Odwiedzin 37808537
Dziś 906
Sobota 27 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - oceny w szkole podstawowej

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autoroceny w szkole podstawowej
Jeny


Wpisów: 2
Od: 2017-03-22
2017-03-22 08:51
Witajcie!
Moja corka urodzona w USA od sierpnia chodzi tu do 2 klasy szkoly podstawowej, komunalnej - 2 åk. Wczesniej przez rok, jeszcze w Stanach, uczyla sie jezyka szwedzkiego.

Przyjechalismy tu na 3 letni staz, jej tata - moj maz - jest amerykaninem. W domu mowimy po angielsku (czasem czytam jej po polsku).

Wczoraj otrzymalam od nauczycielki propozycje ocen i wszystkie maja miano "godtagbara kunskaper". Zdziwilo mnie, ze z jezyka angielskiego nie otrzyma "mer än godtagbara kunskaper".

Czy te oceny sa moze nadawane "z automatu"? Czy jest jakis sens rozmowy z nauczycielem o mozliwosciach podniesienia oceny? Czy w Szwecji wogole wazne sa oceny i sie o nie "walczy"? Nie znam niestety tutejszych zasad w tym zakresie.

Dziekuje jesli ktos zechce mi to objasnic zanim bede na rozmowie w szkole.
  Profil uzytkownika: Jeny     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2017-03-22 09:04
W drugiej klasie szkoly podstawowej oceny sa malo wazne. Na tym etapie najwazniejsze zeby dziecko nie bylo osiolkiem i wykazywalo checi do uczenia sie.

Sa rodzice (ostatnio nawet byl tu na forum*) ze sie podniecaja miedzy soba ze jakie maja zdolne dzieci bo dostaly taka piekna ocene, albo maja dobry wynik na tle szkoly.
* trzecioklasista trzeci najlepszy w szkole

  Profil uzytkownika: pati_sko     
tezauurus


Wpisów: 252
Od: 2005-08-30
2017-03-22 09:42
Przykro stwierdzic, ale te oceny sa `od czapy´. Jedno z moich dzieci w zeszlym roku tez chodzilo do 2 klasy. Kazde z 25 dzieci dostalo identyczny te same oceny Godtagbara kunskaper. Wiem, bo nauczycielka poprosila mnie abym pomogl jej popakowac to w koperty


Nie zawracaj wiec sobie glowy ta wyzsza ocena z angielskiego.
  Profil uzytkownika: tezauurus     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2017-03-22 11:08
Jesli po stazu wyjezdzacie, to mozesz to olac i nie stresowac sie niepotrzebnie, bo pierwsze istotne dla dziecka oceny sa wystawiane za tzw. nationella prov w klasie 6, a wtedy juz waszego dziecka nie bedzie w szwedzkim systemie szkolnym. Dopiero wtedy bada sie dokladnie znajomosc angielskiego. Co prawda w 3 klasie tez beda nationella prov, ale z matmy i szwedzkiego, nie z anglika. Takze nie masz czym sie przejmowac, chyba ze chcecie tu zostac, wtedy ja na twoim miejscu przycisnalbym troszke szkole, zeby zaznaczyc, ze mi zalezy. Z drugiej strony zauwaz, ze umiejetnosci przecietnego szwedzkiego drugoklasisty w zakresie angielskiego niewiele roznia sie od umiejetnosci twojego dziecka. Gramatyka i wymowa bedzie na podobnym poziomie, twoje dziecko moze co najwyzej miec ciut bogatszy zasob slow, w tym te, ktorych znajomosci szkola nie wymaga, wiec nie maja realnego wplywu na ocene.
  Profil uzytkownika: Bartender     
Jeny


Wpisów: 2
Od: 2017-03-22
2017-03-22 12:08
Bardzo Wam dziekuje.
  Profil uzytkownika: Jeny     
Forum -> Życie w Szwecji -> oceny w szkole podstawowej
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dekarz/Blacharz/Takläggare/Pappläggare (Stockholm)
Pomoc w ogrodzie Vallentuna (Vallentuna)
Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 9 gości
oraz 0 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony