Odwiedzin 37808304
Dziś 673
Sobota 27 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Praca w kopalni LKAB Kiruna.

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPraca w kopalni LKAB Kiruna.
Wolek127


Wpisów: 6
Od: 2017-02-19
2017-02-19 10:37
Witam
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad podjęciem tam pracy.. Ogólnie to pracuje w polskim górnictwie 3 lata, z angielskim jestem na etapie komunikatywnym. No i takie moje pytanie czy są wgl. jakieś szanse żeby się udało dostać tą prace ? i czy warto jechać na koniec świata ? Prosiłbym o opinie i kontakt do osób które tam pracują
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Wolek127     
Wolek127


Wpisów: 6
Od: 2017-02-19
2017-02-19 10:38
I oczywiście pomyliłem wątki proszę moderatora o przeniesienie do innego działu :P
  Profil uzytkownika: Wolek127     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2017-02-19 11:31
nie jest tak proste dostac tam prace,ale jak nie sprubujesz to nie bedziesz wiedzial
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2017-02-19 11:38
duzo ludzi ze szwecji co sie przenioslo z poludnia na polnoc tam nie wyrabia ze wzgledu na klimat,jak i w zimie tak i w lecie,ci co sa tam urodzeni to co innego.
  Profil uzytkownika: black sabbath     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2017-02-19 12:53
bs napisal:

"duzo ludzi ze szwecji co sie przenioslo z poludnia na polnoc tam nie wyrabia ze wzgledu na klimat,jak i w zimie tak i w lecie,ci co sa tam urodzeni to co innego."

No nie do konca tak jest.
Spedzilem tam zime 2 lata temu i pewnie znowu sie wybiore.
Klimat wlasnie jest wyborny i bym powiedzial " wyrazny"
Lato jest prawdziwym latem ( grzyby, ryby , co sie chce w nieprzebranych ilosciach) zima jest prawdziwa zima , jesien we wszystkich swoich kolorach tak jak w Polsce ( choc krotsza).Wiosna jest wiosna z dnia na dzien ze wszystkim co taka pora powinna zawierac: pekajace lody i kry na rzece, wychodzace z pod sniegu krokusy, przyroda budzaca sie do zycia.
Zima (mimo iz jest krotko jasno) w ciagu jest "jasna" sama w sobie dzieki duzej ilosci sniegu.Kiedy mieszka sie w samej Kirunie to "jasnosc" jest potegowana przez uliczne oswietlenie jeszcze ( krajobraz bajkowy) Zupelnie inaczej niz np w Skåne z codzienna mzawka , mgla i (albo) siapiacym deszczykiem ktory konca nie ma.
A jak ktos ma jakies hobby zwiazane z natura , ( poza praca oczywiscie )sniezny skuter , wycieczki to polnoc jest zajebista.
  Profil uzytkownika: skoczek     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2017-02-19 12:55
"i czy warto jechać na koniec świata ? "

Jaki koniec swiata ????
Toz to polowa Skandynawi!!
  Profil uzytkownika: skoczek     
Wolek127


Wpisów: 6
Od: 2017-02-19
2017-02-19 17:47
black sabbath : spodziewałem się tego, że lekko nie będzie dostać prace no, ale zawsze łatwiej niż w Australii
W każdym bądź razie e-maila z CV zawsze mogę wysłać. Mam takie pytanie jeszcze czy przy tamtejszych zarobkach rzędu 30tyś koron brutto można godnie żyć i np. coś odłożyć ? bo np. w Norwegii przeciętny górnik podobno zarabia dużo lepiej
Skoczek : no jak dla mnie to jest w sumie koniec świata hah.. :P
Aha .. bo bym zapomniał jest może na forum jakiś polak co tam pracuje ?
  Profil uzytkownika: Wolek127     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2017-02-19 18:10
" no jak dla mnie to jest w sumie koniec świata hah.."

No przy tym podejsciu mentalnym do sprawy to raczej daj se spokoj z praca i tam wyjazdem...
  Profil uzytkownika: skoczek     
Wolek127


Wpisów: 6
Od: 2017-02-19
2017-02-19 18:46
Nie wiem o co Ci teraz chodzi.. podejście mam normalne .. Skoczek dziękuję że się wypowiedziałeś jednak proszę u wypowiedzi ludzi którzy tam pracują
  Profil uzytkownika: Wolek127     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2017-02-19 19:12
Nie masz normalnego podejscia ,nawet o tym nie wiesz . Ty chcesz sie poswiecac , zeby tam byc za trzy dychy ,a to z gory jest skazane na porazke . Jakbys sie tam znalazl , to po roku wpadasz depreche i to co bys odlozyl , poszloby na jej leczenie. Nie spodziewaj sie zatrzesienia wpisow od tych , co tam mieszkaja i pracuja.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2017-02-19 20:00
wolek, pytasz czy warto i czy cos zaoszczedzisz. tutaj masz cyfry.

pensje, podatki i inne wiadomosci
http://www.ekonomifakta.se /Fakta/Regional-statistik/Din-kommun-i-si ffror/?region=2584

ceny zywnosci, pi razy oko
https://www.ica.se/butiker /kvantum/kiruna/ica-kvantum-kiruna-13420/ erbjudanden/

tu ceny mieszkan. podaje trzy linki zebys umeblowane, nieumeblowane
http://kvalster.se/Kiruna

http://www.kirunabostader. se/

https://www.blocket.se/bos tad/uthyres/lagenheter/norrbotten/kiruna

zaznaczam, nigdy tam nie mieszkalam. bylam przelotem w drodze do abisko by tam pociagiem sie przejechac wzdluz fjoru do narviku. przepiekna trasa, ale komary w lecie na okraglo tna i sa ich chmary. przez trzy koce te mendy mnie pogryzly. bylam spuchnieta jak bania, bo jestem uczulona na jad komarow i os. wyladowalam na pogotowiu. ale trasa abisko-narvik to rewelacja. warto bylo.
powodzenia.
jak jeszcze bedziesz chcial cos wiedziec to pytaj. wrzuce w google po szwedzku i wujek poda wszystkie informacje jakie chcesz.
  Profil uzytkownika: kanadolka     
Wolek127


Wpisów: 6
Od: 2017-02-19
2017-02-19 20:55
No tak przejechać się tam w celach turystycznych pewnie super sprawa, ale mieszkać tam i pracować to już jest kłopotliwe i depresyjne..
  Profil uzytkownika: Wolek127     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2017-02-19 20:58
kanadolka :
" ale trasa abisko-narvik to rewelacja. warto "
Jedna z najladniejszych tras kolejowych Europy zwlaszcza po "przejsciu" przez gory.

Transportowalo sie nia ( nie wiem czy jeszcze ) rude do Narviku i w tym celu zostala wybudowana.
  Profil uzytkownika: skoczek     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2017-02-19 21:37
trasa jest piekna, mieszkalismy w hotelu w abisko. tutaj

https://www.svenskaturistf oreningen.se/anlaggningar/stf-abisko-fjal lstation/bilder/

ja najbardziej ze skandynawii wspominam wycieczke samochodowa wzdluz sognefjorden. glittertind, lazenie po lodowcu Nigardsbreen,

https://en.wikipedia.org/w iki/Nigardsbreen

jedno z najpiekniejszych miejsc na ziemi. a widzialam wiele. robilismy sobie pikniki przy norweskich "forsar" po polsku to niby wodospad, ale wodospoad to nawet nie przechodzil obok tego. nigdy nie wstapilismy do zadnej knajpy. niesamowita wycieczka.

sorry, ze zasmiecam temat moimi wspomnieniami z norwegii, ktora uwazam za najpiekniejszy kraj swiata. choc nigdy nie chcialabym tam mieszkac, to jednak norwegia jest niezaprzeczalnie cudna. te dolinki z tymu kosciolkami, fjory jak okiem siegnac...cudo.

a tak na temat, to sadze, ze po obejrzeniu cen mieszkan, podatku i zywnosci, jak sie jest samemu to da sie zaoszczedzic. no i przy okazji przygoda na polnocy. blisko do norwegii, finlandii, rosji...chyba warto pojechac, chocby po to by zobaczyc zorze polarna przy okazji.
  Profil uzytkownika: kanadolka     
Wolek127


Wpisów: 6
Od: 2017-02-19
2017-02-20 06:26
Jeszcze nie tak dawno tyle chętnych było... http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=39775
  Profil uzytkownika: Wolek127     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2017-02-20 19:18
I niech mi ktos powie ze na polnocy mozna sie depresji nabawic.... (no chyba Ci co juz depresje maja od dluzszego czasu)

https://www.nrk.no/sapmi/_ -det-var-helt-fantastisk-a-se-pa-1.133887 47?index=5#undefined
  Profil uzytkownika: skoczek     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2017-02-21 17:28
zorza polarna jest cudna.
  Profil uzytkownika: kanadolka     
KirunaKiruna


Wpisów: 1
Od: 2017-02-28
2017-02-28 20:26
Mieszkam w Kirunie juz kilka lat i nie mam depresji. Im dłuzej mieszkam tym bardziej chce sie tu zostac... spokoj i cisza bardzo uzaleznia
  Profil uzytkownika: KirunaKiruna     
Forum -> Życie w Szwecji -> Praca w kopalni LKAB Kiruna.
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dekarz/Blacharz/Takläggare/Pappläggare (Stockholm)
Pomoc w ogrodzie Vallentuna (Vallentuna)
Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 6 gości
oraz 0 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony