Odwiedzin 37798287
Dziś 2064
Środa 24 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Założenie BANKGIRO problem!!!

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorZałożenie BANKGIRO problem!!!
kasia...


Wpisów: 6
Od: 2016-04-22
2016-04-22 12:43
Hej, założyłam enskild firma. Chciałam otworzyć bankgiro. Poszłam do Handelsbanku - ci nie sprawdzając mnie (tak uprzedzam), powiedzieli, że nie są zainteresowani i nie otworzą mi bankgiro. Potem pytałam w Skandiabanken - powiedzieli, że nie ma możliwości zaoferować mi bankgiro.
Czy ktoś ostatnio zakładał bankgiro - bo chyba ja swoje możliwości wykorzystałam....
O co im chodzi?
Pomocy!!!
  Profil uzytkownika: kasia...     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5128
Od: 2011-05-25
2016-04-22 15:37
Może spróbuj w innym banku jak te dwa , które wymieniłaś odmawiają.
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2016-04-22 16:42
Hej, założyłam enskild firma. Chciałam otworzyć bankgiro.
********

w zaden sposob nie jestes partnerem do jakiegokolwiek banku do zalozenia "bankgiro"

Enskild firma, poczatek.... wystarczy jak masz konto w banku i na fakturach podaz jego numer do wplat/wyplat.

Po zmianach w grudniu 2015 enskild firmy podlanczaja pod Internetbanken Företag ale to musisz rozmawiac w banku w ktorym masz konto.
Musisz spelnic kilka warunkow ktore bank wymaga i ewentualnie zostaniesz podlaczona pod Internetbanken Företag
  Profil uzytkownika: columbus08     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-04-22 16:46
http://www.familjeliv.se/f orum/thread/43664192-min-sambo-har-starta t-firma-men-far-inget-bankgiro
  Profil uzytkownika: black sabbath     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2016-04-22 16:51
black sabbath, podajesz inf z 2009 a w 2015 nastapily zmiany i obowiazuja nowe reguly
  Profil uzytkownika: columbus08     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-04-22 16:59
podaje to co znalazlem na necie,nawet nie spostrzeglem daty,,,,,,ale skoro niechca zalozyc to cos moze wtym jest,wlasciwie nigdy z takim czyms sie nie spotkalem
  Profil uzytkownika: black sabbath     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5128
Od: 2011-05-25
2016-04-22 17:46
"w zaden sposob nie jestes partnerem do jakiegokolwiek banku do zalozenia "bankgiro"

Przed chwila rozmawiałam ze znajomą i przekazuje plotki...mówiła , zeby zadzwonic do SEB banku .Umówic sie na spotkanie i podpisac umowę .Raczej nie będzie problemów z bankgiro.No chyba , że komornik juz siedzi na prywatnym koncie .
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2016-04-22 19:09
Co to jest w ogole bankgiro?

Bankgiro är inget konto i sig utan bara en "betalningskanal" genom vilken pengarna slussas in på ditt bank- eller plusgirokonto.

Tak wiec osoba co zalozyla enskild firme musi miec najpierw konto w banku, nie wiem jak dlugo mieszka w SE i na ile jest zorientowana w bankowych przepisach i zasadach jakie tutaj obowiazuja posiadajac firme, ale z tego co opisuje byla w kilku bankach, nikt nie byl zainteresowany bo jest prawdopodobnie bez mozliwosci ocenienia jakie ma roczne obroty i jaka gwarancje na rozwoj.

Dobrze bedzie jak podzieli sie informacja dla innych nowozalozycieli firm jak zalatwila sprawe bo powtarzam od 2016 duzo zmienilo sie w relacji bank-firma
  Profil uzytkownika: columbus08     
pawelpawel


Wpisów: 643
Od: 2007-06-10
2016-04-23 11:50
"Bankgiro är inget konto i sig utan bara en "betalningskanal" genom vilken pengarna slussas in på ditt bank- eller plusgirokonto. "

Nawiasem mowiac bardzo przestarzaly i archaiczny, przez co czesto pieniadze zamiast wyladowac na innym rachunku w ciagu pol dnia /czasami o wiele szybciej jak to dzieje sie np. w Polsce/ kraza czesto kilka dni zanim dotra na wlasciwy rachunek. Dlaczego Szwecja nie zlikwiduje tego archaizmu i nie wprowadzi indywidulanych kont na kazdy rachunek docelowy?
  Profil uzytkownika: pawelpawel     
kasia...


Wpisów: 6
Od: 2016-04-22
2016-05-04 12:22
Hej. Poszłam do banku SEB. Pani z okienka powiedziała, że najpierw muszę zlikwidować swoje konto w innym banku, i przynieść od nich dokument *nazwy nie pamietam juz...
Może w tym banku coś się da ruszyć...
A jeszcze pytanie. Ponieważ mój bank, który założyłam sobie w konkretnym miejscu w mieście - czy mogę złożyć wymówienie w dowolnym innym miejscu jesli to ten sam bank? Problem mam - bo moj bank jest czynny tylko 3 godziny w ciągu dnia...
  Profil uzytkownika: kasia...     
Unknown


Wpisów: 38
Od: 2016-05-01
2016-05-04 13:13
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Unknown     
Forum -> Życie w Szwecji -> Założenie BANKGIRO problem!!!
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Potrzebna pomoc na dzis (ok 4 godz.) (Södertälje)
sprzatanie Bålsta (Bålsta )
Sprzątanie/Grafik/Sztokholm (Sztokholm )
Praca od zaraz! (Malmo)
Sprzatanie Sztokholm (Älvsjö)
Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Firma zatrudni (Bandhagen )
Mycie okien (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 30 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony