Odwiedzin 37796564
Dziś 341
Środa 24 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Nadchodza Swieta - inicjatywa

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorNadchodza Swieta - inicjatywa
mama_slonik
STHLM


Wpisów: 85
Od: 2011-11-29
2015-11-25 20:08
Witam wszystkich,

Zbyt czesto nie udzielam sie na tym forum, jednak regularnie obserwuje wasze wpisy.

Pozwolilam sobie do was napisac z zapytaniem, czy ktos z was miałby ochote i mozliwosc przylaczyc sie do akcji uszczesliwienia 6 polskich dzieci.. tak aby zblizajace swieta byly chociaz odrobine dla nich radosne.

Moze opisze troche sytuacje.

Moja tesciowa jest wychowawca w 3 klasie szkoly podstawowej w podwarszawskiej miejscowosci. W swojej klasie posiada 24 uczniow, ktorych rodziny maja przerozny poziom zamoznosci.. Od takich, ktorych stac na egzotyczne wycieczki dwa razy w roku, po takich ktorzy najprawdopodobniej nie beda mieli pieniedzy, zeby kupic swoim pociecha prezentow na swieta.
Wraz z mezem postanowilismy pomoc im kupujac jakies drobne upominki dla tych dzieci, aby i na ich twarzach mogl zagoscic usmiech.

Sa to 3 rodziny:

1. dziewczynka 9 lat, dziewczynka 8 lat, chłopiec 1,5 roku

2. dziewczynka 9 lat i dziewczynka 8 lat

3. chłopiec 9 lat

Jezeli ktos z was mialby ochote przylaczyc sie do akcji, prosze o kontakt. Kazdemu, kto chcialby przylaczyc sie do pomocy moge pozniej przeslac potwierdzenie z pieczecia szkoly, potwierdzajace iz prezenty rzeczywiscie trafia do potrzebujacych dzieci.

Nie prosze o drogie przedmioty, moze to byc ubranko, piornik, lub przybory do szkoly. Nie musi to tez byc koniecznie nowe.

Ja sama mieszkam w Sztokholmie, w Farsta. Na terenie Stockholm i okolic moglabym podjechac i osobiscie odebrac. Przesylke do Polski pokrywam ze swojej strony.

Jezeli ktos z was chciałby stac sie Swietym Mikolajem, prosze o kontakt.

pozdrawiam i dziekuje
Kasia


  Profil uzytkownika: mama_slonik     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2015-11-25 20:51
Podaj mail do ciebie.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
mama_slonik
STHLM


Wpisów: 85
Od: 2011-11-29
2015-11-25 20:59
kasiaskrzeczmichalik@gmail.com
  Profil uzytkownika: mama_slonik     
yoka


Wpisów: 1851
Od: 2015-05-14
2015-11-26 08:11
Kasia, czy duzy gabaryt tez wchodzi w gre?
  Profil uzytkownika: yoka     
mama_slonik
STHLM


Wpisów: 85
Od: 2011-11-29
2015-11-26 10:11
Czesc Yoka

Tak naprawde nie mam podanego limitu wielkosciowego. Moj kuzyn zajmuje sie handlem miedzy Szwecja a Polska i bardzo czesto zamawia TIRy na trasie Norrkoping- Warszawa. Jedyne ograniczenie jakie ja posiadam to objetosc rodzinnego mini vana, tak abym mogla dostarczyc przedmioty do zaladunku.

dziekuje bardzo za zainteresowanie
  Profil uzytkownika: mama_slonik     
mama_slonik
STHLM


Wpisów: 85
Od: 2011-11-29
2015-12-01 19:28
Witam wszystkich ponownie!

Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim tym którzy zainteresowali się akcją! W te chłodne dni człowiekowi aż cieplej się robi na sercu

Wszystkich tych, którzy chcieliby jeszcze pomóc, pragnę poinformować iż pomoc dla dzieci mogę przyjmować wyłącznie do 17go grudnia, gdyż to ostatni termin kiedy mogę nadać przesyłkę. Ja osobiście nie jadę na Święta do Polski, tak więc korzystam z uprzejmości kierowców.

pozdrawiam i życzę wam wszystkim spokojnego wieczoru!
  Profil uzytkownika: mama_slonik     
mama_slonik
STHLM


Wpisów: 85
Od: 2011-11-29
2016-01-05 17:57
Witam was wszystkich ponownie w Nowym Roku.

Z tej okazji pragne zlozyc wam wszystkim serdecznie zyczenia noworoczne: zdrowia, radosci i pomyslnosci.

Swieta minely, prezenty dla potrzebujacych dzieci zostaly przekazane. Nie musze wam chyba pisac ile przy tym było łez radości, najbardziej płakały mamy, które odbierały podarunki dla swoich dzieci. Tesciowa swoja poprosiłam aby przekazała kazdej mamie, iz moga nie mowic dzieciom skad sa te prezenty, poniewaz nie jest wazne czy przyplynely one ze Szwecji, czy ktos z rodziny kupil je w sklepie. Najwazniejszy jest usmiech na ich twarzach.

Dzieki waszej pomocy i kilku osob w Polce dzieci otrzymaly:

przybory szkolne
zabawki
ubranka
buciki
slodycze

Z calego serca pragne podziekowac Ronj@, Pani Zofii, Pani Kasi, Pani Kasi, Panu Darkowi, Pani Agnieszce i Panu Jackowi.

W dniu jutrzejszym rozesle do wszystki zaangazowanych w akcje oficjalne podziekowania od wychowawczyni klasy do ktorej uczeszczaja obdarowane prezentami dzieci. Podziekowania sa przygotowane na oficjalnym szkolnym pismie, podbitym panstwowa pieczecia szkoły.

Tak jak to kiedys ktos powiedział.. "Dobro wraca" - i ja wierze ze do was wszystkich rowniez ono powroci.

Mam kolejna prosbe do was wszystkich. Jezeli znacie rodziny w rownie ciezkiej sytuacji materialnej, a wasza ekonomia na to pozwala to angazujcie sie w podobne inicjatywy. Jezeli wasze dzieci, badz wy sami macie ubrania, przybory szkolne lub inne przedmioty ktore moga sie komus potrzebujacemu przydac - przekazujcie je dalej. Dla nas moga to byc naprawde zbedne rzeczy badz tez drobiazgi - dla innych cos czego naprawde brakuje a jest niezbedne.

Jeszcze raz Panstwu dziekuje i zycze spokojnego wieczoru.

pozdrawiam
Kasia

  Profil uzytkownika: mama_slonik     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2016-01-05 18:05
Czy masz konto paypal moze, gdzie mozna by szybko przelac pieniadze ?

pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
mama_slonik
STHLM


Wpisów: 85
Od: 2011-11-29
2016-01-05 18:17
Czesc bolek1970

Ja nie zajmowalam sie zbiorka pieniedzy, jedynie przekazywaniem prezentow dla dzieci z trzech biednych rodzin.

pozdrawiam serdecznie
  Profil uzytkownika: mama_slonik     
Forum -> Życie w Szwecji -> Nadchodza Swieta - inicjatywa
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Firma zatrudni (Bandhagen )
Mycie okien (Stockholm)
Szukam do pracy. (Stockholm )
DAM PRACE / SPRZATANIE (Ödeshög)
Pracownik lesny ( röjning) (FAGERSTA)
zatrudnie , (Tanumshede)
Sprzątanie (Stockholm )
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 1 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony