Odwiedzin 37897413
Dziś 1983
Niedziela 26 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Mandat

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorMandat
dariadidi


Wpisów: 18
Od: 2014-01-17
2016-03-07 13:30
...mandat za zaparkowanie na miejscu dla klientów sklepu z tabliczką "'Nazwa sklepu' 1 timm.". Zaparkowanie poprawne, w sensie w liniach itd., P-skiva ustawiona, czas nieprzekroczony. Mandat 500kr, powód '99/Övrig orsak enl. Ant. På fakt.". Na zapytanie co jest konkretnie tym innym powodem odpowiedź: "Enligt skyltning på platsen är parkeringen reserverad för kunder till E***. Ni var inte kund hos E***."

Pytanie do Was: opłacić i zapomnieć, czy jest jakaś szansa na umorzenie mandatu?? Czy faktycznie musiałam być klientem sklepu, a jeśli tak to musiałam coś kupić, żeby mieć teraz dowód zakupu? Czy kierowca samochodu (niebędący właścicielem pojazdu, do którego przyszedł mandat) musiał być fizycznie w sklepie, czy wystarczy, że np. pasażer był klientem sklepu?
  Profil uzytkownika: dariadidi     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2016-03-07 13:56
Pytanie podstawowe- czy ten sklep byl czynny w czasie twojego zaparkowania?

"Czy faktycznie musiałam być klientem sklepu"
tak

"a jeśli tak to musiałam coś kupić, żeby mieć teraz dowód zakupu?"
nie ma przymusu kupowania

"Czy kierowca samochodu (niebędący właścicielem pojazdu, do którego przyszedł mandat) musiał być fizycznie w sklepie, czy wystarczy, że np. pasażer był klientem sklepu?"
kazdy kto przyjechal w tym aucie (niewazne czy jako kierowca czy pasazer, czy jest wlascicielem auta czy nie) ma prawo tam zaparkowac jesli byl w tym sklepie (nawet popatrzec)




  Profil uzytkownika: iza     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-03-07 16:12
zaplac i zapomnij,,,,300kr????
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2016-03-08 09:01
Musisz zaplacic niezaleznie od tego, czy bedziesz dochodzila nieslusznosci przyznania kary/mandatu, czy tez nie.
  Profil uzytkownika: Lunab     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2016-03-08 09:07
Jest bardzo trudno w Szwecji wygrac tego typu sprawe, ale zdarzja sie wyjatki.

Jesli nie masz wiarygodnych swiadkow, ktorzy potwierdziliby twoja wersje wydarzen, to szansa na wygrana jest znikoma.

Wiarygodni swiadkowie to najlepiej ktos spoza grona rodziny i znajomych, np. sprzedawca w stym sklepie lub jakis klient/kupujacy.

  Profil uzytkownika: Lunab     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2016-03-08 09:09

I lepiej nie zapominac ale zapamietac dobrze i nie powtorzyc tego samego bledu
  Profil uzytkownika: Lunab     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2016-03-08 10:00
Np sprzedawca z tego sklepu do ktorego nalezy parking mogl byc np "na fajce" i widzec jak osoby z auta udaja sie do innego sklepu niz jego.

Wtedy telefon i juz jest mandat...

Bo zakladam, ze nie bylas jednak klientka sklepu, eller?
  Profil uzytkownika: iza     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2016-03-08 10:13
Sprawa jest prosta:
Bylas ( byles) klientem sklepu - placisz i walczysz o odzyskanie pieniedzy.
Nie bylas ( byles) klientem -placisz i tego juz nie robisz.
Z drugiej strony to bardzo dziwne :
obserwowal ktos samochod przez godzine wlasnie w tym czasie ?
A czy np. nie moze byc tak: parkuje -wysiadam z samochodu i ide np po gazete do kiosku na drugiej stronie ulicy , albo cioci , albo wogole gdzies , pozniej wracam do sklepu ogladam , ale nie kupuje - wychodze ze sklepu i wsiadam do samochodu .... to jak wtedy ???
  Profil uzytkownika: skoczek     
dariadidi


Wpisów: 18
Od: 2014-01-17
2016-03-11 16:09
Skoczek zadaje sobie podobne pytania. Dziwna sprawa, jakby ktoś zrobił to specjalnie.

Dziwne dla mnie, ale można normalne jest też to, że przysłali pocztą wiadomość o mandacie w wysokości 500kr, po kilku dniach znowu tylko tym razem +150kr avgift, czyli razem 650kr. Po upływie okresu do zapłaty mandatu napisałam do nich prośbę o wyjaśnienie dokładnie powodu, odpisali po dobrych kolejnych kilku dniach, że nie byłam klientem sklepu i że mam zapłacić 500kr. hmm może warto jeszcze się potargować?

A tak już poważnie ja nie byłam w tym sklepie, ja nawet nie byłam kierowcą, ani pasażerem samochodu w tym czasie, ale po 1 chciałabym żeby mi to udowodnili, że Ja ani nikt z mojego samochodu nie był klientem. Dla mnie to taki trochę mandat na siłę, tym bardziej, że parking był spory, położony raczej na peryferiach miasta aniżeli w jego centrum. Nie zajęłam żadnemu potencjalnemu klientowi ostatniego wolnego miejsca do tego sklepu. Wiele jest parkingów "Tylko dla klientów sklepu", ale nie słyszałam (może jeszcze krótko żyję) żeby ktoś dostał mandat nawet nie będąc faktycznie klientem sklepu jeżeli nie przekroczył czasu postoju i zaparkował poprawnie.
  Profil uzytkownika: dariadidi     
karma


Wpisów: 551
Od: 2016-01-07
2016-03-11 19:10
Mysle, ze glowna role w tym przypadku odegral monitoring. Mialem podobna przygode. Coraz wiecej montuje sie kamer i w centrali ktos wylapuje takie niuanse.
  Profil uzytkownika: karma     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2016-03-11 19:20
Nie bylas w sklepie, nie bylas kierowca ani pasazerem.

Na przyszlosc nie zawracaj dupy na forum tylko plac mandat.

  Profil uzytkownika: Lunab     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-03-11 21:37
http://www.automotorsport. se/artiklar/nyheter/20150825/polisen-varn ar-falska-parkeringsboter-sa-har-skyddar- du-dig

tak przy okazji
  Profil uzytkownika: black sabbath     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2016-03-11 22:32
Bs napisal :

"http://www.automotorsport. se/artiklar/nyheter/20150825/polisen-varn ar-falska-parkeringsboter-sa-har-skyddar- du-dig"


No pasuje jak ulal do tego mandatu - 650 sek!
  Profil uzytkownika: skoczek     
dariadidi


Wpisów: 18
Od: 2014-01-17
2016-03-11 23:53
Przepraszam Lunab, naprawdę nie chciałam żeby Twoja dupa ucierpiała przez moje głupie pytania.
Nie jesteś tu jedyna. Jednak znalazły się osoby, które potrafiły odpowiedzieć na temat, bez bólu dupy czy palca uderzającego w klawiaturę. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że forum jest po to żeby rozwiewać swoje wątpliwości.

Dziękuję.
  Profil uzytkownika: dariadidi     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2016-03-12 01:48
nie przejmuj sie Luna, kazdy tu juz wie, ze to choroba psychiczna i ignorowac trzeba....

pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2016-03-12 07:50
Lapplisa dokladnie zna myslenie takich spryciarek jak ty i stad mandaty.

Mozesz sie ludzic, ze to byl falsk mandat, ale ci co rozdaje takie mandaty nigdy nie robia tego w miejscach takich jak to, w ktorym zaparkowalas.
  Profil uzytkownika: Lunab     
Forum -> Auto-Moto -> Mandat
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie (Nykvarn)
Stolarz/Ekipę (Tumba)
szukam (Stockholm)
Sprzatanie Stockholm (Stockhom)
Praca Rusztowania (Stockholm/Katowice )
Mechanik samochodowy (Haninge)
Sprzatanie (Tensta)
Violas Team AB (Sztokholm)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 26 gości
oraz 0 użytkowników.


W PL działała zorganizowana grupa przestępcza?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony