Odwiedzin 37802124
Dziś 2568
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Ksiegowosc

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorKsiegowosc
Lotta Gbg


Wpisów: 3
Od: 2016-01-16
2016-01-16 11:52
Witam

Znajoma Polka otworzylam dzialalnosc AB w Szwecji i potrzebowala biura rachunkowego.
Rozeslala zapytanie do wielu biur jakie beda koszta prowadzenia ksiegowosci i naprawde bardzo sie zdziwila poniewaz autoryzowani ksiegowi zaproponowali taka sama cene jak ci ktorzy nie maja autoryzacji. Ci bez, w niektorych przypadkach byli nawet drozsi. Moze dlatego ze to polskojezyczne biura. Nie wiem o co w tym wszystkim chodzi? Z tego co wyczytalam, w autoryzowanym biurze klient jest pewniejszy ze
ksiegowosc jest prowadzona poprawnie wedlug norm szwedzkich. A organizacje FAR/SRF sprawdzaja czy normy sa zachowane.
To naturalnie wiekszy koszt dla takiego biura, czy ksiegowego a jednak nieautoryzowani sa drozsi.
To skad te ceny?


http://blogg.pwc.se/foreta garbloggen/auktoriserad-eller-inte-vad-ar -skillnaden

  Profil uzytkownika: Lotta Gbg     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-01-16 12:50
umnie tak bylo ze niewysylalem zapytan do roznych biur tylko wybralem sam,i co sie okazalo ze jak szef biura wrocil z wakacji zdziwiony ze sam wybralem wezwal mnie na rozmowe,30 minut ,przeczytal regulamin i czy sie zgadzam ok,,,,rachunek przyszedl na 6000kr,,potem pierwsze rozliczenie ,nastepny rachunek 17000 kr ,szalu malo nie dostalem i jak zmienilem firme to znowu musialem zaplacic 6000kr za przelew papierow,pisze to tylko dlatego zeby przestrzec innych jak mozna sie wpierniczyc w niepotrzebne koszta.sa male prywaatne 1 osobowe i tam mozna dzwonic ,im wiecej samemu sie zrobi tym koszta beda mniejsze,sa standarty niepamietam ile chyba w granicy 10000kr ?????
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2016-01-16 12:52
http://www.driva-eget.se/n yheter/pengar/betala-inte-for-mycket-till -din-revisor
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2016-01-16 14:01
"Moze dlatego ze to polskojezyczne biura."

Przeciez nikt cie nie zmusza do korzystania z polskojezycznego biura!

Jesli cala dokumentacje prowadzisz w jezyku szwedzkim to biuro szwedzkie nie musi tracic czasu na tlumaczenia dokumentacji, notatek, podrozy do/z Polski, zakupu materialow w Polsce, jesli sa juz przedstawione po szwedzku.

Do biur polskich zglaszaja sie najczesciej osoby nie znajace jezyka szwedzkiego.
Chociaz biuro nie ma autoryzacji to moze byc drozsze wlasnie ze wzgledu na dodatkowe koszta zwiazane z tlumaczeniami.

Mam tu na mysli tlumaczenia robione przez same biura a nie przez tlumaczy, bo koszta wtedy bylyby o wiele wyzsze.


  Profil uzytkownika: Lunab     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2016-01-16 14:08

Nawet wsrod biur szwedzkich rozpietosc cenowa jest olbrzymia.

Warto zapytac w kilku biurach o cene oraz dokladne wyszczegolnienie, co wchodzi w sklad uslugi.



  Profil uzytkownika: Lunab     
oliwa59


Wpisów: 332
Od: 2008-02-13
2016-01-16 14:49
Przy niewielkiej firmie budowlanej powinienes zaplacic ok.600-1000 kr miesiecznie, jesli bedziesz sam przygotowywal kwity do ksiegowania i wypisywal faktury.
  Profil uzytkownika: oliwa59     
Lotta Gbg


Wpisów: 3
Od: 2016-01-16
2016-01-29 10:59
Dziekuje, znajoma juz znalazla.

Dostala juz pierwsza fakture, ktora nie zwalila jej z nog i wie ile bedzie musiala placic przez caly rok.

Jest OK
  Profil uzytkownika: Lotta Gbg     
Forum -> Życie w Szwecji -> Ksiegowosc
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
🌟 Szukamy pracownikow do zespołu sprzątającego! (Stockholm)
Praca dla Ogolnobudowlanca (malmö)
Sprzatanie (Sztokholm)
Firma zatrudni (Bandhagen )
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 24 gości
oraz 1 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony