Odwiedzin 37784868
Dziś 1638
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Praca sezonowa a zeznanie podatkowe

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPraca sezonowa a zeznanie podatkowe
dala


Wpisów: 53
Od: 2008-08-31
2016-02-28 12:21
Witam,

w 2015 roku pracowałem poniżej 6 miesięcy w Szwecji, płacąc podatek SINK 20%. Niedawno otrzymałem od pracodawcy Kontrolluppgift KU10, gdzie jest 135062 kr zarobku i podatek 27015 kr. Czy powinienem złożyć zeznanie podatkowe w Szwecji jeśli tak to jak czy w Polsce? Nie miałem żadnych dochodów w Polsce.
  Profil uzytkownika: dala     
marek_h
Malmö


Wpisów: 17
Od: 2008-09-10
2016-02-28 14:27
Otrzymałeś zły druk od pracodawcy - do SINK jest KU-13 a nie KU-10. Jeżeli pracodawca rozliczył cię wg KU-10 to może być problem - spytaj pracodawcy czy otrzymał wcześniej decyzję o przyznaniu Tobie opodatkowania wg SINK (powinieneś otrzymać kopię na polski adres). Jeśli tak - nie musisz się rozliczać ani tu ani w Polsce o ile pobyt i praca tu nie przekroczyła 183 dni. Ale pracodawca będzie musiał prawdopodobnie skorygować "kontroluppgift" i złożyć go do urzędu na poprawnym druku.
  Profil uzytkownika: marek_h     
dala


Wpisów: 53
Od: 2008-08-31
2016-02-28 15:05
Tak decyzję mam taką, z resztą bez niej by mnie nie zatrudnili chyba. Czyli jak to rozumieć, że nie muszę? Nie ma obowiązku w Szwecji w przypadku pracowników sezonowych? A jeśli pracodawca odciągnąłby za dużo albo za mało?
  Profil uzytkownika: dala     
marek_h
Malmö


Wpisów: 17
Od: 2008-09-10
2016-02-28 16:32
Nie, SINK polega na tym, że pracodawca odprowadza stałą zaliczkę podatkową, w tym wypadku 20% i tego dochodu się potem nie deklaruje, na pracodawcy spoczywa tylko wtedy obowiązek złożenia KU-13 do końca stycznia roku następującego po roku podatkowym kiedy osiągnięto dochód oraz wpłaty całości tej zaliczki do urzędu. Wysokość dochodu raczej nie ma znaczenia, proszę tylko pamiętać że powinien on być mniej więcej zgodny z tym co napisaliście we wniosku o SINK. W razie wątpliwości najlepiej spytać w Skatteverket, można mailem, nawet po angielsku, na pewno odpowiedzą
  Profil uzytkownika: marek_h     
Forum -> Życie w Szwecji -> Praca sezonowa a zeznanie podatkowe
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Potrzebuje hydrawlika (Stockholm )
MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 22 gości
oraz 0 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony