Odwiedzin 37779848
Dziś 171
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - samordningsnummer i adres co

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorsamordningsnummer i adres co
mariolkak


Wpisów: 410
Od: 2006-03-09
2016-01-05 20:52
co to jest i jak mozna wyrobie ww samordningsnummer . pytam poniewaz w ogloszeniach o prace czasem jest on wymagany i pojawia sie w ogloszeniach na bazarze, jesli chodzi o adres co to nie ma problemy, poniewaz moja siostra bedzie mieszkac ze mna. siostra planuje wyslac swoje cv na oferty, jakie znalazla w arbetsförmedlingen. oraz moze uda sie jej cos znalezc dzieki poloniainfo. zastanawiam sie czy pracodawcy czesciej odrzucaja cv osob bez personnummer , czy to nie ma znaczenia oczywiscie na poczatek bedzie szukala pracy w firmach sprztajacych.
  Profil uzytkownika: mariolkak     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-01-06 07:45
Samordningsnummer, to nic innego jak tymczasowy numer personalny przydzielany przez Skatteverket, gdy ktos juz ma prace na czas ograniczony (do roku czasu)
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
mariolkak


Wpisów: 410
Od: 2006-03-09
2016-01-06 09:39
Dzieki za odp. A adres co to podaje sie osobiscie w Skatteverket czy musi tez towarzyszyc wlasciciel mieszkania lub mozna to zrobic Przez internet. A czy nadanie adress co jest zw z numerem .
  Profil uzytkownika: mariolkak     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-01-06 09:43
Tak, ten numer jest polaczony z adresem. Najlepiej jak pojdziesz z tym kims do Skatteverket i razem wypelnicie swistek ,a w razie czego potwierdzisz ,ze u ciebie bedzie mieszkac
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
mariolkak


Wpisów: 410
Od: 2006-03-09
2016-01-06 10:57
Czyli moja siostre moge zameldowac u siebie dopiero jak ma Samordningsnumer, wczesniej nie moge isc do skatt. Mam nadzieje , ze uda sie znalezc cos Przez arbetsformedlingen.
  Profil uzytkownika: mariolkak     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-01-06 11:12
Nie. W pierwszej kolejnosci musi znalezc robote ,bo po co pojdziesz do Skatteverket? Jak juz ja znajdzie, to numer dostanie w zaleznosci od umowy o prace ,powyzej 1 roku ,normalny mumer personalny ,do roku tymczasowy(samordningsnummer). W obu przypadkach bedzie on automatycznie wpisany do ewidencji ludnosci pod twoim adresem. Nic nie musisz meldowac. Bez umowy o prace nie macie po co isc do Skatteverket. Nie pisz ,ze to glupie bo potencjalny pracodawca nie zatrudni bez numeru personalnego. Jak chce zatrudnic ,to zatrudni bez i na tej podstawie go dostanie ,ze ma prace ,srodki do zycia.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
mariolkak


Wpisów: 410
Od: 2006-03-09
2016-01-06 11:33
Dzieki. Teraz juz wszystko wiem.. Siostra dzwonila w spr pracy Ale pracodawca powiedzial, ze jak nie ma pnr to nie da rady. A jak ma go miec, jak najpierw musi byc praca pozdrawiam
  Profil uzytkownika: mariolkak     
Forum -> Życie w Szwecji -> samordningsnummer i adres co
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Firma sprzątająca (Malmö,Lund, Ystad, Sjöbo i okolice)
Brukarzy, Pracy ziemne (UPPSALA)
Firma sprzatajaca (Åkersberga)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 5 gości
oraz 1 użytkowników.


TEMU
Zbiórka na zabawę
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony