Odwiedzin 37772831
Dziś 166
Środa 17 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Akassa i zwolnienie z pracy.

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorAkassa i zwolnienie z pracy.
bobasek11


Wpisów: 49
Od: 2015-03-21
2016-12-16 07:43
Od marca 2015 r pracuje w SE. Mam umowę godzinowa, pierwszą umowa byka próbna na 6 mcy(nastepnie przedluzona na kolejne 6 mcy). W umowie nie bylo info o ilości godzin pracy, dostalam ja na osobnym papierku, z czego wynika,ze sredni czas mojej racy to 30 godzin tygodniowo. I tak bylo przez pelny rok do marca 2016. W marcu 2016 zmienil sie pracodwaca-nastapila fuzja przedsiębiorstw. Podipisana zostala nowa umowa, gdzie data zakończenia pracy jest info o "natychmiastowym zakończeniu pracy jeśli strona (pracodawca) sobie tego życzy. Od tego samego czasu pracuje na caly etat lub więcej. Do kommunal akassa jestem zapisana od czerwca 2015.
Obecna praca źle wplywa na moje życie rodzinne, pracuje od roku pond 220/mce do tego dochodza dojazdy,ok 2 godzin w jedna stronę. Obawiam sie,ze dlugo juz nie wytrzymam stad moje pytanie.
Jaki jest okres karencji w akassa jedli zwolnię sie sama. Niestety raczej nie mogę liczyć,ze zwolni mnie pracodawaca. Jak akassa wylicza srednia? Tylko z ostatnich 12 mcy czy z calego okresu oplacania skladek?
Nastepne pytanie, czy zmieniając prace na,inna branze Np szkolnictwo( aktualnie opieka) będę,musiala zmienić akasse? Gdzieś czytalam,ze niektore akassy są "branżowe".
Niestety pomimo faktu,ze praca sprawiala mi ogromną przyjemność czuje wypalenie zawodowe...
  Profil uzytkownika: bobasek11     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2016-12-16 11:20
Najprawdopodobniej zmieniajac prace w innej branzy bedziesz musiala zmienic A-kassa ale to tylko formalnosc, wysylasz druk do nowej a -kassa ze zmnienilas prace ,oni akceptuja i wtedy wypisujesz sie ze starej.
  Profil uzytkownika: electra     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2016-12-16 11:25
karens jest 45 dni jak sie sama zwalniasz
tu masz wiecej w temacie
https://www.kommunal.se/pa -jobbet/arbetslos/uppsagning
  Profil uzytkownika: electra     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-12-16 16:03
dobrze jest miec powod zeby sie zwolnic,,,,,np masz inna prace ,45 dni karens,a potem beda ciebie scigac zebys szukala pracy,do przyjemnosci nie nalezy,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
bobasek11


Wpisów: 49
Od: 2015-03-21
2016-12-17 07:26
Black, ale ja sie od pracy wcale nie migam 😊. Nie mam zamiaru nic nie robić. Praca sprawiała mi ogromna przyjemność i satysfakcje,ale gdy praca zaczyna z Ciebie wysysać energie (i nie mowie tu o zmęczeniu) to chyba jest juz cos nie tak.

caly czas rozglądam sie za czymś innym,i blizej domu by trochę odetchnąć. Choć po "takiej" pracy to chyba będę potrzebowała trzech miesięcy regeneracji.
  Profil uzytkownika: bobasek11     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-12-17 07:55
Hej "bobasek" Black Cie nie krytykuje, tylko wyjasnia
co w takiej sytuacji jest lepsze. On ma racje.
Latwiej znajdziesz prace bedac zatrudniona na stale,
niz bezrobotna. Uwierz ze to nie ma nic gorszego jak
szukac pracy na bezrobociu i byc uzaalezniona od AF,
ktory moze Cie skierowac na jakies go.no-praktyki za te
same pieniadze co daje AK. Na takich praktykach
naharujesz sie za tzw."darmo", tez sie zmeczysz, a jak
odmowisz to stracisz AK, bedziesz wyrobnikiem za marny
grosz i czesto w innym miescie, lub bedziesz jezdzic
po roznych miasteczkach w swojej komunie.

Czy nie mozesz dogadac sie z Twoim pracodawca o zmniejszenie godzin na okres np. pol roku, lub rok ?
mowiac np. ze potrzebujesz zmniejszyc tempo, lub
ogarnac problemy w domu ? jakbys zaczela pracowac na
75% to mialabys czas na wypoczynek i znalezienie pracy
blizej domu. Spobuj sie dogadac, bo to najlepsza
alternatywa, i tak bedziesz miala lepsze pieniadze niz z AK , pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-12-17 08:05
czy dobrze zrozumialam ze pracujesz 220godz/mies. ?
Pelny etat to 160 godz. a w kommunal vård 148 godz.
reszta godzin musi byc placona podwojnie,.
Placa Ci podwojnie za nadwyzke godzin ?
Wiesz ze nikt nie ma prawa Cie zmusic do pracy nadgodzinowej ? Nalezysz do Facket ?
  Profil uzytkownika: alwa12     
bobasek11


Wpisów: 49
Od: 2015-03-21
2016-12-17 08:25
Alwa, pracuje jako asystent. I tak,pracuje od roku po 220 godzin miesiecznie, a bywaly i miesiące ze 270...
czy mozesz podać mi jakiś link do informacji, na który moglabym sie powolac...bo,oczywiscie za każdą godzinę dostaje taka sama stawke (nie mowie tu o OB).
Pracuje tak dużo,ze nawet nie mam czasu na poszukanie czegoś innego, czy zlapanie Np 30% w,in,ej firmie,praktyki czy wolontariat żeby się trochę podszkolić. Jestem,mloda i z ambicjami. Od roku z powodu prcy nie chodze,na,SAS, później chcialam,isc,na studia-na razie jestem,uwieziona.

Nie jestem,w związkach,ale firma ma kollektival-sadzisz,ze to cos da?
  Profil uzytkownika: bobasek11     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-12-17 09:13
nie mam czasu teraz szukac linkow, za chwile mam autobus
do domu-tez dojezdzam do pracy
Zapisz sie teraz do Facet, mozna to zrobic w 3 minuty przez internet, przysla Ci maila i papiery do domu
a potem /chyba juz w srode bedziesz czlonkiem/
zamow telefonicznie czas na rozmowe w Facket i wszystkiego sie dowiesz,nie idz na rozmowe telefoniczna
tylko bij na spotkanie osobiste i wtedy wyloz problem,
wez ze soba wszystkie papiery-umowe poprzednia i obecna,
wez wyciagi z lönekonturet z Twoimi pensjami.
Cos jest nie tak jesli placa Ci normalna stawke a nie
nadgodziny.Za malo napisalas, nie wiem czy to praca godzzinowa czy månadslön.Powinien byc månadslön jesli
angaz staly. Jesli to godzinowka i w kommun to licza 165 godz/mies. jako pelny etat. Nie znam obecnych
przepisow, a raczej furtek dla pracodawcow by wyzyskiwac
nowych pracownikow przy podpisywaniu umow, wiem jedno
ze jak staly angaz to musi byc månadslön i nie mozna
zmusic nikogo do nadgodzin, jesli masz 100%, nawet jesli
nie masz to tez nie moga Cie zmusic do pracy powyzej
tego co masz w stalym angazu, ale w stalym.
w Facket tez powiedz ze najpierw sama chcesz sie dogadac z pracodawca, jesli zauwaza bledy. Jesli Twoj
pracodaawca wykicha sie na Ciebie/oczywiscie w sytuacji
gdy rzeczywiscie zachodzi naduzycie/ to wtedy popros
Facket o interwencje.
Nawet jak pracujesz tylko na godziny vid behöv to pelny
etat liczy 165godz/mies. reszta placona dubelt i kazde
ÖB dubelt, pozdr i lece do domu, zapisz sie natychmiast


  Profil uzytkownika: alwa12     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-12-17 09:22
asysten????? gdzie ?????? jestes pierwsza asystentka? co znam ….ze zapiernicza 220-270godzin na miesiac.
  Profil uzytkownika: black sabbath     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-12-17 09:23
dodam co da Ci Facket, jak pracodawca Cie wyleje z pracy
bezpodstawnie i pojdziesz z tym do Facket to beda Ci placic pensje do czasu Twojego przywrocenia do pracylub znalezienia pracy u innego pracodawcy w tej samej komunie
czyli w innym miejscu-zakladam ze jestes zatrudniona
w kommun.To wszystko co napisalam dotyczy stalego angazu.
Ale zawsze warto byc w Facket, nawet jak nie masz stalej pracy, bo przy ewidentnych machlojach Facket zawsze Ci pomoze. Nie zwalniaj sie bo to najgorsza droga, czesc trzymaj sie
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-12-17 09:24
Black, wypij druga kawe
  Profil uzytkownika: alwa12     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2016-12-17 09:24
Masz miesieczna pensje, czy pracujesz na godziny?
  Profil uzytkownika: Ronj@     
bobasek11


Wpisów: 49
Od: 2015-03-21
2016-12-17 10:00
Dziewczyny pracuje n godziny...co,nie zmienia faktu,ze pracuje za dużo.

Black...jeszcze byś sie zdziwil bo to jedna z największych firm,na rynku 😁
Wieczorem mogę Wam opisac trochę wiecej...
Alwa a dojeżdżasz 80 km do pracy? Bo ja codziennie...
  Profil uzytkownika: bobasek11     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-12-17 10:03
wypilem druga kawe i dalej nie moge pojac slowo "asystent" bo to raczej obszerny zawod,,,pracuje sie w komunie to jest zabronione pracowac codziennie 9 godzin??
  Profil uzytkownika: black sabbath     
bobasek11


Wpisów: 49
Od: 2015-03-21
2016-12-17 10:07
Black, to jest prywatna firma,ale jedna z największych na rynku w SE.

Mam umowę godzinowa...co,nie zmienia faktu,ze pracuje ponad miarę. Jest to po części spowodowane brakiem personelu i tym,ze,niektorzy podopieczni,nieakceptuja innych,co chwile zwalniają a ja wskakuje na ich miejsce...i tak sie kreci. Ale mam dość, w biurze otwarcie powiedzialam,ze mogę tak raciwac miesiąc czy dwa jedli jest potrzeba.. Ale mija wlasnie rok.

Black...i,niestety znam kilku asystentów,którzy maja nawet po 100 godzin w tygodniu lamiac umowę lojalnościowe i pracując w 2,3 firmach..
  Profil uzytkownika: bobasek11     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-12-17 10:16
zapisz sie do zwiazkow a potem zrobisz im kolo dupy ,znam jednego co chcieli zwolnic ,zadzwonil do zwiazkow ,,,kazali w pracy zaplacic co miesiac jego pensje przez 7 miesiecy +urlop itd w tym czasie chlopak sie wyksztalcil i ma zawod ,firmy robia wszystko zeby go zatrudnic bo brak jest elektrykow ,jesli bedziesz dalej tak pracowac to wyladujesz w szpitalu pomecz sie jeszcze 1 rok
  Profil uzytkownika: black sabbath     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2016-12-17 10:17
Wiecej niz polowa moich kolegow z pracy ma ponad 70km do pracy.
Codziennie dojezdzaja

Jeszcze ani razu nie slyszalam stekania na temat ich dojazdow.


Ja mam 13km do pracy. Autem wedlug gps 22 min.
Czasem sa takie korki ze do 1,5 h schodzi mi jazda.


(to odnosnie dojazdow)
  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2016-12-17 10:25
Jeszcze na temat dojazdow- ludzie o ktorych pisalam, to duzo dluzej niz rok dojezdzaja tyle km do pracy.

I nie sa jedynmi pracujacymi w Sztokholmie, co maja tyle km.


I wlasnie jak porownalam- czasem majac malo km, mozna duzo czasu stracic na dojazdz


***

Czy dobrowolnie pracujesz tyle, czy ktos Cie zmusza do tylu godzin?

Jestes zmeczona praca, to poprostu zmien.
Tak jak pisali Ci, lepiej by bylo jakbys jeszcze pracujac szukala pracy.
Chyba ze chodzi Co o to, zebys byla na bezrobociu. Zeby sobie "odpoczac".
  Profil uzytkownika: pati_sko     
bobasek11


Wpisów: 49
Od: 2015-03-21
2016-12-17 11:14
Nie przeszkadzaly mi dojazdy gdy pracowałam po 140-160 godzin...
Zobacz,pracuje 220 h/mcu i to jest od roku minimum, do tego dochadza dojazdy 4 godziny w obie strony... Jestem juz tym zmeczona. Chętnie popracuje 160 godzin blizej domu, wrócę do szkoly czy po prostu zajmę sie dzieckiem,bo,moje życie rodzinne leglo w gruzach.

Czy ktoś mnie zmusza...hm.. W rozmowie miedzy slowami mozna to wyczytać... Od jakiegoś czasu zastanawiam sie czy to,nie jest mobbing.

Do tego doszły dodatkowe obowiązki,za które nie mam placone, Malo tego nawet podczas urlopu mialam telefony od innych asystentów czy rodzin odnośnie tego co sie aktualnie dzieje lub kiedy wrócę no nie moga sobie z czymś poradzic.
  Profil uzytkownika: bobasek11     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2016-12-17 11:35
Tez bym chetnie posiedziala z dziecmi, albo zrobil sobie magistra....
***

A wracajac do Ciebie, a jak powiedzialas w tym biurze, co powiedzialas, to jaka reakcja byla?


Skad pomysl na mobbing?
Powiedzialas kiedys "nie"? Jak, tak to jaka reakcja?

Szukalas pracy blizej swojego miejsca zamieszkania? Czy nie chodzi o zmiane pracy, a bycie w domu, i dostawanie kaay z akassy? Czy to jest wlasnie to rozwiazanie problemu?

PS
Ja nie czytam nigdy "miedzy wierszami", takze nie wiem o co chodzi





  Profil uzytkownika: pati_sko     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-12-17 12:22
Telefon sie wylacza w soboty i niedziele,twoj problem sama jestes sobie winna(nie mam nic zlego) dflatego ze jak zaczelas pracowac to chcialas sie wykazac dobra praca ,jak bylo mozliwe to extra praca itd,doszlo do tego ze wiedza ze zakazdym razem moga liczyc na ciebie i dlatego jestes tam gdzie jestes,powinnas porozmawiac ze niemozesz tak pracowac dlatego ze?????????? powinni zrozumiec(mam nadzieje)
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Anka33


Wpisów: 1406
Od: 2014-05-28
2016-12-17 12:38
"Niestety raczej nie mogę liczyć,ze zwolni mnie pracodawaca"

Zacznij sie opylac w pracy to zaraz Cie zwolnia

" Ja mam 13km do pracy. Autem wedlug gps 22 min. Czasem sa takie korki ze do 1,5 h schodzi mi jazda."

Nie latwiej pojechac rowerem? Po co siedziec w korkach tyle czasu.
  Profil uzytkownika: Anka33     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2016-12-17 12:40
A te nadgodziny? Jak one masz regulowane?

Ja nie mam placone za nadgodziny. Czasem musze zostac dluzej w pracy. Ale nie mam za to wyplacone. Za te wypracowane godziny moge sobie albo miec wolne. Albo wczesniej wyjsc z pracy.
Moi koledzy tez tak maja.

Natomiast Ci co pracuja fizycznie w firmie, to maja inaczej regulowane. I tez w zaleznosci jaki projekt realizuja.


Takze, ja nie roZUmiem tego "przymusowego" trzaskania nadgodzin. A piszesz ze duza firma.
  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2016-12-17 12:48
Anka myślałam o tym.
Wygralo auto.
  Profil uzytkownika: pati_sko     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2016-12-17 16:19
Masz tylko jednego klienta? Jakie masz godziny pracy? Sa rozlozone jak schemat?
  Profil uzytkownika: Ronj@     
bobasek11


Wpisów: 49
Od: 2015-03-21
2016-12-17 18:20
Ronja, nie chce sie zbytnio upubliczniać na forum. Nie mam stalego grafiku. Co tydzień pracuje inaczej. Cale życie podporzadkowuje pod prace. Kiedy proszę o zmniejszenie ilości godzin no np musze cos zalatwic to slysze "ok,wtorek wolny,ale srode pracujesz dwie zmiany". Między nami te dwie zmiany to wiecej niż polowa doby.
Stawke mam taka sama niezaleznie czy to pierwsza godzina w miesiącu czy 221..
To moja pierwsza praca w SE. Oczywiscie,ze na początku bylam bardziej dyspozycyjna,chyba kazdy by byl. Ale mija rok i biuro nic nie robi w tym kierunku by kogoś znalesc. Na moje prośby slysze tylko, ze szukaja,a ze miedzy nami (inna asystentka) i podopiecznym wszystko gra to musimy przetrzymać jeszcze miesiąc. Później wpada na tydzień jedna dziewczyna i nastepne trzy miesiące znowu po 200+
Dodam,ze moja szefowa to Szwedka 😋
  Profil uzytkownika: bobasek11     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2016-12-17 18:37
Jest wieczor.
Mialas napisac cos wiecej.
  Profil uzytkownika: pati_sko     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-12-17 18:44
napisz jak ta firma sie nazywa??
  Profil uzytkownika: black sabbath     
bobasek11


Wpisów: 49
Od: 2015-03-21
2016-12-17 18:59
Zastanawiam,sie co wiecej opisac bo w każdym poscie wrzuciłam szczątkowe informacje. Chcialam,to jakoś uporządkować.
Nie wymiguje sie od pracy. Jestem mloda i ambitna. Szwecje wybrałam bo maz dostal tu pięcioletni kontrakt. Zostawiłam w Pl dobra prace, w której bylam szanowana i lubiana (bez przechwałek). Przez ostatnie lata w PL bylam kierownikiem świetlicy w placówce z dziennym,oddziale psychiatrycznym. Kazdy mój wspolpraciwnik musial wyrazić zgodę na nadgodziny,nikogo nie zmuszalam. Malo tego, kazdy z nas mial podpisywana indywidualna umowę na nadgodziny jeśli prowadzil inna terapie niż ta finansowana przez NFZ. Ale to oddzielna dluga historia.
Mialo byc o SE. Lubię prace z ludźmi,dlatego zdecydowalam sie na szukanie tylko takiej pracy. Z glodu nie umieralismy i,nie umieramy wiec i bez a jazdy moglabym siedziec w domu. Ja jestem,jednak aktywna i chce byc częściowo niezależną. Nie umiem siedziec w domu. W PL w moim mieście bylam pierwszym instruktorem harcerskim,który odwarzyl sie poprowadzic druzyne harcerska dla dzieci,niepelnosprawnych. Bylo to kilka lat temu. Robilam to w tej samej placówce w której pracowałam, poświęcając dzieciakom wolny czas, również weekendy. Tu tez staram sie uaktywniać w miarę możliwości. W tygodniu mam wolne cale jedno popoludnie i tego dnia "pracuje" jako trener-wolontariusz w mojej komunie i współprowadzę zajecia dla dzieci w wieku 4-6 lat.
Problem z moim pracodawca zaczal sie rok temu. Nastapila fuzja,zmienilo sie szefostwo. Podpisaliśmy nowe umowy i....dziewczyny zaczely sie wykruszac... Brak jest ludzi do pracy. A i z akceptacja nowych pracownic ze strony podopiecznego jest ciężko. Pierwsze dwa,trzy miesiące zagryzłam zeby. Razem z mężem hstalilismy,ze mogę to przeboleć. Poprosiliśmy o pomoc teściową, ktora prztleciala by pomoc nam w opiece nad córka. Ale sytuacja sie przecuaga...i w tym,miesiącu,mija równy rok jak ten balagam w biurze trwa. Tesciowa wyjechala...a ja moje dziecko widzę czasami w weekend-jeśli mam wolne.
Pati,moja obecność poza domem to od 5:40 do 23:20(wliczając dojazdy do pracy)..chyba nikt tak,normalnie nie wytrzyma...ja sądzę,ze ten rok to,i tak rekord!

przepraszam za bledy, pisalam na telefonie.
  Profil uzytkownika: bobasek11     
bobasek11


Wpisów: 49
Od: 2015-03-21
2016-12-17 19:00
Black, nie mogę...tam tez Polski pracuja 😋
  Profil uzytkownika: bobasek11     
bobasek11


Wpisów: 49
Od: 2015-03-21
2016-12-17 19:01
Jak juz zmienie prace to napisze ku przestrodze 😁
  Profil uzytkownika: bobasek11     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2016-12-17 19:16
Pisalaa ze fuzja byla w marcu 2016.
A moze, poprostu juz pomieszalam fakty.

Nie, mialas napisac o tej firmie wiecej. O tym wspominalas wczesniej. Nie jestem ciekawska, zeby dopytywac o Twoje zycie i doswiadczenia. Tez nie lubie pisac o sobie.

Tu nie chodzi, czy sie wymigujesz czy nie wymigujesz od pracy. Tylko, dlaczego tak wyszlo. Przynajmniej mi to ciezko ogarnac.
Bo jakbys sama na to sie zgodzila dla kasy, to co innego.
Ale piszesz, ze wiecej za to nie dostajesz.
Nie wiem jak dzialaja firmy takie jak Twoja, ale wspomnialas ze to duza firma. I jakos tak tez zrozumiec, ze w ch leca. Tak przynajmniej to wyglada z Twojego opisu.





  Profil uzytkownika: pati_sko     
bobasek11


Wpisów: 49
Od: 2015-03-21
2016-12-17 19:24
Pati, zgldzilam sie bo mnie o to poproszono gdy byl problem z personelem. gdybym wiedziala,ze tak będzie to gleboko bym się zastanowila... Mialo to trwac miesiąc,dwa max... Zaczelo sie przeciągać. W biurze twierdza,ze to problem podopiecznego bo,odrzuca kazda kandydatkę\kandydata. W efekcie na rozmowę przysłali moze 5 w ciągu roku i zadna nie spelniala wymagań. Podopieczny,moze określić sie co,do wieku, plci czy hobby, tak by miedzi,nimi jakoś grali. W końcu spędza z nia\nim caly swój dzien.
Od samego podopiecznego tez slyszalam,ze jeśli nie przyjdę a przyślą kogoś na zastępstwo to on mi podziekuje za prace. Czy to,nie podchodzi pod mobbing?

  Profil uzytkownika: bobasek11     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2016-12-17 19:28
Eee tam mobbing. Starosc


Szukaj innej pracy zanim sie zwolnisz. Albo jak stoicie ok z finansami, to sie zwolnij teraz.
Szkoda zycia
  Profil uzytkownika: pati_sko     
bobasek11


Wpisów: 49
Od: 2015-03-21
2016-12-17 19:29
Moim zdaniem,firma wie w czym leży problem,ale zamiata sprawę pod dywan.

Pati,za nadgodzine mam placone jak za każdą inna godzinę racy, nie podwoje jak pisala alwa. Owszem przytyke z tego jakiś grosz,ale nie ro ie tego dla pieniędzy bo na specyfikacji nie widzę zbyt dużej różnicy. ( w sensie,nic,mi sie,nie dubluje)
  Profil uzytkownika: bobasek11     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2016-12-17 19:30
Albo nie przychodz do tego podopiecznego, i niech Cie zwalniaja. To wtedy ominie Cie czekanie na akasse.
  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2016-12-17 19:32
No wlasnie, tak zrozumialam, ze nie pracujesz tyle dla kasy.
  Profil uzytkownika: pati_sko     
bobasek11


Wpisów: 49
Od: 2015-03-21
2016-12-17 19:32
Jest to jakieś rozwiązanie 😉
  Profil uzytkownika: bobasek11     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-12-17 19:39
napisz chociaz w jakim miescie?
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-12-17 19:51
Zanies swistek o zwolnienie to zaczna cie powaznie traktowac i sie dogadacie.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
bobasek11


Wpisów: 49
Od: 2015-03-21
2016-12-17 19:51
Stolica 😉 ale to akurat nie ma znaczenia bo to duża firma, ma swoje biura w calej SE. Nie wiem czy dzialaja na zasadzie franczyzy czy maja wspolne wladze itp.
  Profil uzytkownika: bobasek11     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2016-12-17 20:02
"Albo nie przychodz do tego podopiecznego, i niech Cie zwalniaja."

...i dostanie swietne referencje od swojego pierwszego pracodawcy!...

Po co ci BS wiedziec w jakim miescie? ma to jakies zanczenie dla problemu?

Problem jest taki, ze masz prace na godziny i teoretycznie nie musisz pracowac wiecej niz np 40 godz tygodniowo.
Z zatrudnieniem na godziny nie masz prawa do övertid, natomiast masz prawo powiedziec NIE, jezeli nie wyrabiasz.
To nie twoj problem, ze klient (brukare) nie akceptuje innych pracownikow. To jest ryzyko firmy, ze brukare bedzie firme terrozryzowal i w koncu zmieni na inna. Dlatego nie masz okresu wypowiedzenia, bo pracujesz praktycznie dla wlasnie tego jednego brukare. Odmieni mu sie, FK/gmina zmieni mu ilosc godzin do pomocy, albo umrze to jestes natychmiast bez pracy.

Moja rada, zmien zawod.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2016-12-17 20:05
Chcesz sie zaglebic sama, bez ujawniania za wielu detali, to poczytaj na stronie Arbetsmiljöverket o arbetstidslagen.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-12-17 20:05
Mozesz wyciac inny numer ,isc do lekarza i powiedziec ,ze masz zawroty glowy ,gwiazdki w oczach ,chwilowo tracisz rownowaga ,a wszystko przez nienormowany czas pracy dochodzacy do 220 godz w miesiacu.
Konowal da ci swistek ,ze nie mozesz pracowac wiecej jak 40 godz tyg. Pracodawca musi respektowac to co lekarz zaleci ,bo mozesz do sadu z pozwem wystapic. Jak to jest szwedzka fima ,to oni sie tego boja.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2016-12-17 20:06
No tak,referencje.
  Profil uzytkownika: pati_sko     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-12-17 20:29
olivia?
  Profil uzytkownika: black sabbath     
bobasek11


Wpisów: 49
Od: 2015-03-21
2016-12-17 21:33
👍
  Profil uzytkownika: bobasek11     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-12-18 06:26
Hej Bobasek, napisalas ze ta firma ma podpisana umowe
z Komuna kollektivavtal, czyli jest czego sie chwycic.
Domyslam sie ze to duza norweska albo dunska firma,
na ktore byly rozne skargi w ciagu ostatnich lat,ale
nie o tym.Szwecji
Mozesz isc do kommuny i zazadac by wyjasnili jakie warunki obowiazuja zatrudnionych, bo nie uwierze
ze maja w umowie nieplacenie za nadgodziny.
Jesli pracujesz ze stawka godzinowa to w Szwecji jest
pelny etat 165 godz/mies vid behöv.
Skontaktuj sie z Kommunal Facket. Chyba masz wszystkie
wyciagi twoich pensji. Nalezy Ci sie nie zly grosz za
wszystkie nadgodziny od samego poczatku zatrudnienia.
w Komunie musza udostepnic Ci dane umowy tej firmy.
Jesli jest tak jak mysle to mozesz niezlego brudu im
narobic.
Ja po sprawdzeniu tego, jeszcze bym sie kopnela na dlugie zwolnienie chorobowe.Bedac na zwolnieniu firma
nie moze Ci wymowic pracy. Ale po zwolnieniu tak, moze
jesli jest to vid behöv,
Nie piszesz jaka masz umowe, raz piszesz ze stala, raz
ze na godziny.
Idz z umowa do facket i z wyciagami pensji, tam Ci wszystko powiedza.
Jest taka firma Avonova, jak masz stala umowe to oprocz
ze zwolnienie zglaszasz do FK to tam tez to musisz zglosic. Jest to firma, ktora kontroluje czestotliwosc zwolnien i przyczyny zwolnien. Maja lekarza i psycholga.
Jak juz dowiesz sie z Facket ze jestes robiona w trabe
i przeciazana praca z nieplaceniem za nadgodziny,
to wez kontakt z Avonova/jak masz rzeczywiscie staly angaz. Lekarz z tej firmy moze dac Ci zwolnienie do 2 miesiecy na wniosek psychologa z tej firmy.
masz duzy powod do spotkania psychologa-zalamanie nerwowe i psychiczne, czyli utbrändhet spowodowane
wykorzystaniem pienieznym i fizycznym.
Jak wykorzystasz to zwolnienie to lekarz z VC moze Ci
to przedluzyc na jeszcze nawet do kilku miesiecy.
Oczywiscie jesli masz umowe stala i jesli jest podstawa
ekonomicznego wykorzystania.
Zapisz sie do Kommunal Facket i to natychmiast.
Nie wiem jak mozesz miec kommunal a-kassa, nie bedac
w Facket, moze sama nawet nie wiesz ze jestes automatycznie w Facket, zbyt chaotycznie podalas dane.
Sprawdz to. Jesli jest sie w Facket to mozesz wiele.

To jest prawda ze jesli podopieczny rezygnuje z Ciebie
to mozna stracic automatycznie prace- to sa "uroki"
zatrudniania sie w takich prywatnych, duzych firmach.
Kommuny tez tak zatrudniaja asystentow, ale jak podopieczny rezygnuje z Ciebie to musza ci dac prace u innego, bo nie tracisz zatrudnienia tylko podopiecznego.
Pozdrawiam i wez sie za to, bo tak dlugo nie pociagniesz
Pozdrawiam.



  Profil uzytkownika: alwa12     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2016-12-18 08:56
Alwa, znow w swoim zywiole...

Baranek !

pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-12-18 09:07
alva piszesz raz ze ma sie zgolsic do facket a pozniej piszesz zeby zapisala sie do facket. dziewczyna napewno dojezdza z Uppsali do sztokholmu bo tam niejest dostac tak latwo prace???……………….inna praca? jaka???? taka sama napewno dlaczego? bo ma w tym doswiadczenie……..ja bym zrobil po czesci tak jak alwa pisze …a pozniej niech ciebie zwolnia co masz do stracenia,,,przynajmniej zajmiesz sie dzieckiem
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2016-12-18 09:35
No prosze, jak to chetnie tu zwolnienia rozdaja! Tylko, ze to FK je uznaje i placi chorobowe a nie forumowicze PI. Niektorych to fantazja juz zupelnie poniosla...
Z takimi radami to zostanie bez kasy, ze statusem porzucenia pracy!
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-12-18 09:39
Alwa sie nia zaopiekuje ,jak bedzie taka potrzeba.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-12-18 09:55
forumowicze???? jesli lekarz dobrze umotywuje to niema problemu zwlaszcza jak to jest pierwszy raz,Ronja zaduzo sie naczytalas o FK metodach nieuznania zwolnien,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-12-18 10:05
Jak wpada tu ktos jeszcze cieply ,prosto z Polski ,to sie nie dziwie ,ze ma mentalnosc checi pojscia na skroty, nawet jak nadlozy drogi ,ale ty bs juz troche w cywilizacji komunistycznej zyjesz. Co da jej dorazne zwolnienie , czy inne kombinacje alpejskie ? Nie lepiej isc do lekarza i przypalic glupa ,ze jest sie oddanym pracownikiem ,ale pracodawca wymaga rzeczy niemozliwych i poprosic o zaswiaczenie ,ze jej organizm wytrzymuje prace 40 godz tygodniowo ?
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-12-18 10:19
U mnie w robocie jest ziuta ,ktora nie potrafila odmowic , jak byla potrzeba zostala raz ,drugi ,trzeci po godzinach . Ktos jej doradzil, tak jak ja tutaj w tym przypadku , zeby poszla do lekarza i powiedziala ,ze po osmiu godzinach pracy ma zawroty glowy i potrzebuje zaswiadczenie ,ze nie moze dluzej dziennie pracowac. Dostala zaswiaczenie i sie od niej odjebali w kwestii zostania po godzinach , i swiat sie nie zawalil.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-12-18 10:54
jak trafisz na h…a lekarza to potrafi napisac do pracodawcy ze najlepiej jakby pracowala 4 g na dzien albo lzejsza prace?,w tym zawodzie to 80 % kobiet ma te objawy(poczatki stresu czy depresji ) i to jest powazne,,,duzo z nas co ma raczej normalne prace tego nigdy nie zrozumie,a skad ja to wiem?? bo mam w rodzinie taka osobe , ale jakby niebylo to do lekarza i opisac sytuacje ,dostanie 2 tygodnie zwolnienia a potem wszystko od nowa,,,w tym czasie szukac czegos innego
  Profil uzytkownika: black sabbath     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2016-12-18 11:10
Kazda praca moze doprowadzic do depresji.
Zreszta nie tylko praca.
Ale, wlasnie, jak juz w jednym temacie napisalam (co mi pewnien ktos napisal ze pierdole) ludzie wykorzystuja depresje na wlasne potrzeby(nie majac wogole depresji, najmniejszych nawet objawow).
  Profil uzytkownika: pati_sko     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-12-18 11:18
Nie mozesz Pati diagnozowac depresji u innych , majac siebie jako punkt odniesienia . Ty jestes mocna , nie kazdy jest taki . Moj najlepszy kumpel z roboty ma zajebiste problemy ,ktorych ja nie rozumiem ,bo widze w nim zdrowego czlowieka . Jak mi opowiada o samopoczuciu gdy przychodzi do roboty ,to szok !! Czasem zaciska piesc i ma chec zajebac w zeby szefowi . Ja mu wierze ,znam go kupe lat.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-12-18 11:44
Black, pisze zeb dziewczyna skontaktowala sie z Facket
i zapisala sie-dwie mozliwosci... napisala ze jest
w komunalnej a-kasie, a ztego co wiem to nie mozna miec
komunalnej a-kassy bez nalezenia do facet, a Ona
pisze ze nie jest w facket...moze to jakies inne
przepisy dla zatrudnionych przez prywatne firmy...
Jedno jest pewne, musi natychmiast skontaktowac sie z komunalnym Facet i tylko tam dostanie rzetelne wiadomosci
co i jak.

Co do tego zwolnienia chorobowego jesli wybierze opcje
opuszczenia tej firmy czyli wymowienia, to bedac na
jej miejscu, zanimbym sie zwolnila, poszlabym na dlugie zwolnienie, i nie dlatego ze jest to droga na skroty.
Droga na skroty to dzialalnosc jej firmy wobec
zatrudnionych. Wiem jak te firmy robia niewolnikow
ze swoich pracownikow, zreszta swojego czasu bylo o tym
duzo w mediach, a dziewczyna jest fizycznie i psychicznie na krawedzi i w pelni sie Jej nalezy wypoczynek.
Jesli jeszcze dodamy do tego nieplacenie nadgodzin to
przepraszam...cos nie hallo ? z Waszym mysleniem ?
To nie jest przyklad takiego traktowania Polki, tak
traktowani sa wszyscy nowi pracownicy, bo na ich
miejsce jest 50 nastepnych za psie pieniadze i firmy
to wykorzystuja majac generalnie w dupie i personel
i podopiecznych, ktorym funduja coraz to nowe osoby w domu do opieki.
Dlatego napisalam o Avonovie, bo ta firma przy zwolnieniach chorobowych z takich wlasnie powodow
jakie ma Bobasek kontaktuje Kommun i arbetsmiljöverket.
Avonova jest tzw.batem przeciwko wykorzystywaniu
w za duzej ilosci zwolnien lekarskich, ale takze batem
przeciwko firmom ktore doprowadzaja do czestych
zwolnien chorobowych.
Oczywiscie dotyczy to pracownikow zatrudnionych na stale
A dziewczyna pisze ze ma stala prace, potem ze na godziny8 moze tez jest to cos stalego) a potem ze
czesto do niej dzwonia- mnie wychodzi ze to jest
cos miedzy vid behöv a jakims czasowym angazem na godz.

Wacek nie podpalaj sie za bardzo, bo jak bedziesz takze w potrzebie to Ci wysle paczke zywnosciowa
wiem ze to rczej Ty moglbys wyzywic polowe Forumowiczow
i tylko dlatego sie Tobie nigdy nie odgryzam, bo zawsze
madrze radzisz i nie jednej osobie zes tu pomogl.

Bolus, baranka nie bedzie bo od mojego trykania dawno
juz sie rozsypal...ale...nie, nie koncze, pozdr.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-12-18 11:48
"a ztego co wiem to nie mozna miec
komunalnej a-kassy bez nalezenia do facet"

Widzisz Alwa , nie musze czytac calego elaboratu ,a moge smialo powiedziec , ze jestes w zlej kondycji ,piszesz , zeby tylko pisac.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-12-18 11:56
Wacek, pozwol ze zapytam, ale co Ty do nie masz ?
chodzi mi o Twoje malenkie dogryzanie, ktore nie
sprawia mi zadnego klopotu, ale zaciekawia moja babska
dusze
Nigdy Ci nie dogryzlam, poza jednym odgryzieniem sie
na lizanie cipek-bylo to dawno- a pamietam tylko
dlatego, ze jestes bardzo barwna postacia ...
Moze juz czas zebys zakopal ten toporeczek, ale jesli
to sprawia Ci przyjemnosc, to ja nie mam nic przeciwko
Pozdrawiam i zebys nie wiem co napisal, czy dogryzal,
to wiem zes dobry chlop i ze pomagasz wielu zagubionym.
dobrej niedzieli
  Profil uzytkownika: alwa12     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-12-18 11:59
To mam :

https://www.kommunal.se/sv ar/kan-jag-bara-bli-medlem-i-kassan

Nie wprowadzaj ludzi w blad.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-12-18 12:00
Tak jestem w bardzo zlej kondycji od czasu jak rozpieprzylam Bolusiowego "baranka" tak mnie kochal i tak pozwalal sie tluc a dzis go nie ma, no tego baranka, no, zatluklam na smierc.-D
  Profil uzytkownika: alwa12     
bobasek11


Wpisów: 49
Od: 2015-03-21
2016-12-18 12:02
Alwa, mam kommunal akassa i oplacam ja regularnie od czerwca 2015. W tym czasie kilkakrotnie kontaktowalam sie z akassa, Np ws zmiany adresu i nikt mi nie powiedział,nie przyslal żadnego pisma,ze cos z moim czlonkostwem jest nie tak.

Wacek, Black, macie racje... W tej racy jest cholernie ciezko. Sadzilam,ze po doświadczeniach w PL z ciezka schizofrenia podopiecznych i innymi hardcorowymi przypadkami tu odnajdę sie bez problemu. Niestety, tak jak pisze Black... Trudno,o,inna prace skoro w SE zdobylam takie a nie inne doświadczenie. Rozgladalam sie za praca w szkole (mam nostryfikowany dyplom) ale w mojej kommunie takie zatrudnienie jest tylko na 3-6 mcy i w danej ze szkil czy przedszkoli nie jest na caly etat...ba...nawet czasami na pól etatu,nie ma 😋
  Profil uzytkownika: bobasek11     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-12-18 12:06
Nie wprowadzam, podalam alternatywy, zanaczajac ze
nie znam za dobrze obecnych przepisow, czepiacie sie
slowek, dlatego ze nie czytacie.
Najwazniejsze co napisalam to to ze z mety musi miec
kontakt z Facket....mysle ze juz paniali...wiec
dobranoc lece spac bo tez jestem po pracy i wieczorem
do pracy, nie ma letko
A moje dlugie wpisy, to klopoty krotkiego wypowiadania sie po polsku- to zamulenie po tylu latach w Szwecji
moja slowna inteligencja jest mocno przytepiona
  Profil uzytkownika: alwa12     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-12-18 12:15
Ja to napisalem ?

"a ztego co wiem to nie mozna miec
komunalnej a-kassy bez nalezenia do facet"
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-12-18 12:16
Bobasek, skontaktuj sie z komunalnym Facket, tam
wszystko Ci wyjasnia.
Ja kiedys pracowalam w komunalnym vård vid behöv, ale
nadgodziny byly zawsze placone. Dzis nie za bardzo wiem
na ile zmienily sie przepisy, bo pracuje gdzie indziej.
Wiem jedno ze nie mozna tak obciazac pracownika bez placenia nadgodzin nawet jesli to nie jest komunalne
zatrudnienie.
Rozumiem Twoja sytuacje bo kiedys tez tak mialam.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-12-18 12:23
Po kiego wacka placicie za przynaleznosc do zwiazkow ,jak nie znacie swoich praw i nie wiecie jak z nich korzystac ?

"Övertid

Arbetstagare får arbeta allmän övertid högst 48 timmar under fyra veckor eller 50 timmar under en kalendermånad, dock högst 200 timmar under ett kalenderår. Ingen får arbeta mer än 150 timmar extra övertid under ett kalenderår.

Sammanlagd arbetstid

Den sammanlagda arbetstiden under varje period om sju dagar får vara högst 48 timmar i genomsnitt under en beräkningsperiod om högst fyra månader. Semester och sjukfrånvaro räknas som fullgjord arbetstid."


https://www.kommunal.se/ar betstidslagen
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-12-18 12:23
"a ztego co wiem " czyli z tego co ja sama wiem, co nie musi byc prawda- czytaj ze zrozumieniem.

A to co prawie wszyscy wiedza to kontakt z Facket przy
takich "zawilosciach" problemach, czy sie nalezy
do zwiazkow czy nie...bo zawsze mozna sie zapisac,
potem wypisac i znow sie zapisac, ale tylko tam
dostaniesz najlepsze wiadomosci i ew.pomoc prawna
Zaprzeczysz ? toc w kazym wpisie o tym trabie w tym
temacie, czyli nie moje "z tego co wiem" tylko moja
rada powtarzana w Kolko "kontakt z facket" sie liczy
Wacek nie masz innych problemow ?
  Profil uzytkownika: alwa12     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-12-18 12:25
Ja klade wacka na zwiazki ,znam swoje prawa ,nawet minuty ne zostaje dluzej w robocie.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-12-18 12:28
no wlasnie 200 godzin, chociaz jak jestes vid behöv
to czesto firmy naduzywaja tych przepisow.
Ja kiedys dobijalam do 230.240 godz. ale na wlasne zyczenie-tyle ze pracodawca to ukrocil i dostalam ja
i moja ledare nie zly opierdol, ale nadgodziny byly
wyplacone.
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-12-18 12:31
Wacek, ale Ty jestes ustawiony ze stala praca i mozesz
klasc laske, a ci co zaczynaja to raczej nie podskakuja
ze strachu ze im nie przedluza pracy a pracodawca
o tym dobrze wie i jedzie jak po lysej kobyle.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-12-18 12:39
"no wlasnie 200 godzin, chociaz jak jestes vid behöv
to czesto firmy naduzywaja tych przepisow."

Przestan pierdolic ,nie ma takiej formy zatrudnienia ,to i nie moze byc regulacji w przepisach.
Mowilem ci ,ze jestes w zlej formie ,wyjdz na powietrze.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
bobasek11


Wpisów: 49
Od: 2015-03-21
2016-12-18 13:04
Dogrzebałam sie do mojej dziadowskiej umowy :
"Timlön-bekräftelse av gällande anställningsvillkor"
"Allmän visstidsanställning from... Dock längst tom-till brykaren avsluts,avslutas uppdraget. Vid behov ennligt i bilaga särskilt avtalande tillfällen.
Arbetdtud specificerad i bilaga vid varje särdkilt avtalat tillfälle.

i duzo podobnego dziadostwa w tej umowie...
  Profil uzytkownika: bobasek11     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-12-18 13:15
"Arbetdtud specificerad i bilaga vid varje särdkilt avtalat tillfälle"

Do siebie miej pretensje ,ze to podpisujesz i zgadzasz sie na warunki w tym szczegolnym gownie zawarte.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
bobasek11


Wpisów: 49
Od: 2015-03-21
2016-12-18 13:20
Wacek wirdz,ze mam pretensje do siebie. Dlatego chce temu powiedziec nie. Miesxkam tu zaledwie dwa lata i uwierz,ze kazde jako pierwsza praca,kazda legalna wydaje sie dobra. Tym bardziej,ze czlowuek niepodejrzewa,ze duza firma moze chciec wykorzystac pracownika...
  Profil uzytkownika: bobasek11     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-12-18 13:33
Nie musisz sie zwalniac ,wystarczy ze nie zlozysz podpisu pod nastepna gowniana umowa. Majac taka umowe powinnas byc zarejestrowana w Biurze Pracy jako bezrobotna. Serio ,nie robie sobie jaj !!!!
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2016-12-18 13:39
Interesujace bylyby te bilagor om särskilt avtalade tillfällen. Bo to jest juz jakis schema.
Pisze cos np. w tych bilagor o "intermittent arbete"?

  Profil uzytkownika: Ronj@     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2016-12-18 13:41
Zniknelo mi jedno zdanie.
Jak czesto dostajesz te bilagor? raz na tydzien, raz na miesiac?
  Profil uzytkownika: Ronj@     
bobasek11


Wpisów: 49
Od: 2015-03-21
2016-12-18 13:46
I to jest najzabawniejsze...nie mam żadnej informacji odnośnie czasu pracy. Przewertowałam cala,umowę. Wiecej tam braku jakiejkolwiek informacji niż konkretów.
Bilagor jest raz na miesiąc.
  Profil uzytkownika: bobasek11     
bobasek11


Wpisów: 49
Od: 2015-03-21
2016-12-18 13:48
Nastepna umowe mam podpisac w marcu. Jedli będzie tak samo beznadziejna to raczej sie zwolnię.
Nie wiem,na ile moje dwuletniedoswiadczenie, jezyk ma poziomie SAS1 i brak vård och omsorg utbildning pozeola mi znalesc cos nowego.
  Profil uzytkownika: bobasek11     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-12-18 13:51
Zapisz sie w Biurze Pracy w poniedzialek jako poszukujaca pracy ,a jak beda ci dawali nastepna umowe to postaw warunki lub idz na A-kasse. Ty nie masz zatrudnienia w pelnym tego slowa znaczeniu, w mysl szwedzkich przepisow.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-12-18 13:54
"Nastepna umowe mam podpisac w marcu. Jedli będzie tak samo beznadziejna to raczej sie zwolnię."

Z czego sie zwolnisz ? Toc ty nie jestes zatrudniona.
To wszystko jest nielegalne .
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
bobasek11


Wpisów: 49
Od: 2015-03-21
2016-12-18 14:05
W sensie odejde... 😁 Marzec to jest moj deadline
rozumirm,ze z tym dmiesznym papierkiem nic nie zwojuje..,
  Profil uzytkownika: bobasek11     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-12-18 14:07
"Od marca 2015 r pracuje w SE. Mam umowę godzinowa, pierwszą umowa byka próbna na 6 mcy(nastepnie przedluzona na kolejne 6 mcy)."

Wiesz co ? Ty jakbys poszla do sadu pracy, to bys wywalczyla od zajebania pieniedzy ,ktore ci sie naleza.
Pierwszy dzien po szesciomiesiecznym okresie probnym jest ustawowo twoim pierwszym dniem, jako zatrudniona na stale. Nie ma czegos takiego jak drugi okres probny, po szesciu miesiacach , praca stala ,albo calkowity kop.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
bobasek11


Wpisów: 49
Od: 2015-03-21
2016-12-18 14:27
Wacek tu wychodzi moja kompletna nieznajomość prawa pracy w SE. Przyznaje się bez bicia. Po tym czasie jestem trochę bardziej doświadczona i przy kolejnej umowie juz sobie nie pozwolę w kasze dmuchać.
  Profil uzytkownika: bobasek11     
bobasek11


Wpisów: 49
Od: 2015-03-21
2016-12-18 15:38
Czyli co? Jutro najlepiej zadzwonić do Facket,przedstawic sprawę, zostać członkiem.

Wacek,moglbys mi łopatologicznie wytlumaczyc co z ta umowa jest "nie tak" zebym miala argument ptzetargowy u pracodawcy.
Wiem,ze są dużo lepsze umowy i czuje die w tej firmie robiona w balona.
  Profil uzytkownika: bobasek11     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-12-18 20:03
Co jest nie tak ? Pierwszy dzien po przepracowaniu okresu probnego powinien byc twoim debiutem w roli pracobiorcy zatrudnionego na stale.

Tu masz podstawe prawna.
https://www.kommunal.se/sv ar/vad-ar-en-provanstallning
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
bobasek11


Wpisów: 49
Od: 2015-03-21
2016-12-18 20:54
Dziekuje serdecznie. Wygrzebałam juz umowy i wszystkie załączniki, jutro drukuje specyfikacje i dzwonie do Facket.
  Profil uzytkownika: bobasek11     
bobasek11


Wpisów: 49
Od: 2015-03-21
2016-12-18 21:10
I jeszcze jedna sprawa...jeśli nie będę chciala tej "umowy" przedłużyć to jak to będzie traktowane przez akasse?
Pomyslalam,ze w marcu moglabym wyłożyć nawę na lawe i poprosic o zmianę umowy. Jest prawie pewne,ze ni jej nie zmienia a mize nawet podziękują jeśli "sie postawie".
  Profil uzytkownika: bobasek11     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-12-18 21:36
Z taka umowa w rozumieniu prawa jestes bezrobotna ,jutro mozesz zglosic sie do Biura Pracy w celu rejestracji . Jesli oplacalas rok a-kasse, to od pierwszego dnia w ktorym nie bedziesz miala tymczasowego zatrudnienia, nalezy ci sie zasilek. Pozbieraj te umowy i idz do Biura Pracy ,tam cie poinformuja o tym .
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
bobasek11


Wpisów: 49
Od: 2015-03-21
2016-12-18 21:42
Dziekuje Wam za wszystkie wskazówki!
  Profil uzytkownika: bobasek11     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-12-18 22:06
Podejmujac decyzje, miej caly czas na uwadze ,ze otrzymanie stalej pracy w porzadnej firmie , na dzien dzisiejszy graniczy z cudem.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Forum -> Życie w Szwecji -> Akassa i zwolnienie z pracy.
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









sprzatanie (Göteborg)
Ścianki gipsowe (Stockholm )
LAKIERNIK SAMOCHODOWY/Stockholm (TÄBY)
Sprzątanie (Stockholm)
Stolarz (Stockholm )
Fasad arbetare (Helsingborg)
ZBROJARZ BETONIARZ (Sztokholm)
Stolarz dach & elewacja STOCKHOLM (Stockholm )
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 3 gości
oraz 0 użytkowników.


Wielka polityka pro-dzieczenna
Zersetsung przes antysemite Lecha Walese?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony