Odwiedzin 37808615
Dziś 984
Sobota 27 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - z psem do Szwecji

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorz psem do Szwecji
ninako


Wpisów: 9
Od: 2016-05-14
2016-05-14 19:34
Przeprowadzam się do Szwecji z psem Bolkiem (Sznaucerem Olbrzymem )i szukam kilku informacji a mianowicie
Czy w Szwecji jest obowiązek wożenia psa w samochodzie w specjalnym transporterze ( klatce) ?
Czy jest obowiązek rejestrowania psa jeśli tak to gdzie ?
Jak wygląda procedura ubezpieczenia psa ?
Będę wdzięczna za wszystkie informacje dotyczące formalności jakie muszę po przyjeździe załatwić jeśli chodzi o psa i ewentualnie inne uwagi z tym tematem związane.
  Profil uzytkownika: ninako     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2016-05-18 14:01
przedewszystkim musisz miec paszport i szczepienia i pies musi byc zachipowany
w samochodzie pies ma byc bezpieczny wiec albo klatka albo specjalne szelki.
tu napewno znajdziesz wiele informacjji
http://www.skk.se/sv/
  Profil uzytkownika: electra     
ninako


Wpisów: 9
Od: 2016-05-14
2016-05-19 23:38
Dziękuje za link zaraz sobie przeglądne. Pies został zachipowany jeszcze w hodowli , paszport też posiada. Będzie miał własciwe pieczątki na wjazd. Dokupię szelki i już może zacząć szczekać z akcentem Pozdrawiam i dziękuje
  Profil uzytkownika: ninako     
ASTI


Wpisów: 266
Od: 2009-01-13
2016-05-20 13:29
Teraz jest pewnie łatwiej zabrać psa do Szwecji . Jak ja sie przeprowadzałam do Szwecji to trzeba było robic serologiczne badania krwi i 3-miesięczna kwarantanna .
Ale to było wieki temu
  Profil uzytkownika: ASTI     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2016-05-20 16:32
Teraz to nie ma zadnego problemu.Kiedys byly kwarantanny i nie bylo latwo,my musielismy zostawic naszego pupila (Sznaucer miniatura) u rodziny ,cale szczescie ze ich bardzo dobrze znal i lubil wiec nie bylo problemu,byl juz za stary zeby mu podarowac rozlake na kwarantannie .
Od poltora roku mamy westa z hodowli z Halland, w zeszlym roku byl z nami w PL ..heheh jest 2 jezyczny ..czesc komend po szwedzku czesc po polsku.
Mam nadzieje ze szybko Twoj 4-nog odnajdzie sie w nowym otoczenia
  Profil uzytkownika: electra     
ninako


Wpisów: 9
Od: 2016-05-14
2016-05-20 23:43
Dzieki jeszcze raz za pomoc, pewnie jak wylądujemy w Szwecji będę miała milion pytań ale że naszego Bolka traktujemy jak nasze dziecko więc całe milion pytań zostawiłam na potem a zaczęłam od niego. Kiedyś sama prowadziłam hodowlę Sznaucera i moje psy mieszkają w różnych częściach świata więc kwestia przewozu do krajów zwłaszcza Europejskich jest mi znana , podczas pobytu zauważyłam klatki w autach stąd było moje pytanie.
Mam tylko nadzieję że nikomu nasz olbrzym nie będzie wydawał się zagrożeniem. Jest pokojowo nastawiony do całego świata. Kwestia wybiegania psa też jest narazie dla mnie zagadką ale... że sama biegam więc narazie smycz i patataj gdzie oczy poniosą. Na szczęscie przestrzeni w tym kraju nie brakuje.
  Profil uzytkownika: ninako     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2016-05-23 13:49
Nasz Max jest jak wnuczek bo chyba ma pozwalane na wiecej niz dziecko .Na naszyn osiedlu (zapewne na innych tez) jest zakaz puszczania psow luzem,ale sa specjalne ogrodzone place gdzie pieski moga pobiegac sobie luzem. No a jesli sama biegasz wiec nie bedzie problemow z wybieganiem psa.
Sa tez rozne kluby do ktorych mozna sie zapisac,te organizuja rozne zajecia. My czasami uczeszczamy na spotkania/spacery z westami,ciekawe bo mozna zarowno dostac rozne porady jak i wymienic swoje doswiadczenia. Milo spedzony czas a pieski maja tez mozliwosc spotkania sie z innymi swoimi raso/kuzynami
Nie wiem czy sama strzyzesz / trymujesz swojego psa , jesli nie, to musisz sie liczyc ze sporymi kosztami bo ta usluga nie nalezy do tanich
  Profil uzytkownika: electra     
LARA333
Sthlm


Wpisów: 1880
Od: 2007-06-12
2016-05-23 18:57
Fajnie ze przybywa fajnych ludzi co lubia psy :-)
Tak kiedys kwarantanny byly okropne,w Anglii obowiazuja chyba do dzis.
Bedziesz w Sthm podam namiary na super weterynarza:-)
Przy okazji pozdrowionka dla Electry :-)
  Profil uzytkownika: LARA333     
kawaler


Wpisów: 12117
Od: 2008-10-01
2016-05-23 20:44
w okresie przejsciowym powinienes dawac swojemu psu tabletki na uspokojenie, szwedzkie psy sa spokojne dzieki piciu szwedzkiej wody, sa to bardzo male ilosci i zaczym zbuduje opowiednie stezenie w organizmie minie dwa-trzy miesiace , dlatego szwedzki zwiazek kenologiczny zaleca branie tych srodków dla czworonogów,
  Profil uzytkownika: kawaler     
LARA333
Sthlm


Wpisów: 1880
Od: 2007-06-12
2016-05-23 21:57
Tylko po co te tabsy ?
Moj nie dostawal i czuje sie z tym dobrze a srodki i tak niestety sa w karmach ...
  Profil uzytkownika: LARA333     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2016-05-25 13:06
Dziekuje za pozdrowiania
Spokojny czy nieagresywny ..bo moj spokojny to raczej nie jest.
Karmy niestety maja tego sporo, my chcielismy przejsc na gotowane jedzenie ,niestety pies zle reaguje wiec pozostaje sucha karma i gotowana ryba dla naszego niejadka
..ale co jak sie czlowiek "zakocha" w rasie z problemami do roznych alergi.
  Profil uzytkownika: electra     
Johnny


Wpisów: 1897
Od: 2012-03-21
2016-05-25 13:18
tyle roboty i papierologii
paszport dla psa? wtf
nie prosciej po prostu uspic?
  Profil uzytkownika: Johnny     
Starszy pan


Wpisów: 273
Od: 2016-05-22
2016-05-25 14:08
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Starszy pan     
ninako


Wpisów: 9
Od: 2016-05-14
2016-06-07 07:49
Dzięki Electra za te informacje , ja od lat strzygę i trymuję sama i cały zestaw maszynkowo - trymerowy jedzie z Bolkiem więc akurat koszty fryzjera odpadają . Ciekawi mnie o co chodzi z tą wodą ? Nie bardzo rozumiem co zawiera woda że psy są spokojne ? Bolek szaleńcem nie jest ale jest jeszcze w fazie " chce mi się szaleć " więc rewelacyjną opcją będzie znalezienie miejsca do " biegania luzem " mniejsze miasta Szwecji też mają takie place ?
  Profil uzytkownika: ninako     
ninako


Wpisów: 9
Od: 2016-05-14
2016-06-07 10:06
Lara będę w Mjolby ale dziękuję za kazdą pomoc i uwagę związaną z tematem. Tabletki rozumiem na uspokojenie dla psa - ale nie bardzo rozumiem o co chodzi z wodą ?
  Profil uzytkownika: ninako     
masterpeter777


Wpisów: 1
Od: 2016-07-11
2016-07-11 23:35
Ja przeprowadzalem sie z goldenkiem 4 lata temu. Najmniejszego problemu. Tylko paszport, chip i szczepienia (w paszporcie) po przyjezdzie zarejestrowanie w jordbruksverket i juz. A no i koniecznie nie zapomnij o ubezpieczeniu zwierzaka. Ewentualne koszty leczenia ida w dziesiatki tysiecy.
  Profil uzytkownika: masterpeter777     
Forum -> Życie w Szwecji -> z psem do Szwecji
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dekarz/Blacharz/Takläggare/Pappläggare (Stockholm)
Pomoc w ogrodzie Vallentuna (Vallentuna)
Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 13 gości
oraz 0 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony