Odwiedzin 37771046
Dziś 2054
Wtorek 16 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Akt zgonu

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorAkt zgonu
annawk70


Wpisów: 15
Od: 2016-03-10
2016-03-10 21:57
Witam, to pierwszy mój post na forum, jeśli taki temat juz jest to z góry przepraszam za dubla ... nie znalazłam nic nt. aktów zgonu.
Mieszkam w Polsce, a potrzebowałabym akt zgonu matki mojego męża (Szweda, Ona róznież była szwedką). Do kogo powinnam się zgłosić?
Z góry dziękuję za pomoc.
  Profil uzytkownika: annawk70     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2016-03-11 06:52
Maz nie wie?
  Profil uzytkownika: Ronj@     
annawk70


Wpisów: 15
Od: 2016-03-10
2016-03-11 08:16
Mąż nie żyje
  Profil uzytkownika: annawk70     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2016-03-11 08:30
Nie ma tescia, czy rodzenstwa malzonka?
Aktu zgonu nie wydaje sie ot tak, tylko dlatego ze ktos chce.
Poza tym sa dwa rozne akty zgonu i w zaleznosci do czego taki dokument jest potrzebny, wydaje sie jeden z nich.

Np zeby udowodnic, ze osoba byla twoja tesciowa, bedziesz potrzebowala akt zgonu meza, gdzie jestes zapisana jako zona/wdowa a twoj maz musi byc wpisany do akt swojej matki jako syn.

  Profil uzytkownika: Ronj@     
annawk70


Wpisów: 15
Od: 2016-03-10
2016-03-11 08:49
akt męża mam, bo umarł w Polsce ... akty zgonów teściów potrzebuje do sądu - postępowanie spadkowe.
  Profil uzytkownika: annawk70     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2016-03-11 09:22
...to postepowanie spadkowe jest po mezu?
Zgon meza zarejestrowany w Szwecji?

Nie bede wnikala w detale, bo moze byc dziesiatki roznych scenariuszy.

Akt zgonu wydaje Folkbokföringen przy Skatteverket.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
annawk70


Wpisów: 15
Od: 2016-03-10
2016-03-11 10:11
tak, postępowanie spadkowe po mężu ... zgon męża w Polsce, więc wszystkie formalności załatwiane w Urzędzie Stanu Cywilnego, oni zgłaszają zgon do ambasady itd.

Bardzo dziękuję za pomoc
  Profil uzytkownika: annawk70     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2016-03-11 10:21
Zapytam jeszcze, maz ma dzieci tutaj z poprzednich zwiazkow?
To w takim wypadku tez trzeba wziac pod uwage i poczekac az szwedzki akt zgonu bedzie sporzadzony i bedzie zawieral dane spadkobiercow.

Ten akt zgonu tesciow, ktory potrzebujesz nazywa sie "Registerutdrag MED SLÄKTUTREDNING" i taki sam bedziesz potrzebowala szwedzki po mezu (jezeli ma dzieci)
  Profil uzytkownika: Ronj@     
annawk70


Wpisów: 15
Od: 2016-03-10
2016-03-11 10:35
Nie, mąż nie miał dzieci, wspólnie też nie mieliśmy dzieci ... był jedynakiem, rodzice nie żyją. Zostawił testament i mnie wyznaczył jako jedynego spadkobiercę.
Może wychodze troche przed orkiestrę z tymi aktami zgonów, ponieważ złożyłam wszystkie dokumenty do sadu w Polsce w celu uprawomocnienia testamentu i adwokat poinformował mnie, że sąd może chcieć zobaczyć akty zgonów rodziców męża.
Stąd było moje pytanie.
  Profil uzytkownika: annawk70     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2016-03-11 10:47
W takiej sytuacji uwazam, ze predzej bylyby potrzebne zapisy podzialu majatku po meza rodzicach. To sie nazywa BOUPPTECKNING i mozna zalatwic kopie przez Skatteverket, albo przez Riksarkivet (zalezy kiedy tesciowie zmarli)

W tym zapisie majatku po tesciach mogl twoj maz odziedziczyc cos, co moze byc wykluczone z jego majatku.
Np jakies wartosciowe (nie tylko pienieznie) rzeczy, ktore mial prawo miec i uzywac, ale po jego smierci maja wrocic do rodziny w Szwecji, bo to sa np. pamiatki rodzinne.

Zalatw kopie tego zapisu spadku, wtedy nie bedziesz musiala miec aktow zgonu a i sprawa potoczy sie sprawniej.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
annawk70


Wpisów: 15
Od: 2016-03-10
2016-03-12 11:28
Ronj@ - czy adres e-mail w Twoim podpisie jest aktualny?
  Profil uzytkownika: annawk70     
zofia55


Wpisów: 294
Od: 2008-04-12
2016-03-12 14:52
Do Ronji;

Podziwiam Twoja uczynnosc ! Nie prosilam osobiscie o pomoc ,ale widze jak chetnie pomagasz innym. Skad w Tobie tyle dobrej woli i sil Ronja ?
  Profil uzytkownika: zofia55     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2016-03-13 13:47
Tak,anno, ten adres jest aktualny.
Moze jednak byloby lepiej prowadzic ta dyskusje na forum, wiecej wiecej osob mogloby skorzystac.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2016-03-13 14:00
Zofio, napewni zauwazylas, ze rozni ludzie wypowiadaja sie na tym forum. Jedni znaja sie na tematach w ktorych pisza, inni pisza...bo poprostu ...pisza...dla wlasnych potrzeb.

Tematy w ktorych ja pisze sa troche specyficzne i jest niewiele osob, ktore je zna. Tu musze przyznac, ze "wszystkowiedzacy" coraz czesciej trzymaja sie zdala o nich, co sie chwali!
Biorac pod uwage, ze ludzie zadajacy pytania w takich tematach sa najczesciej w zyciowym kryzysie, dodatkowo najczesciej nie znaja jezyka...to trzeba im pomoc...bo kto inny to zrobi?
Oby takich potrzeb bylo jak najmniej, bo za kazdym takim tematem kryje sie kogos zyciowy kryzys, z ktorym trudno dac sobie rade samemu.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
annawk70


Wpisów: 15
Od: 2016-03-10
2016-03-13 14:27
Ronj@ bardzo dziękuje za pomoc ... powiem szczerze, że jestem jak dziecko we mgle.
Piszesz o "zapisie podzialu majatku po meza rodzicach", czy coś takiego w Szwecji zawsze sie praktykuje? kto robi takie zapisy? byłam na stronie Skatteverket, ale tan niestety wszystko napisane jest po szwedzku (slaba znajomośc), a jak przelącze na angielski to niewiele moge tem odnależc tylko wybrane linki.

Troszke wychodze przed orkiestre, bo sąd jeszcze niczego nie zarządał, ale już na wszelki wypadek dowieduje sie co i jak.


Widzę z wpisow na forum, że jestes bardzo dobrze zorientowana/y w sprawach "szwedzkich" ja niestety "bładzę" z gory bardzo dziekuje
  Profil uzytkownika: annawk70     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2016-03-13 14:42
Tak, taki zapis zawsze sie robi i to jest bardzo wazny dokument dla spadkobiercow.
Jezeli masz do mnie zaufanie to zrobmy tak, napisz do mnie na maila. Potrzebuje dane twoich tesciow, najwazniejszy jest numer personalny i kiedy zmarli. Zamowie kopie na moj adres i ci wysle.
Bede mogla ogolnikowo strescic text tego zapisu, a w najgorszym wypadku bedziesz musiala go przetlumaczyc na szwedzki, ale z tym poczekasz jak sie sad upomni.

Przenosimy sie na mail.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5122
Od: 2011-05-25
2016-03-13 15:19
"Tu musze przyznac, ze "wszystkowiedzacy" coraz czesciej trzymaja sie zdala o nich, co sie chwali! "

Redakcja stworzyła dział rozrywkowy "polityka w Szwecja" więc poważne tematy już nie są oblegane dla rozrywki .
Nie to sie powinno chwalic , że w powaznych tematach nie piszą "wszystkowiedzący " ale powinno się pochwalić Ronję , że wszystko wie w takim temacie i potrafi sprawy doprowadzic z głową do końca .
Szacuneczek Ronja .Pozdrawiam .

ps.wiem , że zbędny komentarz ale nie mogłam sie powstrzymać
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
wioleta11


Wpisów: 3
Od: 2016-03-11
2016-03-13 18:18
Witam Ronj@ widze ze sporo wiesz o przepisach w szwecji,wrzuciłam pytanie na forum w sprawie aresztowań. Może zerkniesz z gory dziekuje za pomoc.
  Profil uzytkownika: wioleta11     
Forum -> Życie w Szwecji -> Akt zgonu
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Fasad arbetare (Helsingborg)
ZBROJARZ BETONIARZ (Sztokholm)
Stolarz dach & elewacja STOCKHOLM (Stockholm )
Carpentry work (Stockholm)
Sprzątanie (Stockholm)
Praca dla budowlańca w Sollentuna (Sztokholm)
Renowacja fasady (Stockholm)
Praca sprzatanie Åkersberga (Åkersberga )
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 29 gości
oraz 0 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Wielka polityka pro-dzieczenna
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony