Odwiedzin 37797127
Dziś 904
Środa 24 kwietnia 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Opony z kolcami

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorOpony z kolcami
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2015-09-07 20:32
Witam,

W polsce uzywanie opon z kolcami jest zabronione. Nie bede cytowal rozporzadzen ministra infrastruktury i ile to kosztuje mandatu, itd.


Jednak, dzis rozmawialem z moim dobrym kolega ktory w stopniu oficerskim jest policjantem w wydziale ruchu drogowego w Gdansku. Mowi mi ze kolce sa zabronione, ze nie wolno ze kosztuje tyle i tyle i bla bla bla.

Poruszylem ten temat poniewaz sam od wielu lat jezdze na kolcach do polski i przejezdzalem obok policji zima, ze zjazdu z promu, sprawdzali trzezwosc, raz bagaznik i nikt nigdy mi nie mowil ze mam niewlasciwe opony.

No i rozmawialem z nim i on mi mowi tak : ze inna sprawa jest jak auto zarejestrowane w polsce uzywa opon z kolcami a inna sprawa ze jak auto szwedzkie ma opony z kolcami i przyjezdza na swieta do rodziny. To ja mu mowie ze jak to? zasady sa rowne dla wszystkich, ze jak kolce zabronione to zabronione dla wszystkich, rowne prawa. No i on mowi ze staraja sie nie ingerowac i nie zaklocac wypoczynku rodzinom/kierowcom ze skandynawii, ze doskonale wie ze tam kolce sa dozwolone. Zwyczajnie staraja sie nie zwracac uwagi.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2015-09-08 07:01
Znajomy Szwed musiał przez kolce zostawić auto na przystani w Gdańsku i jechać w Polskę bez auta. Dzwoniliśmy na Komendę Główną i tam powiedzieli, że nie tylko każdy napotkany patrol może dać ci mandat za to samo, ale i ma prawo zabronić dalszej jazdy.

Więc to, że babcia ukradła masło w Konsumie i nikt jej na tym nie nakrył, nie znaczy że masło w Konsumie dają za darmo. Czyli Twój wpis może co najwyżej wpędzić kogoś w niepotrzebne problemy.
  Profil uzytkownika: mabr     
kostrzewskiprzemek@o


Wpisów: 559
Od: 2009-01-28
2015-09-08 10:27
Mam auto na polskich blachach, zimą zakladam opony z kolcami i tak smigam do polski, narazie mnie nie skontrolowala policja,
  Profil uzytkownika: kostrzewskiprzemek@o     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2015-09-08 10:51
ja jak jechalem przez niemcy to celnicy sobie robili zdjecia , bo nie widzieli kolcy na autcie . A w polsce jezdzilem caly tydzien i bylo okej , ale jak wracalem do swinoujscia na prom to w polowie drogi mnie zatrzymali , i nie pozwolili mi dalej jechac , wiec na parkingu wyciagalem kolce , w koncu po godzinie sie zlitowal i mnie poscil , choc polowe kolcy juz wyrwalem Mandat swoja droga .
  Profil uzytkownika: szary     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2015-09-08 16:01
ja w zimie jechalem do ystad z oponami letnimi na dachu , w ystad zmienilem zeby wjechac do polski,wtedy (lata 80) bylo glupota to robic bo widzialem pelno aut w polsce ze szwecji z kolcami,a dodatku nigdy nie sprawdzali,nastraszyli mnie w konsulacie dlatego tez mialem letnie opony na dachu,,,,przyjemnosc jechac 700km ??????
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Wiesia48


Wpisów: 499
Od: 2015-08-30
2015-09-09 09:00
Art. 60 Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

Zabrania się kierującemu:

używania opon z umieszczonymi w nich na trwałe elementami przeciwślizgowymi.

Używanie łańcuchów przeciwślizgowych na oponach jest dozwolone tylko na drodze pokrytej śniegiem.


temat wyczerpany ciut wyzej http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=29933

po co bic piane i wprowadzac w blad???
  Profil uzytkownika: Wiesia48     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2015-09-09 12:36
Ja jest prawo ktore zabrania to znaczy, ze jest zabronione.

Jazda z oponami na kolcach jest w Polsce zabroniona dla wszystkich aut: polskich, zagranicznych i tych z Marsa.

To ze sie komus udalo nie znaczy, ze Tobie tez sie uda.

I tyle w temacie.

Chyba, ze ten watek jest po to by chwalili sie tu ci, ktorym sie udalo, bo byli tacy madrzy, sprytni, cwani...
  Profil uzytkownika: iza     
Wiesia48


Wpisów: 499
Od: 2015-08-30
2015-09-09 12:40
Chyba po to jest, Izo. Niektorzy po 6 latach w SE dalej maja auta na polskich blachach, ale 'cfaniaki'.
  Profil uzytkownika: Wiesia48     
olaprima


Wpisów: 7
Od: 2014-03-05
2015-11-27 14:26
Konwencja wiedeńska o ruchu drogowym – międzynarodowy traktat, określający ogólne zasady ruchu drogowego, do którego przestrzegania zobowiązały się kraje – sygnatariusze.Konwencja ta została sporządzona 8 listopada 1968 r. w Wiedniu. Rada Państwa PRL ratyfikowała tę konwencję 24 lutego 1988 r. Konwencja ta została opublikowana w Dzienniku Ustaw (Dz. U. z 1988 r. Nr 5, poz. 40) pod nazwą: "Konwencja o ruchu drogowym, sporządzona w Wiedniu dnia 8 listopada 1968 r."[1].
Konwencja ta, jak dotąd (1 lipca 2007), nie została przez Polskę wypowiedziana, mimo że polskie Prawo o ruchu drogowym dotąd nie wypełnia kilku ustaleń Konwencji.

Aspekty praktyczne działania Konwencji

Jednym z praktycznych aspektów tej konwencji jest to, że policja drogowa nie ma prawa nakładania mandatu na kierowców samochodów zagranicznych, wyposażonych zgodnie z wykazem wynikającym z rodzimego prawa o ruchu drogowym, ale niewystarczająco z punktu widzenia kraju, przez który przejeżdżają. W szczególności na przykład policja niemiecka nie może w Niemczech karać polskich kierowców za brak lub nieodpowiednio wyposażoną apteczkę samochodową (w Polsce jest ona zalecana, ale nieobowiązkowa, natomiast pojazdy zarejestrowane w Niemczech muszą ją mieć i to wyposażoną w ściśle określone środki medyczne), a polska policja w Polsce – kierowców niemieckich za brak gaśnicy, która w Niemczech nie jest obowiązkowa.

Należy zauważyć, że w Polsce, biorąc pod uwagę stan prawny na dzień 10 kwietnia 2008 r.[3], w przypadku kolizji przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym i Konwencji wiedeńskiej, pierwszeństwo mają przepisy zawarte w Konwencji. Zdarzają się jednak przypadki karania przez policję kierujących za zachowania sprzeczne z ustawą Prawo o ruchu drogowym, choć prawidłowe w świetle Konwencji. W Polsce po przyjęciu mandatu karnego nie ma co do zasady możliwości odwołania się od niego. Odmowa przyjęcia mandatu z reguły będzie prowadzić do skierowania sprawy do sądu powszechnego. Istnieje jednak możliwość anulowania przez sąd grzywny nałożonej w drodze postępowania mandatowego, w przypadku gdy nie nastąpiło naruszenie przepisów prawa. Przyjmujący mandat karny ma na to 7 dni, licząc od daty otrzymania, co jest zobligowane terminem zapłaty grzywny." (źródło: wikipedia)
  Profil uzytkownika: olaprima     
kawaler


Wpisów: 12117
Od: 2008-10-01
2015-11-27 15:42
Szwecja ma inny asfalt, mieszanka z kamieniami, maja duzo tego tluczu, w Polsce jezeli jest snieg na drogach to nie widac, ale przy czarnym asfalcie rzuca sie w oczy, najlepiej miec dwa komplety opon zimowych
  Profil uzytkownika: kawaler     
Krzysztofr


Wpisów: 53
Od: 2013-04-24
2015-11-27 21:12
Nie ma problemu. Kupe lat jezdze, zatrzymywala mnie policja i nic. Konwencja Wiedenska, masz tylko kolce, mieszkasz na wsi na polnocy, chyba nie kupisz specjalnie opon bez kolcow aby dojechac gdzies na prom - bo jak pojedziesz pierwsze 200 km po lodzie - wyjezdzajac gdzies z lasow, faktycznie zatrzymasz sie na SHELU i kupisz nowe opony bez kolcow albo kupisz nowe na aurostradzie w nocy. Gadalem z kumplem z drowgowki, szwedow nie zatrzymuja!, i mnie przez 5 lat jak jezdze tez nie zatrzymali, choc patrzyli na opony.
  Profil uzytkownika: Krzysztofr     
Krzysztofr


Wpisów: 53
Od: 2013-04-24
2015-11-27 21:15
takie glupie gadanie iza, przepisy prawa drogowego w polsce, co innego jak polskie auto zalozy sobie kolce, a co innego jak ja jade z bjorkliden, na moich SE tablicach gdzie zima bez kolcow zwyczajnie nie dasz rady wyjechac nawet pierwszych 150 km. Ja musze miec albo lancuchy - gdzie tam sa nie dozwolone, mimo sniegu i lodu, albo nie ma swiat, trudno - bo nie wyjade.
  Profil uzytkownika: Krzysztofr     
yoka


Wpisów: 1851
Od: 2015-05-14
2015-11-27 23:14
Iza ma racje, po prostu nalezy przestrzeggac prawa. W PL jest juz sporo mlodych madrych policjantow, sam mialem przygode jak w warszawie, zle zaparkowalismy z kolega finem, przyszedl policjant i myslalem, ze bedziemy sciemniac, na co on piekna ,poprawna angielszczyzna wyjasnil nam ze zle zrobilismy i zapytal o gotowke, bo musi pobrac od nas 300zl ! Kopary nam opadly! Nie bylo zadnej taryfy ulgowej. W duzych miastach jak policjant zauwazy, kolce to zafunduje mandat i holowanie i nie ma zmiluj...
  Profil uzytkownika: yoka     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2015-11-28 10:56
Nie ma problemu. Kupe lat jezdze, zatrzymywala mnie policja i nic. Konwencja Wiedenska

niewiem co mowi konwecja genewska ale wiem ze na kolcach nie mozesz jechac do szwajcarji(jestem pewien tego)ja jak jechalem do polski ze sztokholmu to na dachu mialem opony letnie ktore zmienilem u kolegi w malmö,wtedy bylo zabronione ,zdziwilo by mnie gdyby cos sie zmienilo
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2015-12-14 16:30
Nie znam zadnego czlowieka ktory jechal z kolcami i zatrzymala kogos policja w niemczech czy w polsce. A przewinela sie cala masa, wczoraj kolega jechal do niemiec i kontrolowali dokumenty patrzyli na opony i nic, pojechal dalej. Ja jezdze juz 8 rok na kolcach do PL i nikt nigdy nie robil mi problemow, wiec nie wiem o co chodzi.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2015-12-14 18:31
niemcy raczej sprawdzaja szwedzkie auta w zimie,dlatego ze oni wiedza ze w szwecji sie na tych oponach jezdzi,sam widzialem w polsce auta szwedzkie na kolcach ,niewolno ale kto ich sprawdzi,pytanie czy jak sprawdza i niewolno jaka jest kara??? bo jak "przywala" 1500-2000zl to lepiej zmienic lub nawet kupic nowe i tak sie powinno oplacac
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2015-12-14 19:42
8 lat jezdze i cala masa moich znajomych i ich znajomych - nikt nigdy na zadne opony nie patrzal i nikt nigdy nie mial problemow.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2015-12-14 20:59
a jak spowoduje sie wypadek,lub poslizg i policja przyjedzie i zobaczy???
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Forum -> Auto-Moto -> Opony z kolcami
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Firma zatrudni (Bandhagen )
Mycie okien (Stockholm)
Szukam do pracy. (Stockholm )
DAM PRACE / SPRZATANIE (Ödeshög)
Pracownik lesny ( röjning) (FAGERSTA)
zatrudnie , (Tanumshede)
Sprzątanie (Stockholm )
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 17 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony