Odwiedzin 37796979
Dziś 756
Środa 24 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - możliwości spłaty starych długów i rachunków

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autormożliwości spłaty starych długów i rachunków
drio30


Wpisów: 6
Od: 2008-01-18
2016-12-29 03:21
witam serdecznie,szukam informacji jakie są możliwości w moim przypadku .
żyję w szwecji już dłuższy czas, stał pobyt,stała praca,mieszkanie,luzne życie. jakieś 2 lata temu mocno się pogubiłem w życiu i wszystko runeło,utrata pracy narastające rachunki ,kredyty ,utrata mieszkania , brak adresu .... itd. itp.
ale przyszedł czas że się ogarnołem i pozbierałem w luzackim życiu , wlasna rodzina na dniach dziecko ,obecnie mam stałą dobrą pracę ,mieszkanie i od niedawna mowy adres i zaczely mnie dopadać zobowiązania przeszłości , zaległe rachunki ,kredyty ,mandaty , wiadomo po takim długim czasie róznego rodzaju kronofungeny i innkassa .
chce to powoli uregulować .... chciał bym się dowiedzieć czy można te wszystkie moje długi zaległości finansowe można scalić , wziąść gdzieś kredyt splacic te stare długi naraz i miec tylko jeden do splaty , a nie kilka w róznch plus odsedki rosną ......
proszę o mądrą radę co gdzie i czy można coś takiego w szwecji zrobić lub czy któryś bank udziela takieg kredytu
byłbym bardzo wdzięczny za jaką kolwiek informację
  Profil uzytkownika: drio30     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-12-29 04:33
Hej Drio30, fajnie ze Ci sie poprawilo, to juz wielki krok, a teraz do rzeczy. Zaden bank nie da Ci pozyczki
jak nie masz wysoko postawionego kumotra w banku.
Na lichwiarskie pozyczki pseudobakow nie idz, bo sie
nie wygrzebierz z dlugow do starosci.
jest w kazdej Kommunie ekonomisk rådivning, ale to zachacza o Socjal- odradzam.
Na Twoim miejscu zadzwonilabym do Kronofogden i poprosilabym o czas na wizyte, mowiac ze chcesz splacac
ale nie wiesz jak zaczac sie wyplatywac madrze z problemow finansowych. KF zrobi Ci kosztorys i wstrzyma
rosniecie rent, poza tym KF oblicza wieksze minimum zyciowe niz Komuna. Ja kiedys lezalam na obie lopatki z bardzo duzymi dlugami, takze nie swoimi i wlasnie to
oni mi bardzo pomogli, malo tego, poumazali mi czesc dlugow-nie mialam sanering-dogadali sie z instytucjami
wlasnie dlatego ze sama do nich poszlam, czego ludzie raczej nie robia. Tyle ze wtedy musisz placic co
miesiac, bez zadnej obsuwy, a jak cos sie pokreci,
nagle nie przewidziane wydatki, to natychmiast telefon do nich. To sa tez ludzie, ludzie ktorzy ganiaja miljonerow za nieplacenie, takze przwaznie sa dobrze
ustosunkowani do maluczkich ktorzy sie nawracaja
Nie przejmuj sie ze bedzie cienko, zawsze mozna cos podlapac na czarno i dorobic...jak sam sie nie zglosisz to i tak w koncu Ci siada i wtedy bedziesz placic zz cholernymi odsetkami i oplatami do KF, ktore ida w setki
za kazda sciagnieta rate. Powodzenia
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-12-29 04:36
Dodam ze ja poszlabym do mezczyzny, faceci mysla logiczniej i hormony im co miesiac nie buzuja, a kobieta
albo trafi sie aniol,albo bojazliwa o robote,albo sekutnica.
  Profil uzytkownika: alwa12     
drio30


Wpisów: 6
Od: 2008-01-18
2016-12-29 05:39
dzieki alwa12 za sprecyzowanie z grobsza mego polozenia , jak wspominalem jestem obecnie w powaznyn zwiasku moja nazyczona na dniach spodziewa sie dziecka a takie instytucie jak social nie uznaje moja ambicja z zasady mi nato nie pozwala , .............. za twoja rada umuwie sie do kronofungen i zajde do banku dowiedziec sie co do mojego zaduzenia wzgledem nich choc to tez juz odali od sciagniecia , spytam czy odblokuja mi konto bo nie moge funkcionowc bez konta pracodawca ma zawsze problem z moja wyplata , musze te sprawy szybko uregulowac bo wlasna rodzina to juz nie to samo jak samotny luzak.
  Profil uzytkownika: drio30     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-12-29 11:17
dlugi najlepiej zwiazac w banku z zastawa na mieszkanie ,ja mam tak ze wzystkie moje dlugi nieduze "100000" resvärde po moich autach mam na 2 procent wrecz smiesznzy procent,jak niemasz tych mozliwosci to zalezy na jakie procenty masz te dlugi ,np 12% drugi dlug 8 % itd policz srednia dlugow w procentach i jest mozliwosc zebrac ich do kupy (nieiwem chyba okolo 5%)
  Profil uzytkownika: black sabbath     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-12-29 16:34
Drio30, doradzailam KF dlatego ze z Twojego pierwszego wpisu zrozumialam, ze juz masz ich na glowie,zreszta
jak jeszcze nie masz, to caly czas nie jest to glupi pomysl. Komunalna pomoc w splacie dlugow nie znaczy ze
dostawalbys pomoc socjalna, bo jak ? przeciez pracujesz.
Odradzajac pojscie tam, mialam na mysli ze lepiej
omijac takie miejsca gdy sa inne wyjscia, Komuna to
naczynia polaczone, a Ty lezysz w nie zlej zupie.
lepiej sie calym nie pokazywac. To nie krytyka,ludziom
roznie sie uklada.
Black jak ktos ma zablokowane konto to jak ma dostac pozyczke pod zastaw ? Mieszkanie pewnie hyres, a nie
bostadsrätt.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Anka33


Wpisów: 1406
Od: 2014-05-28
2016-12-29 17:27
"Dodam ze ja poszlabym do mezczyzny, faceci mysla logiczniej i hormony im co miesiac nie buzuja, a kobieta
albo trafi sie aniol,albo bojazliwa o robote,albo sekutnica."

Alwa ja tez poszlabym do faceta, bo z babami to taka ruletka hehehe
  Profil uzytkownika: Anka33     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-12-29 18:02
Wlasnie Anka sama jestam baba i znam to z autopsji
i niestety z praktyki w stycznosciach z kobietami.
jak bylam zle traktowana w urzedach, to nigdy rasizm mi nie przychodzil do glowy, zawsze zastanawiailam sie czy
wszawa urzedniczka jest przed, po, czy w trakcie
  Profil uzytkownika: alwa12     
Anka33


Wpisów: 1406
Od: 2014-05-28
2016-12-29 19:07
Ja jedna spytalam wprost czy jest w trakcie? Oczywiscie ja zatkalo a ze mnie wkurzyla na maxa to dodalam po chwili ze w tym wieku to chyba juz klimakterium az sie zagotowala hehe botox wszczykniety w kazda szczeline a ja do niej z takim tekstem hehe myslalam ze peknie ze zlosci, a facet za nia wybuch smiechem hehehe
  Profil uzytkownika: Anka33     
kamka1238


Wpisów: 9115
Od: 2007-11-19
2016-12-29 19:59
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: kamka1238     
Forum -> Życie w Szwecji -> możliwości spłaty starych długów i rachunków
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Firma zatrudni (Bandhagen )
Mycie okien (Stockholm)
Szukam do pracy. (Stockholm )
DAM PRACE / SPRZATANIE (Ödeshög)
Pracownik lesny ( röjning) (FAGERSTA)
zatrudnie , (Tanumshede)
Sprzątanie (Stockholm )
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 15 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony