Odwiedzin 37771848
Dziś 2856
Wtorek 16 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Mieszkanie dla nastolatki.

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorMieszkanie dla nastolatki.
Alex99


Wpisów: 12
Od: 2016-01-21
2016-01-21 23:27
Witam mam 16lat, oraz chcialabym mieszkac sama. Niestety nie posiadam zandej pracy, oraz ucze sie. Czy jest jakis sposob na dostanie mieszkania w moim wieku? Slyszalam o pewnej grupie, choc nie wiem jak sie nazywa. Poprzez nia dostaje sie mieszkanie, oraz tak jak w moim przypadku srodki na zycie. Dodam rowniez, ze mieszkam w Göteborgu.
  Profil uzytkownika: Alex99     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2016-01-21 23:45
Z kim mieszkasz teraz? i dlaczego chcesz mieszkac sama?
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Alex99


Wpisów: 12
Od: 2016-01-21
2016-01-21 23:54
Mieszkam teraz z mama i babcia. Chodzi przede wszytskin o to, ze chce byc calkowicie niezalezna, oraz w domu nie czuje sie dobrze
  Profil uzytkownika: Alex99     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2016-01-22 00:23
"Chodzi przede wszytskin o to, ze chce byc calkowicie niezalezna, oraz w domu nie czuje sie dobrze"

Przeciez nie mogac sama sie utrzymac nie bedziesz "calkowicie niezalezna".
Wrecz przeciwnie, bedziesz zalezna od socjalu i kontrolowana bardziej niz matka i babka razem wziete.
Jestes niepelnoletnia, jezeli w domu nie dzieje ci sie krzywda, to mozesz sie "nie czuc dobrze" od tego sie nie umiera. Porozmawiaj z matka i babka, i napewno dojdziecie do porozumienia.

Nie ty jedyna w tym wieku chcesz byc "calkowicie niezalezna"
Dobranoc, jutro trzeba wstac do szkoly
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2016-01-22 10:25

Ciesz sie, ze masz dach nad glowa i bliskie ci osoby.

Czas "dawania" mieszkan mlodziezy, ktora "nie czuje sie dobrze" w swoim rodzinnym domu, juz bardzo dawno w se minal!

Teraz mozesz byc umieszczona np w jakims behandlingshem i social bedzie czekal az bedziesz miala 18 lat i beda mogli sie ciebie pozbyc.



  Profil uzytkownika: Lunab     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2016-01-22 10:31

Wyjsciem z twojej sytuacji jest znalezienie pracy, znalezienie wlasnego mieszkania i usamodzielnienie sie.

Nie ma zadnych podstaw do tego, abys tak po prostu pasozytowala na systemie, ktory jest i tak obciazony mlodzieza z domow patologicznych.

W wieku 16 lat nie ma juz obowiazku szkolnego w se.
Mozesz zaczac pracowac i utrzymywac sie sama.
  Profil uzytkownika: Lunab     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2016-01-22 10:33

W momencie wyprowadzki od mamy i babci nie zapomnij podziekowac im za wszystko, co dla ciebie zrobily.

Mozesz byc pewna, ze juz nigdy i od nikogo w se nie doswiadczysz nawet czesci tego, co od nich otrzymalas.
  Profil uzytkownika: Lunab     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2016-01-22 10:41
Potrzeba odseparowania sie od rodziny jest jak najbardziej naturalna w twoim wieku.

Panstwo szwedzkie zawsze ulatwialo te separacje, zyskujac sobie "ofiary" swojego systemu.

Opuszczenie domu wiazalo sie albo z praca w bardzo mlodym wieku (niewykwalifikowana, najczesciej w vård i omsorg, o ktora bylo latwo) albo z zapomoga u socjalu (teraz jest wymog rejestracji w ams i aktywnego szukania pracy) albo umieszczanie w rodzinach zastepczych.

Poczytaj sobie o tych szwedzkich rodzinach zastepczych, ktore dzisiaj wcale nie sa lepsze niz kiedys.

Krew sie mrozi w zylach!
  Profil uzytkownika: Lunab     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-01-22 19:13
to ze chcesz sie wyprowadzic to troche za wczesnie,raz ze niemasz szkoly i tez pracy,,znam 16 stki co mieszkaja osobno,ale dlatego ze maja starszego pracujacego chlopaka,,rada,,,,,,zostan tam gdzie mieszkasz
  Profil uzytkownika: black sabbath     
karma


Wpisów: 550
Od: 2016-01-07
2016-01-23 15:44
Wszyscy tutaj dobrze Tobie radza. Poczekaj jeszcze troche i wkraczaj w dorosle zycie na pelnoprawnych zasadach. Wytrzymalas 16 lat to i 2 Sylwestry jeszcze przetrzymasz z Rodzinka (niekoniecznie przy wspolnym toascie).
Nie trzeba byc jasnowidzem aby prognozowac taka przyszlosc nastolatki, wystarczy przejrzec statystyki.
W tej chwili jest to dla Ciebie dosc mocno skomplikowane prawnie.
Jest wiele sposobow na "wyciszenie" rodzinnych klopotow i Ty musisz tutaj popracowac .
Sluchaj Starszych, bo niektorzy, w Twoim wieku mieli podobne zakusy. Z perspektywy czasu widza to wyrazniej.
  Profil uzytkownika: karma     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2016-01-23 15:51
Co za bzdury !

Mialem 16 lat i praktycznie wyjebalem, z domu !

Tu, sa pewnie rodzice, "na dorobku" i mocno zaniedbujace sprawy corki!

To cholernie smutne...

Wasze rady, to oo dupe otluc, po zawiadomi, jedna w miare kompetentna...

pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
karma


Wpisów: 550
Od: 2016-01-07
2016-01-23 16:27
No to , bolek udziel dziewczynie rady, bo takim gadaniem to tylko ja dolujesz.
Podziel sie z dziewczyna wlasnym losem. A noz widelec podsuniesz jej jakis pomysl.
Ja tez, jak to okreslasz... wyjebalem z domu i to majac 15 lat. Ale wybralem szkole z internatem. Pozniej juz od razu poszedlem "na swoje".
I co tu piszesz, ze rodzice na dorobku i zaniedbuja dziecko... Dziewczyna ma 16 lat, chodzi do szkoly... ilez lat, kuzwa mozna sie dorabiac. To jest poprostu zycie
  Profil uzytkownika: karma     
Tomek2210


Wpisów: 30
Od: 2016-02-02
2016-02-05 19:54
Maja ludzie z grupki racje... Ja mam tez niby 20lat i cieżko jest z praca jak narazie ale dopóki masz gdzie mieszkac i nie masz pracy to musisz mieszkać z rodzina lub iść zulic jak te ciapate czubyxd Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Tomek2210     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2016-02-06 09:04
Przeczytaj dokladnie ostatnie wpisy.
Powinny cie skutecznie odstraszyc od opuszczenia domu.

Chyba ze chcesz wyladowac jak autorzy tychze wpisow i reprezentowac soba ....margines spoleczny.
  Profil uzytkownika: Lunab     
karma


Wpisów: 550
Od: 2016-01-07
2016-02-06 22:09
Ej Lunab... gdzie Ty tutaj wyczailas margines spoleczny?
Ktory to autor?
Twoja diagnoza nie trafia i jest bledna w ocenie właściwości psychicznych oraz psychologicznych mechanizmów funkcjonowania jednostek "powyzszych autorow"
Na kolana
  Profil uzytkownika: karma     
Alex99


Wpisów: 12
Od: 2016-01-21
2016-02-25 10:14
Jakie sa mozliwosci tutaj na dostanie pracy w moim wieku? Oczywiscie deltid poniewaz zamierzam kontynuowac nauke.
  Profil uzytkownika: Alex99     
Forum -> Życie w Szwecji -> Mieszkanie dla nastolatki.
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Ścianki gipsowe (Stockholm )
LAKIERNIK SAMOCHODOWY/Stockholm (TÄBY)
Sprzątanie (Stockholm)
Stolarz (Stockholm )
Fasad arbetare (Helsingborg)
ZBROJARZ BETONIARZ (Sztokholm)
Stolarz dach & elewacja STOCKHOLM (Stockholm )
Carpentry work (Stockholm)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 35 gości
oraz 2 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Wielka polityka pro-dzieczenna
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony