Odwiedzin 37782871
Dziś 3194
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - slub cywilny w Szwecji a długi poprzedniego partne

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorslub cywilny w Szwecji a długi poprzedniego partne
kasia12345


Wpisów: 2
Od: 2016-01-23
2016-01-23 00:36
Witam

Mam wziąść ślub w Szwecji, mój przyszły mąż ma tu juz legalna prace personeummer itd, i niestety kredyt jako wspolkredytobiorca z poprzednią partnerka z którą ma wspólne dziecko bez ślubu. On dokonał spłaty swojej części kredytu , jego była partnerka nadal spłaca kredyt, mam prośbę o radę czy w takim przypadku gdyby ona nie spłacala kredytu czy na wypadek jego śmierci jaw jakikolwiek sposób odpowiadam za ten kredyt?
  Profil uzytkownika: kasia12345     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-01-23 12:03
nie bedziesz odpowiadala za jego dlug poki nic nie kupicie razem np dom
  Profil uzytkownika: black sabbath     
kasia12345


Wpisów: 2
Od: 2016-01-23
2016-01-23 23:55
Dziękuję za odp a jAK ona go nie spłaci przed ym jak kupimy coś razem np dom to wtedy ja odpowiadam z nim w jakim zakresie to znaczy co mi grozi gdy ona nie będzie płacić.
  Profil uzytkownika: kasia12345     
Aby sorell


Wpisów: 11327
Od: 2010-04-16
2016-01-24 00:15
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Aby sorell     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-01-24 01:23
Aby,przepraszam,ale mozliwe ze nie masz racji.

Dziewczyna pyta na Forum,nie dlatego, ze ma jakies ukryte intencje,tylko ze zapytac partnera wprost jest
czesto glupio i strach zeby nie dostac wlasnie takiej
etykietki. My Polacy wciaz nie umiemy rozmawac o pieniadzach w konkretny,jasny i kulturalny sposob.
Nie dopowiedziane niejasnosci finansowe prowadza czesto
do duzych problemow i konfliktow.
Ponad 90% rozwodow w Europie i Stanach jest na skutek wlasnie nie zgodnosci finansowych, dopiero potem ida zdrady, niedobor charakterow,przemoc i agresja.

Ja sama mam bardzo przykre doswiadczenia z mojego
malzenstwa a propos niedomowien finansowych,tylko
i wylacznie dlatego, ze krepowalam sie stawiac takie
pytania. Krepowalam sie pytac nawet moich przyjaciol
by nie wydawac mimo woli dwuznacznej opini o moim
swiezo upieczonym mezu. Po rozwodzie rece i kiecka mi opadla w co bylam wrobiona i placilam slono i dlugo
za moj styl i krepacje. I nie ja jedna,zreszta takze
i nie jeden facet slono placi za przebieglosc drugej polowki.
  Profil uzytkownika: alwa12     
ew_sa


Wpisów: 243
Od: 2012-11-29
2016-01-24 11:21
Swiete slowa Alwa! Juz dawno temu slyszalam tutaj powiedzenie: chcesz miec szczesliwe malzenstwo przygotuj dobry rozwod. Chodzilo oczywiscie o finanse i sytuacje prawna partnerow. Jezli nie zna sie dobrze przeszlosci przyszlego meza to na wszelki wypadek nalezy (koniecznie) spisac umowe o ÄKTENSKAPSFÖRORD. To jest rodzaj rozdzialu majatkowego i mozna taka umowe sporzadzic samemu miedzy dwoma partnerami i zarejestrowac ja w urzedzie podatkowym. Tobie jednak Kasia zalecilabym skontaktowanie prawnika ew. doradce rodzinnego czy po prostu rozmowe w Skattemyndigheterna. Milosc miloscia a zycie nie toczy sie w prozni. Tego typu umowy sa tutaj na porzadku dziennym, chodzi bardzo czesto rowniez o ochrone drugiej strony w przypadku np. bankructwa itp.
  Profil uzytkownika: ew_sa     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-01-24 12:08
gdy mu sie cos stanie to jest podzial majatku 50-50 z tych 50 procent to jego rachunki musza byc zaplacone,a zeby odpowiedziec na twoje pytanie trzeba miec wiecej szczegolow na temat jego poprzednich dlugow?
  Profil uzytkownika: black sabbath     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2016-01-24 13:19
Jezeli przyszly maz ma wspolny kredyt z byla partnerka to odpowiedzialnosc za splacenie takiego kredytu ma charakter solidarny ( solidariskt betalningsansvar)to znaczy, ze jezeli ona przestanie placic to wierzyciel moze zadac splaty dlugu od niego.
Z tym, ze on potem moze dochodzic od niej zwrotu tych pieniedzy.
To jest wazne, zeby placil jak zostanie wezwany do placenia bo w przeciwnym razie wierzyciel moze skierowac sprawe sciagniecia dlugu do komornika a wtedy bedzie mial betalningsanmärkning i nie otrzyma pozyczki.

Co do odpowiedzialnosci za dlugi to zasada jest taka, ze kazdy z malzonkow odpowiada za swoje dlugi ale jak komornik przychodzi do domu to ma prawo przypuszczac, ze to co chce zajac jest wlasnoscia dluznika i dlatego musisz miec kwity, zeby moc mu udowodnic, ze ta rzecz jest twoja wlasnoscia.

To tak wyglada za zycia a jak malzonek umiera to malzenstwo ulega rozwiazaniu, nastepuje podzial majatku wspolnego i dlugi zmarlego sciaga sie z pozosatalym po nim majatku a gdyby ten majatek nie byl wystarczajacy by je pokryc w calosci to malzonek pozostajacy przy zycia nie jest zobowiazany do ich splaty.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
pruszynka85


Wpisów: 1
Od: 2016-04-21
2016-04-21 13:07
Hej ..
Chciałabym się dowiedzieć czy możliwe jest wziąść ślub cywilny w danej komunie w której mieszkamy ..moj facet ma personnumer legalna stała pracę. .ja niestety nie mam person gdyż niedawno tutaj przyjechałam ..i moje pytanie jakie dokumenty potrzebne co i jak dziękuję za odpowiedzi 😉
  Profil uzytkownika: pruszynka85     
Forum -> Życie w Szwecji -> slub cywilny w Szwecji a długi poprzedniego partne
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 36 gości
oraz 0 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony