Odwiedzin 37780969
Dziś 1292
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Skradzione informacje o karcie kredytowej -policja

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorSkradzione informacje o karcie kredytowej -policja
rudowlosa
Stockholm


Wpisów: 4
Od: 2015-04-16
2016-02-01 09:09
Hej,

W piatek zorientowalem sie za na polskiej karcie kredytowej mam dwie tranzakcje na ponad 2500 PLN, ktorych ja osobiscie nie dokonalem (tranzakcje z Malty). Zglosilem sprawe w banku. Bank wymaga zgloszenia sprawy na policji i tu jest problem poniewaz nie planowalem wyjazdu do Polski w najblizszych dniach. Na pytanie czy moge zglosic w szwecji otrzymalem odpowiedz z banku ze zgloszenie musi byc po polsku, wiec albo zglaszam w szwecji i tlumacze protokol, albo robie jednodniowa wycieczke do Polski w celu zgloszenia sprawy. Czy ktos z was sie orientuje czy takie zgloszenie mozna zrobic np. w ambasadzie? Czy mozna inaczej dokonac zgloszenia niz osobiscie na polskiej policji? W ostatecznosci jak bedzie najtaniej skoczyc do Polski na chwile by to zglosic

Pozdrawiam,
Wito
  Profil uzytkownika: rudowlosa     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2016-02-01 10:12
jaki to bank?

z iloma osobami w banku rozmawialas na ten temat?

czasem moze sie zdazyc ze trafisz na kogos niedoinformowanego itp.

sprawdz raz jeszcze i wyjasnij ze nie jestes w PL itp..





  Profil uzytkownika: iza     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2016-02-01 11:10
Zglos na szwedzka policje, od razu. A potem, czy przetlumaczysz protokol, czy zglosisz tez w Polsce, to zastanowisz sie pozniej.

Szwedzka policja ma mozliwosc zglaszania niektorych przestepstw, m.in. dotyczacych kart kredytowych, przez internet. Moze polska policja tez ma mozliwosc przyjecia zgloszenia przez internet lub telefon albo fax?
  Profil uzytkownika: kajetan     
karma


Wpisów: 550
Od: 2016-01-07
2016-02-01 12:20
Zglosilas sprawe w banku macierzystym. Zakladam, ze karte bank Tobie zablokowal, bo to pierwsza czynnosc, ktora powinnas zrobic.
WYjazd do Polski i tak Ciebie nie ominie chociazby po to zeby pobrac nowa karte.
Mysle, ze najtanszym transportem jest jednak samolot. Wizzair czy Ryanair teraz nie maja sezonu i nie "rzezbia" klienta. Np w tej chwili 8 lutego do Gdanska 89 koron u Wizzaira.(taniej niz dojazd na Skavsta)
  Profil uzytkownika: karma     
karma


Wpisów: 550
Od: 2016-01-07
2016-02-01 12:24
Twoj nick zenski, profil meski ale wszystkie powyzsze rady mozesz zastosowac
  Profil uzytkownika: karma     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5123
Od: 2011-05-25
2016-02-01 15:35
O kazdym przestepstwie czy wykroczeniu mozna powiadomic policje nawet telefonicznie.Jak np znajdziemy zabitą osobe czy widzimy jak ktos włamuje sie przez okno.Zbędny kometarz ale nie zginie.

W tym przypadku to tylko z powodztwa cywilnego i telefonicznie zostanie przyjęte jako notatka ale procedury nie zostaną podjęte.Proponuje napisac pismo opisujące z prosbą o wszczęcie postępowania.Isc do ambasady niech potwierdzą wiarygodnosc osoby i wyslac faksem a potem oryginal listem.

I pomyslec czy przypadkiem to nie bylo na pewno wyludzenie.Mialam taki przypadek ,ze z Cypru zabrali pareset koron bo byl sciagany wczesniej platny program do faktur.I drugi przypadek ,ze jakis antyvirus platny(chyba1000sek) raz sciagniety co roku zabieral sobie sam z konta pieniazki za dalszą uslug.Wczesniej tymi kartami placono i potem z tych samych sciagnieto.
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-02-01 17:03
zglosic na policji???? a powiedzialas bankowi gdzie przebywasz??????
  Profil uzytkownika: black sabbath     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2016-02-02 01:36
Nie wiem jak w Polsce, ale w Szwecji jak mialem podobna sprawe, to bank podjal swoje kroki, ale chcieli kwitek z policji ze zgloszone, zeby mi oddac pieniadze.
  Profil uzytkownika: kajetan     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2016-02-03 13:27
na polskiej karcie kredytowej mam dwie tranzakcje na ponad 2500 PLN, ktorych ja osobiscie nie dokonalem (tranzakcje z Malty).
***********

czesto jak jest sie np na wczasach i placi sie karta to dany hotel czy firma przez ktora bukowany byl wyjazd ma mozliwosc wejscia na konto goscia hotelowego w ceku uregulowania zadluzen tego goscia

takie mozliwosci maja np firmy z wypozyczalnia samochodow, jesli naleznosci nie sa prawidlowo uregulowane

Ale obojetnie co sie "wydazy" na koncie bez wiedzy uzytkownika nalezy natychmiast zablokowac karte w banku, ta mozliwosc istnieje 24 godz na dobe a pozniej po kolejnych krokach zmienia sie kod karty albo bank wydaje nowa karte
  Profil uzytkownika: columbus08     
Aby sorell


Wpisów: 11327
Od: 2010-04-16
2016-02-03 13:33
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Aby sorell     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2016-02-03 13:44
Na moj koszt niewielka sume ok 500kr pobrala sobie wypozyczalnia samochodow na T-centralen Stockholm, ale dopiero po ok 2 tyg od oddania samochodu i kluczykow.

Po wyjasnieniu okszalo sie ze roznica byla kilku godz od oddania kluczykow a byl to nowy rok i biuro bylo nieczynne w tej godz co uplywal termin zwrotu samochodu.

Wypozyczenie bylo zaplacone "z gory" ale przy zwrocie pan w okienku poinformowal ze wszystko jest ok.

Pomimo ze pieniadze byly zwrocone kod karty na moje zadanie zmienil bank
  Profil uzytkownika: columbus08     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2016-02-03 13:59
Na pytanie dlaczego nie poinformowano mnie o tej transakcji, odpowiedz - ze nie maja takiego obowiazku

Obecnie jest "specjalna" karta podlaczona do "specjalnego konta" ktorym operuje takie transakcje ktore tak moga mie "zalatwic"

Z regoly jest tam suma na biezace oplaty.....
  Profil uzytkownika: columbus08     
karma


Wpisów: 550
Od: 2016-01-07
2016-02-03 14:44
No wlasnie... z tym tematem nasuwa mi sie jedno pytanie, ktore zamieszcze na koncu.
Posiadam, oprocz szwedzkiego konto w polskim banku. Jest tam taka sprytna opcja mozliwosci zalozenia dodatkowego konta tzw przedplaconego. Z tego konta wlasnie dokonuje jakichkolwiek transakcji czy to bukowania wczasow, zakupow on-line etc etc.Jest to karta mastercard honorowana praktycznie wszedzie.
Waznosc tej karty trwa dokladnie 1 rok. Nowa karte trzeba zamowic z niewielkim wyprzedzeniem.
Takie konto zdaje egzamin w przypadku zakupu uslug odnawialnych po np. roku. Nic z automatu nie zejdzie z twojego konta, Nie wiem jak inne banki ale w moim przypadku nie musze wplacac na to konto jakichstam miesiecznych transz, czy utrzymywac to konto ze stalym jakimstam wkladem. Planuje zakup na okreslana kwote to taka kwote przelewam na to konto i bez obaw .
I stad moje pytanie. Czy moze Ktos wie czy taka opcja jest dostepna w Szwecji, bo pomimo, iz dobrze spie, to przelicznik walutowy czuwa
  Profil uzytkownika: karma     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2016-02-03 14:52
Czy moze Ktos wie czy taka opcja jest dostepna w Szwecji, bo pomimo, iz dobrze spie, to przelicznik walutowy czuwa
*********

I zebys oprocz dobrego spania rowniez zdrowo chrapal to proponuje tylko kontakt z bankiem ktorego jestes klientem

Ja zawsze po otrzymaniu inf prosze o imie i nazwisko osoby z ktora prowadzona byla rozmowa na miejscu w banku.
  Profil uzytkownika: columbus08     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5123
Od: 2011-05-25
2016-02-03 14:56
Jesli Rudowłosa napisała , że zgłosiła do banku a bank wymaga zgłoszenie na policje to byc może bank ma więcej informacji o tej " aferze" niż my i uzasadnił już Rudowłosej , że taka koniecznośc jest wymagana.

W innym przypadku Rudowłosa zapytała by CZY MUSI zgłosic na policje.

  Profil uzytkownika: EnWrotka     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2016-02-03 15:15
Oczywiscie EnWrotka ze tak bywa co opisalas, dlatego np w moim banku ciagle jest inf jak nizej i aktualnie logowanie przez mobil lub surfplatta daje duze ryzyko wejscia na konto przez innych

Jeszcze potrwa troche czsu zanim wszystko stanie sie bezpieczne albo i nie.... i jak zawsze zalezy o jaka sume chodzi.....


Viktiga meddelanden

Se upp för bedrägeriförsök!
Vi har under den senaste tiden fått kännedom om flera bedrägeriförsök riktat mot stora och medelstora företag i alla nordiska länder. Bedragarna försöker hacka företagets e-postsystem och, om det lyckas, skickar de ett uppdrag om överföring av pengar.
Var observant på detta. För att undvika denna typ av bedrägerier försäkra dig om att din dator och nätverk inte smittats av virus. Gå igenom era betalningsrutiner och behörigheter. Undvik att skicka mejl som innehåller känsliga uppgifter till exempel begäran om överföringar av pengar och annan personlig information.
Kontakta oss omgående om du har frågor, upplever något misstänkt eller något som är utöver det vanliga.
  Profil uzytkownika: columbus08     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-02-03 19:07
skoro juz o tym.. to warto wiedziec zeby miec dwa konta i tylko jedne podlaczone do karty kredytowej
  Profil uzytkownika: black sabbath     
leszek7008


Wpisów: 854
Od: 2011-05-07
2016-02-03 21:04
Szwedzka policja umorzy sprawe.Maja tylko 8% wykryc...
Zglos w Polsce nasi " chlopcy" notuja 73 % wykryc.
  Profil uzytkownika: leszek7008     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2016-02-04 14:18
aby "Tez na moj koszt ktos sie bawil w Las Vegas i wydal jakies 15 tysiecy koron. Bank prosil jedynie o wypelnienie formularza na necie z zastrzezeniem ze gdybym stwierdzil nieprawde oddam im pieniazki. Po 3 dniach calosc gotowki byla na koncie z powrotem. Policja? A jaka policja? Po co?"

pewnie zalezy od banku. mi tak samo jak aby-emu kazali tylko wypelnic papier i kase oddali bez gadania i wysylania mnie na policje...

ale to bylo dawno temu.
teraz moze inne czasy.. terrorysci itp...

aby- a tobie kiedy to sie stalo?
  Profil uzytkownika: iza     
Forum -> Życie w Szwecji -> Skradzione informacje o karcie kredytowej -policja
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Firma sprzątająca (Malmö,Lund, Ystad, Sjöbo i okolice)
Brukarzy, Pracy ziemne (UPPSALA)
Firma sprzatajaca (Åkersberga)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 20 gości
oraz 1 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony