Odwiedzin 37783563
Dziś 333
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - umowa na rok i 1 dzień

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorumowa na rok i 1 dzień
Przemek Uppsala


Wpisów: 7
Od: 2016-09-09
2017-01-16 15:46
po 3 mc pracy na okres próbny dostałem umowę na rok i 1 dzień. Czy otrzymam teraz personnumer?. Mam organizacyjny
  Profil uzytkownika: Przemek Uppsala     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2017-01-16 19:54
Powinienes, tak tu wczesniej pisali Forumowicze.
Powodzenia
  Profil uzytkownika: alwa12     
Przemek Uppsala


Wpisów: 7
Od: 2016-09-09
2017-01-16 20:28
dzięki za odpowiedź
  Profil uzytkownika: Przemek Uppsala     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2017-01-17 10:19
To jest niezgodne z prawem pracy ,po okresie probnym powinienes dostac stale zatrudnienie, albo kopa.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2017-01-17 13:40
Mi sie obiło o uszy, ze teraz bardzo popularne sa czasowe umowy.
I chyba* to jest zgodne z kodeksem pracy.



*chyba- bo sama tego nie sprawdzalam, nie mialam potrzeby
  Profil uzytkownika: pati_sko     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2017-01-17 19:37
Provanställning
En provanställning kan max pågå i sex månader. När sex månader har gått övergår provanställningen automatiskt till att bli en tillsvidareanställning (fast anställning). Vill arbetsgivaren att anställningen inte ska fortsätta efter provanställningens slut måste besked lämnas till arbetstagaren senast vid provtidens utgång, efter de sex månaderna. Detsamma gäller omvänt, om arbetstagaren vill att anställningen inte ska fortsätta måste han meddela arbetsgivaren detta.
  Profil uzytkownika: black sabbath     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2017-01-17 21:25
Jesli minelo 6-mcy na probnym zatrudnieniu to automaczynie forma zatrudnienia zmienia sie na "czas nieokreslony".
( na marginesie, ale nie daje to nikomu gwarancji ze sie beezie mialo prace "forever"- ale tez nie mozna sobie kogos zwolnic " przez widzimiesie").

Patrz pierwszy wpis- po 3 miesiacach dostal umowe na rok i na 1 dzien.
Visstidsanställning

Bylam ciekawa, i sprawdzilam. Taka forma pozwala na zatrudnienie na max 12 miesiecy.


Moze to tez byc Vikariat, tez to czasowoograniczone zatrudnienie.

A tez moze to byc projektanställning.


A czy mozna dostac z taka umowa Personummer? Bo takie jest pytanie.




  Profil uzytkownika: pati_sko     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2017-01-18 00:34
"Bylam ciekawa, i sprawdzilam. Taka forma pozwala na zatrudnienie na max 12 miesiecy."

Nie moja droga ,po probnym zatrudnieniu nie ma innej formy ,jak stale lub kop. Nie mozna byc czasowo zatrudnionym po probnym okresie.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2017-01-18 09:24
http://lawline.se/answers/ 5459

Przeczytaj to co jest napisane w podanym linku
  Profil uzytkownika: pati_sko     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2017-01-18 09:37
Pati to co pisze tlustym drukiem jest pytaniem ,a odpowiedz jest taka sama jak ja wczesniej napisalem:

SVARHej,Enligt 6 § i lagen om anställningsskydd ( http://www.lagen.nu/1982:8 0#P6 ) så blir en provanställning automatiskt en tillsvidareanställning när prövotiden har gått ut om inte provanställningen avbryts innan dess. Prövotiden får vara högst sex månader. - See more at: http://lawline.se/answers/ 5459#sthash.Mz31ctI6.dpuf

Nie ma innej formy zatrudnienia po probnym okresie, jak zatrudnienie na stale.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2017-01-18 09:45
Pati ,wiesz o co biega w kodeksie pracy ? Mozesz z roznych form zatrudnienia, takich jak np czasowe,w razie potrzeby ,vikariat przejsc na okres probny ,a nigdy z okresu probnego na zatrudnienie czasowe ,w razie potrzeby ,vikariat . Po okrsie probnym tylko zatrudnienie na stale ,lub kop. Kumasz ?
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2017-01-18 10:41

Ale tu chodzi o przerwany provanställning(zanim provanställning przeszedl na tillsvidareanställning) i nowa umowa spisywana.



Czy moze powinnam isc poprosic o mocniejsze okulary?
Bo tak to jest napisane na tej stronie co podalam. A tam odpowiadaja chyba osoby ktore sie na tym znaja

Kumam kumam, ze jak minie 6mcy provanställning i jesli nie bylo zadnego wypowiedzenia to zatrudnienie przechodzi na czas nieokreslony.

Przeciez tego nie negowalam never



  Profil uzytkownika: pati_sko     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2017-01-18 10:51
No to po co w takim razie dawac komus umowe na okres probny, skoro nie ma sie zamiaru zatrudnic na stale ?

Toc mozna jechac z takim pracobiorca rok na czasowym ,rok na w razie potrzeby ,rok na vikariacie ,itp

To polskie Mariany i Grazyny dostosowaly prawo pracy pod siebie , robiac w chuja ludzi ze musza ich wyprobowac, zanim dostana na w razie potrzeby. W Skatteverket maja czarna liste firm ,ktore daly umowe na okres probny i nigdy ich nie zatrudnily. Dlatego teraz tak ciezko o numer personalny.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2017-01-18 11:03
Podobnie bylo z rozpoczeciem dzialalnosci. Jeszcze dwa lata temu mozna bylo zarejestrowac firme, zglosic rozpoczecie dzialalnosci i dostawalo sie numer personalny ,ubezpieczenie ,bidragi . Tylko ,ze ta firma nigdy korony dochodu nie wygenerowala. Od zajebania bylo takich pomyslowych polskich "przedsiebiorcow" ktorzy nic nie robili ,a dostawali bidrag na dzieci na mieszkanie ,itp Teraz firma musi dzialac rok ,deklarowac dochod ,wlasciciel ma tymczasowy numer ,a dopiero jak zysk z firmy zapewni utrzymanie , dostaje numer personalny staly.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2017-01-18 11:19
Szkoda ze Darsima wcielo ,on sie znal na prawie pracy ,fajnie sie z nim dyskutowalo ,ludzie mogli sie duzo dowiedziec. Wiesz Pati dlaczego z okresu probnego nie mozna przejsc na zatrudnienie czasowe ? Firma ktora ma podpisana umowe zbiorowa ze zwiazkami ma uregulowane w tej umowie widelki zaszeregowania ,obowiazki pracodawcy w stosunku do probnie zatrudnionego (ma takie same prawa jak zatrudniony na stale) ,itp Umow na czas okreslony nic nie reguluje ,to jest umowa miedzy pracobiorca ,a pracodawca.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2017-01-18 11:35
Vistid i Vikarie tez sa przeciez regulowane przez kodeks pracy. Takze nie moze sobie pracodawca zmieniac pracownikowi wedlug widzimisie.

Mariany i Grazyny i tak beda robic w ch*** bez wzgledu na to co jest zapisane w kodeksie. Niestety.

Ja osobiscie, to takich to bym zglosila w odpowiednie miejsce. Ale coz ja moge
Nawet nie znam osobiscie zadnej Grazi ani Mańka
  Profil uzytkownika: pati_sko     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2017-01-18 11:42
Ja pisalem o umowie zbiorowej ,a nie kodeksie pracy.
W Szwecji nie ma placy minimalnej ,ktora kodeks zapewnia ,a juz umowa zbiorowa ze zwiazkami tak. Pati nigdzie nie musisz chodzic ,Skatteverket juz wylapal Marianow i Grazyny.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Forum -> Życie w Szwecji -> umowa na rok i 1 dzień
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 12 gości
oraz 0 użytkowników.


TEMU
Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony