Odwiedzin 37800760
Dziś 1204
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Zarobki pielęgniarki w Szwecji

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorZarobki pielęgniarki w Szwecji
Fado


Wpisów: 14
Od: 2016-11-12
2016-11-12 16:46
Cześć. Chciałbym się spytać ile tak naprawdę wynoszą zarobki pielęgniarki\pielęgniarza w Szwecji?
Przeczytałem kilka tematów m.in
http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=41163
http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?sortuj=0&submit=Sortuj&fo rum=26&temat=36815
ale to są starsze tematy. Może pracujecie w tym zawodzie albo znacie kogoś?
Wiem, że nie ma minimalnej pensji ale tak zazwyczaj podstawowa pensja dla pielęgniarki wynosi 21-22 tysięcy koron? Netto to jest w granicach 15k, ale jeśli dochodzą dodatki za prace popołudniami, wieczorami, czy weekendami to pensja netto powinna wynieść w okolicach 19 koron? Chodzi mi o mniejsze miejscowości na północy kraju.
  Profil uzytkownika: Fado     
.....


Wpisów: 45
Od: 2016-10-01
2016-11-12 17:09
Tak.
  Profil uzytkownika: .....     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-11-12 19:59
Napisz wiecej danych, mieszkasz w Szwecji ?
znasz jezyk ? mieszkasz w Polsce i masz szkole, jaka ?

Pielegniarka w Szwecji to SSK= sjuksköterska po co najmniej 3 letnich studiach wyzszych.
Mlodsza pielegniarka to USK=undersköterska po 3 letnim liceum czyli po szwedzku gymnasium.
Jest jeszcze VB= Vårdbiträde po polsku mozna przetlumaczyc na salowa, ale taka osoba robi wszystko
co USK poza pewnymi zabiegami np.nie daje insuliny,
tez przewaznie ma gymnasium tyle ze nie zawodowe.

Wpisz w google odpowiednia nazwe np. undersköterska lön
i kliknij w medellöner, pokaza sie tabele przecietnych zarobkow bez dodatkow za niewygodny czas.
Medellön to przecietna pensja. Jesli jestes w Polsce
i dopiero zaczynasz to licz sie z tym ze jesli juz
dostaniesz tu prace to bedzie ze 2000kr mniej.

Jak masz skonczone studia pielegniarskie w Polsce to jest inna rozmowa- za malo napisales

  Profil uzytkownika: alwa12     
Fado


Wpisów: 14
Od: 2016-11-12
2016-11-12 20:14
Studiuję w Polsce pielęgniarstwo i uczę się szwedzkiego. Po studiach mam zamiar jak najszybciej wyjechać do Szwecji raczej na stałe. Z tego co wiem dyplom i kwalifikacje są uznawane z automatu, chodzi mi o pielęgniarkę = sjuksköterska. Praca w szpitalu na zmiany, domy starców odpadają.
  Profil uzytkownika: Fado     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-11-12 20:21
Z jakiego automatu ? musisz wystapic o legitymacje szwedzka do Socialstyrelsen . Ja pierdole ,jak prace ziut w socialstyrelsen nazywasz automatem ,to zolw porusza sie tempem ponaddzwiekowym w takim razie.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Fado


Wpisów: 14
Od: 2016-11-12
2016-11-12 20:23
Nie musisz obrażać ani wyzywać. Oczywiście że odpowiedź na wysłane dokumenty, opłata i to wszystko to trzeba czekać z około miesiąca. Ale uznają to z automatu bez problemów, bez robienia nostryfikacji jak to jest w innych zawodach. Na podstawie ujednoliconych przepisów w UE z 2006 roku.
  Profil uzytkownika: Fado     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-11-12 20:33
Kogo ja wyzywalem, oprocz tego automatu w socialstyrelsen ?

Jak dostaniesz legitymacje w okresie krotszym ,jak pol roku ,to powiem ,ze jestes gosc.

Tu masz napisane wszystko, co musisz miec do legitymacji plus siedem stow.

http://legitimation.social styrelsen.se/sv/utbildad-inom-eu-eller-ee s/sjukskoterska/ansok-om-legitimation
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-11-12 20:44
Wiesz co tu jest napisane ,potrafisz przeczytac ?



"Du som är utbildad inom EU eller EES

Om du är utbildad inom EU eller EES (utanför Norden), skicka med en vidimerad kopia och översättning av ett
•intyg som inte är äldre än tre månader som visar att du inte har förbjudits att utöva yrket, till exempel Certificate of Good Standing eller Certificate of Current Professional Status.

Skicka också med en vidimerad kopia och översättning av ett intyg som bekräftar att du uppfyller någon av följande artiklar i EU-direktiv 2005/36/EG:
•23
•31
•33
•33a.

Om du inte kan få något av intygen från den behöriga myndigheten kan du i stället skicka in vidimerade kopior och översättningar av
•ett intyg som visar din utbildningsnivå enligt artikel 11 i EU-direktiv 2005/36/EG
•dokument från skolan eller högskolan där du är utbildad som beskriver vilka kurser du gått, vad de innehållit och hur långa de varit."

Niby bez nostryfikacji ,ale nie wystarczy dyplom musi byc potwierdzone zaswiadczenie z uczelni ile lat trwala nauka i czy jest zgodna z dyrektywa ww. Zaswiadczenie z Naczelnej Izby Pielegniarek i Poloznych ,ze nie jestes pozbawiony prawa wykonywania zawodu,zaswiadczenie ze nie jestes karany w zwiazku z wykonywanym zawodem w kraju z ktorego przybywasz,zaswiadczenie na jakim poziomie jest twoj jezyk,itp
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
prababcia


Wpisów: 1822
Od: 2012-10-21
2016-11-12 20:48
Zarobki pielegniarek poszukaj w GOOGLE. Wiem ze zarabiaja stosunkowo malo i dlatego wyjezdzaja do Norwegi
Zarobki to jedna sprawa, a wydatki druga. Np. w Sztokholmie (zobacz Bazar - ogloszenia drobne mieszkanie) itd
  Profil uzytkownika: prababcia     
Fado


Wpisów: 14
Od: 2016-11-12
2016-11-12 20:49
Dobrze, ale co to ma związku z tematem? Pytam się o zarobki poczatkującej sjuksköterska w Szwecji. I na tym chciałbym się skupić
  Profil uzytkownika: Fado     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-11-12 21:01
...... ,a ja sie produkuje co musisz zrobic ,zeby sie stac szwedzka pielegniarka.

Dwie i pol dychy przed podatkiem, dostaje poczatkujaca pielegniarka srednio.

https://www.vardfokus.se/w ebbnyheter/2016/april/sa-har-mycket-far-n yexaminerade-sjukskoterskor-i-lon/
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Fado


Wpisów: 14
Od: 2016-11-12
2016-11-12 21:03
Dziękuję. Czyli średnio z 25k, minimum pewnie z 21-23k brutto. Co z pracą w popołudnia, nocki czy weekendy da z 19-20k.

  Profil uzytkownika: Fado     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-11-12 21:05
W szpitalu mniej w gminie wiecej ,ale z nadgodzinami w szpitalu dwie dychy wyrwiesz na lape.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-11-12 21:25
Znalazlem najnowsza mape z zarobkami poczatkujacych pielegniarek w Szwecji. Wystarczy ,ze klikniesz w rejon w ktorym chcesz zamieszkac ,a juz bedziesz wiedzial ile kopiejek przytulisz w szpitalu.

https://jennykallin.carto. com/viz/8dc174b2-2982-11e6-8389-0e5db1731 f59/embed_map
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Fado


Wpisów: 14
Od: 2016-11-12
2016-11-12 21:30
Około 20k netto to już jest fajna kwota. Wcześniej czytałem że w okolicach 21k ale brutto co by dało gdzieś z 14k netto więc tak średnio.
To co pisałeś, mniej więcej wiem jak wygląda. Najważniejsze jest prawo do wykonywania zawodu, trzeba to im przesłać i dodatkowo resztę dokumentów typu dyplom, jakie kursy na studiach, brak karalności itp.

W sumie pisałeś że z 7(!) miesięcy trzeba czekać na tą legitymację? To znasz to z doświadczenia osoby bliskiej i ta osoba była po studiach licencjackich w Polsce?
  Profil uzytkownika: Fado     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-11-12 21:40
Tak znam to z doswiadczenia ,zapotrzebowanie na pielegniarki jest zajebiste ,ale "automat" sie zacina ,bo ciagle czegos brakowalo . No ale to Polacy sami do tego doprowadzili, kupujac dyplomy na bazarze,ale to dluga historia i nie bede jej opisywal.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Fado


Wpisów: 14
Od: 2016-11-12
2016-11-12 21:42
Ale to z roku na rok pewnie usprawniają.
Takie coś przeczytałem:
"Od 18 stycznia 2016 r. obowiązywać będzie nowe prawo unijne dot. uznawania kwalifikacji zawodowych, umożliwiające łatwe i szybkie uzyskanie europejskiej legitymacji zawodowej. Wprowadzenie legitymacji umożliwiać ma uznanie kwalifikacji zawodowych pielęgniarek odpowiedzialnych za opiekę ogólną, w prostszy i szybszy sposób za pośrednictwem standaryzowanej procedury elektronicznej. Legitymacja będzie opierać się na korzystaniu z systemu wymiany informacji na rynku wewnętrznym (IMI) i będzie wydawana w formie elektronicznego dokumentu. Trwają prace nad ustawą wdrażającą prawo unijne."
  Profil uzytkownika: Fado     
Fado


Wpisów: 14
Od: 2016-11-12
2016-11-12 21:43
Jak kupowali dyplomy? Przecież na dłuższą metę to musiało się wydać i co wtedy? W ogóle jak można pracować w tej branży bez większej wiedzy z kupionym dyplomem? :O
  Profil uzytkownika: Fado     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-11-12 21:44
"Około 20k netto to już jest fajna kwota."

Fajna ,jak za mieszkanie nie trzeba dychy wylozyc. Oplaty za samochod ,abonamenty za telefon,prad ,cos na dupe ,koryto ,srodki czystosci i po hajsu.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Fado


Wpisów: 14
Od: 2016-11-12
2016-11-12 21:48
http://europa.eu/youreurop e/citizens/work/professional-qualificatio ns/recognition-of-professional-qualificat ions/index_pl.htm

Z tego wynika że niby mają miesiąc na potwierdzenie przyjęcia wniosku, potem 3 miesiące na wydanie decyzji. Jeśli trwa to ponad 4 miesiące można się zwrócić do pewnych służb.
  Profil uzytkownika: Fado     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-11-12 21:49
"Jak kupowali dyplomy? Przecież na dłuższą metę to musiało się wydać i co wtedy?"

Jak pobedziesz troche w Szwecji i bedziesz mial oczy otwarte ,to nic cie nie zdziwi ,co rodak potrafi.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-11-12 21:54
"Z tego wynika że niby mają miesiąc na potwierdzenie przyjęcia wniosku, potem 3 miesiące na wydanie decyzji. Jeśli trwa to ponad 4 miesiące można się zwrócić do pewnych służb."

Zycze ci powodzenia w zwracaniu sie do "pewnych sluzb"
Tylko wiedz o tym ,ze jak nawet jeden swistek nie odpowiada wymogom ,to po dwoch i pol miesiaca czas liczy sie od nowa ,a po nastepnych dwoch juz zaswiadczenie o niekaralnosci juz jest za stare i trzeba nowe.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-11-12 22:10
Jakie studia ? piecioletnie ?

25.000 to jest absolutne minimum dla nowoprzybylych.

Ucz sie solidnie jezyka i szwedzkiego i angielskiego

W szpitalu z ktorym ja mam kontakt sa SSK z innych
panstw i jest to tragedia, bo niby przyjechaly ze znajomoscia i szwedzkiego i angielskiego po kursach
w swoich krajach, ale tak ten jezyk znaja ze przewaznie potrzebana jest szwedzka pielegniarka jako asysta
pomocnicza w tlumaczeniu. Szwedzkie pielegniarki klna
landstinget za przyjmowanie ludzi bez gruntownej znajomosci szwedzkiego jezyka zawodowego i tego na codzen uzywanego, bo to spowolnia ich wlasna prace,
co odbija sie na pacjetach.
Takze jak chcesz tu pracowaci nie zostac latami na podlym groszu, bo 25.000 to jest gowniana pensja,
to ucz sie j.szwedzkiego medycznego bardzo dokladnie.
23.500-26.500 to dzis ma USK w domu starcow. OB czyli niewygodny czas jest o wiele wiekszy niz 20 kr.
20 kr to wieczory w dzien powszedni od 19-21 godz.
Nie podaje ile bo to jest rozne dla SSK i zalezy gdzie
dostaniesz prace, czy masz noce w czasie ktorych mozesz spac czy normalne dyzury nocne. Noce w weekendy to ponad
50kr za godzine, ale moze byc np ok.20kr i kilkaset
za kazdy dodatkowy wyjazd do pacjenta nie objety rutynowy schematem.
Tak jak napisalam zalezy czy stala praca w szpitalu, czy komunalne nocki czy ambulansy czy jeszcze cos innego. jeszcze dochodzi czas dyzurow, jak 36 godz. na okraglo to tez jest to liczone inaczej.




  Profil uzytkownika: alwa12     
Fado


Wpisów: 14
Od: 2016-11-12
2016-11-12 22:14
Studia 3 letnie licencjat ale to raczej nie ma większej różnicy? W innych krajach z tego co wiem (wiem że to inaczej) ale nie ma różnicy pomiędzy 3 letnim licencjatem czy mgr z Polski bo przyznają te same uprawnienia i tytuł. Gorzej jeszcze jest z polskimi specjalizacjami, najlepiej to to wszystko pokończyć w danym kraju.
Ja wiem że szwedzki jest bardzo ważny dla tego to IMO podstawa. Bardzo dobra znajomość jest wymagana.
  Profil uzytkownika: Fado     
Fado


Wpisów: 14
Od: 2016-11-12
2016-11-12 22:17
A tak jak piszesz 25 tysięcy brutto minimum czyli ile wyjdzie to netto? ja wiem że zależy to od wielu czynników, które opisałaś ale tak uśredniając?

I czy jest dużo pracy na północy Szwecji w takich miastach i rejonach jak Ulmea itd?
  Profil uzytkownika: Fado     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-11-12 22:18
Chyba w tym roku wprowadzili wymogi jezykowe. Na to tez chca swistek.

"Visa dina kunskaper i svenska

Du kan till exempel visa dina språkkunskaper genom att skicka in ett betyg eller intyg om godkänt resultat i
•svenska på nivå C1 enligt den gemensamma europeiska referensramen för språk (GERS)
•svenska 3 eller svenska som andraspråk 3 vid exempelvis Komvux (gymnasial vuxenutbildning)
•annan kurs eller prov som ger behörighet till högskolestudier, se antagning.se.

Du kan också visa dina språkkunskaper genom att en vårdgivare intygar att du uppfyller kraven för nivå C1."
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Fado


Wpisów: 14
Od: 2016-11-12
2016-11-12 22:36
Gdzie przeczytałeś o tym świstku potwierdzającym znajomość szwedzkiego na C1?
  Profil uzytkownika: Fado     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-11-12 22:39
Tu:

http://legitimation.social styrelsen.se/sv/utbildad-inom-eu-eller-ee s/sjukskoterska/sa-har-kan-du-visa-dina-s prakkunskaper
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Fado


Wpisów: 14
Od: 2016-11-12
2016-11-12 22:46
Czyli z tego wynika że mogę też pokazać moją bdb znajomość szwedzkiego, przedstawiając dokument że znam norweski na poziomie C1 - przykładowo zdany bergenstest?
  Profil uzytkownika: Fado     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-11-12 22:47
Tak wynika z tego, co tam pisze .
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-11-12 22:57
Nam sie bardzo trudno rozmawia ,bo ty bys chcial zebysmy pisali to co ty chcesz przeczytac ,a ja pisze ci tak, jak to wyglada znajac kraj ,ktorego ty absolutnie nie czujesz. Mozesz trafic na kogos ,kto jest kumaty i zrobi ci legitymacje szybko, bez komplikacji ,ale sa tez tam takie osoby ,ktore nie znaja przepisow i wlaczaja komplkatory. Tak jest w kazdym szwedzkim urzedzie,ale ty dopiero sie o tym przekonasz.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-11-12 23:09
Wacek ma racje.

W Szwecji odliczaja przecietnie 31% podatku od rocznych
zarobkow do cos 432.000kr rocznie.
Raz w roku miedy lipcem a pazdziernikiem-moga byc odchyly
w dwie strony, zwracaja nadwyzke podatku czyli tzw.
jobbavdrag. Normalnie dzis podatek to troche wiecej niz 24%, zalezy gdzie mieszkasz i w jakiej komunie-gminie placisz. Zatrudnionym na stale z miesieczna pensja nie zwracaja calej roznicy podatkowej, tylko tym co pracuja na godziny i to bez urlopow.
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-11-12 23:29
Fado musze ci jeszcze powiedziec ze w Szwecji SSK ktora
pracuje w szpitalu, ale nie na bloku operacyjnym,to 80%
czasu pracy spedza przy komputerze zawalona "papierami"
a 20% czasu musi latac z miotla w de by zdazyc z zabiegami.Szpital to tasma produkcyjna. Pacjeci leza
przecietnie 1,2 dni, takze po zawalach, po operacjach czesto tego samego dnia do domu. W tym czasie musisz go przyjac na odzial, poprowadzic i wypisac-wszystko w komputerze, a bedziesz miec 20-30 pacjentow dziennie.
Czesto masz pacjentow starych gdzie przyjechali z domu
a trzeba wyslac do tzw. sjukhem, czyli cos miedzy hospicjum a domem starcow, gdzie po pobycie jakis miesiac, albo dluzej trafia do domu starcow.
I to Ty czesto musisz zalatwic pobyt w sjukhem, w czasie gdy pracujesz normalnie i masz 20 innych na glowie. A to trwa godzinami zanim takie miejsce zalatwisz. Tu nie jest lekko i dlatego pisze zebys
doglebnie uczyl sie szwedzkiego, bo praca to "papirki"
caly czas telefon w dloni i komputer na chodzie.
Jak tego nie bedziesz obejmowal z mety i bedziesz
potrzebowac pomocy innych to nie podpisza z Toba stalej umowy tylko Ci podziekuja po okresie probnym.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Fado


Wpisów: 14
Od: 2016-11-12
2016-11-12 23:47
Dziękuję za Wasze odpowiedzi bo są one konkretne. Wcześniej gdzieś coś próbowałem się dowiadywać i sporo chyba błędnych informacji mam i muszę je zaktualizować.

Aktualnie jestem na 1 roku studiów licencjackich, niby początek ale chciałbym się określić i na poważnie wziąć za naukę języka. Jak nie wyjdzie po licencjacie to pójdę na studia magisterskie, popracuję nad językiem, załapię trochę doświadczenia i wtedy wyjadę. Ale wtedy będę blisko lat 30 ale to chyba nie jest za późno na wyjazd?

alwa12 mam więc pytanie czy jest jakaś różnica pomiędzy licencjatem a mgr z Polski?
  Profil uzytkownika: Fado     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-11-12 23:48
Jeszcze dodam, ja Ci nie chce podcinac skrzydel, wrecz
przeciwnie, dlatego opisuje tez te trudne strony tej pracy. Ucz sie i sluchaj na YT szwedzkich programow np filmy szwedzkie, bo to ze np. rozumiesz co nauczyciel
mowi po szwedzzku na kursie nie musi oznaczac ze zrozumiesz Szweda, szczegolnie jak mowi przez telefon gdzie nie widzisz osoby, a kontakt telefoniczny bedziesz miec caly czas, Ogladaj filmy, sluchaj szwedzkich piosenek i mow poszwedzku w domu, nawet sam do siebie.
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-11-13 00:07
Na to to Ci predzej Wacek da konkretna odpowiedz.
Ja nie pracuje w szpitalu tylko wysylam moich pacjentow
do szpitala.
To jest chyba tak ze odrazu mozesz sie starac o szwedzka legitymacje, jesli masz magistra, ale to tez moze potrwac
rok zanim dostaniesz. Te wiedomosci mam tylko ze slysenia
przy krotkich rozmowkach "o niczym" z innymi pielegniarkami wiec napewno nie sa pelne, czy
aktualne.

Masz jeszcze duzo czasu zanim tu przyjedziesz, a przepisy
sie zmieniaja czesto. Ucz sie. Ja wybralabym opcje
studiowania w Szwecji po jakims roku polskiego studiowania. To daloby Ci wieksze mozliwosci i lepszy
jezyk szwedzki.Lepsza prace iwieksze zarobki na starcie.
Bo prawda jest taka ze dzis przecietna pensja SSK to
30-33.000kr ktora jakis czas juz pracuje, ale jako przybywajacy z zagranicy po obcej szkole w zyciu tego nie dostaniesz.
3 lata studiow, a 4 rok to magister.
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-11-13 00:25
Tak a propos studiowania tego zawodu w Polsce i w Szwecji

W Szwecji na studiach duzo czasu zajmuje farmakologia,
bo to pielegniarka musi korygowac leki ktore wypisuje
dany lakarz. Przykladowo masz pacjeta ze zlamaniem i chirug po operacji wypisuje leki. Chirurg nie ma czasu i czesto sie nie wglebia w to jakie leki pacjent zazywa
np. na serce, cukrzyce itd. Leki ktore wypisal moga kolidowac z lekami ktore zazywa pacjent i to wlasnie zawsze pielegniarka musi sprawdzic i ona za to odpowiada.

W Polsce sa czesto zupelnie inne leki z inna glowna
zawartoscia specyfiku. Najczesciej Polskie pielegniarki
klada sie na malej znajomosci farmakologi, no i jezyk.

Dlatego Ci wczesniej napisalam bys wybral studia w Szwecji.
  Profil uzytkownika: alwa12     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-11-13 11:14
Fado zadal proste pytanie ,,,jakie sa zarobki pielegniarki ???? jeszcze dopisac ze nie ucza sie geografii na studiach,niechce obrazac tu nikogo ale czasami to tematy sa naciagane do przesady.przyjedzie ???zobaczy i sie nauczy tak samo jak kazdy znas
  Profil uzytkownika: black sabbath     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-11-13 13:22
Black, potem zadawal inne pytania, ja ludziom nie
zaluje potrzebnych wiadomosci i gosc mnie i Wackowi
podziekowal....trzeba bylo sie samemu udzielic
ostatnie moje wpisy tez mu sie przydadza jak sie
obudzi to przeczyta.
  Profil uzytkownika: alwa12     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-11-13 13:37
Zapewniam, ze nie jet przyjemnie pisac avvikelse,
a jeszcze na rodaczke. Mialam ostatnio cos takiego.
Wyslalismy pacjentado szpitala, mial takze zalozony
14-dniowy plaster na noge w ktorym mozna nawet sie kapac.Polska pielegniarka w szpitalu stwerdzila ze
jest troche przybrudzony i zmienila oatrunek uzywajac
gazy. Dostalismy pacjeta z rozgnojona na powrot rana.

Fajnie sie czulam jak musialam pisac na nia avvikelse.
Fajnie sie czulam w fikarummet gdzie przez tydzien
opowiwiadano ze Polki po studiach to nawet nie wiedza
jakie plastry i do czego je uzywac.
  Profil uzytkownika: alwa12     
prababcia


Wpisów: 1822
Od: 2012-10-21
2016-11-24 16:47
ALWA przeczytaj DN 24/11 Stor brist på specjalist sjusköterskor i framtiden. Personalbristen stoppar operationer. Jest tez troche o zarobkach itd.
  Profil uzytkownika: prababcia     
Forum -> Życie w Szwecji -> Zarobki pielęgniarki w Szwecji
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie (Sztokholm)
Firma zatrudni (Bandhagen )
praca w restauracji (stockholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (STOCKHOLM)
Praca - sprzątanie (Spånga)
Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Potrzebna pomoc na dzis (ok 4 godz.) (Södertälje)
sprzatanie Bålsta (Bålsta )
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 18 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony