Odwiedzin 37800294
Dziś 738
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Rodzina w Szwecji - Cichy alkoholizm który niszczy przyszłość dziecka.

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorCichy alkoholizm który niszczy przyszłość dziecka.
rif


Wpisów: 46
Od: 2012-03-24
2015-09-04 12:20
Witam serdecznie.
Czy jeśli widzę tragedię w rodzinie związana z alkoholem, awanturami to mam przejść obojętnie?
Matka dziecka pije codziennie (cichy alkoholizm) ,ojczym również . Po za zapewnieniem standardowych obowiązków dzieciak siedzi w swoim pokoju i gra całymi godzinami na konsoli. Dodatkowo ojczym komunikuje się z nim raz w miesiącu a dwa razy byłem świadkiem kiedy chciał go pobić ( chyba się zapomniał przy mnie). ci ludzie stracili mieszkanie i pozwoliłem im zamieszkać u siebie do czasu podpisania nowego kontraktu. Maja zadłużenia więc sprawa nie była prosta. Mamusi kiedyś już odebrano raz syna do rodziny zastępczej. Obecnie z powodu zgłoszeń najmłodszego syna ma kuratora którego okłamuje. Nie pracuje praktycznie w ogóle , utrzymuje się z zasiłku na dziecko. To dziecko wyraźnie gaśnie w oczach. A naprawdę jest bardzo inteligentny jak na swój wiek! Nawiązał ze mną swego rodzaju relację i po miesiącu czasu powiedział przy mamusi że chciałby być taki jak ja... Wyraźnie widać ze potrzebuje prawdziwego autorytetu. Ja mam swoja rodzinę, dzieci więc oczywistą sprawą jest że nie chcę się angażować w wychowanie ale nie mogę się pogodzić z tą tragedią. Prze zokres 3 miesięcy jaki spędzili u mnie codziennie, powtarzam codziennie pili minimum 10 piwek a mamusia po kryjomu wieczorami wódkę.Gdzie mogę to zgłosić ? Czy mam prawo skontaktować się i przeprowadzić rozmowę z kuratorem w tej sprawie. Czy może ktoś z Was moi drodzy zna kompetentna osobę , urzędnika który w sposób w miare dyskretny zajmie się tą sprawa. Sytuacja ma miejsce w mieście Landskrona. Pozdrawiam serdecznie wszystkich i dziękuję za zainteresowanie.
Przepraszam za stylistykę ...
  Profil uzytkownika: rif     
patirad


Wpisów: 6
Od: 2015-08-27
2015-09-05 12:44
Nie wiem czy probowaleś z nimi rozmawiać, jeśli nie powinienes to zrobić...
Porozmawiaj z kuratorem, bo przecież przychodzi, umów się z nim na spotkanie gdzies na miescie tak aby oni nie widzieli i powiedz mu o swoich obawach...
  Profil uzytkownika: patirad     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2015-09-05 13:32
za duzo sie nie angazuj bo moze to sie skonczyc niedobrze dla ciebie,,zadzwon do socjali anonimowo i przedstaw sytuacje ,cichaczem dobrze zrobisz pod warunkiem ze nie przesadzasz to co opisujesz
  Profil uzytkownika: black sabbath     
lenurka_cytrulka


Wpisów: 681
Od: 2015-06-29
2015-09-05 13:57
Black S - doskonale wie jak się donosi na sąsiadow, znajomych, tych starych wypracowanych nawykow nie zapomina się!!!
  Profil uzytkownika: lenurka_cytrulka     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-09-05 14:14
Tu jest wszystko opisane i podane numery telefonow do instytucji ,ktore pomoga tej rodzinie

http://www.landskrona.se/P ages/Page.aspx?pageId=15584
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2015-09-05 14:20
ten cichy alkoholizm mieli twoi rodzice (cebulka-trembulka) dzieci cos zawsze dziedzicza
  Profil uzytkownika: black sabbath     
rif


Wpisów: 46
Od: 2012-03-24
2015-09-05 17:25
Spodziewałem się takich komentarzy typu ...ładnie to tak donosić? itp.. Nigdy , przenigdy w swoim życiu na nikogo nie doniosłem i to też jest swego rodzaju problem. Mam cholernie mieszane uczucia! Znam tych ludzi już jakiś czas.
Prawie wszyscy się od nich odsunęli. I to też mnie zastanawiało wcześniej za nim dałem im dach nad głową.Takie relacje typu odwiedziny,jakieś wspólne kontakty nie otworzyły mi oczu i też nie widziałem tych problemów. Po prostu nie wnikałem i nie miałem zamiaru. Oczywiście że złotą zasadą jest nie wtrącać się w czyjeś sprawy a zwłaszcza rodzinne. Ale ja widzę jak ten chłopak gaśnie w oczach! A już przelała się czara goryczy kiedy chciał ten drań pobić go za ...cholera nawet nie wiem za co. W mojej ocenie mamuśce pasuje ukłąd ponieważ gość pracuje , przynosi jakąś kasę do domu i jakoś to wszystko się kręci.Facet ewidentnie nie akceptuje tego dzieciaka i jest mu solą w oku. Dochodzą do tego jeszcze inne straszne rzeczy o których nie chciałbym tutaj pisać.Myślę ze większość ludzi zareagowała byu w ten sam sposób co ja. Dziękuje za pomoc i za komentarze. Dziękuję bardzo za każdą opinię i poradę ponieważ wszystko to dotyczy normalnego( jeszcze) dziecka .A dla większośi nas to chyba oczywiste ze dobro dzieci stoi ponad wszystko!
  Profil uzytkownika: rif     
rif


Wpisów: 46
Od: 2012-03-24
2015-09-05 17:30
black sabbath
Nie wniosłeś nic po za tym ze obraziłeś moich rodziców i mnie.
Po za tym alkoholizm to jest choroba i ja widzę ze ci ludzie są chorzy. Czasami taka terapia wstrząsowa może wbrew pozorom im pomóc a tak naprawdę przywrócić normalność dla tego dzieciaka ..ale nie będę męczył tematu dla Twojej jakieś satysfakcji. Jak zaistnieć to rozejrzyj się dookoła i pomóż może jakimś rodakom. Wróć tutaj i wtedy zabłyśnij.
  Profil uzytkownika: rif     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2015-09-05 17:38
rif, obojetne jaki temat, znajdziesz zawsze durne komentarze.
Szkoda tylko, ze nawet w takim temacie.
...ale im madrzejszy inaczej tym wiecej ma do powiedzenia!


Opierajac sie na twoim opisie sytuacji, proponowalabym ci kontakt najpierw z BRIS albo Rädda Barnen. Tam sa NORMALNI ludzie, ktorych profesja jest taki balans miedzy "mniejszym zlem"...


  Profil uzytkownika: Ronj@     
rif


Wpisów: 46
Od: 2012-03-24
2015-09-05 18:58
Dziekuję bardzo Ronja.Dziekuję.
To naprawdę trudna decyzja dla mnie ale dobrze to ujełaś. Należy dokonać wyboru.Ja udzielam się w pomocy dzieciom w Polsce.Obecnie pracuje nad pewnym projektem ...
Ale i na to przyjdzie czas i jeśli administratorzy pozwolą to zaprezentuję pracę moją i kilku osób w to zaangażowanych.
  Profil uzytkownika: rif     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2015-09-05 19:03
rif co ty pierdzielisz ,,jakich twoich rodzicow?? umiesz czytac?
  Profil uzytkownika: black sabbath     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2015-09-05 19:19
Rif pierdzieli bo to kolejny prowokator na PI forum .....

Temat rozpoczal obrazajac tysiace naprawde nieszczesliwych rodzin, dzieci

Ciekawe jak dlugo w temacie "pociagna" forumowicze.....
  Profil uzytkownika: columbus08     
sankas


Wpisów: 551
Od: 2009-08-05
2015-09-05 19:54
Rif nie atakuje cie ale sory jedna rzecz nie daje mi spokoju .
Dałeś ludziom dach nad głową i pozwalasz PIĆ w swoim domu 10 piw .
Nie jestem jakaś świętoj......ale sory nie pozwoliłabym lokatorom pić .
  Profil uzytkownika: sankas     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-09-05 20:02
Troche sie zastanowcie z tymi pytaniami,bo moze osoba ktora zalozyla temat, nie chce calej dupy pokazac?

To moze byc rodzina Jak wam sie wydaje ze alkoholika mozna upilnowac z piciem ,to zycze , zeby wam taka sztuka sie kiedys powiodla.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2015-09-05 20:24
columbus08, jedynymi pewnymi tematami na forum to jest jak zalozyc konto w banku S.... i czy zlom o nr reg XXX XXX jest wart tego podniecenia...

Problemem staje sie, jak prawdziwe tematy beda omijane...bo "juz to przerabialismy"...i ktoregos razu okaze sie, ze nie...nie tym razem...
  Profil uzytkownika: Ronj@     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2015-09-05 20:32
Uwazam ze w pierwszym jego wpisie jest duzo niescislosci, wlasnych jego zaprzeczen....

Oczywiscie ze uzycie slow alkoholizm i dzieci w pierwszym zwroceniu uwagi na sam tytul tematu rodzi uczucie pomocy, litosci ale glebsze przeanalizowanie co dana osoba opisuje swiadczy niestety tylko o prowokacji do reakcji tych co czytaja ten temat
  Profil uzytkownika: columbus08     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-09-05 20:43
No to ci, co czytaja i ich prowokuje ,a nie maja nic do zaoferowania ,to lepiej zamiast pisac, to niech sie po ptaszku lub po cipce podrapia. Gosciu mogl pisac zdenerwowany w dodatku przeprosil za stylistyke.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2015-09-05 20:44
Wacek czujesz sie "nabrany"? Ok. jeszcze nie raz to przezyjesz
  Profil uzytkownika: columbus08     
rif


Wpisów: 46
Od: 2012-03-24
2015-09-06 00:57
Nie wiedziałem ze aż tyle pija i nie wiedziałem ze to doprowadza do takich sytuacji. Po za tym miałem ich wyrzucić z domu ? Tak nagle? Z całym dobytkiem. Po za tym dostałem informację i sam sobie dalej poradzę .Niektórzy naprawdę za długo tutaj chyba przesiadują . Jaka prowokacją ? O czym Ty piszesz?
Jestem tutaj 3 lata i wyraźnie widzę że w Szwecji Polonia jest straszna ! W pogoni za kasą ludzie tutaj wykorzystują rodaków na każdym kroku. Już nie raz się przekonałem na własnej skórze i na przykładach innych. Zwłaszcza takie cwaniaczki z 10-20 letnią tradycją pobytu tutaj!
Najgorzej cierpią na tym nowo przyjezdni. Ci biedni ludzie którzy często są pierwszy raz za granicami Ojczyzny. I tutaj czekają na nich takie hieny i różnego rodzaju pasożyty. Żałosne . Mieszkałem kilka lat w De i nawet tam nie było takiego ...urestwa jak tutaj.
Byle pod siebie ,bez względu na czyjąś sytuację .Oszukać , wykorzystać i kopa w dupę.Nawet Arabusy się z nas już nawet śmieją ze nie potrafimy się zjednoczyć , tworzyć lokalnych społeczności,wspierać się . Dlatego nie maja do Polaków szacunku , dlatego nawet Szwedzi na s wykorzystują widząc jak my siebie nie szanujemy. Na tym forum często widzę tylko jad( przepraszam oczywiście ale nie dotyczy to tych którzy są uczynni tutaj i to bardzo).A co po niektórzy to już w ogóle zatrzymali się w czasie i myślą że większość ludzi którzy teraz emigrują przeważnie za chlebem to jakaś ciemnota która uciekła z komunistycznego gułagu.Szkoda słow...
Dla mnie temat jest zamknięty. Dziekuję jeszcze raz za pomoc.
  Profil uzytkownika: rif     
rif


Wpisów: 46
Od: 2012-03-24
2015-09-06 01:16
Dodam coś jeszcze ,ponieważ aż się zagotowałem po przeczytaniu niektórych komentarzy.
Czy dla Was to jest normalne ze koles wraca z pracy , od razu ze zgrzewkami piwa , żłopie aż do wieczora ? Przy czym obydwoje się kłócą non stop o byle co! Ale dalej razem piją . Facet idzie spać o jego ,,narzeczona" wyjmuje ze skrytek flaszeczki i popija po kryjomu. Ludzie! Ja dzisiaj znajduję flaszeczki w takich miejscach że w zyciu by mi do głowy nie przyszło tak chować!
Po za tym kiedy mieszkali u siebie to koleś był wyrzucany z domu po awanturze kilka razy w roku ( na kilka dni) I tak cały czas! Wszystko w obecności syna tej kobiety! Czy normalne jest ze dzieciak przychodzi do mnie sam i ewidentnie widzę że chce nawiązać jakąś rozmowę. Najzwyczajniej w świecie ten dzieciak potrzebuje Ojca a nie dwoje pijoczków którzy swoje niepowodzenia zganiają nawzajem na siebie i przy okazji koleś wyładowuje swoje kompleksy na dziecku.
Gdzie tutaj jest jakaś prowokacja? Z resztą o jaką prowokację chodzi? Nie rozumiem ... Naprawdę chyba za długo siedzicie na tym Forum .. przepraszam ale dla mnie takie teksty są chore i jeśli próba podzielenia się tą sytuacja i zaistniałym problemem jest prowokacja to właśnie dlatego proszę już nic nie komentować.
  Profil uzytkownika: rif     
Forum -> Rodzina w Szwecji -> Cichy alkoholizm który niszczy przyszłość dziecka.
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






praca w restauracji (stockholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (STOCKHOLM)
Praca - sprzątanie (Spånga)
Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Potrzebna pomoc na dzis (ok 4 godz.) (Södertälje)
sprzatanie Bålsta (Bålsta )
Sprzątanie/Grafik/Sztokholm (Sztokholm )
Praca od zaraz! (Malmo)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 6 gości
oraz 0 użytkowników.


Rozwod w Szwecji i opieka nad dzieckiem
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony