Kontrakt na mieszkanie

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorKontrakt na mieszkanie
MieszkaniecSE


Wpisów: 2
Od: 2017-05-04
2017-05-04 16:36
Witajcie rodacy. Posiadam mieszkanie na kontrakt. Na papierze jestem ja w raz z moja zona. Postanowilismy zamienic na wieksze. Zapisalem sie do kolejki i po jakims czasie trafila sie okazaj. Dostalismy kolejne mieszkanie. Przy podpisywaniu kontraktu moja zona nienwidniala jako medsökande na stronie danej spoldzielni i niestety ale kontrakt widnieje tylko na mnie. Postanowilismy zmienic dane w ankiecie na stronie i teraz mam takie pytanie. Czy jest mozliwosc aby zona mogla dopisac sie do kontraktu. Rozne sytuacje dzieja sie w zyciu, a dodam ze mam dwojkie wspanialych córek. Czy jestescie wstanie mi odpowiedziec czy jest taka mozliwosc? z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: MieszkaniecSE     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2017-05-04 17:46
Moze spoldzielnia udzieli ci informacji na ten temat?
  Profil uzytkownika: Ronj@     
kredtka


Wpisów: 83
Od: 2012-05-09
2017-05-04 19:36
Jak podpisywaliscie kontrakt to mozna bylo dopisac bo my tak robilismy. Jesli nie to teraz mozes to zrobic isc do spoldzielni i zglosic ze chcesz zeby kontrakt byl na was dwoje .Powinni dopisac. Ja nie jestem zona ale kontrakt mamy na dwoje wiec mozna ..
  Profil uzytkownika: kredtka     
MieszkaniecSE


Wpisów: 2
Od: 2017-05-04
2017-05-04 20:53
O to chodzi ze przy podpisywaniu powiedzieli ze teraz nie moga dopisac bo ja widnieje jako szukajacy u nich na stronie i to byla ich odpowiedz dlatego teraz dopisalem zone jako medsökande. Bede musial sie przejsc i pogadac z nimi.Wiem ze jak jestesmu malzenstwem to wszystko jest razem i kontrakt nie ma odgrywac roli ALE zawsze jest lepiej miec obie osoby na kontraktcie jesli cos by sie stalo.
  Profil uzytkownika: MieszkaniecSE     
kawaler


Wpisów: 12116
Od: 2008-10-01
2017-05-04 20:59
nie dopisuaja , no moze po dwóch latach wedlug prawa zasiedzenia i tak przysluguje, kazdy by chcial sie dopisac po to jest kontrakt zeby nie dopisywac, jak se kupisz wille to mozesz dopiesac kogo chcesz
  Profil uzytkownika: kawaler     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2017-05-04 21:05
Nawet jak sie chce babe dopisac do pozyczki , to musi dobrze przytulac ,bo w innym przypadku tylko paskudzi zdolnosc kredytowa , i odsetki sa wyzsze .
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
kiniaCWA


Wpisów: 18
Od: 2011-03-12
2017-05-04 22:15
kazda spoldzielnia ma inne zasady wiec trudno powiedziec... piszesz ze lepiej zeby dwie osoby staly na kontrakcie... nie zawsze jest lepiej... jesli nie daj Bog bedziesz mial problemy finansowe i nie bedziesz mial z czego zaplacic czynszu to niestety obie osoby dostaja komornika. Jesli jest tylko na Ciebie mieszkanie to w przypadku takiej sytuacji masz tylko Ty komornika a zona nie, wtedy ona moze wziasc kredyt dostac inne mieszkanie itp, a jak oboje dostaniecie to jestescie uziemieni. ( przepraszam ze pisze czarne scenariusze ale tak tez moze sie zdarzyc) .
A znam osobiscie inny przypadek gdy obie osoby stoja na kontrakcie, zona chce sie rozstac i wrocic do Polski, chcialaby pojsc do spoldzielni i zeby jej partner byl tylko na kontrakcie ale zeby to zrobic spoldzielnia musialaby ponownie sprawdzic dochody jej partnera itp a ze w ubieglym roku mial bardzo kiepski dochod nie otrzymalby tego mieszkania, ona chce sie rozstac polubownie i nie chce by przez nia stracil dach nad glowa ale tez boi sie wrocic do Polski i ze gdy on nie bedzie placil czynszu ze ona zostanie pociagnieta do odpowiedzialnosci a wiadomo przy polskich zarobkach to sa kolosalne sumy i dlatego ona zyje z nim dalej razem, meczy sie itp ale tez nie chce wyrzadzic mu krzywdy i zeby stracil mieszkanie. wiec na jedno nie do konca dobrze jest zeby stalo sie w dwie osoby na kontrakcie. Wydaje mi sie ze jest wiecej minusow niz plusow
  Profil uzytkownika: kiniaCWA     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2017-05-04 23:18
Mieszkanie jest czynszowe. Jedna spoldzielnia pozwala na dwie osoby na kontrakcie inna woli jedna. Sa plusy i minusy, i dla lokatora i dla spoldzielni jezeli kontrakt jest na jedna osobe, jak i na dwie.
Spoldzielnia nie jest zobowiazana zadnym prawem, zeby obydwoje lokatorow bylo umieszczonych na kontrakcie.
Skontaktuj sie ze spoldzielnia.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Forum -> Życie w Szwecji -> Kontrakt na mieszkanie
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 16 gości
oraz 0 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony