Odwiedzin 37781885
Dziś 2208
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Zakup auta w szwedzkim komisie.

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorZakup auta w szwedzkim komisie.
krystof
norrkoping


Wpisów: 9
Od: 2016-09-30
2016-09-30 21:21
Kupiłem auto w szwedzkim komisie. na drugi dzień po zakupie i przejechaniu 250km zapaliła się lampka na desce rozdzielczej sygnalizująca awarię silnika, szybko udałem się do serwisu i okazało się że do wymiany jest katalizator, czyli koszta. co najgorsze dodadkowa grarancja którą wykupiłem nie obejmuje tego. Mam w związku z tym następujace pytania. Czy jako konsument mam prawo zwrócić auto i w jakim czasie? Oraz, Kto ma ponieść koszta naprawy, sprzedawca, czy kupujący? sprzedającemu zgłosiłem awarię po dwóch dniach od zakupu, w serwisie byłem trzy dni po zakupie. Swoje wyśnione volvo kupiłem w BALSTA przy E18 między Enkoping a Sztokcholmem Automobilnorra AB, nie polecam, oszukali mnie...
  Profil uzytkownika: krystof     
.....


Wpisów: 45
Od: 2016-10-01
2016-10-01 22:39
Przeczytaj umowę kupna, którą podpisałeś. Znajduje się w niej coś o gwarancji? Jeśli tak, to na jakie elementy pojazdu? Pytam, bo ja też jakiś czas temu kupiłem używany samochód i na umowie było jasno, że gwarancja jest na okres 6 miesięcy WYKLUCZAJĄC elementy zawieszenia i po kupnie wymieniłem na własny koszt stabilizatory. Pretensji nie miałem. Ty też sam powinieneś wymienić katalizator. Kupując używany samochód trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami typu rozrząd, olej, filtry czy co tam innego.
  Profil uzytkownika: .....     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-10-02 09:36
konsumentverket zadzwon ,jesli kupiles w komisie a nie u prywatnej osoby to gwarancja chyba jest na 3 miesiace?
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-10-02 10:03
http://www.hallakonsument. se/tips-for-olika-kop/kopa-och-hyra-produ kter/bil-och-andra-fordon/kopa-av-bilhand lare/
  Profil uzytkownika: black sabbath     
krystof
norrkoping


Wpisów: 9
Od: 2016-09-30
2016-10-02 19:55
Hej. Sprzedający, czyli komis dawał mi gwarancje w cenie auta na 6miesięcy obejmującą trzy podzespoły; silnik, skrzynia biegów i zawieszenie. Ale zaproponowali mi wykupienie innego ubezpieczenia obejmującego 17 podzespołów, to ubezpieczenie kosztowało mnie 2200kr i będzie obowiązywało 12miesięcy. Pech chciał że nie obejmuje ona układu wydechowego, gdzie znajduje się katalizator. Po przestudiowaniu internetu, wyczytałem że katalizatory w moim volvo w zależności od stylu jazdy "żyją" od 80000km do 120000km, moje volvo ma przejechane 123000km. Teraz nasuwa się sugestia taka. Według papierów i książki serwisowej auto jest 1000km po serwisie. Najprawdopodobniej w komisie wiedzieli o katalizatorze, wykasowali bład i lampka zgasła. Dosyć jest to dziwne że po przejechaniu ok 250km od zakupu błąd silnika wyskoczył (drugi dzień po zakupie). Oczywiście nie neguję tego, że błąd silnika wyskoczył pierwszy raz po moim zakupie. Pozwolę sobie dopisać że komis należy do gościa z Armenii, sprzedawcą też jest gość pochodzenia armeńskiego i tak samo w servisie należącym do komisu nie zgadniecie, mechanicy też armeńcy. Weekend się kończy jutro wracam do sprawy, najpierw pojadę do servisu volvo, chcę wiedzieć czy jest karencja 14dniowa ze strony komisu, na wypadek awarii takiej której gwarancja nie obejmuje. Oczywiście będę walczył o to aby komis pokrył koszta katalizatora i jego wymiany w servisie volvo. Po wizycie w servisie będę następnie bombardował telefonami komis. Balsta leży 200km od Norrkopingu, a auto nie do końca sprawne. Katalizator będzie na piątek w serwisie już zamówili. będę informował o sprawie i o jej finale. Pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: krystof     
krystof
norrkoping


Wpisów: 9
Od: 2016-09-30
2016-10-02 19:58
Dzięki "black sabbath" zabieram się do lektury.
  Profil uzytkownika: krystof     
Margo1


Wpisów: 3
Od: 2016-10-01
2016-10-02 21:12
To faktycznie trafiles na zlodzieji,kupilismy auto i mezowi po.kilku dniach uzytkowania niepodobalo sie sprzeglo. Pojechalismy do komisu,komis wskazal warsztat gdzie mamy zaprowadzic samochod.W warsztacie stwierdzili że i owszem coś tam jest ale mozna spokojnie przyjechac jeszcze iles tys.kilometrow ale Jesli chcemy to nie ma problemu.Koszt naprawy prawie 15 tys, ktöra oczywiscie pokryl komis.Niech Ci nie wciskając kitu bo norma jest 6 miesięcy na wszystko.A jak nie to ja oddalabym auto spowrotem.Dodam jeszcze ze z wcześniejszym autem też jezdzilismy po kilku dniach i nikt nigdy nie robił problemów.
  Profil uzytkownika: Margo1     
krystof
norrkoping


Wpisów: 9
Od: 2016-09-30
2016-10-09 19:27
Witam.
W servisie volvo katalizator +robota to 25000kr, tam się nie rozdrabniają, nie pytają, nie wnikają, tylko jak wyskakuje jakiś błąd to od razu wymieniają. dalej drążyłem temat katalizatora w necie oraz dzwoniłem po znajomych mechanikach, no i wyszło, że 120000tyś km to jednak za wcześnie trochę na kompletny koniec katalizatora, auto stało prawie dwa miesiące w komisie, kręcili się w nim tylko po parę metrów, nie wiadomo do końca na mieszance w jakiej proporcji jeździł poprzedni właściciel, jest to flexifuel, czyli mieszanka etyliny 85 z 95, byłem w komisie, skasowali błąd, tankuję teraz tylko e95 na shellu albo statoil, przepędziłem auto na autostradzie troszkę powyżej dopuszczalnych prędkości. Jeżeli problem lampki silnika wróci, deklarują wymianę pomimo tego że gwarancja tego nie oejmuje. Na razie wszystko jest ok. w volvo za same podłączenie do komputera skasowali mnie na 1500kr
  Profil uzytkownika: krystof     
krystof
norrkoping


Wpisów: 9
Od: 2016-09-30
2016-10-09 19:47
Tylko jednej kwestii nie rozwiązałem do końca, mianowicie tego. Czy można oddać samochód do komisu i otrzymać z powrotem pieniądzę, jeżeli wyszła jakaś usterka np po dwóch dniach. Ja zapłaciłem przelewem, kasiorę od razu mieli na koncie. Czy mógłbym oddać im samochód po trzech dniach i dostać kasę z powrotem. I jak to się ma do tych osób które np mają 20% swojego wkładu w gotówce a resztę załatwia komis. Wydaję mi się, że temat jest warty poruszenia na forum, jest nas coraz więcej w Szwecjii, coraz więcej Polaków zostaje tutaj i kupują samochody, często gęsto problemem jest słaba znajomość szwedzkiego i angielskiego, a bezlitośni sprzedawcy w komisach, widzą w tym momencie okazję, łatwego zarobku. Kto może i chce niech pisze swoje doświadczenia w tym temacie, można komuś tym pomóc. Pozdrawiam krzysiek norrkoping.
  Profil uzytkownika: krystof     
krystof
norrkoping


Wpisów: 9
Od: 2016-09-30
2016-10-16 16:29
Witam.
w zeszłym tygodniu byłem w komiesie w którym kupiłem auto, skasowali błąd. Jednak lampka silnika zapaliła się ponownie po przejechaniu 330km, oczywiście od razu skontaktowałem się z komisem. Jutro zamówią katalizator i kiedy będą go mieli w komisię, będziemy uzgadniac dzień wymiany. Auto kupiłem 26dni temu i pomimo tego że gwarancja tego nie obejmuje, wszystko biorą na siebie. Czyli suma sumarum wszystko skończy się dla mnie dobrze.
  Profil uzytkownika: krystof     
krystof
norrkoping


Wpisów: 9
Od: 2016-09-30
2016-10-16 17:30
https://www.motormannen.se /radgivning/kopa-och-salja/kopa-bil-av-bi lhandlare/

Znalazłem jeszcze coś takiego na temat zakupu auta w komisie
  Profil uzytkownika: krystof     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-10-16 20:14
wlasciwie gdybys od samego poczatku porozmawial z tymi z armeni to moze oni by wymienili za darmo,watpie ze chcieliby miec konsumentv… na glowie,dopierac swojego zawsze trzeba,,nie bede za duzo opisywal swojej sytuacji jaka mnie sie zdarzyla bo to dosc dluga historia i pare adwokatow bylo w to zamieszane.auto kupione calkiem nowe i silnik sie rozpier,,,,,(wartosc silnika to okolo 120000kr) zmienilem ubezpieczalnie i od 1 grudnia auto mialem miec ubezpieczone w nowej ubezpieczalni,27 listopada silnik padl,nieszlo sie wyklucic dzwonilem do pierwszej to twierdzili ze niemam juz tam ubezpieczenia ,do drugiej ,,bylem ubezpieczony w pierwszej jak to sie stalo itd ,,6 miesiecy pozniej i biuro adwokackie zmusili pierwsza ubezpieczalnie do zaplacenia kosztow wymiany silnika…...
  Profil uzytkownika: black sabbath     
krystof
norrkoping


Wpisów: 9
Od: 2016-09-30
2016-11-11 22:35
Witam. po przejechaniu 330 km lampka znów się zapaliła, na drugi dzień oczywiście telefon do komisu w Balscie, już bez żadnego tłumaczenia zdleklarowali zamówienie katalizatora i wymianę w jak najszybszym terminie, dwa tygodnie temu wymienili katalizator i wszystko jest ok, przejechałem już pomad 1000km beż zastrzeżeń, po wymianie autko zaczęło również lepiej pracować, zapchany katalizotor trochę je tłumił, wymienili miesiąc po zakupie auta pomimo tego że wykupiłem gwarancję w innej firmie. Tak dla zainteresowanych wymiana katalizatora w volvo v50 zajmuje dwie godziny, byłem przy tym.
  Profil uzytkownika: krystof     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-11-12 09:56
wszystko jest dobre co sie dobrze konczy,fajnie ze sprawa sie rozwiazala pozytywnie dla ciebie
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Forum -> Auto-Moto -> Zakup auta w szwedzkim komisie.
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Firma sprzątająca (Malmö,Lund, Ystad, Sjöbo i okolice)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 25 gości
oraz 0 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony