Odwiedzin 37808767
Dziś 1136
Sobota 27 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - energia

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorenergia
lilka


Wpisów: 49
Od: 2013-11-15
2015-11-19 11:38
Hej mam pytanie ile w szwecji kosztuje 1 kwh?
  Profil uzytkownika: lilka     
Pikowany_Kon


Wpisów: 13920
Od: 2015-10-25
2015-11-19 11:50
A tu masz mały artykulik:


Witajcie! Mieszkam w Szwecji. Kilka dni temu "podpisałem" (wysłałem maila z prośbą o nowy kontrakt z niższą stawką) z moim dostawcą energii Vattenfall, nowy roczny kontrakt na dostawę energii elektrycznej. Stawka za 1kWh energii spadła z obecnych 130 ore (ok. 60gr) do 88 ore (ok. 40gr.). Ceny z VAT. Dzięki temu w tym roku zaoszczędzę na opłatach za zużyty prąd ok. 35%. I to by się zgadzało z tym co pisze WP.pl. Do tego dochodzi opłata za prąd przesyłowy ok. 5200 SEK za rok (ok. 2400zł). Przy szwedzkich zarobkach, które średnio są 3-4 razy wyższe od naszych ceny prądu są śmiesznie niskie. Całkowity, roczny koszt zużycia energii w domu w którym mieszkam powinien zamknąć się w jednej, nawet niecałej, miesięcznej pensji. W Szwecji większość domów ogrzewana jest przy użyciu prądu, w regionie w którym mieszkam akurat z energii atomowej (region SE 3 Stockholm). Każdy Szwed może zmienić dostawcę energii i zużywać prąd produkowany np. na północy czy południu kraju, a także w Norwegii. Istnieje strona www.elskling.se gdzie po wpisaniu swojego kodu pocztowego, rodzaju domu w którym mieszkasz (jednorodzinny czy blok), ilości zużycia rocznego, etc. dostajesz kilkaset ofert różnych dostawców energii. Ja właśnie z tego skorzystałem. Tak na marginesie. Polski rząd nie dba o własnych obywateli, których znaczna większość ledwo wiąże koniec z końcem. Szczytem hipokryzji i obłudy jest twierdzenie jednego z ministrów, że mamy najniższe ceny paliw w Europie. Oczywiście nie wspomniał o zarobkach bo i po co. To samo dotyczy cen energii, co widać na przykładzie Szwecji. Kiedy wreszcie Polacy przejrzą na oczy i zbuntują się przeciw rządom złodziei, których polityka doprowadza do drenażu ich portfeli? Mało 6 lat rządów? Ile trzeba jeszcze czekać? Pozdrawiam wszystkich Rodaków, bez względu na poglądy! Życzę Wam siły do walki z ciężką codziennością, odwagi w przeciwstawianiu się zbędnej biurokracji i mądrych wyborów w przyszłości! Trzymajcie się!
  Profil uzytkownika: Pikowany_Kon     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2015-11-19 11:50
za sam prad od 13 öre/kWh ale to zalezy jaka umowa, na jak dlugo, u kogo, jaka energia itp

w sumie z podatkami etc np 59,25 öre/kWh

w Fortum
AVTALSTYP: Fast pris
BINDNINGSTID: 3 månader

Elpris18,00
Energiskatt29,40
Moms 11,85

= 59,25 öre/kWh
  Profil uzytkownika: iza     
Forum -> Życie w Szwecji -> energia
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dekarz/Blacharz/Takläggare/Pappläggare (Stockholm)
Pomoc w ogrodzie Vallentuna (Vallentuna)
Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 21 gości
oraz 0 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony