Odwiedzin 37785216
Dziś 1986
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Praca w Szwecji rodzina w Polsce -Papaledig

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPraca w Szwecji rodzina w Polsce -Papaledig
wiolainez


Wpisów: 121
Od: 2008-09-23
2017-03-05 17:52
Hej!
Zapewne dużo nas tu jest w takiej sytuacji jak ja to znaczy pracuje tu ba biało w Szwecji a moja rodzina w Polsce żona nie pracuje i wychowuje 3 dzieci .Staram się tu w Szwecji o rodzinne co mi przysługuje bo dowiedziałem sie u żródla w FK.
Słyszałem też ale tego nie dopytalem w FK że należy mi się też papaledig !???
Dziecko ma 4 lata dwoje pozostałych powyżej 8 to juz nie wchodzą w grę .Czy jest to możliwe żebym mógł wybierać sobie to papaledig jak jadę na urlop -wolne do Polski a tu w Szwecji nie pracuje ??
Pozdro
  Profil uzytkownika: wiolainez     
Jenyyy


Wpisów: 229
Od: 2014-01-20
2017-03-05 20:08
Mozesz jak najbardziej. Jesli dzicei maja tymczasowy numer szwedzki to wystarczy na stronie Försäkringskassan zamowic druk o föräldrapenning i dostanie sie dokument do wypelnienia - warto tak tylko na probe zaznaczyc jakis jeden dzien za 3-4 miesiace kiedy chcialboby sie miec ten föräldrapenning bo Försäkringskassan zazada kilka dokumentow z Polski i bedzie to trwalo kilka miesicy zanim oblicza ile dni sie nalezy. Jesli dzieci ne maja nadanego tymczasowego numeru (uzyskuja go przewaznie gdy rodzic pracujacy w Szwecji wystapi do Försäkringskassan o druk E109 aby dzieci i np niepracujaca zona mialy ubezpieczenie zdrowotne w Polsce) to musisz zadzwonic do Försäkringskassan lub zamowic rozmowe po polsku - i wtedy powiedziec ze chcesz pobierac föräldrapenning na dziecko ktore przebywa w Polsce a oni zaloza sprawe i nadadza mu numer i wysla ci wniosek. Jesli zona wykozystala w Polsce 6 miesicy macierzynskiego to Ty tuyaj dostaniesz z 240 dni föräldrapenning.
  Profil uzytkownika: Jenyyy     
wiolainez


Wpisów: 121
Od: 2008-09-23
2017-03-05 20:24
Oo no to dobrze tylko mnie zastanawia jedna rzecz że jeśli się bierze tu w Szwecji föardrarpenning to dzieci Mama lub Tata musi być w domu z dzieckiem nie idzie w tym czasie do przedszkola lub szkoły .???no a nawet jak ja jadę do domu na 2-3 tygodnie to oczywiście dziecko chodzi do przedszkola !!!czy ktos to sprawdza ??
  Profil uzytkownika: wiolainez     
Jenyyy


Wpisów: 229
Od: 2014-01-20
2017-03-05 20:27
Tutaj podobny temat do Twojego. Mozesz tez sama zalozyc tam temat i zapytac ich o Twoje watpliwosci - oni najlepiej to wytlumacza.

https://forsakringskassan. kundo.se/org/forsakringskassan-pl/d/foral drapenning-formularz-rejestracji/
  Profil uzytkownika: Jenyyy     
Forum -> Życie w Szwecji -> Praca w Szwecji rodzina w Polsce -Papaledig
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Praca w firmie sprzatajacej (Stockholm )
Potrzebuje hydrawlika (Stockholm )
MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 28 gości
oraz 0 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony