Odwiedzin 37806519
Dziś 2843
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Skomplikowana sprawa adresu

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorSkomplikowana sprawa adresu
Asia777


Wpisów: 31
Od: 2013-03-05
2016-01-14 20:46
Witam i z gory prosze o nie wstawianie zbednych zlosliwych komentarzy. Ja z corka i wnuczka jestesmy zameldowane u rodziny.. natomiast mieszkamy faktycznie gdzie indziej.. tzn. wynajmujemy mieszkanie od wlasciciela ktory ma kronofogden.. Tutaj mamy tylko adres do korespondencji.. Jak najszybciej dziecko roczne musi isc do przedszkola.. ale .. tam gdzie jest zameldowane.. a to kawal drogi od faktycznego miejsca zamieszkania.. Czy mozna dziecko oddac do przedszkola wg adresu do korespondencji? Oraz, czy jesli wlasciciel ma kronofogden , a my zmienilybysmy adres w skatteverket na ten faktyczny, to czy wlasciciel mialby jakies nieprzyjemnosci? Prosze o odpowiedzi od osob, ktore moglyby pomoc w takim przypadku.. Wiadomo jaka jest teraz sytuacja z mieszkaniami.. Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Asia777     
oliwa59


Wpisów: 332
Od: 2008-02-13
2016-01-15 12:27
Najczesciej chca urzednicy aby dziecko chodzilo do szkoly/przedszkola tam, gdzie jest zameldowane, tu wchodza w gre wzgledy planowania personelu, lokali, finanse (tam gdzie jestes zameldowana placisz podatek komunalny.
Ale nie ma sytuacji bez wyjscia. jesli przedstawisz jakis logiczny powöd do zmiany placöwki to moze przejdzie.

Twoje mieszkanie u osoby ktöra ma dlugi u komornika, nie wplywa na jego sytuacje, chyba ze placisz za mieszkanie i te pieniadze powinien zglosic jako swöj dochöd.
  Profil uzytkownika: oliwa59     
oliwa59


Wpisów: 332
Od: 2008-02-13
2016-01-15 12:30
To tez zalezy, czy wlasciciel mieszkania pobiera zasilek mieszkaniowy. Meldujac sie tam albo ponosisz czesc kosztöw za mieszkanie i o ta czesc moze byc pomniejszony jego zasilek, albo jak jestes z nim w zwiazku, to wasze dochody sie sumuja i....jak wyzej.
Komornik tez sie o tym dowie...
  Profil uzytkownika: oliwa59     
kamka1238


Wpisów: 9115
Od: 2007-11-19
2016-01-15 18:08
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: kamka1238     
Asia777


Wpisów: 31
Od: 2013-03-05
2016-01-15 19:57
Dziekuje za odpowiedzi. Nie, nie jestem z nim w zwiazku.. mamy umowe wynajmu ale miedzy soba tylko.. grzecznosciowo.. na tej zasadzie ze gdyby ktos pytal to jestesmy dalszym kuzynostwem, rodzina.. Jak to obejsc? Najwaniejsze dziecko.. Wiecie jak jest z mieszkaniami.. i tak na mnie nie zarabia ani jednej korony, daje mu tylko za hyre a on sam placi do spoldzielni..a w kolejce czekam juz 4 lata prawie, natomiast o kupnie nie ma szans ze wzgledu na wklad wlasny...
  Profil uzytkownika: Asia777     
ag_b13


Wpisów: 530
Od: 2012-12-18
2016-01-15 20:38
A moze po prostu dowiedz sie u zrodla. zadzwon do komuny w ktorej mieszkasz i zapytaj czy jest w ogole taka mozliwosc ze nie masz tu adresu ale chcesz zeby dziecko chodzilo tu do przedszkola.
albo zadzwon do komuny gdzie masz adres i gdzie mieszka twoja rodzina i zaptaj czy jest mozliwosc zeby dziecko chodzilo do przedszkola gdzies indizej.
Dla mnie na logike...skoro na SFI mozna chodzic w innym miejscu niz miejsce zamieszkania ( a jak wiadomo ze SFI tez placi komuna) tylko trzeba miec zgode..wiec moze z predszkolem bedzie podobnie.
Piszesz ze dziecko roczne musi isc do przedszkola jak najszybciej. To ci powiem ze troche pozno sie obudzilas bo na przedszkola tez sie czeka czasem nawet kilka miesiecy wiec trzeba bylo o to pytac pol roku temu.
  Profil uzytkownika: ag_b13     
Asia777


Wpisów: 31
Od: 2013-03-05
2016-01-15 20:53
We wrzesniu poszlo podanie gdzie wybralismy 5 przedszkoli tu gdzie mieszkamy (nie zameldowanie).. ale odpisali ze dziecko musi isc tam gdzie zameldowanie, w miedzyczasie byl wyjazd do Polski.. dlatego teraz na forum pytam o takiej sytuacji.. dziekuje bardzo za podpowiedzi.. A czy jest ktos kto moze zna sie na tym wszystkim, rozmawiamy po angielsku, nie wszystko mozna dobrze zrozumiec, moze polecicie kogos kto moglby nam pomoc, dziekuje z gory i pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Asia777     
Forum -> Życie w Szwecji -> Skomplikowana sprawa adresu
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 29 gości
oraz 3 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Dzis palạ koran w Skärholmen
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony