Odwiedzin 37808718
Dziś 1087
Sobota 27 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Miesięczny okres wypowiedzenia?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorMiesięczny okres wypowiedzenia?
luk_mi


Wpisów: 6
Od: 2016-10-23
2016-10-23 11:38
Hej wszystkim
Chce wypowiedzieć umowę o pracę, którą mam na czas określony (1rok). W umowie mam wpisany okres wypowiedzenia "miesiąc".
A więc czy ktoś podpowie jak liczy się ten miesiąc wypowiedzenia? czy jest to np od 1.11-30.11 czy mogę w dowolnym dniu miesiąca np 15-go wypowiedzieć i do 15-go kolejnego miesiaca pracowac?

Z góry dzięki za odp
  Profil uzytkownika: luk_mi     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-10-23 12:54
to jest roznie zalezy od firmy,jesli im na tobie zalezy to moga zazadac od 1 -szego,czasami mozna dojsc do porozumienia ale to tylko zeby wyplacili za urlop.w innym wypadku to mozna skonczyc zdnia na dzien(ja tak kiedys zrobilem)
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2016-10-23 17:19

Mozesz w dowolnym dniu miesiaca wypowiedziec umowe, jesli w umowie nie jest zapisane cos innego.

Od tego dnia bedzie sie liczyl miesiac.
  Profil uzytkownika: Lunab     
luk_mi


Wpisów: 6
Od: 2016-10-23
2016-10-23 21:37
W umowie mam "1 miesiąc". Chce to zrobić zgodnie z zapisem w umowie. Umowę z różnych osobistych powodów mogę wypowiedzieć dopiero po 15-tym. Chciałabym uniknąć takiej sytuacji, że wypowiedzenie złożę 15-go a okaże się, że będę musiała przepracować do końca miesiąca w którym złożyłam wypowiedzenie a ten miesiąc wypowiedzenia będzie obejmował cały kolejny miesiąc kalendarzowy :P

Lunab, gdzie mogę znaleźć potwierdzenie tego co napisałaś? Przeszukałam całe internety i nie mogłam nic znaleźć :/
  Profil uzytkownika: luk_mi     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2016-10-26 11:08
Jesli nie znalazlas na "internetach" to zapytaj prawnika od prawa pracy w Szwecji.
  Profil uzytkownika: Lunab     
.....


Wpisów: 45
Od: 2016-10-01
2016-10-26 20:32
Masz w umowie okres wypowiedzenia jeden miesiąc, to znaczy jeden miesiąc. Ja wypowiadałem się swego czasu z pracy i też miałem miesiąc wypowiedzenia liczony od dnia złożenie papieru. Wypowiedziałem się bodajże 17. danego miesiąca a umowę w nowej firmie miałem od 18. kolejnego miesiąca. I w okresie wypowiedzenia byłem "chory" 2 tygodnie.
  Profil uzytkownika: .....     
aniolek_z_piekla_rod


Wpisów: 416
Od: 2007-06-06
2016-11-10 21:01
w prawie pracy pisze iz umowa na czas okreslony wygasa w dniu jej zakonczenia. To mam potwierdzone u prawnika, ale firmy czesto maja swoje wewnetrzne przepisy cio i jak sie robi u nich.
Jesli jest dluzsza bodajze niz 6-miesiecy to pracodawca mieciac przed jej zakonczeniem musi ci dac na pismie czy chce ja z toba przedlozyc.

Ale zawsze pamietaj ze LAS jest decydujacy we wszystkich sporach.

Porzucenie pracy z dnia na dzien moze doprowadzic iz strona druga zarzada odszkodowania

wszystko dokladnie jest opisane w LAS i poradniku tutaj na poloni ktory mozna sciagnac
  Profil uzytkownika: aniolek_z_piekla_rod     
Forum -> Życie w Szwecji -> Miesięczny okres wypowiedzenia?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dekarz/Blacharz/Takläggare/Pappläggare (Stockholm)
Pomoc w ogrodzie Vallentuna (Vallentuna)
Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 12 gości
oraz 0 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony