Odwiedzin 37778051
Dziś 2099
Czwartek 18 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Zatrudnienie, a zwiazki zawodowe

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorZatrudnienie, a zwiazki zawodowe
RomanSzwecja


Wpisów: 4
Od: 2015-10-02
2015-10-02 12:22
Dzien dobry,

Chce zatrudnic jako podmiot kilku spawaczy w Szwecji, ktorzy beda mieli placona pensje i zus w PL. Czy to prawda, ze musze miec na to zgode union/zwiazku? Rozumiem, ze moze sie to wiazac z gwarancja ceny minimalnej za stawke godzinowa w Szwecji, ale cos poza tym jeszcze? Bede wdzieczny za informacje lub moze link gdzie mozna sie wczytac w obowiazujace przepisy. Szukam i szukam

Pozdrawiam,
Roman,
  Profil uzytkownika: RomanSzwecja     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-10-02 12:28
Bedziesz zmienial te "podmioty" co 183 dni?

Tyle moga pracowac polacy na polskiej dzialalnosci w ciagu roku podatkowego w Szwecji
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
RomanSzwecja


Wpisów: 4
Od: 2015-10-02
2015-10-02 13:29
Nie wiem czy bede zmienial, bo to zalezy jak dlugi kontrakt bede mial ze Szwedem i na jak dlugo bedzie potrzebowal ludzi. Mozliwe, ze na miesiac, mozliwe, ze dluzej, ale to chyba nie problem podpisac druga umowe? Sęk w tym, że zwrócono mi uwage (Szwed), ze musze zaplacic stawke minimalna (jasna sprawa), ale nie wytlumaczyl dlaczego musze sie skontaktowac z union. Mamy sie zdzwonic w poniedzialek, ale myslalem, ze poszukam, zeby dac mu juz jakas odpowiedz w przyszlym tygodniu lub zadac dodatkowe pytania. Dzieki za odpowiedz,
  Profil uzytkownika: RomanSzwecja     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-10-02 13:41
Firma dla ktorej masz byc podwykonawca, prawdopodobnie ma umowe zbiorowa ze zwiazkami. Tam moze byc zawarte ile ludzie musza zarabiac. Nie widze innego wytlumaczenia ,bo w Szwecji ,nie ma stawki minimalnej.

Jak zatrudnisz ludzi ,ktorzy maja firmy w Polsce i bedziesz przedluzal ich czas pracy powyzej 183 dni w roku podatkowym ,to ostro poplyniesz. W dodatku musisz sprawdzic czy maja przenosne ubezpieczenie z Polski,bo ci dopierdola socjalne obciazenia, plus kare.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
RomanSzwecja


Wpisów: 4
Od: 2015-10-02
2015-10-02 13:50
Aaa, to by moglo tlumaczyc te obawe o zwiazki. Szwed (wlasciciel firmy) poinformowal mnie, ze jest zainteresowany, ale minimum to 120SEK/h no i czy sie kontaktowalem z union. Nie wyjasnil po co mialbym sie kontaktowac bo i slabo on po angielsku, a ja zero po szwedzku. Moze w poniedzialek sie dowiem. To ja jestem firma w Polsce i wysylam pracownikow na umowie ze mna jako firmą PL do podmiotow w Szwecji. Ja im place ubezpieczenie i wynagrodzenie w PLN, zakawaterowanie i transport, a odbiorca w Szwecji placi ustalona wczesniej stawke godzinowa. Jedyna kwota jaka sie pojawila to ta minimalna godzinowa - ktora jest do spelnienia z naszej strony. Sadzilem, ze chodzi moze jeszcze o jakas umowe ze zwiazkami, ze np taka stawka znajdzie sie na umowie itp. Myslalem, ze moje jest jakis taki naturalny stan ze zalatwia sie takie sprawy z union przy zatrudnianiu kogos spoza Szwecji.
  Profil uzytkownika: RomanSzwecja     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-10-02 14:06
Nikt nie ma obowiazku nalezec do zwiazkow i podobnie firmy nie musza podpisywac umow zbiorowych ze zwiazkami.

Jak firma podpisze ,to musi sie tego trzymac. Czlowieku ,jak ta firma dla ktorej masz byc podwykonawca akurat ma, to nie tylko najnizsza stawka,to takze dodatki do godzin nadliczbowych ,podwojnie placone dni swiateczne,wolne od pracy dni. Tego jest od zajebania. Powiedz zeby facet przeslal ci kopie umowy i sobie ja przetlumacz,bo mozesz sie pozniej za glowe zlapac, ile tego jest.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
RomanSzwecja


Wpisów: 4
Od: 2015-10-02
2015-10-02 14:26
No to prawdopodobnie wlasnie o to chodzi, ze nie tylko stawka minimalna/godzinowa, tylko wszystkie dodatki wymagane umowa zbiorową. Dzięki za info. Będę pytał o przykład umowy.
  Profil uzytkownika: RomanSzwecja     
Kwiatek1111


Wpisów: 1
Od: 2015-10-17
2015-10-17 00:17
Witam, interesuje mnie temat związków zawodowych w Szwecji. Gdzie szukać. Na co zwracać uwagę. Ogólnie wszystko na ten temat od podstaw.
  Profil uzytkownika: Kwiatek1111     
Forum -> Życie w Szwecji -> Zatrudnienie, a zwiazki zawodowe
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Brukarz (Stockholm)
Firma sprzatajaca-Sztokholm (Sztokholm i okolice)
Firma budowlana szuka pracownika (Vendelsö, Stockholms Län, Sweden)
Sprzatanie 50%-100% grafiki (Täby)
Mycie okien i prace ogrodowe (Stockholm)
Sprzątanie domów i mieszkań Stockholm (Stockholm)
Sprzątanie (Göteborg )
Praca w lesie (Fröslida )
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 21 gości
oraz 2 użytkowników.


Zbiórka na zabawę
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony