Odwiedzin 37785171
Dziś 1941
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Nadgodziny

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorNadgodziny
Michał 85.10


Wpisów: 24
Od: 2015-08-07
2015-11-29 17:29
Witam mam takie pytanie odnośnie nadgodzin. Pracowałem 11 miesięcy w firmie budowlanej. Na kontrakcie nie miałem nic wspomnianego o nadgodzinach ani o pracujących soborach.
Nasz kierownik budowy stwierdził ze mój szef nie płaci nadgodzin ponieważ nie są potrzebne. Jednak ze możemy zostawać po godzinach i przychodzić w soboty natomiast jak były montaze to ze musimy pracować przynajmiej do 18 ponieważ zawsze tak pracowali. Pytanie brzmi czy powinien płacić nadgodziny czy nie? Dostałem wypowiedzenie razem z piętnastoma i chcemy sie dowiedzieć co nam sie należy zanim odejdziemy .
  Profil uzytkownika: Michał 85.10     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-11-29 18:27
Bez wgladu do umowy o prace i ilosci godzin w niej zawartej ,to tak jakbys pytal, ile trwa stosunek seksualny ,bo masz kumpla kata na dupe, co moze pilowac poltorej godziny.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2015-11-29 18:45
nigdy niespotkalem sie ze slowem umowa o prace,nigdy jej nie mialem ,tylko zaswiadczenie ze pracuje na stale,,,,,,,,,,co do nadgodzin,,,pracujecie ponad godziny to powinno wam sie nalezec za to zaplata,,,,jest was 15 stu wiec zgloscie to do zwiazkow,,,beda chcieli was wysluchac? to 15 osob nie moze klamac i zrobia firmie kolo tylka,,,,,,pod warunkiem ze beda chcieli zwami rozmawiac…to tylko tak mnie sie wydaje
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-11-29 19:00
Anställningsbesked ,nazywa sie umowa i zawiera :
miedzy kim zostala zawarta
tel do pracownika
adres email
na jaki czas zostala zawarta
na jakim stanowisku pracownik zostaje zatrudniony
data rozpoczecia pracy
miesieczne wynagrodzenie
ktorego dnia miesiaca wyplata
Arbetstid (czas pracy tygodniowy)
Pozostale
Podpis pracodawcy ,data podpis pracobiorcy ,data

  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Michał 85.10


Wpisów: 24
Od: 2015-08-07
2015-11-29 19:45
Wszystko to moja umowa zawiera tylko nie miesięczne zarobki zamiast tego godzinowe wynagrodzenie i ze czas pracy wynosi 8h. Jest wpis ze pozostałe warunki wedłukkodeksu. Szefa mam ok chciałem tylko dowiedzieć się czy mozemy starać sie o dopłaty za nadgodziny skoro nie nażycał nam obowjązkowo pracy po 8 godzinach i w soboty. Największe zamieszanie wprowadza kierownik Polak który prowadzi ekipę Polaków i komponuje
  Profil uzytkownika: Michał 85.10     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-11-29 19:50
Jak masz w umowie czas pracy osiem godzin i potrafisz udowodnic to ,ze pracowales dluzej,to naleza ci sie pieniadze za nadgodziny.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Michał 85.10


Wpisów: 24
Od: 2015-08-07
2015-11-29 20:33
Potrafię udowodnić bo wszystko mam w specyfikacji
  Profil uzytkownika: Michał 85.10     
eda
Sztokholm


Wpisów: 310
Od: 2008-03-05
2015-11-29 22:35
Z Tego co sie domyslam to zostaly wam wyplacony pieniadze za przepracowane godziny
Poniewaz piszesz ze masz je w specyfikacji.

Masz na mysli dodatek OB ersättning za to ze zostawales w pracy ponad 8 godz
Mertid lub övertid.
Marne szanse ze wam pomoga.
W zwiazkach mowia ze po 8 gdz pracy mozesz sie spakowac i wyjsc z pracy i absolutnie nie zostawic dluzej. Nikt Was nie zmuszal do siedzeniem ponad swoj czas pracy.

  Profil uzytkownika: eda     
Michał 85.10


Wpisów: 24
Od: 2015-08-07
2015-11-29 22:43
EDA dziękuje właśnie o to mi chodziło czy warto zawracać sobie głowę. To prawda nikt nas nie zmuszał ale dopytac zawsze warto. Więc chyba trzeba odpuścić i poszukać nowej pracy przy montowanie domów
  Profil uzytkownika: Michał 85.10     
eda
Sztokholm


Wpisów: 310
Od: 2008-03-05
2015-11-29 22:48
Zawsze mozesz spr. Zadzwon do zwiazkow.
Ale.... Ja bym sobie odpuscila.

Za godziny Macie wyplacone i jak wspomniales szef mowil ze nie widzi potrzeby nadgodzin.
Widac nie palilo sie mu z odbierem -kontrakt dluzszy.
Nastepnym razem pytaj i ustalaj szczegoly zanim bedziesz zostawac dluzej.

Ja na umowic tez nie mam nic o nadgodzinach , Ale jest wzmianka ze to reguluje umowa ze zwiazkami.
  Profil uzytkownika: eda     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2015-11-29 23:16
"Nasz kierownik budowy stwierdził ze mój szef nie płaci nadgodzin ponieważ nie są potrzebne."

miales wyraznie powiedziane ze za nadgodziny placone nie bedzie, wiec o co bedziesz walczyl?
co innego jakby cie kierownik budowy zmuszal.. a zmuszal? i czym straszyl? i czy obiecywal ze wam za te nadgodziny zaplaci?
nie wiem o jakie pieniadze to chodzi, ale ja bm potraktowala to jako nauczke na przyszlosc- WSZYSTKO ma byc napisane w umowie!!!

Mi tez tak kiedys w pracy powiedzieli, ze nadgodziny nie sa potrzebne. Wiec pracowalam 8h i szlam do domu i mialam wszystko w xxx.

Po 3 miesiacach juz byla inna gadka

  Profil uzytkownika: iza     
miska923


Wpisów: 9
Od: 2015-11-30
2015-11-30 17:40
Dokładnie zgadzam się z Izą. Sama zawsze wychodzę po 8h i się nie przejmuję jednak u mnie to co innego, praca biurowa.
Warto znać swoje prawa i obowiązki, ale również zainteresować się prawem pracy. Fakt jest taki, że zostałeś poinformowany dość jasno od szefa, że nadgodziny nie są potrzebne. Przykro mi
  Profil uzytkownika: miska923     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-11-30 18:27
"Potrafię udowodnić bo wszystko mam w specyfikacji"

Jesli w specyfikacji masz wyszczegolnione ,ze pracowales ponad 40 godz w tygodniu ,to to co powyzej liczy sie jako nadgodziny. Ma twoj zaklad podpisana umowe zbiorowa ze zwiazkami?
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Michał 85.10


Wpisów: 24
Od: 2015-08-07
2015-11-30 21:58
Od szefa to ja nic nie usłyszałem. Taką informacie przekazał mi kierownik. Fakt nie zmuszali ale zawsze sugerowali zeby zostać. Firma ma podpisaną umowę ze związkami. Nie zależy mi aż tak bardzo ale zawsze warto znać swoje prawa a i dodatkowa kasa tez by sie przydała ale bez przesady nie będziemy walczyć jeśli jest nikła szansa
  Profil uzytkownika: Michał 85.10     
Michał 85.10


Wpisów: 24
Od: 2015-08-07
2015-12-03 21:13
Rozmawiałem z Panją w związkach i okazało sie ze mogę starać się o wypłacenie dodatku który należy mi się po standardowych godzinach pracy jaki za niewygodny czas pracy. w mojej umówienia nic nie pisze o nadgodzinach ale jest podpunkt coś na ten styl " wszystkie ustalenia wedłuk przepisów ustalonych w kodeksie pracy" czy coś takiego. W każdym razie mogę sie starać ale to nie takie też proste ze związki powiedzą zapłać a moj szef zapłaci.
  Profil uzytkownika: Michał 85.10     
Forum -> Życie w Szwecji -> Nadgodziny
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Praca w firmie sprzatajacej (Stockholm )
Potrzebuje hydrawlika (Stockholm )
MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 26 gości
oraz 2 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony