Odwiedzin 37785745
Dziś 2515
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Młody Hydraulik - Początki

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorMłody Hydraulik - Początki
Wizarder


Wpisów: 2
Od: 2016-01-03
2016-01-03 19:28
Witam
Był już podobny wątek, lecz moja sytuacja jest inna.
Zacząłem prace w Szwecji, ale na polskich warunkach i ze Szwecją oprócz miejsca pobytu nie ma nic wspólnego. Dwa lata temu skończyłem technikum instalacyjne i w sprawach teoretycznych i praktycznych jestem niezły, angielski w miarę ogarniam.
Chciałbym dowiedzieć się czy realne jest to, abym mógł tu pozostać i żyć czy odpuścić
Z góry dziękuję za wszystkie rady i podpowiedzi, każda informacja będzie przydatna
  Profil uzytkownika: Wizarder     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-01-03 19:37
Samodzielny hydraulik ze szwedzkimi papierami ,to zawod, na ktory jest zapotrzebowanie
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Wizarder


Wpisów: 2
Od: 2016-01-03
2016-01-03 22:58
Tak tylko ja mam polskie i narazie cieżko sie tu odnalezc. Pracodawca nie chce nic mowic zebysmy pewnie od niego niebodchodzili. I jak tu stac sie pelnowartosciowym dla szwedzkiego pracodawcy...
  Profil uzytkownika: Wizarder     
wille2


Wpisów: 24
Od: 2009-04-24
2016-01-03 23:30
Bede troche zlosliwy,polopiryna zeby Ci napisala,to bys zrozumial,ale jej nie ma,jest w Polsce.lada dzien woci,ona CI POMOZE I YPROWADZI Z BLEDU.
  Profil uzytkownika: wille2     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5126
Od: 2011-05-25
2016-01-04 00:10
No kto by pomyslał , że Polopiryna będzie miała pojęcie o rurach i zapowietrzonych grzejnikach .Dobrze , że ludzie się tu znają i mogą kogoś polecić, zareklamować.
I myslisz Ville , że ona nawet pomoże i wyprowadzi z błędu jak przepychac po szwedzku kibel??
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2016-01-04 10:04

Jesli ci nie pasuja polskie warunki i masz pretensje do swojego pracodawcy o warunki pracy to przeciez nikt cie sila nie zmusza do takiej pracy.

Mozesz po prostu odejsc i szukac lepszego pracodawcy zamiast obsrywac swojego.

Latwo zapomnales, ze wlasnie dzieki temu pracodawcy w ogole jestes w Szwecj i masz prace.
Moze powinienes wrocic do Polskii stamtad szukac pracy od razu u szweda i na szwedzkich warunkach?
  Profil uzytkownika: Lunab     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2016-01-04 10:05
Twoja sytuacja wcale nie jest inna od wielu, ktore byly juz opisywane na pi.

Przeszukaj, pzreczytaj i wyciagnij wnioski.

  Profil uzytkownika: Lunab     
ag_b13


Wpisów: 530
Od: 2012-12-18
2016-01-04 11:30
Lunab a powiedz mi prosze...najlepiej skopiuj dokladnie ta czesc wypowiedzi gdzie chlopak obsrywa swojego pracowawce.
????
No prosze ez mi powiedz tylko jak mozesz to w jednym poscie a nie w 10 jak to ty masz w zwyczaju.
Jak szef go trzyma na polskich warunkach juz 2 lata to znaczy ze to szef wykorzystywacz bo najal sobie modzikow w polsce, oni mu za polska stwake (no oze z malym dodatkiem) zaiwaniaja w Szwecji a on od Szwedow szwedzka stawke zgarnia. Podatkow za mlodych nie odprowadza w SE, ZUS placi polski...

a chlopak po prostu pyta, czy jako mlody hydraulik ma szanse na legalan prace w Szwecji- moze ...

Niestety ja sie na hydraulice nie znam wiec ci nie odpowiem, ale nie moglam sie powstrzymac od komentarza bo jak czasem czytam wpisy Lunab to mi sie cisnienei podnosi.



  Profil uzytkownika: ag_b13     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2016-01-04 13:15
Nie zapomnij o nauce jezykow, bo z kiepskim angielskim i w dodatku bez szwedzkiego to chyba sam rozumiesz, ze nie masz szans.

Ale o tym juz wiele razy bylo, wiec nie bede powtarzac.



  Profil uzytkownika: Lunab     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2016-01-04 13:39
"Tak tylko ja mam polskie i narazie cieżko sie tu odnalezc. Pracodawca nie chce nic mowic zebysmy pewnie od niego niebodchodzili."

Chlopaku ,kazdy kto nie pracuje na mopie i nie przybija gwozdzi, musial przejsc droge ,ktora ciebie czeka. To od ciebie zalezy jak swoim zyciem pokierujesz. Zapotrzebowanie na hydraulikow jest ,ale ja czy inni nie beda cie za raczke prowadzc, bys sie stal hydraulikiem pelna geba.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
oliwa59


Wpisów: 332
Od: 2008-02-13
2016-01-04 16:42
Tak jak Lunab napisala, ucz sie jezyka, chyba umiesz sie nauczyc codziennie 10-20 slöw?
Zacznij od hydraulicznych katalogöw i reklam sklepowych....
Przestaj ogladac polska telewizje z satelity i internetu, wez sie za nauke, to moze wkrötce cos ci sie odmieni...
Powodzenia
  Profil uzytkownika: oliwa59     
alwa12


Wpisów: 12778
Od: 2015-08-26
2016-01-07 02:36
Wille,czy sie myle,czy sie czepiasz Polopiryny
najfajniejszej na Forum dziewczyny ?

  Profil uzytkownika: alwa12     
Forum -> Życie w Szwecji -> Młody Hydraulik - Początki
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Praca w firmie sprzatajacej (Stockholm )
Potrzebuje hydrawlika (Stockholm )
MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 30 gości
oraz 0 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony