Odwiedzin 37877125
Dziś 354
Niedziela 19 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Wypadek na drodze w kierunku skavsty

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorWypadek na drodze w kierunku skavsty
grzengi


Wpisów: 6
Od: 2016-06-17
2016-06-17 09:16
Witam
15.06 szwedzki kierowca uderzyl w moj lewy tyl na autostradzie w kierunku skavsty.Poruszalem sie prawym pasem skonczylismy w rowie ja trafilem do szpitala wg oceny lekarzy wszystko jest ok i tego samego dnia wyszedlem ze szpitala w poszukiwaniu mojego auta.Przez policje zostalem w szpitalu tylko zbadany alkomatem i zapytany czy cos pamietam i ktorym pasem sie poruszalem.Auto odnalazlem dopiero wczoraj bo Polis wreczala nie aktualne adresy i dopiero po lekkiej klotni dali nr tel do wlasciciela parkingu gdzie stoi auto oraz udalo mi sie otrzymac tzw raport policyjny z wypadku.I tu jest sedno nie znam szwedzkiego korzystalem tylko z internetowego tlumacza ale na 100% opis jest tylko w dokumentach szwedzkiego kierowcy i sprawe zamknieto tylko po jego tzw przesluchaniu.Moje auto jest totalnie zniszczone a wg policji w wypadku nie ma winnego wg nich nie doszlo do przestepstwa.Czy to jest normalne to pierwsze pytanie.Teraz bez orzeczenia kto jest winny auto bedzie naprawiane bo tak chce pzu z mojego ac,nie chca mi dac auta zastepczego bo aauto nie jest w warsztacie chociaz fizycznie na placu gdzie jest auto znajduje sie firma ktora zajmuje sie likwidacja szkod i chca go sciagac do kraju za 5.90 zl za kilometr.Czy jest jakis sposob abym zostal przesluchany i zostal orzeczony winny tego zajscia.Jezeli ktos wie cos konkretnego nie jakies slyszalem od dwudziestego znajomego znajomego niech da znac. Wielkie dzieki za konkrety
  Profil uzytkownika: grzengi     
08Lisabeth


Wpisów: 629
Od: 2011-07-24
2016-06-17 11:05
Do wiezienia jego nie wsadza. Nie lezalez w szpitalu bo nic tobie sie nie stalo po paru godzinach wypisali ciebie ze szpitala. Cale szczescie.
On najechal ciebie to nie zachowal odpowiedniej odleglosci wiec jego wina. Ty opisujesz przebieg zdarzen do PZU i nummer rejestracyjny szwedzkiego samochodu. On robi to samo.
Jego kara to wyszsze ubezpieczenie i nic wiecej nawet jak byla jego wina.
  Profil uzytkownika: 08Lisabeth     
grzengi


Wpisów: 6
Od: 2016-06-17
2016-06-17 13:52
08Lisabeth-Dzięki za odzew
  Profil uzytkownika: grzengi     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-06-17 17:16
zapamietales nr rejestr,,? ja mialem cos podobnego,,ale tylko lekko mnie przejechal,,,i pojechal ,zadzwonilem na policje potem do ubezpieczalni,,,,,,sam musial sie przyznac bo mial szkody na swoim aucie,,,zakladam tez ze nie klamiesz i chcesz zwalic winne na kogos innego
  Profil uzytkownika: black sabbath     
grzengi


Wpisów: 6
Od: 2016-06-17
2016-06-18 08:05
Dzieki zaodzew polis sprawca wypadku orzekła kierowcę szwedzkiego na podstawie zniszczen mojego samochodu miejsca w ktorym sie znajdowal po wypadku oraz w koncu po zlorzeniu moich zeznan.Coz gdyby tak wszystko nie bolalo bylo by lepiej.
  Profil uzytkownika: grzengi     
08Lisabeth


Wpisów: 629
Od: 2011-07-24
2016-06-18 11:09
Nie pisz glupot policjant po przesluchaniu ciebie nie wydaje zadnego wyroku. Twoja predkosc tez cos mowi o zniszczeniu twojego samochodu.

Szweda wina bo najechal na ciebie z tylu i nic wiecej.

Pzu oraz szwedzkie ubezpieczenie musza sie porozumiec tylko jeszcze oba opisy wypadku musza byc podobne bo inaczej mozesz przegrac i bedzie obu wina i wtenczas kazdy placi tylko za swoje zniszczenia.

  Profil uzytkownika: 08Lisabeth     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2016-06-18 11:47
Lisabeth napisal:
"Do wiezienia jego nie wsadza. Nie lezalez w szpitalu bo nic tobie sie nie stalo po paru godzinach wypisali ciebie ze szpitala. Cale szczescie."

Ja mialem taki wypadek w akcji sluzbowym samochodem.
Tez mi sie nic nie stalo i ze szpitala wyszedlem za pare godzin.

Zaczelo sie pol roku pozniej - whiplash - 2 lata sjukskriven i prace musialem zmienic.
Nikomu tych boli jakie mialem na poczatku nie zycze.
  Profil uzytkownika: skoczek     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-06-18 12:15
tu predzej chodzi o kto jest winien wypadku,,,duzo wypadkow jest fikcyjnych dlatego takiego wymagania sa przez ubezpieczalnie... sprawca wypadku jest waznym czynnikiem w rozpaczeniu takiej sprawy,,,po to jest tzw "ryzyko wlasne" ktore zabezpiecza przed "strasznymi kosztami ???
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-06-18 12:18
takie sprawy to powinienes zapytac PZU ,nikt tobie tutaj nieda dobrej odpowiedzi.chyba tam mowia po polsku?????
  Profil uzytkownika: black sabbath     
grzengi


Wpisów: 6
Od: 2016-06-17
2016-06-18 19:11
08lisabeth:to teraz ty zaczynasz pisac glupoty bo nigdzie nie podalem predkosci a na tym odcinku jest dopuszczalne o ile pamietam do 110 ja jechalem duzo wolniej80-90.Mozliwe ze zle dobralem slowa w kazdym razie zostalem przesluchany i protokol odebrany w ktorym jest jasno i wyraznie napisane kto jest sprawca wypadku.Raz juz podziekowalem za odzew i robie to jeszcze raz.Coz lisabeth wydaje mi sie ze jestes kolejnym jasnowidzem z polski i widzisz rzeczy ktorych nie ma czytasz to czego nikt nie napisal.Mimo wszystko tobie tez dzieki.Przeczytaj jeszcze kilka razy moj pierwszy wpis i moze dotrze do ciebie o co pytałem.Prosilem o konkrety a nie pierdoly jakie wypisujesz.
Skoczek co do bolu masz racje z kazda godzina coraz bardziej wszystko boli i oby po kilku dniach sie zakonczylo i nie mialo pozniejszych skutkow.
Na zakonczenie do lisabeth:pytanie z fizyki
Jezeli z wieksza predkoscia cialo a uderzy w lewy tyl ciala b to co sie stanie z cialem b.Utrzyma swoj tor,wybije go w prawo a moze w lewo i co sie stanie z cialem a.Wez kartke nakresl sobie i zastanow sie nastepnym razem nad tekstem.Dzieki wszystkim
  Profil uzytkownika: grzengi     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-06-18 20:11
grze,,,masz racje ,,,,ale sprawcy wypadku niema co nie? skoro niemasz nr rej…..ubezpieczenie jest od tego ,,jak spali ktos twoje auto????? i niema sprawcy wiec ??? tak samo ,po to masz ubezpieczenie,,,,, i to co ubezpieczalnia ma w swoich przepisach to to jest prawem,nie szukaj tutaj odpowiedzi na twoje pytanie bo pytasz tylko dlatego ze PZU tlumaczenie nie jest tobie na reke,,,ale tak jest
  Profil uzytkownika: black sabbath     
08Lisabeth


Wpisów: 629
Od: 2011-07-24
2016-06-18 20:43
Cos sie tu nie zgadza ty jechales moze 90 na drodze 110. Ten drugi samochod musial jechac duzo szybciej i dlaczego on nie wyladowal w rowie tylko ty.
Nie masz numeru tego drugiego samochodu i tu masz duzy problem. Ciekawe czy PZU uwierzy w te bajki.
Ty chcesz ratowac twoja kieszen z ktorej i tak bedziesz musial placic.
Co do fizyki cialo A lezy w rowie a cialo B jego nigdy nie bylo bo by tez lezal obok ciebie.

  Profil uzytkownika: 08Lisabeth     
grzengi


Wpisów: 6
Od: 2016-06-17
2016-06-18 21:56
Nigdzie nie napisalem ze go nie ma
Napisalem ze polis ma jego zeznania tak czy nie.Tak.A wiec sprawca jest i jego dane.Pytalem czy jest mozliwe ze szedzkie polis opiera sie na zeznaniach jednej strony i co zrobic abym tez mogl zlozyc zeznania i opowiedziec co pamietam.
Czy padlo takie pytanie w pierwszym wpisie czy od wypadku mam czache zryta.Padlo i z pomoca nie wazne kogo moja prosba zostala uwzgledniona.Pisalem ze tlumaczeńie swoje opieralem na translatorze a wiec ktos choc troche rozgarniety wie jak one dzialaja.Dokumenty zostaly przetlumaczone protokol odebrany sprawca jest,winny orzeczony procedury wolno ale sie tocza do przodu.
Lisa....nawet jak bym tu wrzucil calosc dokumentacji to twoj tok rozumowania tego nie ogarnie.Zacznij prosze od przeczytania mojego wpisu potem sie zastańow nad tym co napisalas w swoich postach i co dalej bredzisz.I prosze kolejny raz.Nie jest w zadnym panstwie w ktorym bylem nakazane poruszanie sie z predkoscia tylko i wylacznie taka jaka wskazuja znaki lub wieksza.Moja sprawa jest dlaczego mi sie ńie spieszylo i dlaczego jechalem tyle a nie wiecej.Nie wszyscy siedzacy w dobrej marki samochodach i moca pod maska musimy jezdzic jak idioci.Szczegolnie bedac gosciem w innym krajuJezeli ty tak jezdzisz twoj problem ja nie musze potrafie sobie policzyc ile czasu jest mi potrzebne aby sie przemiescic z pktu a do b i nikomu nie byc zawalidroga.Lisa....cialo a mysli i wie co to mozg i w jakim celu go uzywac lecz smiem twierdzic ze cialo b niestety ma z tym problem.Polecam cwiczenia z czytania ze zrozumieniem.Dalsza polemika nie ma sensu bo temat zostal wyczerpany problem rozwiazany.Dzieki.
  Profil uzytkownika: grzengi     
08Lisabeth


Wpisów: 629
Od: 2011-07-24
2016-06-19 09:11
Zawsze tak jest ze winny duzo sie tlumaczy i szuka winy w drugiej osobie.

Powodzenia
  Profil uzytkownika: 08Lisabeth     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-06-19 11:15
faktycznie masz racje maja dane kierowcy,,,,,,,ciezko pisac co dokladnie sie stalo?? ale policyjny raport jest raczej wiarygodny i ubezpieczalnie maja porozumienie miedzy soba ze to co pisze szwedzka policja to tak samo co napisala polska policja jak ja mialem stluczke w polsce,tez kontrowersyjna sprawa??szwedzcy kierowcy maja raczej dobra i wiarygodna opinie,watpie ze klamal natomiast nikt nie jest idealny,i jesli jego winna to watpie ze bedziesz mial problemy z ubezpieczeniem, nieiwem jak jest z ubezpieczeniem za granica i w twoim przypadku ale skoro tak zadaja wiec widocznie tak jest……i jeszcze jedno wszystko co piszesz to tylko jedna strona prawdy…druga ????????
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Forum -> Auto-Moto -> Wypadek na drodze w kierunku skavsty
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






PRACA (Brandbergen)
Poszukujemy pracownikow lub podwykonacow (VÅRBY)
Sprzatanie (Bandhagen)
brukarz - kostka granitowa (Knislinge )
Praca przy sprzataniu w Sztokholmie (Älvsjö)
Renovering av lägenheter- Stockholm (Stockholm)
PRACOWNIK ROBÓT NAZIEMNYCH (Sztokholm)
Städjobb- Stockholm (Stockholm)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 11 gości
oraz 0 użytkowników.


Trollfabriken poloniainfo.se ?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony