Odwiedzin 37803837
Dziś 161
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Pilne! Oswiadczenie o odrzuceniu spadku!!

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPilne! Oswiadczenie o odrzuceniu spadku!!
Asia777


Wpisów: 31
Od: 2013-03-05
2016-03-03 16:33
Witam! Czy ktos moglby pomoc? W Polsce zmarl ojciec mojego meza zostawiajac dlugi. Maz i corka musza zlozyc oswiadczenia po polsku o odrzuceniu spadku.. ale nie moga jechac do Polski.. Tutejszy adwokat powiedzial ze taki polski dokument moze przypieczetowac szwedzki notariusz.. Pytalam dwoch mowiacych po polsku adwokatow w Szwecji czy moga mi pomoc, powiedzieli ze nie, tylko pokierowali ze z oswiadczeniami do notariusza.. Troche to dla mnie dziwne, ze szwedzki notariusz podpisze dokument po polsku, ktory potem wysylamy do polskiego sadu. Zna ktos jakiegos notariusza? Prosze o ewentualne konkretne i pomocne odpowiedzi. Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Asia777     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2016-03-03 20:30
Notariusz potwierdzi podpis, nie tresc.
Slyszeli o Konsulacie polskim? Pomoga w formulowaniu a i tekstu o zgodnosci podpisu nie bedzie trzeba tlumaczyc.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
takowa


Wpisów: 14
Od: 2011-03-19
2016-03-03 21:38
W pazdzierniku zmienilo sie prawo spadkowe,nie wiem czy musicie sie czego kolwiek zrzekac.
  Profil uzytkownika: takowa     
art.pol


Wpisów: 49
Od: 2013-02-07
2016-03-04 08:56
Chcialbym podpowiedziec ze moze ten notariusz pomoze
http://www.notariuspublicu s.se/
http://www.notariuspublicu s.nu/
lub w googlu
https://www.google.se/webh p?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie =UTF-8#q=Notarie+i+Stockholm
  Profil uzytkownika: art.pol     
Asia777


Wpisów: 31
Od: 2013-03-05
2016-03-04 16:48
Dziekuje pieknie za odpowiedzi! Jesli chodzi o konsulat, tak kontaktowalam sie mailowo i probowalam sie dodzwonic lecz bez skutku.. Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Asia777     
mata78


Wpisów: 16
Od: 2015-08-29
2016-03-10 10:21
Na oświadczeniu osoby zainteresowane złożą podpis w obecności notariusza, ten poprosi o paszporty, postawi pieczątkę, że ten ktoś kto podpisywał, to ten ktoś.
Następnie, albo sam, albo wyśle to oświadczenie do kogoś innego w celu uzyskania klauzuli "apostille".
Klauzula ta jest niezbędna do tego, żeby móc się posługiwać danym dokumentem w innym kraju niż w tym, w którym został podpisany. Koszt z lutego tego roku:
poświadczenie podpisu: 300kr za podpis + 400kr za "apostille", czas trwania: poświadczenie od ręki, klauzula "apostille" 4 dni.

Notariusz polski może zażyczyć sobie tłumaczenia przysięgłego ów pieczęci, bo nie zna angielskiego i nie wie co to znaczy"apotille", chociaż tego wymaga
  Profil uzytkownika: mata78     
dariamikus


Wpisów: 1
Od: 2016-06-10
2016-06-10 08:12
Być może już znalazłeś pomoc, ale jeśli nie, to na przyszłość zostawiam link do http://artoftranslation.pl / Tłumaczenia warto zlecać profesjonalistom, bo amatorów w sieci jest dużo i szukanie w ciemno nie skutkuje. Ja tłumaczyłam już u nich mnóstwo dokumentów i ze szwedzkiego i norweskiego, więc nie musisz martwić się o rzetelność
  Profil uzytkownika: dariamikus     
Forum -> Życie w Szwecji -> Pilne! Oswiadczenie o odrzuceniu spadku!!
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 5 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony