Odwiedzin 37783118
Dziś 3441
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Praca w SE na działalności zarejestrowanej w PL

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPraca w SE na działalności zarejestrowanej w PL
natalia089


Wpisów: 2
Od: 2016-07-04
2016-07-06 01:18
Witam wszystkich,

Szukam porady. Za dwa tygodnie przeprowadzam się do Szwecji i podejmuję tam stałą pracę u jednego pracodawcy, prawdopodobnie na okres dłuższy niż pół roku. Zastanawiam się jak rozwiązać to prawnie, by uniknąć problemów urzędowych.

Moja przyszła firma zatrudnia pracowników z Polski, pracują oni na własnych działalnościach zarejestrowanych w Polsce, rozliczają podatki jedynie w Polsce, ale spędzają w Szwecji nie więcej niż połowę dni w roku. Ja prawdopodobnie przekroczę te 183 dni, o których mówi ustawa. W takim wypadku podobno należy udowadniać gdzie znajduje się centrum interesów życiowych. Księgowa, z którą się konsultowałam, mówi, że to nie jest problem i jeśli zaświadczę, że moje centrum interesów życiowych znajduje się w Polsce będę mogła rozliczać się w naszym kraju nawet po przekroczeniu 183 dni pobytu i zarabiania w Szwecji. Zastanawiam się tylko czy żaden szwedzki urząd nie będzie miał z tym problemu i nie upomni się o podatki.

Inną możliwością jest wystąpienie o personal number i praca na szwedzkich warunkach, ale nie wiem czy zostanę tam na tyle długo żeby to miało sens. Jeszcze inną możliwością na moją logikę jest przepracowanie przez pół roku na swojej działalności, a potem przejście na personal number.

Jeszcze inną kwestią jest to, że mamy lipiec i zostało mniej niż 183 dni do końca roku podatkowego, a potem zaczyna się kolejny. Czy to sprawia, że mogę pracować na polskiej działalności do końca tego roku, a następnie od stycznia aż do lipca 2017?

Byłabym ogromnie wdzięczna gdyby ktoś mi to rozjaśnił. Z góry dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi.

Natalia
  Profil uzytkownika: natalia089     
Forum -> Życie w Szwecji -> Praca w SE na działalności zarejestrowanej w PL
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 20 gości
oraz 0 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony