Odwiedzin 37799654
Dziś 98
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Uppehållstillstånd för barn

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorUppehållstillstånd för barn
Elżbieta


Wpisów: 23
Od: 2013-11-30
2016-05-02 12:35
Cześć wszystkim,

Chaciałabym prosić o radę osoby, które znalazły się w podobnej do mojej sytuacji.
Właśnie urodziłam dziecko, tu w Szwecji. Ja mam polskie obywatelstwo i uppehållsrätt. W Szwecji mieszkam i pracuję. Ojciec dziecka jest obywatelem Norwegii, również ma uppehållsrätt, mieszka w Szwecji od lat, ale nie ma szwedzkiego obywatelstwa. Nasze dziecko w chwili urodzenia otrzymało szwedzki personnummer, ale póki co, nie ma żadnego obywatelstwa.

Problem polega na tym, że właśnie otrzymałam pismo z Migrationsverket “Uppehållstillstånd för barn”, gdzie napisane jest że muszę starać się o pozwolenie na pobyt w Szwecji dla mojego dziecka. W liście wyszczególnione są różne opcje. Najbliższa nam to chyba ubieganie się o uppehållskort. Znalazłam już odpowiedni formularz na stronie internetowej “Ansökan om uppehållskort” nr 14401, ale tam należy podać m.in. numer paszportu, a dziecko przecież jeszcze go nie posiada i nie będzie posiadać, dopóki nie będzie miało obywatelstwa. Na infolinii powiedzieli mi, żebym zostawiła tę rubrykę pustą, ew. mogę wpisać, żę dziecko nie ma paszportu ani obywatelstwa. Powiedziano mi też, że Migrationsverket zadzwoni z ew. pytaniami.

Mimo wszystko chciałabym zapytać na forum, czy ktoś był w podobnej sytuacji i jak sobie z tym poradził. Dziękuję.
  Profil uzytkownika: Elżbieta     
karolyna1984
Stockholm


Wpisów: 614
Od: 2007-02-20
2016-05-02 14:00
Dziecko w tym przypadku ma to samo obywatelstwo co matka, czyli jest polskim obywatelem. Jedz do konsulatu i zrob paszport. O pobyt mozesz sie starac bez dokumentu, tak jak piszesz zostaw wolne miejsce.
  Profil uzytkownika: karolyna1984     
Forum -> Życie w Szwecji -> Uppehållstillstånd för barn
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






praca w restauracji (stockholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (STOCKHOLM)
Praca - sprzątanie (Spånga)
Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Potrzebna pomoc na dzis (ok 4 godz.) (Södertälje)
sprzatanie Bålsta (Bålsta )
Sprzątanie/Grafik/Sztokholm (Sztokholm )
Praca od zaraz! (Malmo)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 3 gości
oraz 1 użytkowników.


Rozwod w Szwecji i opieka nad dzieckiem
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony