Odwiedzin 37782413
Dziś 2736
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Spółka w Szwecji

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorSpółka w Szwecji
rk63


Wpisów: 7
Od: 2016-01-12
2016-02-02 15:11
Witam, mam możliwość założenia spółki ze szwedem w Szwecji. Mam adres gdzie będę mieszkał w Szwecji. Jak jest różnica między Enkelt Bolag a Handelsbolag, czy ma to jakieś przełożenie na działalność, płacone podatki, rozliczenia podatkowe, którą spółkę lepiej wybrać. Wiem, że teraz nie trzeba zgłaszać pobytu w Migrationsverket, po rejestracji firmy, jako obywatel UE, dostaję pozwolenie prawdopodobnie na 5 lat. Czy w związku z tym dostanę od razu PN czy na początek personalny numer tymczasowy. Czy to, że mam adres w Szwecji wpływa jakoś na przyznanie PN. Może ktoś ma wiedzę na ten temat, będę wdzięczny za każdą informację.
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: rk63     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2016-02-02 15:54
Enkelt bolag nie jest podmiotem prawnym (czy jak to sie tam nazywa po polsku), w praktyce to Wy jako osoby prywatne jestescie "firma".

Ale ja bym byl ostrozny w zakladaniu Enkelt bolag albo Handelbolag z przypadkowa osoba, poniewaz wlascicele tych form dzialalnosci sa osobiscie odpowiedzialni za wszystko co robi firma. Wiec jak zbankrutujecie, albo Twoj wspolnik wszystko wezmie i "przepije", to bedziesz mial osobiste dlugi.

Lepiej zalozyc Aktiebolag. Trzeba miec co najmniej 50.000kr wkladu, ale nie jest sie osobiscie odpowiedzialnym.
  Profil uzytkownika: kajetan     
rk63


Wpisów: 7
Od: 2016-01-12
2016-02-02 18:10
Dzięki za odpowiedź, jeśli chodzi o wspólnika, to nie ma obawy, mam pewnego , chodziło mi oto, którą z tych spółek prościej w realu zarządzać i łatwiej się prowadzi, bo u mnie z kwitami to masakra .
A nie wiesz jak to jest z uzyskaniem tego PN jak zakłada się taką spółkę, czy dają od razu czy na początek tymczasowy ?
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: rk63     
Forum -> Życie w Szwecji -> Spółka w Szwecji
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 24 gości
oraz 1 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony