Odwiedzin 37803578
Dziś 4022
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Koła zimowe - gdzie kupić?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorKoła zimowe - gdzie kupić?
reddy


Wpisów: 34
Od: 2015-05-10
2015-10-02 11:37
Witam,

Gdzie najlepiej szukać całych ale niedrogich (używanych) kół zimowych do V70 nowej generacji (po 2007r) w okolicach Lund/Malmo? Względnie, czy ma sens szukanie osobno felg i opon? Znajomi Szwedzi mówili mi, że próba założenia opon, nawet nowych ale kupionych samemu, będzie sporo kosztować, bo rzekomo zakłady montujące je muszą płacić jakieś ubezpieczenie na wypadek, gdyby opona strzeliła potem. Oczywiście można kupić opony bezpośrednio u tego, co będzie zakładał, ale wtedy te opony wychodzą drożej...
Próbowałem szukać używanych kół przez Blocket, ale omal się nie dałem oszukać przez jednego sprzedawcę o bliskowschodnich korzeniach... Pierwsza opona śliczna, prawie nówka, a gdybym się dokładniej nie przyglądnął pozostałym to kupiłbym śmiecie
Jakieś pomysły? Względnie - może jakoś kupić całe koła zdalnie w PL i sciągnąć jakimś spedytorem?
  Profil uzytkownika: reddy     
Wiesia48


Wpisów: 499
Od: 2015-08-30
2015-10-02 11:40
Kola zimowe sa do nabycia w kazdym, zwyklym sklepie z kolami zimowymi. Jeszcze tego nie wiesz krakusie?
  Profil uzytkownika: Wiesia48     
reddy


Wpisów: 34
Od: 2015-05-10
2015-10-02 12:55
Który z tych każdych, zwykłych sklepów ma korzystną ofertę. Proste. A forum jest po to, by sobie pomagać, a nie rzucać uszczypliwościami.
  Profil uzytkownika: reddy     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2015-10-02 13:01
reddy , wejdz sobie na blocket i poszukaj tam , moze jakas okazja sie trafi ..
  Profil uzytkownika: szary     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2015-10-02 16:45
Gdzie najlepiej szukać całych ale niedrogich (używanych) kół zimowych do V70 nowej generacji (po 2007r) w

--------------------------------------- -------------

Nie oszczedzaj na bezpieczenstwie i kupuj zawsze nowe opony dobrej klasy. To w glownej mierze od opon zalezy czy na tej drodze pozostaniesz czy tez nie. Cale twoje auto siedzi generalnie na 4 gumach i one maja byc najlepszej jakosci. Tutaj chodzi o wlasciwosci jezdne, przyczepnosc, to wszystko wplywa na to jak auto sie zachowuje np. w trudnych warunkach drogowych. Generalnie tutaj chodzi o zycie i zdrowie innych ludzi.

Duzo wad wychodzi po zakupie opon uzywanych, ktore de facto sa niewidoczne przy zakupie.


Kupujac nowe dobrej klasy opony stawiasz na bezpieczenstwo i jedziesz pewnie, masz troche lat spokoju.

Stac cie na auto wyzszej klasy, powinnes miec mozliwosci aby zakupic opony. To tak jak bys kupil konia za 1,3 mln koron a nie mial na siodlo za 25 tys sek i kupujesz je w biltemie za 2500 sek.

Ja zawsze uzywam Michelin na lato i Nokian zima, zadnych uzywek, opona sie zuzywa, utylizacja i kupno nowych opon, to cala filozofia.


http://www.bythjul.com

Maja duze obnizki czesto, sa i rabaty, zobacz.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2015-10-02 16:49
Swoja droga masz uzywac opon z zaleceniem producenta i oprocz rozmiaru patrzysz na indeks predkosci i obciazenie. Opony maja byc koniecznie wywazone, cisnienie wyrownane.


Oszczedzajac na bezpieczenstwie mozesz nie tylko sobie ale i innym wyrzadzic niewyobrazalna tragedie.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
reddy


Wpisów: 34
Od: 2015-05-10
2015-10-02 21:30
Zgadzam się z Waszymi radami, że opona to ważna sprawa dla bezpieczeństwa, dlatego też nie kupiłem tego co mi chciał wcisnąć ten człowiek z blocket'u. I właśnie chciałbym najlepiej kupić nowe Nokian'y WR D4 205/60 R16 96H XL, ale jak widzę różnicę w cenie PL/SWE (360PLN na oponeo.pl vs 1077SEK+przesyłka i miljöavgift na bythjul.com, czyli ponad 100PLN różnicy na jednej oponie) to zastanawiam się nad sensownością ściągania ich z PL. Ale jak mam potem za montaż na felgach i wyważenie zapłacić więcej niż różnica przy zakupie na miejscu w SWE to może szkoda aż tak kombinować.
Gdybym mógł do PL podskoczyć, to bym to załatwił tam, ale na parę miesięcy jestem uziemiony w SWE. Dlatego zastanawiam się nad używanymi kołami (czyli już założonymi i wyważonymi oponami), ale w dobrym stanie, tak, żeby wytrzymać sezon, a przyszłej jesieni zmienić na nówki w PL.
  Profil uzytkownika: reddy     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2015-10-03 16:53
Nokian Hakkapeliittan, takie bierz.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
kawaler


Wpisów: 12117
Od: 2008-10-01
2015-10-03 19:42
kombinujesz jak kon pod góre, z Polski sprowadzac opony to bezsens ekonomiczny, prawie kazdy oponiarz sprzedaje tez uzywane opony, data produkcji opony jest istotna, guma wysycha i traci wlasciwosci, najbezpieczniej jezdzic na kolcach, wtedy opona moze byc nawet stara
  Profil uzytkownika: kawaler     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2015-10-03 20:04
Nie lepiej raz kupic i miec spokoj ?

Nokian Hakapelitta, to akurat najdrozsze, z najdrozszych opon i jesli nie zamierzasz jezdzic, na daleka polnoc Szwecji, to po cholere sie ladowac w koszta ?

Jest wiele tanszych zamiennikow, np opony Toyo, ktore w testach wypadaja, na podobnym poziomie i nieruinuja kieszeni...

www.däck247.se


pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
Jenyyy


Wpisów: 229
Od: 2014-01-20
2015-10-03 20:31
Te Nokian Hakapelitta wygladaja na fajne - mysle ze zaloze na swoje auto (te z kolcami) tylko nie wiem czy ktos lecial kiedys do Polski na kolcach przez Niemcy? Musze jechac na Nowy Rok na chwile - na letnich nie ma szans dotrwac do tego czasu a na kolcu strach jechac do polski i to przez niemcy
  Profil uzytkownika: Jenyyy     
kawaler


Wpisów: 12117
Od: 2008-10-01
2015-10-03 20:58
jak sie szczypiesz z kasą to kup sobie na szrocie czy u oponiarza za 100-200kr sztuka i tez mozna wychaczyc prawie nówki albo za 1000-1500kr sztuka i masz spokój przez 5-6 lat

nie tylko Nokia, jest jeszcze kilka innych
  Profil uzytkownika: kawaler     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2015-10-05 16:20
Pracuje, w branzy opniarskiej od jakiegos czasu.

Jezeli ktos chce placic, za telwewizyjne reklamy Nokiana i wierzy, ze 30% wiecej kolcow, w czym mu pomoze, to niech placi podwojnie...

pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
kawaler


Wpisów: 12117
Od: 2008-10-01
2015-10-05 19:57
od kiedy skrócono kolce i ich ilosc te opony bardzo zmienily sie na niekorzysc
  Profil uzytkownika: kawaler     
Forum -> Auto-Moto -> Koła zimowe - gdzie kupić?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 19 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony