Odwiedzin 37805871
Dziś 2195
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Spadek po ciotce

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorSpadek po ciotce
staszek44


Wpisów: 5
Od: 2015-10-13
2015-10-13 18:40
Witam wszystkich, dostaliśmy rok temu spadek po ciotce która mieszka w Szwecji z meżem. Ciotka zmarła i kancelaria w Szwecji napisała do nas że bedzie prowadzić sprawe spadkowa.Po jakims czasie okazało się że ciotka miała skrytce bakowej spora sume pieniedzy. Mąż ciotki zmarł w 2006 r. Teraz ktoś poimformował jego córkę, i ona twierdzi należą sie jej po jej ojcu. Do tej pory mineło 9 lat, i ta pani dostała spadek już po ojcu 9 lat temu, i przez ten okres od śmierci ojca do śmierci ciotki nie upominała sie o nic.Moje pytanie czy ma do tego prawo. Dziękuję.
  Profil uzytkownika: staszek44     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2015-10-13 19:15
Ludzie chowali pieniadze w skrytkach bankowych zamiast miec na kontach bankowych aby nie placic podatku (förmögenhetsskatt). Ten podatek zlikwidowali w roku 2007 wiec prawdopodobnie te pieniadze sa wlozone do skrytki przed rokiem 2007.
  Profil uzytkownika: AnnaN     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2015-10-13 19:25
1.Zalezy w jaki sposob jest twoja ciotka?
Czy to siostra ojca//matki, ktore nie zyje i wchodzisz w dziedziczenie zamiast swojego rodzica? czy jakies inne powinowacenia?
2. Jezeli masz prawo dziedziczenia, mozesz poprosic o zapis majatku po mezu ciotki i sprawdzic, czy te pieniadze byly uwzglednione ((powinny) i w jaki sposob byly dziedziczone przez ciotke.
Jezeli masz dane ciotki meza /numer personalny/imie i nazwisko/wiesz kiedy zmarl, mozesz sam napisac do Skatteverket i wysla ci mailem ta dokumentacje i bedziesz mogl przetlumaczyc na polski i z pomoca adwokata w PL zorientowac sie jak wyglada sprawa spadku po mezu ciotki, bo tam trzeba zaczac.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2015-10-13 19:40
zeby na to pytanie odpowiedziec potrzeba wiecej danych,,,,ale jesli dostala swoja czesc po ojcu wiec nie powinna dostac wiecej, pod warunkiem ze ciotka sporzadzila testamen i uwzglednila kto ma prawo do spadku ,jesli testamentu niema to nadal corka ma prawo do spadku
  Profil uzytkownika: black sabbath     
staszek44


Wpisów: 5
Od: 2015-10-13
2015-10-13 20:16
Dostałem list o następującej treści:
"Dotyczy: spadku, roszczeń dotyczących majątku po zmarłej Zofii.
Anna jako spadkobierca bezpośredni oraz jako spadkobierca w drugiej linii dziedziczenia Zofii skontaktowała się ze mną w sprawie pomocy w powyższej sprawie. Inwentarz spadku po zmarłym Janie (ojciec Anny) wykazał resztę spadkową w wysokości xxx SEK. Zofia poinformowała w związku ze spisem inwentarza spadku, iż po zmarłym Janie nie pozostały żadne inne środki, co Anna uważa za dziwne, ponieważ Jan sprzedał m.in. nieruchomość położoną w Norwegii. Kiedy rozpoczęto sporządzanie spisu inwentarza spadku po Zofii i ujawniono sporą sumę pieniędzy w gotówce, Anna zrozumiała że Zofia po śmierci Jana nie wykazała wszystkich aktywów majątku po zmarłym w należyty sposób. Fakt nieujawnienia przez Zofię wszystkich aktywów spowodował, iż Anna utraciła potencjalną inwestycję. Wysunięcie takiego roszczenia wiąże się oczywiście z trudnościami, po pierwsze dlatego iż trudno jest udowodnić jaka była rzeczywista wysokość aktywów w momencie zgonu Jana, a po drugie z uwagi na to, iż dokonanie orientacyjnej oceny sposobu w jaki środki te mogły być zarządzane i czy ich wartość w związku z tym uległaby zwiększeniu czy zmniejszeniu byłoby skomplikowane. Anna uważa jednak, iż kwotę xxx SEK należy uznać za przychód z dokonanej przez Jana sprzedaży nieruchomości w Norwegii oraz że kwota ta powinna zostać wykazana pośród aktywów majątku po zmarłym Janie. Uwzględniając treść testamentu jaki pozostawił Jan kwota ta przypadłaby Annie. Ponadto Anna uważa iż sumę tę należy powiększyć o odsetki naliczone począwszy od daty zgonu Jana w wysokości obowiązującej w tym czasie w Norwegii. Z pobieżnego sprawdzenia oprocentowania lokat w norweskich bankach wynika, iż oprocentowanie w okresie od 2006 roku do dnia dzisiejszego wynosiło średnio 4,3% Poza roszczeniem z tytułu spadku jako spadkobierca w drugiej linii Anna wysuwa roszczenie w kwocie xxx SEK plus odsetki zgodnie z powyższym."
  Profil uzytkownika: staszek44     
staszek44


Wpisów: 5
Od: 2015-10-13
2015-10-13 20:17
Po pierwsze ja jestem spadkobiercą w pierwszej linii, jako syn zmarłego brata Zofii.
Po drugiej jaki dowód ma Anna, że pieniądze znalezione w skrytce Zofii to są pieniądze jej zmarłego ojca?
  Profil uzytkownika: staszek44     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2015-10-13 20:47
ona robi co jej w mocy a ty masz robic podobnie ,podwaz ta decyzje ,dlatego ze tyle minelo po smierci ojca zofii ze anna niema racji(moje zdanie) ona dowiedziala sie o tych pieniadzach dlatego ten sposob kombinacji,po prostu probuje,jest niemozliwe do udowodnienia ze pieniadze pochodza ze sprzedazy domu w norwegii,,,,,po tylu latach,ona dostala swoje i koniec,upieraj sie do konca,wygrasz jestem pewien w 90%
  Profil uzytkownika: black sabbath     
staszek44


Wpisów: 5
Od: 2015-10-13
2015-10-13 21:22
Dziekuje, i Pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: staszek44     
Forum -> Życie w Szwecji -> Spadek po ciotce
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 31 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony