Odwiedzin 37806208
Dziś 2532
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Pech w drodze do Ystad

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPech w drodze do Ystad
saabat


Wpisów: 7
Od: 2016-04-22
2016-04-26 08:32
Witam.Z myślą o tym że może ktoś mógłby mi pomóc albo coś doradzić opiszę swoją pechową podróż z Kopenhagi do Ystad. 15 kwietnia jechałem z Danii do Ystad zakupionym samochodem który chciałem zarejestrować i użytkować w Polsce. Pech chciał że na drodze E65 pomiędzy Sturup a Ystad auto odmówiło posłuszeństwa (awaria silnika).Niestety nie przewidziałem tego i jedyne co mi przyszło do głowy to pozostawienie samochodu z napisanym za szyba moim numerem telefonu, zadzwoniłem również do znajomej Ze Sztokholmu żeby na internecie znalazła firmę która zajmuję się odholowywaniem aut. Korzystając z pomocy życzliwego kierowcy dostałem się do Ystad gdzie czekał mnie nocny rejs do Świnoujścia. Znajoma zadzwoniła do mnie że firma Falck która zajmuje się tą trasą nie może zabrać mojego samochodu ponieważ musiałbym być przy tym i zapłacić od razu rachunek. Przed wypłynięciem zostawiłem kluczyk na terminalu portowym i zacząłem szukać innej opcji zabrania auta. Znalazłem osobę która miała na następny dzień zabrać samochód z powrotem do Kopenhagi. Niestety nie zdążyła ponieważ na drugi dzień rano znajoma dostała informację od firmy Falck że policja zleciła im odholowanie auta do Ystad. Od dotarcia do domu w Polsce rozpocząłem poszukiwania mojego samochodu. Pomimo wykonania wielu telefonów i napisania maili do tej pory nie uzyskałem potwierdzonej informacji gdzie znajduję się auto, kiedy i na jakich warunkach mogę je odebrać . Utrudnia mi to załatwienie transportu a wiem że czas działa na moją niekorzyść. Zastanawia mnie dlaczego policja szwedzka pomimo że wysłałem sporo potwierdzonych automatycznie maili nie odpowiada mi gdzie , kiedy i jak mogę odzyskać samochód. Informowałem ich że nie mieszkam w Szwecji i chciałbym zlecić transport ale muszę znać szczegóły odbioru auta. Ambasada Polski w Sztokholmie też niewiele mi pomogła. Jedynie z centrali Falck otrzymałem zdawkową informację że policja w Malmo zleciła im odholowanie auta.Pod podanym mi nr telefonu policji w Malmo nie udało mi się ( z pomocą osoby która mówi po angielsku) uzyskać żadnych informacji.Boje się że koszta odholowania i przetrzymywania samochodu znacznie przekroczą jego wartość. Proszę o radę , jakieś pomysły co mogę jeszcze zrobić. Pozdrawiam , Mariusz
  Profil uzytkownika: saabat     
prababcia


Wpisów: 1822
Od: 2012-10-21
2016-04-26 10:52
Gdzie jest auto ubezpieczone? Moze tam znajdziesz pomoc
  Profil uzytkownika: prababcia     
saabat


Wpisów: 7
Od: 2016-04-22
2016-04-26 11:00
Samochód miał tylko wykupione ubezpieczenie na 15 i 16 kwietnia (na czas podróży do Polski). Ubezpieczenie dotyczyło tylko wypadku. Czy jest jakiś rzecznik praw, instytucja do której mogę się zgłosić , odwołać w tej sprawie. Chociaż wiem że będzie problem z dokładnym przetłumaczeniem całej sytuacji.
  Profil uzytkownika: saabat     
art.pol


Wpisów: 49
Od: 2013-02-07
2016-04-26 12:39
Jezeli moglbym cos zasugerowac, to Falck znajduje sie rowniez w Polsce, mysle ze jak sie Pan z nimi skontaktuje to oni cos doradza http://www.falck.pl/pl/
  Profil uzytkownika: art.pol     
saabat


Wpisów: 7
Od: 2016-04-22
2016-04-26 13:39
Polski Falck wyspecjalizował się w ratownictwie medycznym i prywatnych przychodniach. Nie za bardzo są w stanie mi pomóc. Ja otrzymałem informację z centrali szwedzkiego Falck że policja w Malmo zleciła im zabranie mojego samochodu ale nikt nie udziela mi informacji gdzie on się znajduje.
  Profil uzytkownika: saabat     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2016-04-26 14:06
"Niestety nie zdążyła ponieważ na drugi dzień rano znajoma dostała informację od firmy Falck że policja zleciła im odholowanie auta do Ystad."

To by znaczylo ze znajomama kontakt z Falckiem.
Zadzwon na ten kontakt.Albo niech znajoma zadzwoni.
No przeciez wiedza gdzie auto odtransportowali.
Jak nie to zadzwon na policje w Ystad, a nie do Malmö.
+46 77 114 14 00
  Profil uzytkownika: skoczek     
saabat


Wpisów: 7
Od: 2016-04-22
2016-04-26 14:18
Dzwoniłem pod ten nr telefonu ale kazali dzwonić na policję.Wiem że to wszystko dziwnie brzmi ale ani pod numerami policji w Ystad ani w Malmo nic się nie dowiedziałem. cały czas tylko łączyli z innymi numerami i ostatnia osoba nic nie wiedziała na temat samochodu.
  Profil uzytkownika: saabat     
saabat


Wpisów: 7
Od: 2016-04-22
2016-04-26 14:44
Mam zamiar pojechać osobiście do Malmo ,tylko obawiam się czy będę w stanie wszystko wytłumaczyć i udokumentować. Chciałbym udowodnić że od samego początku zależało mi na zabraniu auta i że nie z mojej winy to wszystko tak się przedłuża.
  Profil uzytkownika: saabat     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-04-26 15:27
Wszystko to jest jakies takie typ jedna pani drugiej
pani. W jaki sposob firma skontaktowala sie ze
znajoma,telefonicznie ? Kiedy i o ktorej godzinie,z kim
znajoma rozmawiala,nazwisko.
Skontaktuj sie z firma i niech Ci przesla majlem,
gdzie,kiedy o ktorej godzinie odtransportowali
samochod i kwit odbioru auta z miejsca odtransportowania
inaczej zglaszasz kradziez.
  Profil uzytkownika: alwa12     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-04-26 16:43
jestes pewien ze tak zrobiles czy sobie jaja robisz???? zadzwon tam gdzie klucze zostawiles,,,,chyba nie oddali klucze cyganowi???
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-04-26 16:44
przewaznie odstawiaja auta do najblizszego serwisu
  Profil uzytkownika: black sabbath     
saabat


Wpisów: 7
Od: 2016-04-22
2016-04-26 21:40
Masz rację alwa12 tyle że ja już próbowałem uzyskać te informacje i nikt nie podał mi dokładnie gdzie samochód się znajduje. pocieszam się że mam to wszystko udokumentowane . Jeśli chodzi o kluczyk to nie został on odebrany.Samochód zabrano na lawetę bez kluczyków.
Napiszę jeszcze ,tym razem do ambasady Szwecji w Warszawie i ponowię zapytania do Falcka i policji w Ystad oraz w Malmo. Wcześniej myślałem już o zgłoszeniu kradzieży samochodu... może wtedy ktoś się zainteresuje tym tematem. Dziękuję za dotychczasowe wpisy.
  Profil uzytkownika: saabat     
saabat


Wpisów: 7
Od: 2016-04-22
2016-04-26 22:00
Otrzymałem informację z ambasady polskiej w Sztokholmie
że samochód znajduje się na policji w Ystad .Kilka razy był wykonywany telefon na ten komisariat i żadnych informacji wcześniej nie uzyskałem. Mam nadzieję że wezmą to pod uwagę.
  Profil uzytkownika: saabat     
Forum -> Życie w Szwecji -> Pech w drodze do Ystad
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie na dzis / transport (Södertälje)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 13 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony