Odwiedzin 37815901
Dziś 1725
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Zmieniam przegladarke

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorZmieniam przegladarke
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2002-03-22 02:44
Od zawsze (versja 1.0) uzywalem Netscape Navigator. Projektujac strone PoloniaInfo bylem "zmuszony" uzywac Explorera do testowania. Po pewnym czasie zaczalem juz odruchowo startowac Explorera. Szybciej sie wlaczal, strony lepiej wygladaly, itd.
Jakis czas temu (moze rok) sciagnalem nowy, nie gotowy jeszcze program "Mozilla" (niby bazowana na kodzie Netscape, ale tak naprawde napisana od poczatku). Co mnie wtedy zdziwilo, to fakt, ze Mozilla szybciel pokazywala strony niz Explorer. Ale wyglad tych stron nie byl najlepszy. Czas mijal, ja sobie co pare miesiecy sciagalem nowe wersje Mozilli i za kazdym razem bylem mile zaskoczony. Jakis czas temu sciagnalem wersje 0.9.8. Byla juz prawie uzyteczna (=taka jak Explorer, lepsza niz Netscape 4.x byla juz dawno). Ta wersja miala fajna opcje, a mianowicie mozliwosc wylaczenia okienek z reklamami, ktore sie automatycznie otwieraja jak sie wchodzi na niektore strony. Super. Wszystkie adresy typu "welcome.to/cokolwiek" przestaly zasmiecac mi ekran.
Pisalem czesto na pewnym forum, gdzie wlasnie takie okienka sie otwieraly, wiec zawsze chodzilem tam Mozilla. Z biegiem czasu zaczalem coraz czesciej wlaczac Mozille rowniez odwiedzajac inne strony.
Pare dni temu wyszla wersja 0.9.9 (czyli prawie gotowe). Wszystko dziala super. Laduje sie szybko, wyglada jak w Explorerze, wiecej przydatnych opcji. Mozliwosci blokowania cookies ze szczegolnych sajtow.
Zauwazylem, ze przez ostatnie pare dni prawie wogole nie wlaczalem Explorera. I nie czuje zadnego braku.

Polecam wiec http://www.mozilla.org
  Profil uzytkownika: kajetan     
mateusz
Sthlm/Spånga


Wpisów: 551
Od: 2000-09-10
2002-03-22 16:01
a jak wyglada sytuacja z "pluginami" ?? (quictime itd)
a certyfikaty itd dzialaja ???
  Profil uzytkownika: mateusz     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2002-03-22 16:16
certyfikaty (https) działają. Pluginy raczej też są, akurat QuickTime nie sprawdzałem, ale Java bez problemu się zainstalowała. Skoro pytasz, to polecę sobie zainstalować parę pluginów i opowiem jak poszło.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2002-03-22 16:35
Zainstalowalem sobie pluginy Quicktime i Flash bez problemu. Przychodzac pierwszy raz na strone pojawia sie kratka "Nie masz pulugina, kliknij tu". Wystarczy tylko kliknac i instalowac.
Nie sprawdzalem ostatniej wersji na innych OS, ale poprzednie dzialaly mniej wiecej tak jak windowsowe, wiec domyslam sie, ze ta tez.
  Profil uzytkownika: kajetan     
mateusz
Sthlm/Spånga


Wpisów: 551
Od: 2000-09-10
2002-03-22 17:01
ok to nastepnych ktorych microsux wykupi
  Profil uzytkownika: mateusz     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2002-03-22 21:42
Jesli chodzi o szybkosc, polecam Opere. Roznica w szybkosci po prostu rzuca na kolana! Opera ma jave, javescript, CSS, pluginy nie wiem, bo mnie slabo takie fajerwerki interesuja.

Z fajniejszych fukcji ma np. zoomowanie stron www (podobne jak w programach graficznych czy w Wordzie), klikanie na slowo lub wyrazenie i tlumaczenie go na inny jezyk, wiele okienek z roznymi dokumentami na raz (interfejs MDI).

Sama Opera ma zdaje sie tylko cos kolo 2 MB. Wada: w wersji darmowej reklama w prawym gornym rogu ekranu
http://www.opera.com/

kajetan, czy w dalszym ciagu trzeba Mozille samemu sobie kompilowac? Ostatnio przygladalem sie jej ze 2-3 lata temu. Wtedy kompilacja pod Windoze wymagala 256 MB RAM-u, ja wysiadlem z tego powodu
  Profil uzytkownika: mabr     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2002-03-23 21:41
Mozilla instaluje się jak "normalny" program.
Opera nigdy nie przypadła mi do gustu, przede wszystkim przez MDI, ale również przez niepoprawne/niedziałające wyświetlanie polskich znaków. Poza tym nie lubię programów wyświetlających reklamy. Ale hej, wolny rynek, niech każdy używa co chce.
  Profil uzytkownika: kajetan     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2002-03-24 10:30
Podobno Opera wyswietla juz wszystkie znaki, nawet arabskie.
  Profil uzytkownika: mabr     
Forum -> Komputer i człowiek -> Zmieniam przegladarke
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Carpentry work (Stockholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 37 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony