Odwiedzin 37771032
Dziś 2040
Wtorek 16 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Śmierć rodzica

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorŚmierć rodzica
EnxO


Wpisów: 6
Od: 2015-08-25
2016-12-13 17:05
Witam. Jak w temacie,dowiedziałem się dzisiaj o śmierci mojego ojca.Tata zmarł miesiąc temu i mieszkał na terenie Polski.Chciałbym zapytać czy mógłbym się starać o jakieś świadczenie z tytułu mojego ubezpieczenia "Fora" ewentualnie coś innego ?
  Profil uzytkownika: EnxO     
andy


Wpisów: 645
Od: 2012-01-29
2016-12-13 17:19
A na pogrzebie byles????
  Profil uzytkownika: andy     
EnxO


Wpisów: 6
Od: 2015-08-25
2016-12-13 17:31
Niestety nie miałem takiej możliwości
  Profil uzytkownika: EnxO     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2016-12-13 17:53
A kontakt z nim utrzymywalas, czy tylko kasa cie interesuje?
  Profil uzytkownika: pati_sko     
andy


Wpisów: 645
Od: 2012-01-29
2016-12-13 18:32
Moje wyrazy wspolczucia. Ale nic ci sie nie nalezy dlatego ze twoj ojciec mieszkal w Polsce i tutaj nie byl ubezpieczony. Przykre jest to ze w erze internetu i telefoni komorkowej dzieci dowiaduja sie o smierci swoich rodzicow po tak dlugim czasie!!
  Profil uzytkownika: andy     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2016-12-13 18:37
Ludzie, co sie z wami sie dzieje?
Zazdroscicie mu, ze ew. dostanie cos po ojcu?
Moze jego ojciec nigdy sie nim nie interesowal?

Zebys w Szwecji mogl dostac odszkodowanie po ojcu to ojciec musialby byc tu ubezpieczony na wypadek smierci ale jezeli spelniasz warunki to mozesz dostac rente: http://www.pensionsmyndigh eten.se/forsta-din-pension/ekonomiskt-sto d/barnpension-och-efterlevandestod-till-b arn
Mozliwe, ze mozesz dostac odszkodowanie z ZUS-u albo z pryw. ubezpieczenia na wypadek smierci, jezeli ojciec mial w Polsce takie ubezpieczenie.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
andy


Wpisów: 645
Od: 2012-01-29
2016-12-13 18:55
Ola mysl logicznie. Facet pisze o ubezpieczeniu Fora Czyli pracuje i nie jest dzieckien. A ty mu podajesz adres na rente po rodzicach!!!
  Profil uzytkownika: andy     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2016-12-13 19:26
Jezeli sie nalezy to z ubezpieczenia rodzica, nie twojego. Moglbys ew. dostac wolne platne na pogrzeb, ale nie bylo ci potrzebne.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2016-12-13 19:29
Facet pisze o ubezpieczeniu Fora Czyli pracuje i nie jest dzieckien
Nie badz taki hop siup i do przodu.
To, ze on pisze o Fora to jeszcze nie znaczy, ze pracuje bo moze matka pracuje i slyszal o tym a jesli nawet pracuje to moze przestanie i zacznie sie uczyc, i nie musi byc dzieckiem, zeby dostal barnpension:
"Har du fyllt 18 år och har en förälder som avlidit kan du få barnpension om du studerar på grundskola, gymnasieskola eller motsvarande skola. "

Jak ktos sie pyta o odszkodowanie po zmarlym ojcu a ty go pytasz czy byl na pogrzebie, to jest logiczne?
Tak, jakby bylo ubezpieczenia na zycie, ktore wyplaca odszkodowanie tylko dzieciom, ktore byly na pogrzebie

Stawianie takiego pytanie jest nie tylko nierozsadne ale rowniez i niegrzeczne bo to nie jest twoja sprawa.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2016-12-13 19:37
Pisze o swoim ubezpieczeniu w Fora.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
stas


Wpisów: 458
Od: 2006-01-05
2016-12-13 20:02
Widze, ze simply_Ola jak zawsze w formie. Autorze watku nie czytaj jej Ona nie wie co czyni (pisze!) Expertem jest tu tylko Ronj@ - zaufaj mi.
  Profil uzytkownika: stas     
EnxO


Wpisów: 6
Od: 2015-08-25
2016-12-13 20:27
Dziękuje Simply_Ola Chciałem po prostu zapytać jak to wygląda w Szwecji.Czy można by było wykupić jakieś dodatkowe ubezpieczenie na taki wypadek ? Żadne odszkodowanie nie zrekompensuje utraty "bliskiej" osoby,tak więc pytam czysto w teori jakie są możliwości.Nie mam też zamiaru streszczać swojego życia na forum ani udowadniać w jaki kolwiek sposób że nie chcę się na tej sytuacji wzbogacić (jestem spełniony zawodowo) ale jeśli była by taka możliwość to dlaczego by nie skorzystać z takiego "odszkodowania" i przekazać np na poczet internetowym trola..
  Profil uzytkownika: EnxO     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2016-12-13 21:05
Olka, czy zadanie prostego pytania, musi zawsze budzic glupie psychozy?

Jak mozna wogole wpasc na taki idiotyzm ze ktos moze zazdroscic kasy po zmarlym rodzicu? (czy innym krewnym).

Hmmm...moze jakby to byly jakies miliardy a nie kasa z ubezpieczalni...eee, nie wtedy tez bym nie miala czego zazdroscic.

Ewwntualnie bym szybciej zrozumiala chec przytulenia ekstra kasy

***


  Profil uzytkownika: pati_sko     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2016-12-13 22:16
Czy można by było wykupić jakieś dodatkowe ubezpieczenie na taki wypadek ?

Jezeli masz na mysli czy mozna podpisac umowe ubezpieczenia na wypadek smierci rodzica to w Szwecji nie ma takiej mozliwosci.

Niestety, wylecialo mi z glowy to, ze napisales, ze masz ubezpieczenie w Fora bo sie zdenerwowalam, ze zamiast odpowiedziec ci na pytanie to zadaja ci pytania, ktore nie maja nic wspolnego z tym o co pytasz.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
Forum -> Życie w Szwecji -> Śmierć rodzica
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Fasad arbetare (Helsingborg)
ZBROJARZ BETONIARZ (Sztokholm)
Stolarz dach & elewacja STOCKHOLM (Stockholm )
Carpentry work (Stockholm)
Sprzątanie (Stockholm)
Praca dla budowlańca w Sollentuna (Sztokholm)
Renowacja fasady (Stockholm)
Praca sprzatanie Åkersberga (Åkersberga )
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 39 gości
oraz 0 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Wielka polityka pro-dzieczenna
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony