Odwiedzin 37785732
Dziś 2502
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - rejestracja w Försäkringskassan

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorrejestracja w Försäkringskassan
dora1826


Wpisów: 7
Od: 2016-03-05
2016-03-05 08:08
Jak zarejestrowac sie w Försäkringskassan?
  Profil uzytkownika: dora1826     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-03-05 08:24
Troche glupio pisze na ich stronie w sprawie rejestracji. Wystarczy miec numer personalny ,figurowac w ewidencji ludnosci (Skatteverket) Nie potrzeba rejestrowac sie FK do czasu ubiegania sie o wyplate czegos. Mysle ,ze oni automatycznie sami kazdego rejestruja na podstawie danych ze Skatteverket, a chcac cos od nich aktywuje sie rejestracje.

"Du behöver inte anmäla dig eller registrera dig hos Försäkringskassan innan du ansöker om en ersättning."

http://www.forsakringskass an.se/privatpers/flytta_till_arbeta_eller _studera_i_Sverige/flytta-till_sverige
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Lwica
Linköping


Wpisów: 98
Od: 2015-08-14
2016-03-05 17:31
Wypełnij formularz „Uppgifter för registrering” - www.forsakringskassan.se , jest tez wersja w języku angielskim. Wyslij na adres: Försäkringskassans Inläsningscentral, 83988 Östersund. Jednak , gdy w punkcie 9 nie zaznaczysz o co wnioskujesz to tak naprawdę nic się w tej sprawie nie zadzieje, nie licz na jakąkolwiek odpowiedź, nic z tym nie zrobią, wyślesz i tyle.
Jeżeli masz dzieci wpisz w pukncie 9 , że wnioskujesz o barnibrag lub föräldrapenning, zakładam,że od czasu do czasu bedziesz wyjeżdżać do Polski, więc możesz w tym punkcie poprosić o wydanie karty EKUZ(tutaj wyrabiaja na 3 lata)
A jak dawno uzyskałaś personnummer? Jak ja dopełniłam wszelkich formalności w skatteverket i otrzymałam PN to mniej więcej dwa tygodnie później otrzymałam list z Fk z formularzem do rejestracji.
  Profil uzytkownika: Lwica     
Lwica
Linköping


Wpisów: 98
Od: 2015-08-14
2016-03-05 17:36
Rzeczywiscie kwestie rejestracji w FK są nie do końca jasne. Teoretycznie każdy kto ma numer personalny i prawa do ubezpieczeń jest zarejestrowany z automatu, choć w praktyce , jak w moim przykladzie bywa różnie. Może chcieli dokumenty bo mieliśmy dziecko.?? Wysłać nie zaszkodzi.
  Profil uzytkownika: Lwica     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-03-05 17:46
Poszukalem troche po necie i sie rozjasnilo. Razem z numerem personalnym nabywa sie prawo pobytu i ubezpieczenia, bez wysylania wniosku do Migrationsverket i FK. To prawo weszlo chyba 2 lata temu.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Lwica
Linköping


Wpisów: 98
Od: 2015-08-14
2016-03-05 20:01
Zgadza się, w Migrationsverket nie trzeba się rejestrować od 1 kwietnia 2014 roku. Jednak ja całą procedurę przechodzilam później, a mimo to FK formularz przysłała. Tutaj przepisy -przepisami a praktyka swoja drogą
  Profil uzytkownika: Lwica     
Sofia


Wpisów: 3
Od: 2016-05-02
2016-05-02 23:42
Fk przesyła formularz dot. Barnbidrag tylko jak masz dzieci. Jeżeli nie masz dzieci możesz sama wysłać nie zaszkodzi.
A i polecam złożyć wniosek do fk na barnbidrag ZANIM oni to zrobią. Szybciej a i tak dużo czasu zajmuje..
  Profil uzytkownika: Sofia     
adis07


Wpisów: 14
Od: 2016-05-01
2016-07-22 12:06
Witam czy jest ktos ko pomógłby mi wypełnić dokumenty do rejestracji
  Profil uzytkownika: adis07     
KasiaDan


Wpisów: 2
Od: 2016-09-10
2016-09-10 22:19
Zarezerwuj rozmowe po polsku na ich stronie. Polskojezyczny urzednik oddzwoni i ci pomoze.


  Profil uzytkownika: KasiaDan     
Forum -> Życie w Szwecji -> rejestracja w Försäkringskassan
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Praca w firmie sprzatajacej (Stockholm )
Potrzebuje hydrawlika (Stockholm )
MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 25 gości
oraz 0 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony