Odwiedzin 37782403
Dziś 2726
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - umowa próbna

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorumowa próbna
Maciekk27
BjÄrred


Wpisów: 6
Od: 2014-09-18
2016-05-11 00:34
Hej. Mam dość duży problem i szukam jakiegoś nakierunkowania lub podpowiedzi. Byłem na umowie próbnej zawartej na 6 miesięcy. Po miesiącu szef stwierdził, że bez podania przyczyny wypowiada mi umowę. W umowie miałem 1 miesięczny okres wypowiedzenia. Czy za okres wypowiedzenia należą się mi pieniądze jeśli nie wykonywałem w tym czasie pracy? ( zostałem pozbawiony takiej możliwości).
Druga kwestia jest taka czy znacie jakiś kalkulator wynagrodzenia bo nie wiem czy dostałem dobre wynagrodzenie. Jeśli ktoś czuję się mocny w umowach to chętnię przedstawię więcej szczegółów na priv.
  Profil uzytkownika: Maciekk27     
fexeus


Wpisów: 28
Od: 2014-10-26
2016-05-11 07:46
W czasie trwania okresu próbnego pracodawca jak i pracownik mogą zerwać umowę bez podania powodu.
Jeśli firma ma kolkektivavtal zazwyczaj jest okres wypowiedzenia 1 miesiąc.
LAS nie mówi nic o okresie wypowiedzenia w okresie próbnym. Jest tylko ordningsregeln że informuje się pracownika 2 tygodnie przed zwolnieniem.

Co do obliczenia wynagrodzenia to muszę wiedzieć czy jest kolkektivavtal czy nie i jaki, stawka.... Podaj maila to policzę
  Profil uzytkownika: fexeus     
esmeralda


Wpisów: 46
Od: 2013-01-15
2016-05-11 09:36
31 § En arbetsgivare som avser att ge en arbetstagare besked om att en provanställning skall avbrytas i förtid eller avslutas utan att övergå i en tillsvidareanställning skall underrätta arbetstagaren om detta minst två veckor i förväg. Är arbetstagaren fackligt organiserad, skall arbetsgivaren samtidigt med underrättelsen varsla den lokala arbetstagarorganisation som arbetstagaren tillhör.

2 tygodnie wypowiedzenia masz.
  Profil uzytkownika: esmeralda     
pawelpawel


Wpisów: 643
Od: 2007-06-10
2016-05-11 11:30
Blad. Ma oczywiscie 1-miesieczny okres wypowiedzenia, a tylko arbetsgivare musi minimum 2 tygodnie wczesniej zawiadomic go, ze umowa z nim nie bedzie przedluzona.
W okresie wypowiedzenia przysluguje Ci wynagrodzenie tak jak wczesniej.
O jaki kalkulator chodzi? Masz zapisane w umowie stawke godzinowa, miesieczna? Chodzi o odprowadzony skat czy kwote månadslön?
P.
  Profil uzytkownika: pawelpawel     
Maciekk27
BjÄrred


Wpisów: 6
Od: 2014-09-18
2016-05-17 12:01
Do Pawelpawel ale też innych chetnych:
Bez kolkektivavtal. anstallningsforum: timanstallning. omfattning: 25 timmar per vecka. Moge podesłać umowę i odcinek wypłaty bez danych osobowych jak podasz jakiś kontakt do siebie. Z góry dziękuję za jakikoliwiek odzew.
  Profil uzytkownika: Maciekk27     
fexeus


Wpisów: 28
Od: 2014-10-26
2016-05-17 18:19
Więc mnożysz Timlön x 25 i wychodzi Ci kwota od której odliczasz podatek z tabeli podatkowej która Cię obowiązuje

Jeśli masz jakieś förmåner, sjuklön czy övertid albo coś innego daj znać
  Profil uzytkownika: fexeus     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2016-05-17 19:04
Majac timlön dostaje sie tez od razu semesterersättning.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-05-17 21:00
Majac timlön dostaje sie tez od razu semesterersättning.

to nie jest tak do konca prawda,kiedys pracowalem i mialem platne na godzine semesterer…mialem placony przed urlopem jako dodatek ..wydaje mnie sie ze to tez zalezy od pracodawcy,wtedy pracowalem w malej firmie
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Ayla


Wpisów: 527
Od: 2007-11-04
2016-05-17 21:09
Ktos nie rozumie roznicy miedzy
timlön à timanställning
  Profil uzytkownika: Ayla     
Maciekk27
BjÄrred


Wpisów: 6
Od: 2014-09-18
2016-05-17 21:35
Mogę podesłać komuś umowę to będzie prościej bo ja słabo kumam. umowę mam od 01.03.2016 13kwietnia wypowiedzenie. 1 miesięczny okres wypowiedzenia. 115/h semester 13 %. omfattning: 25 h/ vecka arbetstid: varierande. Czy ktoś może mi wyliczyć jaką kwotę powinienem otrzymać?? Jeśli pracowałem mniej niż te 25 godzin w tygodniu to otrzymuję tylko za przepracowane godziny? czy należy się wynagrodzenie w okresie wypowiedzenia? a jeśli tak to ile?
  Profil uzytkownika: Maciekk27     
Forum -> Życie w Szwecji -> umowa próbna
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 26 gości
oraz 1 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony