Odwiedzin 37798611
Dziś 2388
Środa 24 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Marihuana a praca kierowcy zawodowego

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorMarihuana a praca kierowcy zawodowego
pniedz


Wpisów: 9
Od: 2016-03-24
2016-03-24 00:42
Witam wszystkich. Obecnie zastanawiam sie nad wyjazdem do Szwecji. Mam punkt zaczepienia ma poczatek (praca fizyczna), ale jeśli już bym troche poznał język to chciałbym szukać pracy w zawodzie kierowcy (mam prawo jazdy ABCDE). I tu mam dylemat bo słyszałem że prawo narkotykowe w Szwecji jest dosyć restrykcjne a ja lubię zapalić przy weekendzie i nie chce z tego rezygnować. Czy to bedzie kolidowac z ewentualną pracą kierowcy? Słyszałem kiedyś że prawo jazdy można stracić nawet nie będąc pod wplywem tylko za sam fakt wykrycia thc w organizmie. Z góry dziękuję za pomoc.
  Profil uzytkownika: pniedz     
Antysystemowiec


Wpisów: 498
Od: 2016-03-05
2016-03-24 01:05
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Antysystemowiec     
pniedz


Wpisów: 9
Od: 2016-03-24
2016-03-24 08:36
Oczywiscie o wpisach 95 nie wspomniałem, to wszystko mam i kilka innych uprawnień. Czyli to nie stanowi problemu?
  Profil uzytkownika: pniedz     
Antysystemowiec


Wpisów: 498
Od: 2016-03-05
2016-03-24 12:04
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Antysystemowiec     
Antysystemowiec


Wpisów: 498
Od: 2016-03-05
2016-03-24 12:09
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Antysystemowiec     
pniedz


Wpisów: 9
Od: 2016-03-24
2016-03-24 13:48
Tak jak napisałem wyżej szwedzkiego nie umiem. Moje pytanie nie było o świadectwo kwalifikacji zawodowej tylko o ewentualne problemy związane z popalaniem mj. Z tego co mi wiadomo to nasz kod 95 jest wazny w całej Unii właczając to Szwecje. Masz jakąś specjalną adnotacje w prawku przy kodzie 95 ze zostal zdobyty w Szwecji?
  Profil uzytkownika: pniedz     
pniedz


Wpisów: 9
Od: 2016-03-24
2016-03-24 13:52
http://www.unityline.pl/bl og/praca-w-szwecji/jak-zostac-kierowca-ci ezarowki-w-szwecji/

Mozliwe ze ta strona kłamie a ja się myle, ale raczej mi sie nie wydaje.
  Profil uzytkownika: pniedz     
Antysystemowiec


Wpisów: 498
Od: 2016-03-05
2016-03-24 15:51
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Antysystemowiec     
Antysystemowiec


Wpisów: 498
Od: 2016-03-05
2016-03-24 16:03
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Antysystemowiec     
pniedz


Wpisów: 9
Od: 2016-03-24
2016-03-24 17:19
Nie mówię o jezdzie pod wplywem. Pasywne thc utrzymuje sie dlugo w organizmie. Chodzi mi o wykrycie pasywnego thc i ewentualne konsekwencje. Co do YKB mimo wszystko wydaje mi sie ze nie masz racji. Nie spotkalem sie z problemami w pracy kierowcy w innych krajach, a obowoazuje nas wszysykich taka sama kwalifikacja
  Profil uzytkownika: pniedz     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-03-24 18:17
Tak sobie to czytam z usmieszkiem,... w Szwecji
maja jest zabroniona, mysle ze w Polsce tez...
no, ale kto nie ryzykuje, ten nie jedzie
Jak Ci krew wykaze pasywne to tez bekniesz.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Antysystemowiec


Wpisów: 498
Od: 2016-03-05
2016-03-24 19:18
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Antysystemowiec     
Antysystemowiec


Wpisów: 498
Od: 2016-03-05
2016-03-24 19:21
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Antysystemowiec     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-03-24 19:49
Mysle ze ten temat to podpucha...ale tak jak Anty pisze
zero tolerancji i to na wszystkich frontach, tzn.
zalozmy ze ju masz ta prace i jestes tu zarejestrowany
czyli sluzba zdrowia Cie tez obejmuje.
Wykrywaja thc,te pasywne i pomijajac kary nalozone przez policjie, to pracodawca zostaje zawiadomiony i lecisz na pysk z roboty, sluzba zdrowia tez dostaje zawiadomienie o czym Ciebie wcale Nie POINFORMUJA.
Masz na cale zycie spieprzony journal czyli dane osobowe
w szwedzkiej sluzbie zdrowia.Figurujesz jako narkoman,
wszedzie, wystarczy ze jakikolwiek lekarz, czy pielegniarka czy to w szpitalu,czy w osrodku zdrowia,czy w prywatnej sluzbie do ktorych sie zglosisz w przyszlosci po pomoc wbije Twoj numer osobowy i
nie dostaniesz pomocy takiej jakiej wymaga sytuacja.
Tzn pomoc jakas napewno otrzymasz, ale np nie otrzymasz
silnych lekow przeciw bolowych, tylko alwedon.
Nawet palacze papierosow sa czesto dyskryminowani.
Bedziesz zachodzic w glowe czemu lekarz nie reaguje
na opisywane przez Ciebie objawy i nie bedziesz wiedziec
ze lekarz juz przeczytal ze cpasz. On sie Ciebie nawet nie zapyta i dalej bedziesz "glupi" i bedziesz jezdzic
do Polski by zrobic zwykle badania.
Jak juz musisz to pal na urlopie
  Profil uzytkownika: alwa12     
pniedz


Wpisów: 9
Od: 2016-03-24
2016-03-24 22:22
O taką konkretną odpowiedź mi chodziło. Nie rozumiem tylko całej arogancji wobec mnie. Każdy z was kiedyś wyjechał tam i od czegoś zaczynał. Bywałem wcześniej w krajach gdzie o to sie nie robi problemu i chciałem sie czegoś dowiedzieć.
  Profil uzytkownika: pniedz     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-03-25 03:50
A jakie to kraje ? podziel sie wiedza, bo co ja glupia
pinda czerwony kapturek,tak ciezko pracuje,moze warto
zmienic zawod i zyc wesolo na pelnym haju
pozdr.
  Profil uzytkownika: alwa12     
Adashi79
Stockholm


Wpisów: 117
Od: 2011-03-19
2016-03-25 04:13
ziomek mój dobry poszedł na impreze do klubu i go wyprosil ochroniarz bo miał trochę wypite...akurat go wyprosil w momencie gdzie stal transporter pod klubem...zawineli ziomka..najpierw dmuchal alkomat...wyszlo 2.2...ale mówili ze ma czerwone oczy wiec go wzieli na Kungsholmen na badanie moczu...spedzil nocke w zakmnieciu i go wypuścili.Po chyba 4 miesiącach dostal papier z Kungsholmen ze w jego moczu znaleźli 0.03 miligrama thc na 100 ml uryny..(palil dzointa w sobote drapnęli go we wtorek)..dostal do zaplacenia mandat karny 5.400 SEK (180 SEK x 30 dni + 500 SEK na ofiary narkomanii oraz.. w miedzy czasie staral się o prawko poszedł na kurs zdal teorie ale umoczyl praktyczny.Po kolejnych 4 miesiącach dostal papier z Urzedu Komunikacji ze ten Urzad dostal papier z Kungsholmen ze w jego moczu znaleźli 0.03 miligrama thc i ze jego pozwolenie na robienie prawa jazdy w Szwecji staje się nieważne jak nie przedstawi 3 negatywnych testow ze jest czysty.Kazdy test jest robiony wyrywkowo i kosztuje 1.000 SEK.A ze ziomek lubil i lubi palic...wiec nie na reke było placenie po tysiaku za jakies testy wiec pojechal do PL i zrobil sobie prawko.Ktos tu dobrze napisał..jak masz palic to pal na urlopie ale to tez chore bo thc się utrzymuje w organizmie do 3 miesięcy od ostatniego palenia wiec musialbys mieć 3 miesiące urlopu.....
  Profil uzytkownika: Adashi79     
pniedz


Wpisów: 9
Od: 2016-03-24
2016-03-25 07:02
Najwidzoczniej z tego zrezygnuje. Miałem na myśli oczywiście Holandie i Niemcy.
  Profil uzytkownika: pniedz     
Antysystemowiec


Wpisów: 498
Od: 2016-03-05
2016-03-25 08:36
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Antysystemowiec     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2016-03-25 10:36
Same kategorie w prawie jazdy o niczym nie świadczy. To tylko wbite jakieś cyfry i NIC WIĘCEJ. Sam jeżdżę w ciężkim / bardzo ciężkim transporcie po terenie Sztokholmu i wiem co mowie. Czasami przychodzą do nas z ludzie z urzędu pracy wysłani i często jest to katastrofa. Cofac zestawem prawie 26 metrów to jest sztuka. Oni kompletnie nic nie potrafią ( odsyłamy ich po max tygodniu - po calej serii szkód które robią ), sama jazda to tylko 20% pracy. Do tego należało by mieć uprawnienia na wózki widłowe, kranbile ( HDS ), znać się trochę na mechanice ( mieć pojecie o sprzęcie którym się operuje ), załadunek, wyładunek ( to nie tylko palety, czesto dochodzą meble, jakies delikatne ładunki, trzeba umiec upchać, zabezpieczyć ) i trzeba być w tym naprawdę dobry, nie dość ze szybki, ale profesjonalny. Oczywiście znajomość języka i znajomość terenu biegła. YKB obligatoryjne. Jeśli masz C+E + wózki + dźwigi i jestes w tym szybki i naprawdę profesjonalny + biegle język i znajomość terenu to zarobisz dobre 24-30 tys sek za miesiąc za max 8 godzin pracy dziennie - 5 dni w tygodniu. Sam blankiet o niczym nie mowi. To tylko cyfry. Chce sie miec kierowce ktory mowi po szwedzku, zna teren, jest dobry w tym co robi PROFESJONALNY PRZEDE WSZYSTKIM, ma dodatkowe uprawnienia ( tutaj licza sie KRAN + WOZKI ) nie robi szkod, ktory codziennie przychodzi do pracy, trzezwy, nie choruje, itd. Same kategorie to tylko 20% twojego sukcesu w pracy kierowcy. Wszystkim sie wydaje a mam C+E to moge - BIORE CIEBIE NA JEDEN DZIEN i udowodnie ci ze nie potafisz i nie wiesz kompletnie nic.

Temat narkotyków, pal sobie i pij ile chcesz, aby to nie koolidowalo z twoja praca. U nas w ciężarówkach sa alkomaty połączone z silnikiem dodatkowo sa połączone sat elitarnie. Oznacza to ze na placach sa kamery ( nikt za nikogo nie dmuchnie ), wystarczy 0,01 ( sa ustawione na bezwzgledne 0,00 ) i nie uruchomisz pojazdu, dosłownie śladowa ilość + do biura automatycznie idzie komunikat ze kierowca np. 365 jest pod wpływem alkoholu i już masz telefon po 10 sek - do biura. Koniec pracy w tym dniu, zdarzy się tak max 3 razy - koniec twojej pracy w tej firmie. Narkotyki ? - już na logikę tak? taki zestaw który wazy 50 ton i jeśli się wywrócisz, coś zrobisz, zmiata wszystko, miażdży - możesz zabić ludzi i wtedy policja automatycznie na miejscu bada cie na alkohol, testy narkotykowe i jeśli odkryje ze kierowca jest pod wpływem marihuany i zginęli ludzie albo ciężko ranni, dostanie z miejsca 8 lat i milion koron do zapłaty. Będziesz skończony na cale życie. Warto? praca kierowcy wiąże się z duza odpowiedzialnością, operujesz ciężkim sprzętem, jesteś odpowiedzialny w pewnym sensie za innych ludzi, bezpieczeństwo. Warto? NIE. Tak samo jakiś wypadek, coś, zrobią ci testy i skaza cie + wiezienie/grzywna.

Tutaj potrzeba troche myslenia i przewidywania - to wszystko.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Antysystemowiec


Wpisów: 498
Od: 2016-03-05
2016-03-25 10:56
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Antysystemowiec     
pniedz


Wpisów: 9
Od: 2016-03-24
2016-03-25 11:11
Juz pracowalem jako kierowca po 1. Po 2 alkoholu nie pijam. Po 3 mowie po angielsku i niemiecku i mysle ze w 2 lata spokojnie dojde do poziomu takiego ze bede mogl sie dogadywac wszedzie i o wszystko. Po 4 nawet jesli bede musial robic kod 95 po raz drugi co jest bezsensem to go zrobie. Po 5 adr, hds, wozki juz mam. Mam w tym momencie 23 lata, nigdy nie rozbiłem auta ze swojej winy, nie prowadziłem pod wpływem czegokolwiek. Nie ukradne wam ludzie tej Szwecji. Zachowujecie sie jak typowi Polacy co to nie oni a Ty to głupek. Pewnie sie tym postem narażam tu ludziom, ale tak sie zachowujecie. Demonizujecie marihuane a zaloze sie ze wielu z was lubi sie napic wodeczki i piwka, a tak sie składa ze alkohol to narkotyk TWARDY w przeciwieństwie do marihuany ktora jest narkotykiem miękkim. Z okazji swiat wam zycze więcej życzliwości i mniej hipokryzji.
  Profil uzytkownika: pniedz     
Antysystemowiec


Wpisów: 498
Od: 2016-03-05
2016-03-25 11:12
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Antysystemowiec     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-03-25 13:04
chciales napisac ze twoj mozg sie wyczerpal? i niemasz nic do dodania
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Antysystemowiec


Wpisów: 498
Od: 2016-03-05
2016-03-25 13:08
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Antysystemowiec     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-03-25 13:17
abys wiedzial ze glowa mnie boli jak widze co ty piszesz cmoku,spotkam cie kiedys to tobie spiecie w mozgu zrobie ze sie zesrasz
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2016-03-25 14:41
Kranbevis ( po polsku hds, dzwigi ) musi byc tutaj wydany / tutaj w firmach nie uznaja tego typu uprawnien wydane za granica / przynajmej u nas. To raz. Dwa, jesli chcesz miec tutaj dobra prace, dobre - warunki pracy za normalne pieniadze, to musisz komunikatywnie rozumiec i mowic w jezyku tego kraju. Transport to ciagle telefony, kontakty, itd. Trzy - wydaje mi sie ze w 2 lata raczej nie da sie nauczyc jezyka szwedzkiego komunikatywnie i klarownie aby swobodnie pracowac i zyc. Odnosnie uzywek to juz zostalo napisane - rob sobie co chcesz, aby to niekoolidowalo z twoja praca, cos sie stanie, kogos przejedziesz, biora cie na krew i jesli wyjdzie - påverkade av narkotika to pojdziesz siedziec i nie wyplacisz sie do konca zycia. Powodzenia.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
pniedz


Wpisów: 9
Od: 2016-03-24
2016-03-25 16:17
Jeszcze jeździć nie ide, póki co będę miał prace fizyczną. Raz zrobiłem niektóre uprawnienia to jak bede musiał zrobie je ponownie. Co do HDS i wózków widlowych to nie wątpię że mogą nie byc tam respektowane nasze uprawnienia. Co do nauki języków to jest sprawa dosc subiektywma. Są ludzie co 10 lat siedza i nie mówią w jezyku kraju w ktorym są. Mi niemiecki zajął dwa lata żeby sie swobodnie porozumiewać. Temat thc we krwi został wyczerpany, chociaż nie wiem czemu wywołał u niektórych ból dupki. Jeszcze nie jeżdżę w Szwecji. Na razie zabijam ludzi tirem w Niemczech oczywiscie z dżointem w ryju i kreską posypaną na aktówce i do tego (o zgrozo) z polską kwalifikacją zawodową
  Profil uzytkownika: pniedz     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-03-25 18:13
Pnidz, nie pien sie, nikt Ci tu Szwecji nie zaluje.
Dostales bardzo praktyczne wiadomosci i rady z ktorych
wynika, ze jak chcesz tu prcowac,to najwyzszy czas
zaczac juz teraz uczyc sie jezyka, a znajac niemiecki
i angielski szybko opanujesz szwedzki.
No i czas sie odzwyczajac od uzywek bo tu to nie
przejdzie...Widze ze Niemcy i Holandia to tolerancyjne
kraje...a Ty chcesz do zaszufladkowanej, z kontrola
lepsza niz w NKWD, Szwecji...dlaczego ?

Nikt Ci Jej nie zaluje ... przyjezdzaj.
  Profil uzytkownika: alwa12     
antek 125


Wpisów: 5
Od: 2014-03-05
2016-03-25 18:36
Witam kod 95 zrobilem w 2015r szwedzkie YKB i nie piszcie ze w szwecj sie nie liczy prawko polskie tez sie nie liczy co wy za bzdury piszecie na tym forum szwedzi nie maja jeszcze pojecia co to jest bo do wrzesnia 2016 maja czas na zrobienie YKB jeszcze jakies pytania?
  Profil uzytkownika: antek 125     
Antysystemowiec


Wpisów: 498
Od: 2016-03-05
2016-03-25 19:08
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Antysystemowiec     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2016-03-25 19:34
10 wrzesnien 2016 muszą zostac odbyte wszystkie kursy i wszyscy kierowcy maja miec niebieski blankiet YKB w kieszeni - inaczej nie moga dopuscic ciebie do pracy. Ci ktorzy juz to maja - to maja, a ci ktorzy nie maja / firmy wysylaja na kursy i takie kursy odbywaja.

Do 10 wrzesnia 2016 r możesz jeździć bez zadnego YKB w Szwecji, ale od 10 września zadna firma szwedzka nie ma prawa ciebie dopuścić do pracy bez tego blankietu.

Jak najbardziej polskie prawo jazdy się liczy, tak jak szwedzkie w Polsce czy niemieckie we Francji. Zwyczajnie jako mieszkaniec / zawodowy kierowca zostaniesz delikatnie przymuszony na wymianę tego blankietu.

Co do Kranbevisu - u nas wymagaja, w innych ktore znam tez, z prostej sprawy. Zasada moze jest taka sama, ale trochę inne standardy i te niekoniecznie muszą odpowiadać charakterowi pracy tutaj. Poważne firmy starannie dobierają sobie personel i nie biora Macedończykow z prawkiem ktore kupili na straganie czy ukraincow z papierami ktore nikt nie rozumie i nikt nie wie skad dokladnie one pochodza.



YKB to nie jest jakis wielki problem i nie wiem gdzie mieszkasz, ale sa na to wielkie pieniadze - UE dala krajom potezne pieniadze na szkolenia zawodowych kierowcow, szwedzcy czy polscy pracodawcy maja na to pelne dofinansowania. Jako samotny wilk mozesz np. tu w Szwecji uzyskac spokojnie ( po zarejestrowaniu sie w urzedzie pracy ) taki kurs ZUPEŁNIE ZA DARMO.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2016-03-25 19:46
Możesz spokojnie zostać zatrudniony bez żadnego YKB i na polskim prawo jazdy w każdej szwedzkiej firmie.

Zwyczajnie szybko wyślą cie na kurs ekspresowy ( jako pracownik nie możesz/ nie powinnes sam sobie płacić za kursy ) to w obowiązku pracodawcy leży aby wyszkolić personel. Nie znasz języka szwedzkiego? pójdziesz na ten po angielsku, są możliwości.

  Profil uzytkownika: Tumpi     
Antysystemowiec


Wpisów: 498
Od: 2016-03-05
2016-03-25 20:08
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Antysystemowiec     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2016-03-25 20:50
Sprawa wyglada tak. Ci ktorzy zdali prawko przed 10 wrzesien 2009 roku i sa starsi niz 21 lat - musza odbyc 140 godzin. Ci ktorzy uzyskali po tej dacie i maja wiecej niz 21 lat - wystarczy 35 godzin. Te 23 lata o ktorych piszesz to dotyczy kategorii D, dla C, C+E granica jest powyzej 21. To ile zrobi godzin, zalezy kiedy uzyskal prawo jazdy. Jesli zdal egzamin po 10 wrzesnia 2009 roku to musi 140 godzin.

Ponizej 23 dla D i 21 dla C wchodzi jakis Grundutbildning na 240 godzin i tam kladza zapewne wiekszy psychologiczny nacisk w trakcie szkolenia.


Co do zatrudnienia bez YKB, obawiam sie ze masz racje, tutaj jest pewnien aspekt ekonomiczny, pracodawca chce miec pracownika zdolnego ODRAZU do pracy, tak musi wysylac na kurs, czekac i placic / choc nie wiem, nalezalo by probowac i walczyc. Urzedy pracy moga sfinansowac darmowo takie kursy.

Odnosnie narkotykow i alkoholu w zawodzie kierowcy zawodowego / w zasadzie kazdego kierowcy to juz zostalo napisane i nie ma do czego wracac.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2016-03-25 20:51
280 godzin
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Antysystemowiec


Wpisów: 498
Od: 2016-03-05
2016-03-25 20:56
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Antysystemowiec     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2016-03-25 20:59
Egzamin po szwedzku - wydaje mi sie ze ma sie prawo do tlumacza, obs. moge byc w bledzie.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2016-03-25 21:02
Jestem w bledzie, sprawdzilem, Polsk tolk tylko dla prawka, ale nie dla YKB.

http://www.trafikverket.se /korkort/korkortsprov/anpassade-kunskapsp rov/kunskapsprov-med-tolk/
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2016-03-25 21:04
Nawet nie dla ciezszych kategorii, wow, trzeba rozumiec i mowic po szwedzku aby uzyskac C,D w Szwecji, tego nie wiedzialem.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Antysystemowiec


Wpisów: 498
Od: 2016-03-05
2016-03-25 21:07
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Antysystemowiec     
Antysystemowiec


Wpisów: 498
Od: 2016-03-05
2016-03-25 21:10
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Antysystemowiec     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2016-03-25 21:29
No i wszystko jasne.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Forum -> Życie w Szwecji -> Marihuana a praca kierowcy zawodowego
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Praca - sprzątanie (Spånga)
Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Potrzebna pomoc na dzis (ok 4 godz.) (Södertälje)
sprzatanie Bålsta (Bålsta )
Sprzątanie/Grafik/Sztokholm (Sztokholm )
Praca od zaraz! (Malmo)
Sprzatanie Sztokholm (Älvsjö)
Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 39 gości
oraz 0 użytkowników.


Rozwod w Szwecji i opieka nad dzieckiem
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony