Odwiedzin 37896951
Dziś 1521
Niedziela 26 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Szwedzkie prawo jazdy, polski egzamin.

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorSzwedzkie prawo jazdy, polski egzamin.
slawek_


Wpisów: 39
Od: 2007-05-18
2017-02-18 18:28
Witam,
Mam szwedzkie prawo jazdy (KAT. B), a chcialbym robic kurs prawa jazdy (KAT. A i C) w Polsce.
Oczywiscie egzamin rowniez chcialbym zdawac w Polsce.

Czy to jest mozliwe?

Czy po zdaniu egzaminow w Polsce nie bedzie problemu z "przepisaniem" tego na moje szwedzkie "prawko"?

Z gory dziekuje za odpowedz!



  Profil uzytkownika: slawek_     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2017-02-18 18:32
Nie bedzie problemu zadnego, tylko troche biurokracji i po sprawie. Swoja droga czemu akurat A+C?, a nie C+E czyli juz masz zawod i zarabiasz. Wiedz ze do C musisz miec YKB 140 h.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2017-02-18 18:57
nieznam sie na tym ,ale to brzmi troche nielogicznie ze mozna tak zrobic,juz raz zmieniles prawko na szwedzkie wiec egzamin mozesz zrobic tylko w szwecji,tak mnie sie wydaje napewno niemam racji,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Krystyna 111


Wpisów: 45
Od: 2017-01-24
2017-02-18 19:57
[Wpis wykasowany przez Moderatora. ]
  Profil uzytkownika: Krystyna 111     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2017-02-18 20:23
napisz lepiej na temat
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2017-02-18 21:29
nieznam sie na tym ,ale to brzmi troche nielogicznie ze mozna tak zrobic,juz raz zmieniles prawko na szwedzkie wiec egzamin mozesz zrobic tylko w szwecji,tak mnie sie wydaje napewno niemam racji,

--------------------------------------- --------------

Z tym nie ma absolutnie zadnego problemu. Jak wspomnialem troche biurokracji, itd. Jesli zda egzamin na prawko w polsce, musi oddac swoje swoje szwedzkie prawko w polsce we wlasciwym urzedzie. Polacy musza odeslac szwedzkie prawko do utylizacji. Wydaja mu polskie z zaktualizowana kategoria. On je odbiera, dalej zabiera do Szwecji i znowu sklada do tlumaczenia i wymiany. No i ma SV wlasciwe. Zero problemu.

Mnie interesuje ta wiazanka z A+C bo brzmi jak karuzela nastrojow z ciezarowki po motor. C+E rozumiem, czlowiek chce byc zawodowym kierowca i chce sie wyksztalcic aby miec dobra robote.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2017-02-18 21:55
to moze i nie jest tak do konca bo z tego co przeczytalem to zeby wymienic pawo jazdy trzeba byc zameldowanym w danym kraju przez najmniej 185 dni?
  Profil uzytkownika: black sabbath     
slawek_


Wpisów: 39
Od: 2007-05-18
2017-02-18 22:09
Black Sabbath, a gdzie o tym przeczytales?
Mozesz podac link?

-------------------------------------

Dziekuje za info, Tumpi! Chodzilo mi o "prawko" na ciezarowe oraz motocykl, ale w sumie moze to nawet lepiej C+E i A. Tak czy inaczej na pewno nie wszystko na raz, ale dzieki za rade!
Przede wszystkim chcialem sie dowiedziec, czy majac szwedzkie prawo jazdy mozna robic kurs i egzamin w Polsce- wedlug Ciebie nie ma z tym problemu...
  Profil uzytkownika: slawek_     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2017-02-18 23:17
Majac C+E mozesz tutaj ciagnac przyczepy, ogolnie prawie 25 m dlugosci pojazdu, to sa potezne i ciezkie zestawy. Jak do tego dorobisz sobie ADR przynajmiej w 40% i trucki to zakladajac ze sobie radzisz w pracy ( papiery to nie wszystko ) to mozesz tutaj naprawde niezle zarobic. U mnie kierowca z C+E ( majac YKB ) posiadajacy Hjullastare dostaje ok 32 tys na reke przy 8 godzinach pracy 5 dni w tygodniu i 25 dni urlopu w roku. Za dobre wyniki w pracy masz premie - to sa dni wolne pelno platne. Czyli mozesz doisc 25 dni + 13 dni i to wszystko 100% platne. Urlop masz wiecej ok 125%pensji. Ale sa wymagania, nie pracowac duzo i walic godziny. Dysponujesz sprzetem czesto za 4 mln koron i masz go nie zniszczyc i trzymac swoje tempo. Generalnie musisz byc profeskonalista. U nas sa tez dzwigi ( kranbevis powyzej 18 m ). Duzo szkolen i kursow, ale to sie szybko zwraca.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2017-02-18 23:19
ps. zakladam ze w polsce jestes zameldowany dluzej ...
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2017-02-18 23:24
https://www.youtube.com/wa tch?v=8ug8AmaT220

Do Szwecji wchodzi 32 m dlugosci. W polsce masz niecale 18 m - WIELKIE TIRY, ja sobie mowie ze to sa miniatury, ja bedac na szkoleniach w Scanii w Södertalje testowalem 32 m i jest OK. na E6 na dole juz jezdza 32 miedzy stalymi trasami. 32 m bedzie od 2018 r oficjalnie. Kierujac tak poteznymi i dlugimi zestawami ma sie wrazenie ze prowadzi sie pociag. Oczy ciagle sa z tylu.

I TY MOZESZ TAKIMI JEZDZIC.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2017-02-18 23:33
W transporcie jest tak ze nie ze walisz godziny i masz 120 na godzine i walisz az padniesz - tak czesto ma budowlanka. Tu nie walisz godzin iles tam, tu robisz 8 godzin i jako specjalista masz placone za to co robisz, operujac tak drogim sprzetem musisz zarobic swoje. 1 godz pracy takiego zestawu to ok 2000 tys sek za GODZINE dla firmy oczywiscie.

Zawsze czyste ubranie, zawsze kawa, firmowy telefon, piekne warunki pracy, co chciec wiecej. Wolisz siedziec w szpachli i farbach za iles tam na godzine. Nie, tu idziesz na 6, o 10 stajesz do 11 masz przerwe, o 14.50 juz idziesz do swojego samochodu i wracasz. Czysty i nie przepracowany. No i zarobobki. W transporcie przewaznie masz Månadslön czyli nie wiesz ile masz na godzine. Masz stala miesieczna pensje + 25 dni urlopu. Nie masz placone za urlop. Czy jestes miesiac na urlopie czy miesiac w pracy - zawsze masz ta sama pensje na konto. No i plus wszelkie dodatki bonusy, itd.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2017-02-19 04:25
Zgadza sie Tumpi.
Finowie, juz do dawna jezdza dluzszymi zestawami i ogolnie jestem pelen podziwu dla nich, bo to strasznie oszczedni ludzie i np dbaja, o kazda palete, a nie to co u nas, gdzie nikt, na to nie zwraca uwgi.
Problem, jest tym dziadostwem, w Szwecji cofac(czasem podjazd, do rampy jest bardzo krotki)...

Krystyna, czy jak Ci tam, dopieprzanie sie do ortografi, gdy sama nic nie wmosisz, do tematu ?
puknij sie w leb !

pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
Krystyna 111


Wpisów: 45
Od: 2017-01-24
2017-02-19 07:40
bolek, nie zesraj sie !
  Profil uzytkownika: Krystyna 111     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2017-02-19 11:07
krysia ma "ciote"
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2017-02-19 11:24
Krav du måste uppfylla för att ta C-körkort:

Du har svenskt körkort med B-, C1- eller C-behörighet (beroende på vilken lastbilsbehörighet du ska ta)
Du har körkortstillstånd.
Du är permanent bosatt i Sverige eller har studerat här i minst sex månader.
Du har fyllt 18 år för C1 eller C1E och 21 år för C eller CE. Går du en yrkesförarutbildning får du ta C och CE redan när du är 18 år.
Du har avlagt godkänt förarprov (kunskapsprov och körprov).
Du har inget körkort som är utfärdat i någon annan stat inom EES-området (Belgien, Bulgarien, Cypern, Danmark, Estland, Finland, Frankrike, Grekland, Irland, Island, Italien, Lettland, Liechtenstein, Litauen, Luxemburg, Malta, Nederländerna, Norge, Polen, Portugal, Rumänien, Slovakien, Slovenien, Spanien, Storbritannien, Tjeckien, Tyskland, Ungern, Österrike). Ett sådant körkort går däremot att byta ut mot ett svenskt.
czytac to ostanie to musi tak byc tez w polsce zeby zrobic kurs nie mozesz miec szwedzkie prawko
  Profil uzytkownika: black sabbath     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2017-02-19 13:10
Czy to jest mozliwe?

Pierwsze pytanie: czy masz meldunek w Polsce? Przebywasz w Polsce co najmniej pol roku?

  Profil uzytkownika: pati_sko     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2017-02-19 21:14
Meldunek w polsce musisz miec zeby zrobic kurs, egzamin w polsce ze szwedzkim prawem jazdy.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Forum -> Auto-Moto -> Szwedzkie prawo jazdy, polski egzamin.
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






szukam (Stockholm)
Sprzatanie Stockholm (Stockhom)
Praca Rusztowania (Stockholm/Katowice )
Mechanik samochodowy (Haninge)
Sprzatanie (Tensta)
Violas Team AB (Sztokholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Praca (Goteborg )
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 21 gości
oraz 1 użytkowników.


W PL działała zorganizowana grupa przestępcza?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony