Odwiedzin 37783145
Dziś 3468
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Nietolerancja....

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorNietolerancja....
kasiam


Wpisów: 5
Od: 2015-10-17
2015-10-31 20:18
Hej, kilka dni temu byłam świadkiem sytuacji...

Siedzę sobie w autobusie. Nagle na przystanku, na którym zwykle autobus czeka pół minuty, kierowca idzie do środkowych drzwi, i oburzony podwyższonym głosem, ręką wskazuje ok. 70-letniej kobiecie, by wysiadła z autobusu. Biedna pani bez żadnego sprzeciwu powoli opuszczała autobus. Była starsza, więc trochę jej to zajęło. Wtedy się obróciłam, bo myślałam, że to może jakaś kobieta na wózku wjechała... kierowca jeszcze tylko szybko dodał, że niedługo przyjedzie kolejny autobus.
O co chodziło... dopiero, gdy kobieta była na dworze, obejrzałam się, i zobaczyłam, że wraz z nią wychodzi malutki piesek....

Prawdę mówiąc przeraziła mnie ta sytuacja, bo widziałam z jakim zaangażowaniem kierowca wypraszał panią z malutkim pieskiem.

Czy dopuszczalne jest takie zachowanie kierowcy - tym bardziej, że było to ze względu na swoją religię?
  Profil uzytkownika: kasiam     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2015-10-31 22:07
http://sl.se/sv/info/resa/ regler/djur/

Kierowca nie moze sam decydowac, na to sa przepisy.

Nie wiem o jakim autobusie piszesz ale mozesz sprawdzic przepisy na stronie firmy autobusowej, ja podalam sztokholmskie SL.
  Profil uzytkownika: AnnaN     
ag_b13


Wpisów: 530
Od: 2012-12-18
2015-10-31 23:01
Do kasiam
Napisalas
*Czy dopuszczalne jest takie zachowanie kierowcy - tym bardziej, że było to ze względu na swoją religię?*

A skad twoje stwierdzenie ze to ze wzlgedu na swoja religie? Czy kierowca wyjasnil ze ze wzgledow religijnych pani nie zabierze?
Podejrzewam, ze nie...i ze to tylko twoje zdanie. Wiec moze wyjasnij jaka to twoim zdaniem religia zabrania przewozu pieska w autobusie?
  Profil uzytkownika: ag_b13     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2015-11-01 00:22
Sa w niektorych gminach autobusy dla emerytow w ktorych emeryci nie kupuja biletow. Moze babcia przez pomylke wsiadla do zwyklego autobusu?
  Profil uzytkownika: AnnaN     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2015-11-01 10:16
Prawdopodobienstwo ze to bylo widzimisie kierowcy jest minimalne, prawdopodobnie babcia wsiadla przez pomylke do normalnego autobusu bez biletu a jej "darmowy dla starzykow" autobus mial przyjechac za chwile.
  Profil uzytkownika: AnnaN     
kasiam


Wpisów: 5
Od: 2015-10-17
2015-11-01 11:42
Hej,

Chciałam podjąć ten temat, gdyż nie zdarza się to już po raz pierwszy...

Kierowca był muzułmaninem. Ja też do niedawna byłam nieświadoma o co chodzi - po kilku podobnych przypadkach. Lecz wystarczy przeczytać w necie - pies a muzułmanin... i wszystko jasne...

Autobus Vastatrafik, zwykły, gdzie przy wsiadaniu nawet biletów się nie kasuje, wsiada się jednym z trojga drzwi.

Starsza kobieta wsiadała w środkowe drzwi. Kierowca nagle zdenerwowany wstał zza kierownicy, podszedł do samej staruszki i wyprosił....

  Profil uzytkownika: kasiam     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2015-11-01 11:51
Ty to na serio? 😳
  Profil uzytkownika: Ronj@     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2015-11-01 12:07
http://dognews.se/2012/06/ 14/vasttrafik-utmarker-sig-igen-forbjod-h und-att-aka-buss/

Prawdopodobnie byl juz pies w autobusie. Kierowca nie moze sobie wymyslac swoich regul.

Do autorki: fantazja Cie poniosla z ta religia.
  Profil uzytkownika: AnnaN     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2015-11-01 17:52
fantazja Cie poniosla z ta religia.

jesli on byl muzulmanem to dla nich pies jest zlem a ze mu niewolno wymyslac swoich praw nieznaczy ze on sie do tego przystosowuje "robi jak mu sie podoba" to niepierszzy taki przypadek,,zakladamz gory ze to byl muzulmanin???
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Forum -> Życie w Szwecji -> Nietolerancja....
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 20 gości
oraz 1 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony