Odwiedzin 37804768
Dziś 1092
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Pappaledig

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPappaledig
otuiz
Stockholm


Wpisów: 91
Od: 2013-05-03
2016-06-05 15:06
Witam.

w styczniu chcial bym isc na 2 , 3 miesiace na pappaledig. Jak to wszystko zalatwic. Prosze kogos kto juz to zalatwial o wytlumaczenie krok po kroku Dodam ze pracuje legalnie. Syn ma 4 lata . pobieram rowniez na niego barbidrag.
  Profil uzytkownika: otuiz     
ag_b13


Wpisów: 530
Od: 2012-12-18
2016-06-05 17:53
Najpierw oczywiscie informujesz pracodawce z odpowiednim wyprzedzeniem. Jesli masz zgode pracodawcy logujesz sie na stronie FK.

Po lewej stronie na gorze masz :Mina sodor: wybierasz pierwsza opcje czyli :Översikt:
Na Srodku strony jest :E-tjänster: a pod nim :Anmäl, ansök, planera med mera: tam klikasz.
Potem masz rozne opcje, wybierasz :Föräldrapenning: i klikasz w
:Ansök om, ändra och planera föräldrapenning:

Tu bedziesz mial liste swoich dzieci jesli masz wiecej niz jedno. Zaznaczasz odpowiednie dziecko

Pod spodem masz :Kontrollera dina inkomstuppgifter :tu wpisujesz swoj roczny dochod.
Jesli w ostatnim czasie byles na chorobowym np i juz masz ten roczny dochod wpisany to klikasz
:Gå vidare:

Tu bedziesz mial :Välj dagar och omfattning:
Wybierasz miesiac i ilosc platnych dni. Mozesz wybrac 5 dni labo 7 ...no albo mniej niz 5 oczywiscie.

Zeby nie klikac w kazdny dzien oddzielinie trzymasz CTRL na klawiaturze i klikasz we wszystkie dni.
Po kliknieciu w piewszy dzien pojawi sie nowe okienko. Za kazdym razem jak klikiniesz w kolejny dzien to na gorze tego nowego okienka zwiekszy sie liczba dni o ktore sie ubiegasz.

W tym nowym okienku sa 3 rubryki do wybrania.
W pierwszej (Välj anledning) wybierasz :Ta hand om barn:
W drugiej (välj omfattning) wybierasz :Hel 100: w trzeciej wybierasz czy ma to byc :sjukpenningnivå: albo :Lägstanivå: w zaleznosci co chcesz.
Klikasz :Spara:
I znowu na dole :Gå vidare:
Potem sa pytania na ktore zaznaczasz odpowiedzi. Czy pracujesz, czy pobierasz zasilki z innego kraju itd . Odpowiedz co tam jest u ciebie. I znowu :Gå vidare:

Teraz jest ostatnia strona :Kontrollera och signera: to sobie skontroluj czy dobrze jest wszystko
Tu masz tez opcje zeby wpisac pracodawce i jeszcze raz roczyny dochod. Jesli juz masz to wpisane bo np byles na chorobowym to nic nie zmieniasz. Jesli nie masz to wpisujesz.
Wypelniesz dane konta na ktore maja byc przelewane pieniadze
Zaznaczaszto na dole :
Jag försäkrar på heder(...) i klikasz w :signera: i sobie podpisujesz swoim bank ID.

Ja wlasnie wypelnialam wiec wszystko powinno byc ok.
Jesli cos bedzie inaczej to pewnie dlatego ze ja jestem teraz na macierzynskim i wypelnialam o kolejne miesiace.
W kazdym razie mam nadzieje ze to co napisane powyzej ci pomoze. Powodzenia!

AA i jeszcze jedno. Jesli twoj inkomst sie zmienila to lepiej wypelnij ten wniosek z wyprzedzeniem bo jak zmienisz inkomst to byc moze dostaniesz pismo z FK - tali formularz ktory musiaszdac swojemu pracodawcy do wypelnienie. Potem to wysylasz na podany na tym pisemku zdres (albo pracodawca wysyla). Ta weryfikacja troche trwa wiec jesli cos smie zmienilo a chcesz dostac pieniadze na czas to wypelnij wczesniej.
  Profil uzytkownika: ag_b13     
otuiz
Stockholm


Wpisów: 91
Od: 2013-05-03
2016-06-05 18:44
Dziekuje bardzo za poswiecony czas i bardzo dobra "instrukcje obslugi". Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: otuiz     
ag_b13


Wpisów: 530
Od: 2012-12-18
2016-06-08 13:27
Nie ma sprawy. Akurat sama musialam sobie wypelnic wiec przy okazji zrobilam instrukcje.
  Profil uzytkownika: ag_b13     
Forum -> Życie w Szwecji -> Pappaledig
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 17 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony