Odwiedzin 37805892
Dziś 2216
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Okradanie skarbu państwa

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorOkradanie skarbu państwa
Polka30


Wpisów: 25
Od: 2014-10-23
2016-04-25 13:02
Witajcie!
Mieszkali u mnie i męża znajomi z Polski. Uzyczyliśmy im nasz adres do korespondencji. Mają dziecko i otrzymują na nie świadczenia z Fösäkringskassy. Postanowili wrócić do Polski ale nie zgłosili wyjazdu i pobierają dalej pieniądze na dziecko. Wiedzą o konsekwencjach i możliwej karze... Ale jak się okazuje są łasi na pieniądze. Podajemy im korespondencje do Polski i wszystko tłumaczymy bo nie znają języka... Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Boje się, że możemy być oskarżeni o współudział w oszustwach i wyłudzeniach. Chce mieć czyste papiery. Mam tego serdecznie dosyć. Wolałabym aby sami zdecydowali powiadomić o wyjeździe. Co im grozi? Może macie argumenty które im przemòwia do rozsądku?
  Profil uzytkownika: Polka30     
art.pol


Wpisów: 49
Od: 2013-02-07
2016-04-25 14:02
Nie uzyycza sie adresu C/o, poco to luszie robia, jest cos takiego jak skrzynka pocztowa ,BOX, niech sobie tam korespondencje wysylaja zaplaca 350kr/miesiecznie. Ja Pani doradzilbym sie Pani skontaktowala z Försäkringskassa i Skatteverket i zglosila ze nie ma Pani z tymi osobami kontaktu i na kopertach do nich pod Pani adressem nalezy przekreslic to do kogo jest adrssowane, dopisac " den här personen bor inte här, fel person , fel adress" i wsadzic to do najblizszej skrzynki pocztowej. W ten sposob nie bedzie Pani pociagana do jakichkolwiek rozgrywek z w/w urzedami.
Ludzie potrzebujacy adresu na korespondensje wynajmijcie sobie Box. Adress c/o mie jest adressem meldunkowym , kazdy w Skatteverket to potwierzdzi to adres zwrotni na korespondencje
  Profil uzytkownika: art.pol     
Polka30


Wpisów: 25
Od: 2014-10-23
2016-04-25 14:20
Dziękuję Panu za odpowiedź i radę. Nie spodziewaliśmy się podobnych problemów. Jak to mówią - Mądry Polak po szkodzie...
  Profil uzytkownika: Polka30     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2016-04-25 22:06
Naprawde nie dociera, ze aktywnie przyczynialiscie sie do oszustwa i "okradanie skarbu panstwa"?

  Profil uzytkownika: Lunab     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2016-04-25 23:19
Zglos do Skatteverket, ze juz nie mieszkaja u ciebie i podaj ich adres w PL. Nie beda widnieli jako zameldowani w twoim mieszkaniu, bo moze sie tak stac, ze ich c/o bedzie wam przeszkadzac.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Polka30


Wpisów: 25
Od: 2014-10-23
2016-04-27 08:19
Lunab: Wyprowadzili się w tym miesiącu dopiero. Mam tego świadomość i stąd moje zwrócenie się o pomoc na forum.
  Profil uzytkownika: Polka30     
Forum -> Życie w Szwecji -> Okradanie skarbu państwa
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 32 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony