Odwiedzin 37800033
Dziś 477
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Sprawy polonijne - polska emerytura

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorpolska emerytura
Soczewka


Wpisów: 16
Od: 2015-03-06
2017-03-18 19:06
To dotyczy osob, ktore zdazyly troche popracowac w Polsce…

"Nowy pomysł rządu Beaty Szydło. Pracowałeś mniej niż 15 lat - nie dostaniesz emerytury, a składki, które wpłaciłeś, przejmie państwo. Niektórzy mogą stracić nawet 100 tys. zł
Premier Beata Szydło zapowiedziała, że jej rząd naprawi system emerytalny. Przygotowanie planu ratunkowego scedowała na Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który od czerwca 2016 r. przeprowadził 27 debat i przesłał rządowi rekomendacje. Premier ogłosiła właśnie, które ze zmian chce wprowadzić w życie.

Rząd zakłada pozbawienie jakiejkolwiek emerytury tysięcy Polaków, którzy sporadycznie pracowali na etacie. Emeryturę dostaliby tylko ci, którzy udowodnią przynajmniej 15 lat tzw. okresów składkowych.

– Takie rozwiązania obowiązują we wszystkich państwach europejskich, Polska jest wyjątkiem – tłumaczą przedstawiciele rządu.

– Rząd ma rację, twierdząc, że w większości krajów, aby dostać emeryturę, trzeba spełnić wymogi stażowe. Ale 15 lat pracy byłoby jednym z najwyższych wymogów stażowych w Europie. Mam wątpliwości, czy to dobry pomysł – mówi Wiktor Wojciechowski, główny ekonomista Plus Banku.

W Finlandii nie ma żadnego wymogu stażowego. We Francji wystarczą trzy miesiące pracy z pensją minimalną. W Wielkiej Brytanii potrzebny jest rok pracy, podobnie w Holandii. W Danii wystarczą trzy lata. W Niemczech trzeba udowodnić pięć lat pracy, a w Luksemburgu i Irlandii – 10 lat. 15 lat – na Węgrzech i w Hiszpanii.

Rząd nie zwróci wpłaconych składek
Rząd nie zamierza jednak ulegać. Tłumaczy, że osoby, które krótko pracowały, odłożyły niewiele składek i będą miały niską emeryturę, a koszty obsługi przelewów emerytalnych będą przekraczać wartość świadczenia, co jest marnowaniem pieniędzy.

Sprawdziliśmy. Mężczyzna pracujący 10 lat i zarabiający średnią krajową nie będzie miał prawa do emerytury. Uzbiera jednak na emeryturę w wysokości ok. 500 zł brutto, a jeśli zarabiałby pensję minimalną – 200 zł brutto.

– To nie są emerytury groszowe i ludzie powinni mieć do nich prawo – uważa Łukasz Wacławik z Wydziału Zarządzania AGH w Krakowie.

Dlaczego więc rząd nie chce wypłacać takich świadczeń? Bo liczy na oszczędności. Emerytur nie będzie wypłacał, ale przejmie składki ZUS. O tym, że taki plan jest, świadczy dokument Rady Ministrów z rekomendacjami zmian w systemie emerytalnym. Nie ma tam słowa, że składki Polaków, którzy nie dostaną emerytur, mają być im zwrócone. Potwierdza to niedawna wypowiedź wiceministra pracy Marcina Zielenieckiego w Sejmie: „Nie możemy traktować wkładu emerytalnego jako rachunku oszczędnościowego na starość”.

Strata pracującego przez 10 lat ze średnią krajową: ok. 100 tys. zł
To, co dla rządu jest zyskiem, będzie stratą dla obywateli.

Łukasz Wacławik z AGH wyliczył, że jeśli ktoś zarabiał przez 10 lat średnią krajową, uzbiera ze składek ok. 100 tys. zł. I tyle zabierze mu państwo, jeśli plan PiS wejdzie w życie.

W innych państwach Europy zgromadzone pieniądze są zwracane pracownikom. Potwierdza to nawet resort pracy. Dlaczego więc Polska składek nie zwróci? Bo mało który kraj w Europie ma takie problemy z bilansowaniem się systemu emerytalnego. W najbliższych pięciu latach w ZUS może zabraknąć na wypłatę emerytur nawet 300 mld zł! Oczywiście, inne kraje też mają deficyt, ale by temu zaradzić, cała Europa podnosi wiek emerytalny. My obniżyliśmy go do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Oznaczać to będzie dodatkowe wydatki – od 10 do 18 mld zł rocznie.

Miękki wariant na uspokojenie: 5 lat pracy z pensją 6,5 tys. zł
Rząd się spodziewa, że zagarnięcie pieniędzy ze składek wywoła sprzeciw Polaków. Dlatego szykuje drugi, tzw. miękki wariant. Aby dostać emeryturę z ZUS, trzeba będzie przepracować nie 15, ale pięć lat. Tyle że pojawi się warunek – przez te pięć lat trzeba będzie zarabiać tyle, by uzbierać jedną trzecią emerytury minimalnej (obecnie byłoby to 333 zł brutto).

– To znacznie powyżej średniej krajowej, ok. 6-6,5 tys. zł – zaznacza Łukasz Wacławik.

Rozstrzygnięcia mają zapaść do końca roku, a zmiany obowiązywać od 2018 r."
  Profil uzytkownika: Soczewka     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2017-03-18 19:57
Jestem ciekawa czy rzad juz planuje budowe barakow
na wzor przedwojennego Annopolu ?

Co z matkami ktore rodzily po 4 dzieci i byly w domu
np. 8 lat ? bo w Szwecji kazde dziecko daje w systemie emerytalnym rok pracy i matce licza 88.000kr zarobku
do emerytury- dane z przed kilku lat.

Swoja droga to tylko czekalam kiedy i jak pieprznie,
jak ogloszono zmniejszenie wieku emerytalnego.
  Profil uzytkownika: alwa12     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2017-03-18 22:03
no to kurwa ladnie....
Nie dosc ze mi odbiora kase portalowego esbeka, milicjanta i komucha, to jeszcze mi nic nie dadza... noz kurwa ja pierdole ...
no zawsze mowilem ze tam polskie bagno a teraz widac ze i siedem metrow mulu jest
  Profil uzytkownika: skoczek     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2017-03-18 22:45
"noz kurwa ja pierdole ..."

hahahaha...jak dzien swira
  Profil uzytkownika: Ronj@     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2017-03-20 20:23
Soczewka, a mozesz podac zrodlo cytowanego przez
Ciebie artykulu ? bo jakos szukalam i nie moglam trafic na zaden slad, bede wdzieczna
  Profil uzytkownika: alwa12     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2017-03-20 22:51
Wybierz sobie
https://www.google.se/sear ch?q=nowy+pomysł+rządu+Beaty+Szydło.+Prac owałeś+mniej+niż+15+lat+-+nie+dostaniesz+ emerytury&oq=nowy+pomysł+rządu+Beaty+Szyd ło.+Pracowałeś+mniej+niż+15+lat+-+nie+dos taniesz+emerytury&aqs=chrome..69i57.20876 j0j4&client=ms-android-h3g-se&sourceid=ch rome-mobile&ie=UTF-8
  Profil uzytkownika: Bartender     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2017-03-21 11:03
Bartender, dziekuje

Innym polecam google, a sama to jakos przeoczylam

Zaden rzad tak naprawde nigdy nie dbal o Polonie, bo jesli to przejdzie to uderzy przede wszystkim w Polakow
na uchodzctwie i to jest skandal.
Juz skandalem jest ze np.kobietom polskim nalezy sie emerytura w wieku 60 lat, ale bedac za granica, tak jak
my tu w Szwecji, pracujemydo 65 roku zycia, nie mozemy
dostac emerytury z Polski bo pracujemy. Natomiast kobiety
w Polsce ktore maja skonczone 60 lat i biora emeryture,
moga dalej pracowac i jednoczesnie pobierac emeryture.

Mozna powiedziec ze my na uchodzctwie nie placimy
podatkow w Polsce, ale to tez jest pokretne tlumaczenie
gdyz po naszym wyjezdzie przestalismy korzystac ze
sluzby zdrowia, szkol dla dzieci czy przedszkoli,
natomiast wplyw zagranicznej gotowki do Polski z calego swiata to sa niebagatelne sumy.

Uwazam ze wszyscy Polacy na wychodzctwie powinni sie
temu sprzeciwic w z organizowany sposob, bo jest to
pazerne zlodziejstwo i bezduszna nonszalancja oraz
pogwalcenie praw czlowieka.
  Profil uzytkownika: alwa12     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2017-03-21 12:55
Alwa:
"Uwazam ze wszyscy Polacy na wychodzctwie powinni sie
temu sprzeciwic w z organizowany sposob, bo jest to
pazerne zlodziejstwo i bezduszna nonszalancja oraz
pogwalcenie praw czlowieka."

Noz chyba rozumiesz ze zeby spelniac te wszystkie obietnice (500+ np) i te inne to musza komus zabrac.
Zabrali esbecji i innym to teraz przyjdzie kolej na "zdrajcow" co mieszkaja zagranica.Bo to ze jestes "zdrajca" to sie dowiesz i to kwestia czasu tylko bo przeciez kraj jest bez wlasnego przemyslu,i biedny jak mysz koscielna a PiS chce rzadzic wiecznie.
Jeszcze dojdzie do tego ze tym co wroca ( juz wrocili ) po latach na emigracji bede ograniczac emerytury (przy poklasku reszty ciemnoty)bo oglosza ich oficjalnie zdjacami ,a holota bedzie klaskac..( nie mowiac juz co zrobia z takimi esbekami forumowymi , milicjantami i komuchami jak ja ) strach kurwa pomyslec ....
  Profil uzytkownika: skoczek     
kamka1238


Wpisów: 9115
Od: 2007-11-19
2017-03-21 15:19
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: kamka1238     
kawaler


Wpisów: 12117
Od: 2008-10-01
2017-03-21 15:29
osoby które opuscily ojczyzne nie powinny sie domagac pieniedzy i obciazac budzet,

osoby które w Szwecji mialy wyskokie zarobki i odkladaly dodatkowo w funduszach emerytalnych nie potrzebuja tych dodatkowych groszy

a ogromna wiekszosc która ma niskie emrytury dostaje dodatek mieszkaniowy nawet ponad 4000kr miesiecznie,
wiec gdyby dostali jakies pieniadze z ZUS-u to o dokladnie tyle samo zmniejszono by im zasilek mieszkaniowy, szwedzki ZUS wspólpracuje z polskim ZUS-em, to sie wyda i bedziecie zwracac z odsetkami róznice,



  Profil uzytkownika: kawaler     
pawelpawel


Wpisów: 643
Od: 2007-06-10
2017-03-21 15:44
Popierasz jednym slowem kradziez?
Bo jak nazwac to, ze w jednym kraju zmniejsza sie emeryture o to, co wypracowalo sie w drugim kraju?
Wniosek taki, ze rownie dobrze moznaby w ogole w tym drugim kraju nie pracowac i emerytury wcale nizszej z tego pierwszego by sie nie dostawalo jesli i tak to co sie tam wypracowalo jest odejmowane.
  Profil uzytkownika: pawelpawel     
Juno


Wpisów: 44
Od: 2014-08-30
2017-03-21 16:15
Najlepiej poszukac w GOOGLE
"ZUS 27.2.2017"
  Profil uzytkownika: Juno     
kawaler


Wpisów: 12117
Od: 2008-10-01
2017-03-21 16:54
pieniadze nie sa znaczone,
wiecej nie dostaniesz jezeli dostajesz zasilek do mieszkania który przyznawany jest na podstawie wszystkich dochodów, nie wolno miec "lewych" dochodów gdy sie dostaje zasilek
  Profil uzytkownika: kawaler     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2017-03-21 17:34
Allmän pension sie zmniejsza, ta co sie kazdemu nalezy, nie tjänstepension, bo ta jest wypracowana.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2017-03-21 18:03
Kawaler, z calym szacunkiem, ale mylisz pojecia.
Tu chodzi o pryncypia, i o nie lamanie przepisow.
Bo to jest wbrew wszystkim prawom czlowieka.

Napisales ze jak ktos dostanie z Polski emeryture
to o ta sume bedzie mniejszy szwedzki dodatek emerytalny
czyli bostadstillägg- zgoda, tylko nie wziales pod
uwage, ze szwedzka kasa na tym bedzie cierpiec i ze to
porzadnie trzepnie szwedzki budzet, a co za tym idzie,
to tylko kwestia czasu jak Szwecja zacznie obnizac ten
dodatek. Z proznego i Salomon nie naleje.

Jesli o mnie chodzi to ja mam 14 lat i 11 miec. pracy
w Polsce, czyli nie lapie sie.
Szwedzka emeryture bede miec na tyle ze nie lapie sie na zaden dodatek mieszkaniowy, co nie znaczy ze bedzie
ona wysoka.
W Polsce Zus mi wyliczyl 2700 zl, bo mimo malego stazu
mialam bardzo wysokie zarobki/ 3 etaty przez wiele lat/

2700zl to jest najmniej 5500kr miesiecznie, ktore bardzo
sa välkommen. Nie po to czlowiek zapieprzal jak osiol
by mu to zabrano i obciazano budzet innego panstwa w
przypadku ogromniej rzeszy Polakow, ktorzy beda musieli
korzystac z dodatkow mieszkaniowych.
Oczywiscie ja z glodu nie umre, ale i nie podskocze.

Tutaj powinno sie wtracic panstwo szwedzkie, bo nie dosc
ze Szwecja przejala wyplacanie dodatkow rodzinnych, zreszta uwazam ze slusznie, to teraz polska strona
chce przelac cala odpowiedzialnosc za dodatki emeryt.
na Szwecje. Uwazam ze jest to bezprawie jesli chodzi
o jednostke i jesli chodzi o caloksztalt takiej ustawy
wobec drugiego panstwa.
  Profil uzytkownika: alwa12     
zbigniew59


Wpisów: 354
Od: 2010-05-30
2017-03-21 18:44
A jeśli komuś brakuje teraz kilka miesięcy do 15 lat, a do wieku emerytalnego kilka lat może założyć w polsce firmę i opłacać przez te kilka mięsięcy zus - wtedy będzie miał wymagany okres składkowy.
Czy to zły pomysł?
  Profil uzytkownika: zbigniew59     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2017-03-21 20:19
te 15 lat ,czy to juz dotyczy??? bo ja watpie zeby unia do tego dopuscila gdzie inne kraje maja placic od pierwszego dnia ,to szwed ktory sie tam przeniesie bedzie pracowal 2 lata to nic mu sie nie nalezy ? a ten polak co tu tyle samo pracuje bedzie sie nalezalo,,,,cos jest w tym nie tak
  Profil uzytkownika: black sabbath     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2017-03-21 20:25
Nikogo nie powinno dziwic to co w tej sprawie napisal kawaler bo on jest pacholkiem pisiakow.

A jezeli Partia Panow wprowadzi te przepisy to mozna miec nadzieje, ze Szwecja na zasadzie wzajemnosci nie bedzie wyplacala emerytur osobom pochodzenia polskiego, ktore nie przepracowaly tu 15 lat.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2017-03-21 20:59
" to mozna miec nadzieje, ze Szwecja na zasadzie wzajemnosci nie bedzie wyplacala emerytur osobom pochodzenia polskiego,"

Alez nienawisc do Polakow, ale jad sie saczy (ona ma nadzieje!)
  Profil uzytkownika: Bartender     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2017-03-21 21:17
Ola, oczywiscie ze jest obawa, ze Szwecja moze oddac rykoszetem wlasnie w taki sposob jaki opisujesz.
Jednak to tylko teoria, bo jesli by strona szwedzka cos takiego wprowadzila, to i tak socjal musialby placic
na zycie. Zmienili by tylko kieszen z ktorej korony
bylyby wyplacane Polakom.
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2017-03-21 21:23
Zbigniew59, pomysl nie jest glupi i to bylo pierwsze
co mi przyszlo na mysl po przeczytaniu wpisu.
Niemniej ja mam tylko pol roku do emerytury i moze byloby
nawet oplacalne, ale ci co maja kilka lat i przecietne
zarobki to raczzej koszta beda wieksze.
Oczywiscie tylko teoretyzuje, co wcale nie dziwne, bo gdy czlowiek jest kantowany, budzi sie w nim tez mysl
jakby tu kanciarzy wykantowac
  Profil uzytkownika: alwa12     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2017-03-21 21:31
A paszol won ode mnie, kanalio!

-------------------
Alwa,
ten wpis to nie do Ciebie tylko do tego sukinsyna
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
Soczewka


Wpisów: 16
Od: 2015-03-06
2017-03-21 21:31
Alwa12 pisze:
"Uwazam ze wszyscy Polacy na wychodzctwie powinni sie
temu sprzeciwic w z organizowany sposob, bo jest to
pazerne zlodziejstwo i bezduszna nonszalancja oraz
pogwalcenie praw czlowieka"

Moze Rzecznik Praw Obywatelskich?
Moze petycja do ministerstwa…

Na razie to projekt ustawy ale jesli teraz nie będzie oddźwięku/nacisku spolecznego to ustawa wejdzie w życie i żaden nastepny rzad jej nie zreformuje bo to czysta oszczedność dla budżetu…
Znajomi w Polsce mowieli, ze sprawa nie jest naglasniana, niewiele mowi sie o tym w mediach.

P.S. Art rozpoczynajacy watek pochodzi z Wyborczej.
  Profil uzytkownika: Soczewka     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2017-03-21 21:50
Skoczek, masz duzo racji, tez bylam przeciwna zabieraniu emerytur ludziom pracujacym w MSW, bo przeciez jakby nie patrzyl to pracowali oficjalnie. Mozna bylo poobcinac co niektorym "zasluzonym", ale nie wszystkim. Jakby na to
nie patrzec to raczej durnie tam nie pracowali, to raz,
a dwa, ze te pociagniecie rzadu otworzylo furtke dla
nastepnych wladz przeciwnej strony w momencie dojscia
do wladzy. Bedzie smiesznie jak PO wezmie ster znow
w swoje rece i pierwsze co zrobi to wypieprzy obecnych
pracownikow i poobcina emerytury tym co w miedzyczasie
ja otrzymaja.
PiS rozegral to tak jakby myslal ze beda trwac wiecznie,
bardzo nie profesjonalnie.

Natomiast mowienie ze wszystko jest wina PiS-u tez jest
dosc naiwne. Czy jest to PiS, czy bylaby to w ich miejsce PO, to i tak bylyby ciecia, bo w skarbie sa puchy. Puchy, ktore sa spowodowane bardzo zla polityka
ekonomiczna, prowadzona od samego poczatku, tj. od 1989r
Mysmy sie za tanio sprzedali Zachodowi, a raczej
wyprzedali i dzis kwiczymy, Ta zlodziejska gospodarka
musiala sie odbic i jeszcze dlugo bedzie nas czkawka
rzucac.

Nie za bardzo wierze w ta granice 15 lat, bo jak przeszlosc pokazuje czy w Polsce, czy w innych krajach
to kazda ustawa, ktora ma uderzyc w kieszen obywatela,
zawsze jest zawyzana, po to by potem troche odpuscic
i motloch, czyli my ma sie cieszyc ze dany rzad wzial
pod uwage ludzkie protesty i niezadowolenie.
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2017-03-21 21:57
Ola, wiem ze to nie do mnie, tak samo wiem ze nie ziejesz
nienawiscia do Polakow, a Twoj wpis byl po to by pokazac jak odwrotna sytuacja moze smakowac.

Bartender, troche za bardzo sie wnerwiles, Ola tylko
pokazala odbicie lustra calej tej, o ironio,komedii.
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2017-03-21 22:05
Soczewka, probowalam dzis sie skontaktowac z DN, ale
proszono mnie zeby jutro zadzwonic, co uczynie.

Jeszcze nie wiemy ilejest prawdy w tych wiadomosciach,
ale nie byloby glupio zainteresowac prase wlasnie tym
ze polski rzad ma ewentuanie chec na wrobienie
panstwa szwedzkiego w miljonowe wyplaty rocznie dodatow
emerytalnych, sam umywajac rece i koszac miljony ,
chocby z samych skladek emerytalnych ktore my latami wplacalismy do polskiego ZUS-u.

Mysle ze taka medialna rozruba na zas bardzo utemperowalaby zapedy obecnych politykow.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Soczewka


Wpisów: 16
Od: 2015-03-06
2017-03-21 22:07
Moze podejsc do tematu inaczej:

Jesli polski rzad pozbawia emerytury osoby, ktore pracowaly krocej niz 15 lat, trzeba skupic sie na emeryturze szwedzkiej.

Moze propozycje oszczedzania na emeryture, konkretnych funduszy/inwestycji/instrumentow finansowych, tak aby przynajmniej w Szwecji emerytura byla przyzwoita?


  Profil uzytkownika: Soczewka     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2017-03-21 22:20
*rozroba*
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2017-03-21 22:34
Soczewka, jesli to jest prawda, to nie ma innego podejscia niz wytykac zlodziejstwo. Bo to jest zlodziejstwo i to na olbrzymia skale.
O szwedzka emeryture kazdy normalny czlowiek musi zabiegac i zabiega, chociaz znam takich Polakow, a raczej
Polki co przez 30 lat nie udrzyly paluszkiem o paluszek
i dostaja folkpension, czesto mniejszy tylko o kilkaset koron od folkpension wielu Polakow cktorzy zasuwali w fabrykach, tyle samo lat co te panie, samotne, braly socjal. I wlasnie z ta grupa ludzi szwecja powinna zrobic porzadek. jak ktos jest bezrobotny 3 lata to powinno sie obcinac wszystkie bidragi, to bylby nie zly
bat, bo praca jest, taka, siaka, ale jest. Napewno w ciagu 3 lat nawet nie pismienny moze znalezc zajecie.
Szwecja jest zbyt dobra i jednoczesnie zbyt glupia,
bo sama powoduje uszczuplanie skarbu panstwa i tworzy
karlowate spoleczenstwo....

No, koncze, bo boje sie ze jak wacek dobrnal do 1/4 to
z wysypki nie wykaraska sie przez nastepne 2 tygodnie.
  Profil uzytkownika: alwa12     
MarekKul


Wpisów: 4
Od: 2017-03-27
2017-03-27 14:56
Szwedzki socjalizm niebawem pi...lnie jak Lenin w Moskwie. To juz kwestia najblizszego czasu tak samo jak pekniecie bubbli na rynku mieszkaniowym. Ktos kto przyjezdza i inwestuje tu 3 mln sek przy ujemnych stopach i zablokowanym przez socjalistow rynku mieszakniowym niebawem bedzie jeczal jeszcze glosniej niz frankowicze w Polsce. Szedzki system az trzeszczy a jak Erdogan wypusci 3 mln azylakow to ja stad zmiatam drodzy Panie i Panowie
  Profil uzytkownika: MarekKul     
pawelpawel


Wpisów: 643
Od: 2007-06-10
2017-03-27 16:06
Dlaczego? Moze wreszcie mieszkania beda dla "normalnych", nie tylko dla preziow, VD i innych.
  Profil uzytkownika: pawelpawel     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2017-03-27 16:11
marekkul ty jednak masz problem,sprzatasz i sie z tym niemozesz pogodzic
  Profil uzytkownika: black sabbath     
pawelpawel


Wpisów: 643
Od: 2007-06-10
2017-03-27 16:25
"Ktos kto przyjezdza i inwestuje tu 3 mln sek przy ujemnych stopach i zablokowanym przez socjalistow rynku mieszakniowym niebawem bedzie jeczal jeszcze glosniej niz frankowicze w Polsce."

Pelna zgoda. Ceny, jakich w tej chwili zada sie za mieszkania w Sztokholmie sa oderwane od rzeczywistosci.
  Profil uzytkownika: pawelpawel     
core


Wpisów: 10
Od: 2016-06-24
2017-03-27 17:48
Mam pytanie.jezeli firma placi mi PENSIONSBESKED - to czy mozna wyjoc te pieniondze przed 65 rokiem.I CZY JEST JAKIS PRZEPIS ZE MOZNA pobierac jakis procent tego wkladu na emeryture.BO mam informacje ÅLDERSPENSION PROGNOZ ze po 65 roku zycia i przez 20 lat bedo wyplacac.Pytam bo mam 57 lat i nigdy nie wiadomo czy dozyje, a mam sporo sume wkladu. MOZE KTOS SIE INTERESUJE W TYM TEMACIE
  Profil uzytkownika: core     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2017-03-27 17:50
Pelna zgoda. Ceny, jakich w tej chwili zada sie za mieszkania w Sztokholmie sa oderwane od rzeczywistosci.
widocznie malo widziales??
  Profil uzytkownika: black sabbath     
pawelpawel


Wpisów: 643
Od: 2007-06-10
2017-03-27 20:30
A co mialem widziec? Czy normalne jest, ze w ciagu ostatnich 10 lat ceny mieszkan wzrosly o 150 % i wiecej podczas gdy podwyzki pensji w tym samym czasie nie przekroczyly dwudziestu kilku procent?
Sam sobie odpowiedz czy nie jest typowa spekulacyjna bubbla.
  Profil uzytkownika: pawelpawel     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2017-03-27 20:47
Wlasnie u mnie poszlo mieszkanie pod mlotek za 4.600.000
3 pokoje z kuchnia jeden pokoik to wlasciwie szerszy hal
z oknem bez drzwi wejsciowych, jedna lazienka, kuchnia
otwarta z salonem i reczej wszystko nie symetryczne,
balkon, czynsz 3.800 cos, cena wywolawcza 3.900.000
ale nad jeziorem, bez garazy i parkingow, poszlo
w ciagu 5 dni....a mowia ze bida w Szwecji

Bo to jest tak : kto ma dzieci ten ma smrod, kto ma
pszczoly ten ma miod
  Profil uzytkownika: alwa12     
pawelpawel


Wpisów: 643
Od: 2007-06-10
2017-03-27 22:17
No widzisz, a ja nie mam dzieci a i tak mam caly czas smrod z powodu Ny Sveriges ekonomi: czytaj minusräntan, aktiebubla, bostadsbubbla. Gdzie pieniadze, ktore sie zarabia niewiele znacza, bo przy dzisiejszej inflacji wlozone do banku tylko traca na wartosci bo tak ustawiono swiatowa gospodarke, aby nie oplacalo sie oszczedzac tylko inwestowac, inwestowac, inwestowac. Ale kiedys przychodzi koniec inwestycji gdy rynki sa totalnie przegrzane i wtedy ceny sie urealniaja.
Mam nadzieje, ze bedzie to juz niedlugo.
  Profil uzytkownika: pawelpawel     
Bartender
▁ ▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █


Wpisów: 3031
Od: 2017-03-11
2017-03-27 22:20
Dzieci nie masz to z zycia korzystaj. Zmniejsz etat, pojedz gdzies i odpocznij. No chyba ze do trumny zbierasz...
  Profil uzytkownika: Bartender     
pawelpawel


Wpisów: 643
Od: 2007-06-10
2017-03-27 22:33
Nie do trumny. Czekam jak za swoje pieniadze bede mogl kupic cos co bedzie warte swojej ceny, bo jakos nie widze nic takiego za co mialbym placic takie pieniadze, jakich sie teraz ząda.
  Profil uzytkownika: pawelpawel     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2017-03-27 23:27
Nie czekaj, bo to czekanie nie ma konca, bedzie tylko
gorzej.

Pawel, od cztania nie przybedzie, przynajmniej nie mnie.

kiedys zainwestowalam w ziemie i stary torp, to byla
swietna inwestycja i caly czas pracuje na moj uzytek.

Forsy nie trzymam w banku tylko pod szafa

A powaznie rozgladaj sie za jakims tanim lokum, typ 2 ;
3 pokoje w dziadowskiej dzielnicy, do remontu.
Araby maja szmal, jak wyremontujesz to za rok spylisz
z 4,5 krotnym zyskiem. W tych dzielnicach jest coraz ciasniej, coraz gorzej a luda tylko przybywa.
oplaca sie wziasc kredyt, bo to jeszcze przez najmniej kilka lat bedzie sie zwracalo.

Policzyc Ci ? mieszkanie do miljona, wplacasz 15%
150.000 i Twoje, wynajmujesz zeby czynsz sie zwrocil
i jeszcze zostalo, po roku czy dwoch remontujesz i
spylasz prawie za 2 melony jak nie wiecej.
Dobrze jest rozgladac sie po aukcjach komornikow

Jakbym nie miala dzieci i pracowala, to na Twoim
miejscu rzucilabym sie w ten wir.

  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2017-03-27 23:32
mialo byc 1,5 krotnym zyskiem, pisze po ciemku
  Profil uzytkownika: alwa12     
pawelpawel


Wpisów: 643
Od: 2007-06-10
2017-03-28 00:34
"A powaznie rozgladaj sie za jakims tanim lokum, typ 2 ; 3 pokoje w dziadowskiej dzielnicy, do remontu."

Hmm. Tyle, ze ja mieszkanie chcialem dla siebie, nie do robienia biznesu - aby miec gdzie mieszkac, nie tylko cale zycie z rodzina, bo na bostadsförmedlingen tez ciezko liczyc.

"Araby maja szmal, jak wyremontujesz to za rok spylisz
z 4,5 krotnym zyskiem. W tych dzielnicach jest coraz ciasniej, coraz gorzej a luda tylko przybywa."

jak wyzej.

  Profil uzytkownika: pawelpawel     
Forum -> Sprawy polonijne -> polska emerytura
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






praca w restauracji (stockholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (STOCKHOLM)
Praca - sprzątanie (Spånga)
Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Potrzebna pomoc na dzis (ok 4 godz.) (Södertälje)
sprzatanie Bålsta (Bålsta )
Sprzątanie/Grafik/Sztokholm (Sztokholm )
Praca od zaraz! (Malmo)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 5 gości
oraz 0 użytkowników.


Rozwod w Szwecji i opieka nad dzieckiem
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony